Ostatní

13 nejlepších fitness kanálů, které stojí za to sledovat na YouTube

Autor: |

Díky YouTube a jemu podobným publikačním platformám je přístup k informacím jednodušší, než kdy předtím. V dnešní době tak nedělá téměř nikomu problém sednout si před kameru a předávat své know-how divákům a všem potenciálním fanouškům. I když prvotní myšlenka je naprosto skvělá, objevuje se čím dál více videí od autorů s nulovými zkušenostmi, kteří vydávají neověřené či nepravdivé informace za fakta.

Pro začínající cvičence tak může být těžké rozeznat, který kanál přináší skutečně hodnotné informace, a kterému se raději vyhnout. A právě proto vám přinášíme dnešní článek, ve kterém si ty nejlepší fitness kanály představíme.

1. Aleš Lamka

Pokud na YouTube trávíte opravdu hodně času, kanál Aleše Lamky je pro vás jako dělaný. Tenhle physique totiž vydává jedno video každý den a v jeho repertoáru najdete série otázek a odpovědí týkajících se stravy a suplementace, velmi častá tréninková videa i inspirující rozhovory s dalšími osobnostmi naší fitness scény.

Narozdíl od mnohých sportovců v dnešní době Aleš nepoužívá a nikdy nepoužíval žádnou formu dopingu, tudíž veškeré informace, které ve svých videích zmiňuje, mají velkou informační hodnotu především pro naturálního cvičence.

2. Jonáš Petřík

Dalším významným “YouTuberem” (i když on sám se za něj rozhodně nepovažuje) je Jonáš Petřík, zakladatel pražského JonasGymu a člověk s několikaletou sportovní historií. Jestli hledáte opravdu hodnotné informace, které vám jen tak někdo zadarmo nedá, revoluční pohledy na mnohé problematické aspekty cvičení i tipy na rozvržení tréninku a zlepšení techniky základních cviků, je Jonáš tím vůbec nejlepším člověkem.

“Drobnou” nevýhodou je to, že Jonáš na pravidelné natáčení videí příliš nedbá, proto si budete muset vystačit například s jedním videem za tři měsíce.

3. Jiří Vacek

Jirka Vacek je jasným důkazem toho, že extrémně hodnotné informace nejsou vždy oceněny největším počtem sledujících. Přestože z hlediska české YouTube scény může Jirka působit poněkud nevýrazně, jeho videa typu “Jak vybrat protein” mají především pro začínající sportovce obrovskou informační hodnotu. Ale ani pokročilí cvičenci se rozhodně nemusí bát, že by jim tenhle závodní kulturista neměl co nabídnout.

Jirka velmi často mluví o důležitosti elektrolytů a dalších suplementů, na které se v dnešní době velmi často zapomíná, dává užitečné tipy k tréninku i správné regeneraci. A když se dlouholeté zkušenosti a obrovský přehled spojí s příjemným vystupováním a pokorou, nemůže vzniknout nic jiného, než jeden z nejlepších YouTube kanálu na naší fitness scéně.

TIP: Zinek a hořčík – Nejdůležitější suplementy ve výživě sportovce

4. Radomil Vašík

Že jste tohle jméno nikdy neslyšeli? Nedivím se. Radomil Vašík je, podobně jako výše zmíněný Jirka Vacek, člověk s extrémně velkými znalostmi a mnohaletou praxí. Jeho zaměřením není kulturistika, ale powerlifting. A jeho výsledky jsou ohromující- při váze 81kg zapsal na loňském mistrovství světa total 680kg, stále ještě v juniorské kategorii. Co se týče trenérské činnosti, Radomil se podílí na silové přípravě hokejového klubu HC Berani Zlín a za svou trenérskou kariéru již trénoval přes 200 sportovců.

Velikou výhodou je i pravidelnost, s jakou videa vychází. Takže pokud vás zajímá silový trojboj a chcete se svými výkony neustále zlepšovat, je kanál Radomila Vašíka jasnou volbou.

5. Jiří Tkadlčík

Dalším sportovcem, kterého se bezpochyby vyplatí sledovat, je Jirka Tkadlčík, jeden z nejlepších strongmanů do 105kg na světě. Stejně jako v případě některých dříve zmíněných sportovců platí i u Jirky, že rozhodně nemůžete počítat s extrémní pravidelností těchto videí.

O to větší hodnotu ale obsažené informace mají - například z videí o suplementaci určitě mohou těžit i pokročilý cvičenci. Kromě těchto videí samozřejmě Jirka přidává čas od času i videa se svými výkony, které pro vás budou jistojistě obrovskou motivací.

6. Kanál PROM-IN

V našem článku o nejlepších fitness kanálech nesmí chybět ani kanál PROM-IN. Přestože na tomto kanále najdete primárně detailní popisy produktů tohoto populárního výrobce suplementů, můžete zde objevit i spoustu vynikajících fitness receptů, rozhovorů s inspirujícími osobnostmi, ale i motivujícími tréninky.

Hlavní “hvězdou” tohoto kanálu je Pavel Samek, ambasador společnosti a sportovec s obrovským přehledem z oblasti sportovních doplňků a správného stravování.

7. Filip Grznár

Potřebuje následující sportovec vůbec nějaký komentář? Někdo ho miluje, někdo ho nesnáší. Tak jako tak se mu ale nedá upřít jeho obrovský přehled v oblasti stravy, suplementace, hardcore tréninků a v neposlední řadě dopingu. I když o tom mohl leckdo z vás pochybovat, stačí se podívat na to, jak skvěle připravil Aleše Bursu na jeho poslední závody a hned vám dojde, že za Filipa nemluví jen plané řeči, ale především viditelné výsledky.

Kromě hodnotných informací oplývá Filipův kanál i vulgarismy, takže se při sledování jeho videí rozhodně nebudete nudit.

„V konečném důsledku bych byl raději obyčejný člověk s čistou hlavou“ říká Filip Grznár (Rozhovor)

8. Jakub Enžl

Ještě před pár lety měl jen málokdo tušení, kdo to Jakub Enžl vlastně je. Dnes ale patří s téměř 30 tisíci odběratelů mezi nejlepší a nejpopulárnější české YouTubery zaměřené na fitness. A aby taky ne, v repertoáru jeho videí najdete vše od rad na hubnutí přes nabírání svalové hmoty a správný jídelníček až po zlepšení silových výkonů na základní cviky.

Příjemnou výhodou je i pravidelné publikování videí. Sice ne tak aktivní, jako v případě Aleše Lamky, ale minimálně jednou do týdne rozhodně budete mít na co koukat.

9. Adam Raw

Vůbec bych se nedivil, kdyby většině z vás jméno Adam Raw nic neříkalo. A pokud vám náhodou přijde povědomé, pravděpodobně si říkáte, proč jsme ho zařadili na náš seznam. Pravdou je, že v případě Adamovy tvorby nemůže být příliš řeč o fitness, ale co se týče správné výživy a tipů na trénink (nejen z oblasti workoutu), jeho videa jsou opravdu hodnotná.

Stejně jako v mnohých předchozích případech ale platí i tady, že s příliš pravidelným vydáváním videí rozhodně počítat nemůžete.

10. Kiro Markopulos

Žádný z předchozích sportovců nemluví na svém YouTube kanále o dopingu tak často, jako právě Kiro. Přestože spousta cvičenců s detabuizací dopingu nesouhlasí, nedá se popřít, že i díky těmto videím se lidé ledacos dozví a díky tomu se mohou užívání dopingu vyvarovat, nebo alespoň vědět, jak minimalizovat vedlejší rizika.

Kromě takto zaměřených videí ale Kiro pravidelně natáčí také otázky a odpovědi, tréninková videa i vlogy ze svého denního života. Díky jeho charisma a příjemnému vystupování rozhodně mezi nejlepší YouTubery tuzemské scény patří.

11. Aleš Bursa

Aleš Bursa je bezpochyby jedním z největších českých kulturistů. Přestože na YouTube nahrává videa již hezkých pár let, pořádný boom zažívá (mimo jiné i kvůli spolupráci s Filipem) až posledních pár měsíců.

Kromě pořádné dávky všudypřítomné motivace najdete v Alešových videích i spoustu pokory a hodnotných informaci ze stravy, suplementace a pořádného kulturistického tréninku.

TIP: S Alešem Bursou jsme vydali 7 krátkých rozhovorů na našem YouTube kanále

12. Pavel Beran

Nejde zmínit největší české kulturisty a vynechat Pavla Berana. Ten je z našeho pohledu synonymem pokory a nefalšované dřiny, která ho dovedla až k profesionální kartě. Pavel si příliš nepotrpí na povídací videa, proto na jeho kanále převažují videa z extrémně těžkých tréninků, na které je prostě a jednoduše radost koukat.

Bohužel ale platí i v tomto případě, že na svou pravidelnou porci videí od Pavla si budete muset nějaký čas počkat.

13 tipů jak z každého tréninku vyždímat maximum

13. Fitmagazín FMG

Jestli vám nevadí slovenština, určitě oceníte i videa z kanálu Fitmagazín FMG od Valihory. Najdete na něm totiž nejrůznější tréninkové tipy, které mohou pomoci i nejednomu pokročilému sportovci.

Vše je podrobně vysvětleno, důraz je kladen nejen na správnou techniku, ale také na vysvětlení všech detailů a odůvodnění, proč dané cviky do tréninku zařadit.

Bonus – Kanál SvětFitness.cz

Jako bonus bychom rádi odkázali i na náš kanál, který se úrovní projevu sice zatím nemůže měřit s populárními YouTubery, ale videa se postupně zlepšují a věříme, že svým fanouškům budeme schopni v budoucnu předávat velmi hodnotné informace i osobní zkušenosti, kterých rozhodně nemáme málo!

V našem repertoáru můžete najít rozhovory se slavnými osobnostmi, odpovědi na vaše otázky i nezávislé recenze populárních i nepopulárních suplementů.

A to by od nás bylo pro tento článek všechno. Pokud máte nějakého oblíbeného YouTubera, určitě ho neváhejte napsat do komentářů a inspirujte ostatní čtenáře!

 

Podobné články

Komentáře (2)

Dalibor
Prosinec 9, 2018

Pro normální tam mohl být i Jaroslav Pecka

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Karel Jirák
Prosinec 15, 2018

Nezapomněli jste na Krasinskýho?!

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)