Strava

Test proteinových fitness tyčinek ze supermarketů

Autor: |

Proteinové tyčinky ze supermarketu jsou poměrně nevýraznými potravinami, kterým většinou nevěnujete žádnou pozornost, dokud nějakou nepotřebujete. A stejný případ jsme zažili nedávno i my, když jsme si chtěli koupit nějakou alespoň trochu zdravou tyčinku.

Jejich složení bylo povětšinou ale tak špatné, že jsme se rozhodli tyčinek nakoupit co možná nejvíc a udělat opravdu velký a komplexní test. Dají se v supermarketu sehnat i kvalitní produkty, nebo je zbytečné se snažit? To se dozvíte v našem dnešním článku.

1. Úsovsko Fit Protein tyčinka

Úsovsko Fit Protein tyčinka

Základní informace:
 • Název: Úsovsko Fit Protein
 • Gramáž: 35g
 • Cena: 29,90 Kč
 • Kde koupeno: Kaufland
 • Naše hodnocení: 2,5/10

Složení

Tato tyčinka obsahuje 25g jednoduchých sacharidů na 100g, což je podle nás opravdu vysoké množství. Stejně tak za negativum považujeme i zdroje bílkovin. Sušený syrovátkový protein je velmi neefektivní bílkovina, protože při sušení dochází v důsledku vysokých teplot k degradaci některých důležitých frakcí proteinu, což zhoršuje využitelnost. Druhým zdrojem je sójový protein, což je u levnějších proteinových tyčinek víceméně standartní. Tyčinka obsahuje asi 4% ovesných vloček, ale zato v ní najdete i spoustu surovin, které nemají žádné opodstatnění - rostlinné tuky, škrobový sirup a další.

Jak nám chutnala

Po chuťové stránce tyčinka nechutná příliš špatně, v podstatě je chuť podobná přeslazeným snídaňovým cereáliím. Připadá mi extrémně sladká, přirozenou chuť, kterou u většiny produktů vyhledávám, jsem tady vůbec nenašel.

Závěr

Tyčinku FIT Protein upřímně řečeno příliš nedoporučuji. Již kvůli vysokému obsahu jednoduchých cukrů si myslím, že nemá s fitness vůbec nic společného, použité suroviny jsou levné a nemají žádné přílišné opodstatnění. Zkrátka a dobře tyčinka, která je nutričními hodnotami a složením srovnatelná s jakoukoliv neFIT tyčinkou, kterou v supermarketu najdete.

2. Nestlé Fitness Tyčinka

Nestlé Fitness Tyčinka

Základní informace:

Složení

Spíše než složení této tyčinky oceňuji originální nápad, jak pomocí nálepky “fitness” zvýšit prodej tohoto výrobku, který nemá s fitness vůbec nic společného. Ve 100g tyčinky najdete zhruba 21g jednoduchých sacharidů, ve složení se nachází jak cukr, tak i glukózový sirup. Ve srovnání s předchozí tyčinkou je zde již náznak zdravých surovin, například celozrnných cereálií či třtinové melasy. Množství je ovšem nevalné.

Jak nám chutnala

Po chuťové stránce nás tyčinka upřímně řečeno relativně zaujala, je výrazná, ale opět je znatelný vysoký obsah jednoduchých cukrů. Znovu musím říct, že pokud jste někdy snídali cereálie od Nestlé, jejich tyčinka je velmi podobná.

Závěr

Fitness tyčinka Nestlé také není dobrou volbou, když vás honí mlsná a chcete sníst něco alespoň trochu zdravého. Dobrá chuť je sice kladem, ale dost možná jediným. Množství zdravých látek ve srovnání k těm špatným je mizivé, stejně tak dojem kazí i spousta jednoduchých cukrů.

3. Hero Corny Protein

Hero Corny Protein tyčinka

Základní informace:
 • Název: Hero Corny Protein
 • Gramáž: 50g
 • Cena: 24,90 Kč
 • Kde koupeno: Kaufland
 • Naše hodnocení: 2,9/10

Složení

V pořadí třetí tyčinkou, které jsme se podívali na zub, byla tyčinka Corny Protein 30%. A jak obstála? V podstatě stejně jako předchozí dvě. Tentokrát se nám zalíbil obsah hrachového proteinu, který má z rostlinných proteinů jedno z nejlepších spekter aminokyselin, nicméně tyčinka na prvním místě ve složení obsahuje glukózovo-fruktózový sirup, dále v ní najdete palmový olej, palmový tuk a v neposlední řadě 8g cukrů na 100g tyčinky.

Jak nám chutnala

Po chuťové stránce, jak již bývá zvykem byla tyčinka přeslazená, ale chuťově poměrně dobrá. Osobně mi chutnala daleko více než obyčejné tyčinky Corny, nicméně chuť stále ztroskotává na tom, že složení nemá co dočinění se zdravou tyčinkou.

Závěr

Pokud bychom měli tyčinku nějak zhodnotit, pravděpodobně ji vnímáme stejně jako dvě předcházející. Chuťově je možná ucházející, ale pokud hledáte zdravou svačinu, musíte hledat jinde. Corny se opět snažilo zacílit na zákazníky, kteří složení příliš nestudují a vnutit jim něco, čím snadno a rychle dodají tělu bílkoviny.

4. Maxi Vita Proteinová tyčinka

Maxi Vita Proteinová tyčinka

Základní informace:

Složení

Proteinová tyčinka láká kromě množství bílkovin také na obsah hořčíku, který je pro sportovce bezesporu velmi podstatný. Bohužel se ale jedná o velmi levný oxid hořečnatý, jehož využitelnost jsou pouhá 4%. Zdrojem bílkovin je v tomto případě opět sojový protein, který je sice deficitní v obsahu některých aminokyselin, ale je to relativně přijatelná volba.

Jak nám chutnala

Ani po chuťové stránce nás tyčinka nijak nezaujala. Působí nevýrazně, chuť chia semínek či meruňky je poznat jen opravdu vzdáleně. Za to je cítit, že je v tyčince o něco více cukru, než by v ní být mělo.

Závěr

Tyčinka Maxi Vita nás nenadchla ani po stránce chuti, ani po stránce složení, proto si myslíme, že bude lepší zvolit jinou alternativu.

5. Sportness Eiweiss 32%

Sportness Eiweiss 32% tyčinka

Základní informace:
 • Název: Sportness Eiweiss 32%
 • Gramáž: 45g
 • Cena: 17,90 Kč
 • Kde koupeno: DM Drogerie
 • Naše hodnocení: 3,4/10

Složení

Proteinové tyčinky z drogerií DM jsou možná populární, ale minimálně verze s obsahem bílkovin 32% nic moc dobrého nenabídne. Ve složení je opět poměrně vysoké množství jednoduchých sacharidů (konkrétně 28g na 100g tyčinky), dále palmový tuk, glukózový a fruktózový sirup a další zbytečné látky. Ve zdrojích bílkovin je rovněž uvedený i kaseinát vápenatý, velmi špatně využitelná bílkovina vyráběná chemickými reakcemi s hydroxidem vápenatým. Stejně tak ani hydrolyzát kolagenu není příliš dobrou volbou, ale chápu, že pro snížení ceny jsou tyto levné zdroje nezbytné.

Jak nám chutnala

Po chuťové stránce tyčinka nebyla špatná, upřímně řečeno její lepivá konzistence dost připomíná One Bar, které získaly jedno z předních míst v našem srovnání nejlepších proteinových tyčinek. Opět mi bohužel vadil znatelný obsah cukrů, tyčinka byla daleko sladší, než bych si představoval.

Závěr

Tuto tyčinku příliš nedoporučuji, protože nízká cena se očividně projevuje na horší kvalitě. Když už vás tyto tyčinky lákají, rozhodně bych raději investoval do varianty s 50% obsahem bílkovin, které rozebereme hned za chvíli.

6. Sportness Eiweiss 50%

Sportness Eiweiss 50% tyčinka

Základní informace:
 • Název: Sportness Eiweiss 50%
 • Gramáž: 45g
 • Cena: 24,90 Kč
 • Kde koupeno: DM Drogerie
 • Naše hodnocení: 6,5/10

Složení

Tato verze populární tyčinky je z pohledu složení daleko lepší než výše zmíněná varianta. Sice tu zůstává onen problém s hydrolyzátem kolagenu a kaseinátem vápenatým, nicméně na 100g tato tyčinka obsahuje o více než 25g jednoduchých cukrů méně, navíc ve vanilkové příchuti vůbec nenajdete palmový olej. Z našeho pohledu je tedy tato varianta o poznání lepší.

Jak nám chutnala

Po chuťové stránce nemáme co vytknout. Bílá čokoláda disponuje poměrně zajímavou konzistencí, díky křupavým kuličkám zalitým v bílé čokoládě i skvěle chutná, konzistencí opět připomíná výše zmíněné ONE bar. Vanilková příchuť nás rovněž potěšila, neboť byla ještě o poznání méně sladká.

Závěr

Spousta proteinových tyčinek od známých výrobců obsahuje například CFM proteiny. Ty jsou ale finančně nákladné, a proto se jich v podobných tyčinkách nedočkáte. Na druhou stranu pokud prahnete po levných tyčinkách dostupných v drogerii, patří Sportness Eiweiss 50% rozhodně k těm lepším.

One Bar – Chuťový orgasmus v podobě proteinové tyčinky? (Recenze)

7. Nutrend Deluxe Protein Bar

Nutrend Deluxe Protein Bar

Základní informace:

Složení

Racionální úvaha by byla taková, že jeden z předních výrobců suplementů bude vyrábět kvalitní proteinové tyčinky. Bohužel jsme nenašli jedinou tyčinku od společnosti Nutrend, která by tuto domněnku potvrdila. Deluxe je jednou z těch lepších, obsahuje poměrně dost vlákniny, stejně tak v ní najdete 32g bílkovin na 100g. Jedním ze zdrojů bílkovin je i hůře využitelná hovězí želatina, ve složení se nachází palmový a palmojádrový olej a na 100g připadá 12g cukrů.

Jak nám chutnala

Rozhodně jedna z lepších tyčinek, které v repertoáru Nutrendu najdete. Poleva chutná velmi dobře, vnitřek je poněkud prázdný a trochu umělý, navíc tyčinka obsahuje i oplatku, která je víceméně bez chuti. Nicméně věřím tomu, že své příznivce najde a kdyby měla dobré složení, chuť je rozhodně ucházející.

Závěr

V případě této proteinové tyčinky se najde sice pár faktorů, které náš celkový dojem velmi kazí, ale v konečném důsledku není nejhorší možnou volbou. Jak záhy totiž zjistíte, Nutrend vyrábí i podstatně horší tyčinky. Pokud jste skalní fanoušek této společnosti, je to pravděpodobně nejlepší tyčinka, jakou si můžete dopřát. Přesto na trhu rozhodně existují lepší alternativy.

8. Nutrend EVOQ Protein Bar

Nutrend EVOQ Protein Bar

Základní informace:

Složení

Evoq je víceméně jediná tyčinka od Nutrendu, která se může pochlubit nízkým obsahem sacharidů. To je ale asi víceméně jediná výhoda. Zdrojem bílkovin je mimo jiné opět hovězí želatina, obsahuje nesmyslné rostlinné tuky, aromata, barviva a konzervanty. Navíc je k dispozici za cenu, která myslím naprostou většinu potenciálních zájemců odradí.

Jak nám chutnala

Nechutnala. Nestává se často, že bychom v naší redakci nějaké jídlo museli vyhodit, nicméně příchuť arašídového másla byla odporná. Arašídy vůbec nepřípomínala, sama vůně evokovala spíše nějaké krmení pro psy. Nevýrazná, uměle působící tyčinka.

Závěr

Při pohledu na tuto tyčinku mě nenapadá jiné slovní spojení než vyhozené peníze. Po chuťové stránce tyčinka za nic nestojí, stejně tak složení má obrovské nedostatky a navíc je dostupná za takovou cenu, že si rovnou můžete vybrat ty nejlepší tyčinky na trhu z našeho srovnání.

9. Nutrend Excelent Protein Bar

Nutrend Excelent Protein Bar

Základní informace:

Složení

Proteinová tyčinka Excelent je tak excelentní, že na 100g obsahuje „pouhých“ 30 gramů cukru. Oceňuji absenci hydrolyzátu želatiny, nicméně rostlinné oleje, aromata konzervanty, invertní cukr a další zbytečné suroviny stále zůstávají.

Jak nám chutnala

Na můj vkus opět šíleně sladká tyčinka, která není ničím výjimečná. Chuť je umělá, nepůsobí ani extrémně výrazně. O poznání lepší než Evoq, ale stále ne chuťově tak dobrá jako Deluxe.

Závěr

Můj pohled na většinu tyčinek od společnosti Nutrend je víceméně totožný. Zbytečné suroviny, zbytečně vysoký obsah cukru, zbytečně vysoká cena. Nenechte se zmást kvalitně vypadajícím obalem a seriózně vystupující firmou, proteinové tyčinky rozhodně seženete podstatně lepší.

10. Nutrend Protein Bar

Nutrend Protein Bar

Základní informace:
 • Název: Nutrend Protein Bar
 • Gramáž: 55g
 • Cena: 29,90 Kč
 • Kde koupeno: Lidl
 • Naše hodnocení: 4,0/10

Složení

Opět vysoce nekvalitní složení se 30g jednoduchých sacharidů na 100g, palmovým a palmojádrovým tukem, invertním cukrem a dalšími zbytečnými složkami. Pádným důvodem, proč tuto tyčinku nekupovat, je i fakt, že na prvním místě ve složení je glukózovo-fruktózový sirup. To je velmi špatná vizitka pro jakoukoliv tyčinku, natož pro výrobek za 30 Kč.

Jak nám chutnala

Tyčinkám od Nutrendu asi nemohu přijít na chuť, ale ani Protein Bar mě nějakým způsobem nezaujala. Chuť opět nevýrazná, je patrný vysoký obsah cukrů, umělých aromat a konzervantů.

Závěr

Rozhodně jedna z horších tyčinek, jaké široký repertoár Nutrendu nabízí. Raději bych investoval do tyčinek, které jsou levnější a mají menší obsah cukrů. Tato tyčinka je totiž složením srovnatelná s “nefitness” tyčinkami, které si alespoň na nic nehrají.

11. MaxSport Slim Zone

MaxSport Slim Zone tyčinka

Základní informace:
 • Název: MaxSport Slim Zone
 • Gramáž: 40g
 • Cena: 29,90 Kč
 • Kde koupeno: Rohlík.cz
 • Naše hodnocení: 7,4/10

Složení

Tyčinka Slim Zone nás poměrně příjemně překvapila. Ke slazení byli mimo jiné použity steviol-glykosidy, tedy přírodní sladidlo z rostliny stévie, na 100g připadá nějakých 7g cukru, což je stále ještě v normě a obsah syrovátkového koncentrátu je také dobrou volbou. Na druhou stranu dojem kazí palmový olej a tuk, který by v kvalitních tyčinkách být nejspíš nemusel.

Jak nám chutnala

Tyčinka není po chuťové stránce příliš výrazná, ale oceňuji, že není tak sladká jako konkurenční produkty. Příchuť vanilka/ořech je možná lepší, protože připomíná skutečně nějaké ořechové pralinky či nugát, nicméně ani ovocná varianta není špatnou volbou.

Závěr

I přes drobné mouchy je tato tyčinka asi tím nejlepším, co Max Sport nabídne. V běžných supermarketech je poměrně obtížné ji sehnat, my museli využít služeb Rohlík.cz, ale myslíme, že tato tyčinka za to stála.

12. MaxSport Royal Protein Bar

MaxSport Royal Protein Bar

Základní informace:

Složení

Tyčinka Royal má v podstatě velmi podobné složení jako výše zmíněná Slim Zone. Má sice o něco vyšší obsah bílkovin, nicméně ruku v ruce s tím jde i vyšší obsah cukrů. Tentokrát se jedná o 22g jednoduchých sacharidů, což kvalitní proteinovou tyčinku nepřipomíná ani náhodou. Stále je tu problém i s použitím palmojádrového oleje a dalších zbytečných surovin.

Jak nám chutnala

Přestože příchuť mango obsahuje v jedné tyčince jen asi 1g skutečného manga, je chuť intenzivní a působí výrazně. Tyčinka krásně voní, rovněž konzistenčně je měkká a příjemná, nicméně se jedná spíše o práci různých aditiv, než že byste z tyčinky opravdu cítili skutečné mango.

Závěr

Pokud vám nevadí vysoký obsah sacharidů, po chuťové stránce je tyčinka poměrně obstojná. Stejně tak ani zdroje bílkovin nejsou vyloženě špatné, tudíž pokud vás honí mlsná a potřebujete něco sladkého, není tato tyčinka špatnou volbou. Nic zdravého ale nečekejte.

13. MaxSport Protein Kex Bar

MaxSport Protein Kex Bar

Základní informace:

Složení

Tyčinka Kex je v podstatě totožná s předchozími. Má sice o něco menší obsah cukru, konkrétně je to 9g na 100g, nicméně všechny další suroviny, které jsme vyčítali předešlým tyčinkám, zde zůstávají.

Jak nám chutnala

Troufáme si tvrdit, že tyčinka KEX byla jednou z nejlepších, jaké jsme v tomto velkém testování ochutnali. Jsou z ní cítit skutečné ořechy, chuťově připomíná Tatranky s větším množstvím čokolády.

Závěr

Tyčinka KEX má stále ještě svoje mouchy, nicméně nízký obsah cukrů, relativně dobré zdroje bílkovin a skvělá chuť jsou pádnými důvody, proč tuto tyčinku upřednostnit před naprostou většinou konkurenčních produktů. Skvěle se hodí na různé výšlapy, do školy či do práce i ve chvílích, kdy vás jen honí mlsná.

5 případů, kdy proteinová tyčinka přijde vhod

14. MaxSport Protein Cake Bar

MaxSport Protein Cake Bar

Základní informace:

Složení

První a poslední námi vyzkoušená tyčinka od společnosti Max Sport, která neobsahuje palmový olej. Najdete v ní například 3% chia semínek a pouhých 5g cukrů. Cake má sice svoje mouchy, ale po stránce složení je to to nejlepší, co Max Sport nabízí.

Jak nám chutnala

Jedna ze dvou tyčinek našeho srovnání, která bohužel musela skončit v koši. Chutí, vůní i tvarem totiž připomíná spíše psí keksy, než nějaký “Cake”.

Závěr

Tyčinka s dobrým složením, které se bohužel nepovedlo propojit s alespoň trochu přijatelnou chutí. Rozhodně nečekejte žádný gurmánský zážitek, ale složení tentokrát ujde.

15. MaxSport Protein Bar

MaxSport Protein Bar

Základní informace:
 • Název: MaxSport Protein Bar
 • Gramáž: 60g
 • Cena: 36,90 Kč
 • Kde koupeno: Rohlík.cz
 • Naše hodnocení: 4/10

Složení

V podstatě se točíme kolem stále stejných problémů. Tyčinka Protein Bar obsahuje palmový olej, cukr, různé rostlinné oleje a sirupy, které v kvalitních tyčinkách nemají co dělat. Pokud jste četli náš článek o 7 kritériích, které by měla kvalitní tyčinka splňovat, musí vám být jasné, že těmto se doporučujeme obloukem vyhnout.

Jak nám chutnala

Po chuťové stránce jedna z nejumělejších tyčinek, jaké jsem kdy ochutnal. Jahodová příchuť nebyla ani trochu patrná, namísto toho tyčinka v puse vytvořila lepivou směs bez chuti. Rozhodně ji nedoporučuji.

Závěr

Tyčinka se špatným složením a špatnou chutí, navíc za poměrně vysokou cenu. Když už chcete zhřešit, doporučuji vybrat tyčinku, která vám bude alespoň chutnat.

16. MIG 21 Protein Bar

MIG 21 Protein Bar

Základní informace:
 • Název: MIG 21 Protein Bar
 • Gramáž: 60g
 • Cena: 32,90 Kč
 • Kde koupeno: Kaufland
 • Naše hodnocení: 4,2/10

Složení

Při pohledu na tyčinku Mig21 mám pocit, že jsou všechny tyčinky naprosto totožné. Stále se totiž opakují ty samé problémy - použití palmového oleje, cukru, glukózového a fruktózového sirupu a další zbytečné suroviny… Při pohledu na tuto tyčinku, která má dokonce neuvěřitelných 30g jednoduchých cukrů ve 100g, mám pocit, že je daleko lepší koupit si nějakou obyčejnou tyčinku, která si alespoň na nic nehraje. V podstatě velmi podobně je na tom i kofeinová verze tyčinky, která sice obsahuje jen 20g cukrů na 100g, ale upřímně řečeno nevidím žádný extra benefit v čerpání kofeinu z proteinové tyčinky.

Jak nám chutnala

Pokud máte rádi Tatranky, jsem si téměř jistý, že si i proteinovou tyčinku Mig21 oblíbíte. Chutná totiž velmi podobně, navíc je krásně křupavá, takže po chuťové stránce jí určitě nemáme co vytknout.

Závěr

Skvěle chutnající tyčinka, kterou ale rozhodně nemůžete považovat za zdravou. Pokud máte chuť na něco sladkého a chcete zhřešit, potěší vás tato tyčinka navíc poměrně vysokým obsahem bílkovin. Jestli ale chcete něco zdravého, nepřipadá v úvahu ani tato tyčinka.

17. Tekmar Protein Bar

Tekmar Protein Bar

Základní informace:
 • Název: Tekmar Protein Bar
 • Gramáž: 60g
 • Cena: 39,90 Kč
 • Kde koupeno: Kaufland
 • Naše hodnocení: 7,5/10

Složení

Na Tekmar Protein jsme byli zvědaví už jen proto, že se jednalo o jednu z nejdražších tyčinek našeho srovnání. A spokojeni jsme byli tak napůl. Na jednu stranu disponuje pouhými 3,5g jednoduchých sacharidů a dobrým obsahem vlákniny, na druhou stranu stále obsahuje palmový olej, zahušťovadla či aromata.

Jak nám chutnala

Tekmar Protein byla po chuťové stránce jednou z nejhorších proteinových tyčinek, jaké jsme ochutnali. Práškovitá konzistence nám upřímně řečeno příliš nevadila, stejně tak tyčinka nebyla ani přeslazená, ale chuťově byla opravdu nevýrazná a působila velmi uměle.

Závěr

Tyčinka Tekmar Protein je prvním náznakem, že proteinové tyčinky ze supermarketu nebude všechny vyhozené peníze. Stále ještě má mouchy ve složení, stejně tak chuť vás pravděpodobně nijak neohromí, ale ve srovnání s předchozími tyčinkami si určitě polepšíte.

18. Emco Proteinová Tyčinka

Emco Proteinová Tyčinka

Základní informace:

Složení

Už jsem se popravdě řečeno začínal trochu bát, že v supermarketech neexistují žádné kvalitní tyčinky. Emco tyčinky jsou sice tvořené sójovým proteinem, ale ten nepředstavuje tak velký problém, kromě toho, že má deficitní aminokyselinu tryptofan. Tyčinku tvoří arašídy, pistácie, kořen z čekanky a další zdravé suroviny, pro které tyčinku doporučujeme. Jen pozor, čokoládová varianta již obsahuje i sirup z invertního cukru, který v pistáciové příchuti není.

Jak nám chutnala

Upřímně řečeno se po chuťové stránce jedná o tu nejlepší zdravou tyčinku, jakou jsme vyzkoušeli. Čokoládová příchuť je výrazná a intenzivní, působí přirozeně a v kombinaci s ořechy se zdá naprosto geniální. Pistáciová varianta je také dobrá, ale pistácie přebije všechny ostatní chutě, tudíž výsledná chuť je relativně zajímavá. Ale je přirozená a neobsahuje zbytečně moc cukru, proto ji můžeme jedině doporučit.

Závěr

Skvěle chutnající tyčinka, která má v konečném důsledku až na drobné mouchy velmi dobré složení. Když vás honí mlsná nebo jen potřebujete zdravou a chutnou tyčinku na cesty, jedná se o jednu z nejlepších možností, jaké vám supermarkety nabízí.

19. Bombus Raw Protein

Bombus Raw Protein

Základní informace:
 • Název: Bombus Raw Protein
 • Gramáž: 50g
 • Cena: 24,90 Kč
 • Kde koupeno: Lidl
 • Naše hodnocení: 9,8/10

Složení

Bombus Raw Protein je z hlediska složení rozhodně nejlepší proteinová tyčinka, jakou v supermarketech najdete. Je totiž tvořena pouhopouhými čtyřmi surovinami - datlemi, rýžovým proteinem, arašídovým máslem a solí. Díky tomu je tato směs bohatá jak na makronutrienty, tak i na minerální látky, vitamíny a stopové prvky. Jasný důkaz, že to jde i bez palmového oleje, cukru, glukózovo-fruktózového sirupu a dalších surovin.

Jak nám chutnala:

Po chuťové stránce je tyčinka nevýrazná. Já jsem si ji naprosto zamiloval, protože přirozená chuť je přesně to, co vyhledávám, nicméně rozhodně nemusí chutnat každému. Dá se vybírat hned z několika variant příchutí, takže si vybere opravdu každý z vás.

Závěr

Horší chuť, která je v tomto případě vykompenzována skvělým složením, dělá z této tyčinky pravý opak většiny produktů zmíněných v dnešním testování. Musíme rozhodně ocenit složení, konečně jsme našli tyčinku, která neobsahuje žádné zbytečné suroviny a hodí se, když vás honí mlsná při návštěvě supermarketu.

Jak vnímáme celý test?
Samozřejmě se dalo čekat, že tyčinky ze supermarketu nebudou sahat ani po kotníky těm nejlepších proteinovým tyčinkám, které jsme testovali do našeho srovnání. Nicméně přesto nás velmi překvapilo, jak naprostá většina tyčinek, které se tváří zdravě, obsahuje totožné věci jako neproteinové tyčinky, akorát hůře chutnají.
Pokud vás náhodou zastihne chuť na sladké v supermarketu, z našeho testu bych doporučil snad pouze dvě tyčinky - Emco s Proteinem a ořechy, na které si opravdu pochutnáte a Bombus Raw Protein, která z pohledu složení téměř nemá konkurence.

No a to by bylo pro náš velký test tyčinek ze supermarketu všechno. Pokud máte nějaké otázky, neváhejte se ptát v komentářích a my vám rádi odpovíme.

Další podobné články:

Podobné články

Komentáře (4)

Zdeněk
Srpen 26, 2019

Ahoj.

Nedávno jsem v Tescu narazil na tyčinky Vibe Protein od MaxSportu https://www.maxport.cz/cs/produkt/10085-vibe-protein-cokolada-kokos

Zdálo se mi, že by mohla patřit k těm lepším, minimálně makroživiny vypadají dobře. Detailnější složení jsem nezkoumal, ale asi to taky nebude žádná hitparáda. Byla na ní tenkrát asi 40% sleva, jinak za uváděných cca 60 korun by o ní nemělo smysl vůbec uvažovat. Ze zvědavosti jsem jich pár koupil a chuťově není nejhorší, jenom méně výrazná a trochu umělá.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Míša Mikša
Září 2, 2019

Zajímal by mě názor na tyčinku z odkazu. Děkuji

https://m.amway.cz/product/121608,xs-proteinove-tycinky-prichut-cokolady#

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Aneta
Září 3, 2019

Ahoj,

Neplánujete prosím otestovat i tyčinky ze sportovních obchodů, konkrétně třeba z Decathlonu? Případně neni aspon někde soupis surovin s vlastnostmi, aby si to člověk mohl jednoduše překontrolovat sám?

Děkuji

Ps: super článek, tohle jsem přesně potřebovala

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Září 5, 2019

Ahoj Anet,

Bohužel nebylo v našich silách otestovat všechny tyčinky, protože jich je hrozně moc. Plánujeme ale druhý díl, takže díky za inspiraci, určitě můžeme zařadit i tyto tyčinky.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)