Trénink

Předpoklady úspěšného kulturisty

Autor: |

Na světě existuje mnoho sportů. Jen málo z nich je ale tak extrémních jako kulturistika. V tomto článku bych Vás rád seznámil s vlastnostmi, bez kterých se z Vás dobrý kulturista nikdy nestane.

To, v čem se kulturistika liší od drtivé většiny sportů, je fakt, že kulturistiku nemůžete dělat jen hodinu a půl denně. U většiny sportů je důležitý pouze trénink. Hodinu a půl běháte, ale potom už neřešíte, jestli si dáte rohlík nebo jogurt. Jakmile se ale rozhodne změnit svoji postavu, musíte tomu podrobit veškerý svůj životní styl od spánku, přes stravu, až po cvičení.

1. Disciplína

Prvním předpokladem pro to, aby se z vás stal dobrý kulturista, je disciplína. Nemůžete si říct: „Dneska na to kašlu, dám si pivo a budu jen tak ležet u telky.“ Ráno vstanete a uvaříte si vajíčka, přestože už jich máte plné zuby. Jdete cvičit, přestože jste unavení a máte spoustu povinností do práce nebo do školy. Koupíte si kuřecí prsa, přestože máte daleko větší chuť na úplně jiný druh jídla.

2. Vytrvalost

Bez vytrvalosti se v tomto sportu také daleko nedostanete. Život kulturisty je dokonalým obrazem toho, jak vypadá stereotyp. A držet se tohoto stereotypu rozhodně není jednoduché. Přeci jen, každý den jíte stejné jídlo, chodíte spát stále ve stejný čas a navštěvujete stejnou posilovnu. Sám jsem znal spoustu kulturistů, kteří byli skvěle geneticky obdaření, ale kvůli chybějící vytrvalosti se cvičením zanedlouho skončili. Přiznejme si narovinu, tento sport rozhodně nemůže dělat každý.

3. Posledlost

Klíčem k úspěchu je posedlost. Musíte být posedlí vším, co děláte. Stanovit si cíl a jít za ním, dokud ho nedosáhnete. A až ho dosáhnete, tak si musíte stanovit další cíl, znovu a znovu. A i když tato cesta není vždy jednoduchá, její výsledek bude stát za to. Proto, abyste mohli získat něco, co vás posune dál, musíte nejprve něco obětovat.

4. Obětování

Obětování velkého množství životních slastí je proto dalším předpokladem úspěšného kulturisty. Musíte se vzdát mnoha věcí, které máte rádi, jako je alkohol, sladkosti nebo třeba nezdravé a přesolené jídlo proto, abyste se zase o malý krůček přiblížili svému cíli. Pokaždé, když se něčeho vzdáte, něco jiného tím získáte.

5. Láska

Poslední vlastnost, kterou zde zmíním je nejdůležitější. Je to láska. Zkrátka a dobře všechno, co v životě děláte, musíte dělat na prvním místě srdcem. U kulturistiky to platí obzvlášť. Pokud na tomto životním stylu nemilujete veškeré aktivity s ním spojené, pak se z vás budou dobří kulturisté stávat jen těžko.

tip: 37 zajímavých dárků pro kulturisty a další sportovce.

Pro někoho se slova obsažená v těchto řádcích mohou zdát příliš těžká, ba dokonce nesplnitelná. Ale všechno, čeho člověk dosáhne snadno, ho na dlouho neuspokojí. Cesta za tím, po čem tolik toužíme je dlouhá, strastiplná a těžká, ale její výsledek bude stát za to. I když si to mnozí z vás neuvědomují, to, co člověka dělá šťastným je cesta, nikoliv její cíl. 

Podobné články

Komentáře (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.