Strava

Expres Menu: Test a hodnocení prémiových hotových jídel [recenze]

Pokud pravidelně čtete naše články, jistě víte, že naprosto nedílnou součástí zdravého životního stylu je nejenom dostatek pohybu, ale také kvalitní a vyvážený jídelníček. A právě ten mnoha sportovcům, od běžných rekreačních návštěvníků posiloven až po profesionály, kteří se snaží mít pod palcem příjem všech důležitých mikro a makronutrientů, bere obrovské množství času. Jenže průmyslově zpracovaná jídla ze supermarketů mají mnohdy velmi chabé složení a navíc stojí opravdu hodně peněz. Jak je na tom ale EXPRES MENU, které mnozí z vás dost možná znají z nejrůznějších reklam? Vyplatí se koupit? Na to se podíváme v rámci této recenze.

Na úvod se ještě hodí dodat, že se jedná o naprosto nezávislou spolupráci. Stejně tak jsme v minulosti hodnotili například i podobné Adventure Menu, které se však soustředí spíše na turisty a outdoorové jídlo. Teď už ale zpět k dnešní recenzi.

Objednávka a dodání produktů

V rámci námi domluvené spolupráce s EXPRES MENU jsme dostali možnost vybrat si deset libovolných produktů z nabídky této společnosti. Dopředu jsme však nekontrolovali složení ani mezi sebou produkty neporovnávali, abychom v následném hodnocení mohli zůstat naprosto objektivní. Zároveň je fér uvést i to, že jsme se neomezovali pouze na typická fitness jídla, jakým je například vepřové maso s mrkví, ale podívali jsme se i na to, jak si je EXPRES MENU schopné poradit s typickými jídly jako je třeba koprovka. Produkty jsme si tedy vybrali a následné doručení přes společnost We/Do na vybranou adresu bylo naprosto bezproblémové. Po stránce výběru produktů a následného dodání tedy nemáme vůbec co vytknout. Teď už se však pojďme podívat na konkrétní produkty, které jsme dostali možnost otestovat.

Vyzkoušejte EXPRES MENU z oficiálních stránek

Co jsme vyzkoušeli?

Jak jsme už předeslali v předchozím odstavci, v rámci recenze EXPRES MENU jsme se dostali hned k deseti produktům. Pojďme se na ně tedy podívat detailněji a představit si je jak po stránce složení, tak i po stránce chuti a ceny.

Boloňská omáčka s tempehem

První produkt, který jsme dostali možnost vyzkoušet, byla boloňská omáčka s tempehem. Na ní nás zaujalo, že se jedná o kompletně veganský produkt a to je pro nás v našem jídelníčku s relativně vysokým zastoupením masa příjemná změna.

Jak hodnotíme složení?

Ze všeho nejdřív se hodí říct něco ke složení, protože to má boloňská omáčka opravdu výborné. Produkt neobsahuje žádná éčka a ve výčtu ingrediencí na prvním místě najdete sterilovaná rajčata (47 %), tempeh (21 %), rajčatový protlak, kořenová zelenina, cibule, řepkový olej, sůl, cukr, česnek, oregano, kmín a pepř. To je naprosto prvotřídní složení, které odpovídá doma připravované boloňské omáčce. A my mu tím pádem nemáme co vytknout.

Jak hodnotíme chuť?

Narozdíl třeba od různých knedlíků nebo jiných pevných surovin, boloňská omáčka s tempehem nemá žádný specifický tvar a je tak možné sáček prostě jen vysypat na pánev, pár minut ohřát a naservírovat na talíř. A chuť? Ta je zkrátka a dobře fantastická. Kombinace rajčat a kořenové zeleniny působí velmi dobře a musíme uznat, že celá směs je parádně ochucená, takže jí nic nechybí. Jídlo není vůbec přesolené a kvalitní ingredience se samozřejmě promítají i do chuti. Ani tentokrát tedy nemáme co vytknout.

Závěrečné zhodnocení

Boloňskou omáčku jsme dostali v balení čítajícím dvě porce a za 189 korun, na které tohle balení v době psaní recenze vyjde, bez obav nakrmíte dva strávníky. Ani po stránce ceny tak nemáme co vytknout. Snadná příprava, prvotřídní chuť a ještě k tomu dobrá cena. Tenhle produkt rozhodně doporučujeme.

Expres Menu recenze a hodnocení

Boršč

V případě, že neholdujete ani tak celým jídlům, jako spíše polévkám, si u EXPRES MENU vyberete také. Nás z celé nabídky zaujal nejvíce boršč, který samozřejmě představuje zdravou svačinu plnou masa a zeleniny. A rozhodně jsme nebyli zklamaní!

Jak hodnotíme složení?

Boršč od EXPRES MENU obsahuje přesně takové ingredience, jaké byste nejspíš použili, kdybyste si tuhle polévku připravovali doma. Základem je hovězí vývar, hovězí přední maso, rajčatový protlak, zelí, řepa a vepřové maso. Dále v produktu však najdete také smetanu, rýžovou a kukuřičnou mouku, kořenovou zeleninu, brambory, cukr, cibuli, uzenou slaninu, citron, sůl, papriku a bobkový list. Opět nemáme co vytknout.

Jak hodnotíme chuť?

Boršč od EXPRES MENU je zkrátka a dobře fantastický. Ačkoliv jsme z něj původně měli lehké obavy, veškeré suroviny jsou zastoupeny v naprosto ideálním poměru a chuť je tak naprosto harmonická a vyvážená. Díky smetaně je polévka jemná, ale zároveň jsou v ní stále příjemně cítit všechny bylinky a koření. Pokud nemáte ve vaření boršče léta praxe, troufáme si tvrdit, že tak dobrý jako EXPRES MENU ani neuvaříte.

Závěrečné zhodnocení

Boršč není z definice kdo ví jak syté jídlo, ale chuťově si ho naprosto zamilujete. A nižší pořizovací náklady jsou samozřejmě reflektovány i v ceně – za dvě porce téhle polévky aktuálně zaplatíte 109 korun, což považujeme za perfektní.

 

Vyzkoušejte EXPRES MENU

 

Hovězí s křenovou omáčkou

Hovězí s křenovou omáčkou snad ani nepotřebuje žádný další komentář. Někdo ho miluje, někdo ho nesnáší. My patříme k první ze zmíněných skupin, a proto jsme mu prostě a jednoduše neodolali.

Jak hodnotíme složení?

možná si říkáte, že hovězí s křenovou omáčkou se do výběru webu o fitness úplně nehodí. Ve skutečnosti ale i tentokrát musíme použité suroviny hodnotit velmi kladně – základem je totiž hovězí přední a hovězí vývar, do kterého byla přidána smetana, mléko a samozřejmě také křen. K dochucení pak byl použit cukr, sůl a ocet, omáčka je zahuštěná kukuřičnou a rýžovou moukou a obsahuje rovněž i máslo.

Jak hodnotíme chuť?

Po chuťové stránce musíme říct, že hovězí je opravdu krásně měkké a příjemně se rozpadá. Omáčka je velmi dobře dochucená a troufáme si tvrdit, že nikoho neurazí. Jistě se mezi vámi najdou tací, kterým by vyhovovalo použít více octa i křenu, ovšem první ze zmíněných ingredienců není nejmenší problém podle vlastních preferencí přidat a křenu je pro většinu lidí lepší použít méně než více. Za nás jsme byli opět spokojeni a nemáme co vytknout.

Závěrečné zhodnocení

Hovězí s křenovou omáčkou je naprosto vynikající a vzhledem k tomu, že neobsahuje přílohu, tak si je můžete modifikovat přesně podle vašich preferencí. Pokud vám nejde o co nejlepší nutriční hodnoty, můžete použít knedlík (domácí nebo ze supermarketu), ale skvěle chutná i s vařenými bramborami nebo třeba rýží.

Expres Menu hodnocení a test

Koprovka s vejci

Pokud jste zvyklí na rychlá jídla, která se dobře a jednoduše připravují, koprovce se nejspíš dost vyhýbáte. S EXPRES MENU je ale samozřejmě příprava bez sebemenších problémů a chuťově opět stojí za to.

Jak hodnotíme složení?

Mléko, voda, smetana, cukr, rýžová a kukuřičná mouka, máslo, kopr, ocet a sůl. No a samozřejmě vejce, bez kterých by to snad ani nebyla koprovka. Omáčka je stejně jako předchozí produkt bez přílohy, takže záleží jen na vás, s čím si ji naservírujete.

Jak hodnotíme chuť?

Koprovka je jednou z těch omáček, kterou každý dělá úplně jinak. A zatímco někdo používá více octa, někomu vyhovuje spíše více cukru. My jsme si na koprovce opravdu pochutnali, ale musíme říct, že na nás byla o něco sladší.

Závěrečné zhodnocení

Pokud máte rádi sladší omáčky, koprovka od EXPRES MENU pro vás bude jako stvořená. Trošku zvláštní je, že balení obsahuje dvě porce, ale pouze tři vejce, což samozřejmě vyžaduje nutnost dělení jednoho vejce mezi dva lidi. Jako přílohu pak můžete použít například brambory, ale záleží opět jen na vás a vašich preferencích.

Vyzkoušejte EXPRES MENU

MLS Mrkvový dort

EXPRES MENU dokáže přijít vhod i v situacích, kdy vás honí mlsná. Jejich MLS je totiž dostupný hned v několika variantách, přičemž nás zaujala kapsička ve variantě Mrkvový dort.

Jak hodnotíme složení?

Ačkoliv název Mrkvový dort je trochu zavádějící, ve skutečnosti se jedná o pastu tvořenou pečlivě vybranými a až překvapivě zdravými surovinami jako jsou čerstvé mrkve, rozinky, lískové oříšky, ovesné vločky, citronová šťáva, sůl a vanilka. Pokud vás tedy například honí mlsná, MLS ji spolehlivě zažene, aniž by obsahoval jakýkoliv přidaný cukr. My jeho složení hodnotíme tedy velmi kladně.

Jak hodnotíme chuť?

Pokud jde o chuť, MLS skutečně připomíná mrkvový dort. Je příjemně nasládlý, ale zároveň chutná naprosto přirozeně a všechny suroviny působí dost harmonicky. Za nás je to tedy skvělá alternativa běžně dostupných sladkostí.

Závěrečné zhodnocení

MLS je chutnou svačinkou s dobrým složením. A díky tomu, že kapsička má hned 120 gramů a je prakticky zabalená, si ji můžete vzít třeba jako skvělou svačinu na túru. Dobře zasytí a ještě si na ní pochutnáte, což je ideální kombinace.

Vyzkoušejte EXPRES MENU

Pohanková kaše s meruňkami

EXPRES MENU umí kromě klasických jídel, polévek a dezertů v kapsičkách také snídaně, kde máte také na výběr z celé řady možností. Nás nejvíce zaujala pohanková kaše s meruňkami, což je jídlo poměrně jednoduché i na přípravu doma, ovšem jelikož ráno občas býváme bez energie, říkali jsme si, že se hodí vyzkoušet tu EXPRES MENU.

Jak hodnotíme složení?

Jak už jste si asi zvykli po přečtení hodnocení všech předchozích produktů, složení pohankové kaše od EXPRES MENU je totožné, jako kdybyste si tohle jídlo připravovali sami doma. Voda, pohanka, meruňky, sušené kokosové mléko, cukr a sůl. To jsou hlavní suroviny, které v téhle kaši najdete. A tomu my nemáme vůbec co vytknout.

Jak hodnotíme chuť?

Pohanková kaše nás opravdu nadchla. Je jemná a kombinace pohanky a kokosového mléka chutná opravdu skvěle. Zároveň musíme ocenit, že není zbytečně přeslazená, takže bude s největší pravděpodobností vyhovovat i těm z vás, kteří na sladké tak úplně nejsou.

Závěrečné zhodnocení

Chuťově vynikající kaše, která obsahuje poctivé suroviny a je bez jakýchkoliv zbytečných konzervantů a dalších aditiv. Jedna porce vychází na 79 korun, což sice není úplně málo, ale na druhou stranu máte prakticky zabalené jídlo, které si můžete vzít s sebou například do kempu nebo kamkoliv, kde nemáte úplně možnost si vařit.

Recenze a hodnocení Expres Menu

Rajská omáčka s hovězím masem

Další z klasických jídel, které mají mnozí z nás spojené zejména s obědy u rodičů či prarodičů, je rajská omáčka s hovězím masem. I tu jsme se proto rozhodli ochutnat v podání EXPRES MENU. A nelitujeme ani tentokrát!

Jak hodnotíme složení?

Základem správné rajské omáčky je samozřejmě hovězí vývar, rajčatový protlak a kořenová zelenina. A všechny tyhle složky najdete i v jídle v podání EXPRES MENU. O masovou složku se stará hovězí přední, na kterém musíme ocenit, že je opravdu libové a skutečně si na něm pochutnáte. Složení hodnotíme opět na výbornou.

Jak hodnotíme chuť?

V EXPRES MENU umí použít prvotřídní suroviny a navíc je dochutit k dokonalosti podobně jako profesionální kuchaři. V případě rajské to platí obzvlášť – i na první pohled tak nenápadné ingredience, jako je skořice, dodá rajské omáčce příjemnou chuť a vy si na tomhle jídle opravdu pochutnáte.

Závěrečné zhodnocení

Jestli hledáte nějaký z produktů od EXPRES MENU jen tak na zkoušku a nevíte, který vybrat, sáhněte po rajské omáčce. Chutná naprosto báječně, maso je křehké, libové a hezky se rozpadá na jazyku, omáčka je dochucená k dokonalosti a složení je opravdu poctivé.

Vyzkoušejte EXPRES MENU

Vepřové maso s mrkví

V lehkých jídlech budeme pokračovat i v závěru naší samostatné recenze, protože jsme se rozhodli vyzkoušet také vepřové maso s mrkví. A jak jste již nejspíš zvyklí z hodnocení předchozích produktů, i tato varianta je bez přílohy, takže když si k ní připravíte například vařené brambory nebo bramborovou kaši, dostanete skvělé a přitom lehké jídlo.

Jak hodnotíme složení?

Po stránce složení nemáme ani tentokrát co vytknout. Naprostou většinu produktu totiž tvoří mrkev a vepřová plec, přičemž k dochucení bylo použito pouze máslo, citron, sůl a pepř. Kromě toho produkt ještě obsahuje rýžovou a kukuřičnou mouku, takže znovu můžeme leda tak konstatovat, že nemáme co vytknout.

Jak hodnotíme chuť?

Po stránce chuti je vepřové maso s mrkví také vynikající. Drží si dobré nutriční hodnoty, ale přitom rozhodně není suché, mrkev se příjemně rozplývá na jazyku a maso je opravdu libové, což je ideální kombinace. Opět můžeme jen a pouze doporučit.

Závěrečné zhodnocení

Co říct závěrem? Snad jenom to, že se jedná o další povedený produkt z dílny EXPRES MENU, kde dobré složení potkává skvělou chuť. A my znovu nemáme jedinou výhradu.

Expres Menu recenze a hodnocení

Ratatouille

Máte pocit, že jsme do našeho výběru sahali zejména po těžších jídlech tolik typických pro naši českou kuchyni? Nebojte, v nabídce EXPRES MENU najdete i takové typicky lehké pokrmy, jako je třeba ratatouille. A můžeme vám garantovat, že si na něm opět pochutnáte.

Jak hodnotíme složení?

Jak jste si asi všimli, výtky jsme neměli v případě žádného z produktů od EXPRES MENU. Jejich ratatouille je však pouze kombinací paprik, rajčat, lilků, cuket a cibulí na olivovém oleji dochucené solí, provensálským kořením a pepřem. To je zkrátka a dobře jídlo, které musí potěšit snad každého milovníka lehkých pokrmů.

Jak hodnotíme chuť?

Na kombinaci různých druhů zeleniny na olivovém oleji možná na první pohled není moc co zkazit či naopak vylepšit. My ale musíme opět vyzdvihnout, jakým způsobem je ratatouille od EXPRES MENU dochucený, protože i tak nenápadné ingredience, jako je provensálské koření, sůl a pepř mohou dochutit zeleninu k dokonalosti.

Závěrečné zhodnocení

Samozřejmě, že z definice ratatouille není tak úplně jídlo nabité pořádnou porcí bílkovin. Je to ale lehká svačina, na které si opravdu pochutnáte a která chutná skvěle jak samotná, tak například jako příloha k nějakému masu. My jsme z ní byli naprosto nadšení a doporučujeme ji stejně tak, jako doporučujeme ostatní produkty od EXPRES MENU.

Vyzkoušejte EXPRES MENU z oficiálních stránek

Vývar slepičí

Vývar není jenom obyčejná polévka, na jejíž přípravu potřebujete několik dlouhých hodin. Jestli se rádi pohybujete v kuchyni, jistě víte, že se dá použít jako základ do celé řady dalších receptů. A proto jsme se jej rozhodli také vyzkoušet.

Jak hodnotíme složení?

Jedinou položkou, kterou ve složení tohoto produktu najdete, je slepičí vývar, který byl tažený 15 hodin a nachází se v něm samozřejmě pořádná porce kořenové zeleniny. Za nás ideální polévka do sychravých podzimních období i jako pomocník, který vám v kuchyni ušetří spoustu času, protože je možné jej použít jako základ třeba do různých domácích polévek či omáček.

Jak hodnotíme chuť?

Vývar od EXPRES MENU je opravdu poctivý a tak akorát silný. Pokud máte rádi slabší polévky, dost možná si jej budete muset ještě lehce naředit vodou, ale za nás je chuťově naprosto vynikající. Stejně jako u ostatních jídel musíme i tentokrát ocenit dobré dochucení a to, že vývar není zbytečně přesolený.

Závěrečné zhodnocení

Skvělé složení, poctivá chuť a široké využití. Vývar od EXPRES MENU prostě a jednoduše také stojí za zkoušku.

Expres Menu recenze a hodnocení slepičí vývar

Jak jsme si EXPRES MENU připravovali?

Stejně tak, jako mají široké využití samotné produkty od EXPRES MENU, si můžete zvolit i celou řadu způsobů přípravy těchto jídel. Nejjednodušší je samozřejmě jídlo ohřát v horké vodě. K tomu můžete využít vodní lázeň, ale třeba také rychlovarnou konvici. Když v ní jídlo zůstane kolem 10 minut, bude tak akorát prohřáté. Za nás je lepší raději nechat sáček ve vodě o chvilku déle, než riskovat, že například maso nebude dostatečně prohřáté (nikoliv ze zdravotních důvodů, protože se jedná o již hotový pokrm, ale spíše kvůli lepší chuti). Druhou možností je pak obsah sáčku vyklopit a ohřát v závislosti na vašich možnostech – v mikrovlnné troubě nebo třeba na pánvi je to rychlé a pohodlné. Pokud ale jste zrovna někde v kempu, můžete si jídlo ohřát i na ohni.

Jak to, že vydrží tak dlouho?

Pokud jste o EXPRES MENU nikdy neslyšeli, dost možná můžete mít pocit, že musí být opravdu narvané nejrůznějšími konzervanty. To ale není žádná pravda a jídlo od této společnosti je, podobně jako jídlo od zmiňovaného Adventure Menu opravdu bez zbytečných éček. Je to díky procesu zvanému CTP – kontinuální tepelný proces, kdy dochází k přípravě jídla, následnému hermetickému uzavření do sáčku a sterilování. Poté dojde k šokovému zahřátí na vysokou teplotu a následnému zchlazení. Jídlo tak při pokojové teplotě vydrží až deset let.

Vyplatí se vyzkoušet?

Jak jste z této recenze nejspíš pochopili, s produkty od EXPRES MENU jsme byli maximálně spokojení. Samozřejmě je nutné vzít v potaz, že jejich pořizovací cena není vždy nejlevnější, ale přesto za nás dává smysl je pořídit. Pro nás určitě budou hrát důležitou roli v situacích, kdy například nemáte chuť nebo čas vařit nebo zkrátka a dobře když potřebujete nějaké jídlo nachystat rychle. Zároveň je můžete mít pro případ nouze třeba i v kanceláři a následně je rychle připravit v kuchyňce, pokud máte nějakou k dispozici. Kromě toho je možné je využít také při nejrůznějších výletech do přírody. A vzhledem k extrémně dlouhé trvanlivosti se opravdu nemusíte bát, že vám produkty projdou. Za nás tedy opravdu dávají smysl a doporučujeme je vyzkoušet. Nabídka je tak široká, že si v ní na své přijde snad každý.

Vyzkoušejte EXPRES MENU z oficiálních stránek

 

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.