Recepty

Proteinový pudink s chia semínky

Dnes si ukážeme jak udělat jednoduchý pudink s vysokým obsahem bílkovin, vhodný ať už k snídani nebo k jakékoliv jiné části dne. K přípravě vám bude stačit maximálně 15 minut. 

Co budeme potřebovat

 -

TIP: Nejlepší proteinové suplementy (např. pro recepty) najdete zde.

 

Postup:

Nejprve si důkladně rozmícháme 20g proteinu ve 150ml vody, do čehož vzápětí nasypeme 10g kokosu a 25g chia semínek. Ta necháme nabobtnat asi 10 minut. Během tohoto procesu vše občas důkladně promícháme a pudink je na světě. Že to byla brnkačka?

Teď doporučím vzít nějakou vyšší sklenici (nebo větší zavařovačku), ať máte přehled o tom, jak je to jídlo vlastně hezké! A vrstvíme!

Naspod sklenice patří 70g jogurtu (smíchaný s trochou sladidla, pokud je potřeba, já použila vanilkové Flavdrops), na jogurt asi 10g rozmačkaných ostružin, teď přichází na řadu náš macro–friendly jednoduchý pudink a na něj vše, co nám zbylo. Arašídové máslo, banán, čokoláda a zbytek ostružin.

Samozřejmě kreativnosti se meze nekladou, takže si můžete zvesela vrstvit jak chcete, nebo můžete použít další věci, jako jsou oříšky, máslíčka a jiné ovoce, jen se nám potom změní výživové hodnoty. 

Nutriční hodnoty:

  • Bílkoviny: 33g
  • Sacharidy: 26g
  • Tuky: 35g

Teď nezbývá, než vám popřát dobrou chuť a nezapomeňte se o své výtvory podělit na instagramu (pod #svetfitness ) a inspirovat tím ostatní.

 

-
Dobrou chuť.

 

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.