Trénink

Jsou 30ti denní výzvy tak super?

Na Facebooku či na Instagramu na vás vyskočila fotka, která vás nabádá se zůčastnit X denní výzvy, kde budete mít za úkol každý den splnit určitý počet dřepů, kliků, apod.? A vy se jí chcete zůčastnit? Pozorně čtěte, protože tohle asi nebude nejlepší nápad.

Na tyto výzvy většinou narážejí necvičící lidé, kteří takovou fotku zahlédli u nějakého svého kamaráda na Facebookové zdi. Co ale takový necvičenec udělá? Chce do toho jít taky, ale to my silně nedoporučujeme. Proč?

Obsah článku
Zobrazit
Skrýt

Protože 30ti denní výzvy nefungují!

 

Pokud člověk nikdy necvičil nebo si párkrát do roka udělá několik kliků, sklapovaček,.. určitě není připravený po dobu 30ti dní dělat XX kliků. Většinou ani neumí udělat jeden pořádný chlapský klik, natož aby jich dělal 20 denně. Nemluvě o tom, že se u těchto výzev každým dnem tyto počty opakování zvyšují.

Když si tedy představíme někoho, kdo na začátku neudělá ani jeden poctivý klik a do konce měsíce jich má udělat 150, tak ani nechceme vědět jak. Člověk se úplně zničí a o technice provedení cviků ani nemluvě.

Je sice fajn, že se tímto způsobem dokážete vyhecovat, ale raději si vytvořte svůj vlastní tréninkový plán. Plán, který bude komplexní a opakování přidávejte pouze v případě, že jste schopni jich dát více i s dobrým technickým provedením.

ČTĚTe dále: 37+ skvělých (vánočních) dárků pro sportovce, které opravdu potěší.

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.