Nejlepší gainery 2024 - S tímhle v objemu rozhodně přiberete!

Gainery jsou poměrně kontroverzní doplňky, které proslavil především známý exkulturista Filip Grznár, jenž je označil za “předražené moučkové cukry” a mnoho cvičenců se toho stále drží. I když některé gainery jsou opravdu jen drahá a neúčinná lákadla na peníze, neplatí to o všech.  Rozlišit kvalitní sacharidové doplňky od těch nekvalitních může být občas velmi složité i pro zkušenější cvičence, a proto jsme se rozhodli pro vás sestavit následující žebříček nejlepších a nejkvalitnějších gainerů na trhu.

10 nejlepších gainerů na základě testování

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Reflex One Stop XTREME Reflex One Stop XTREME 536 kcal v dávce, 55g bílkovin, 3 skvělé příchutě 839 Kč - 979 Kč
2. Pentha Pro Complete Pentha Pro Complete 188 kcal v porci, 22 g bílkovin, 2 příchutě 1249 Kč - 1486 Kč
3. Redcon1 MRE Redcon1 MRE 75 g sacharidů, 47 g bílkovin, 4 příchutě
4. Kaged Muscle - Clean Meal Kaged Muscle - Clean Meal 240 kcal, 3 příchutě, 28 g bílkovin 499 Kč
5. Reflex Nutrition Instant Mass Heavyweight Reflex Nutrition Instant Mass Heavyweight 1160 kcal v dávce, 60g bílkovin, 20 různých vitamínů a minerálů 1299 Kč
6. Optimum Nutrition Serious Mass Optimum Nutrition Serious Mass 1250 kcal v dávce, 50g bílkovin, Směs 25 různých vitamínů a minerálů 1589 Kč - 1918 Kč
7. MyoTec Royal Mass MyoTec Royal Mass 370 kcal v dávce, 20,4g bílkovin, 4 skvělé příchutě 1499 Kč
8. Kevin Levrone LevroLegendary Mass Kevin Levrone LevroLegendary Mass 771 kcal v dávce, 42g bílkovin, 6 úžasných příchutí 1399 Kč - 1599 Kč
9. Extrifit Go Pro 30 Extrifit Go Pro 30 170 kcal v dávce, 14g bílkovin , Obsahuje trávicí enzymy 922 Kč - 999 Kč
10. Prom-IN Lean Mass 25 Prom-IN Lean Mass 25 106 kcal v dávce, 7,5g bílkovin , Obsahuje glutamin i kreatin 599 Kč
11. Amix Nutrition CarboJet Gain Amix Nutrition CarboJet Gain 185 kcal v dávce, 7,5g bílkovin, Obsahuje multienzymový komplex 576 Kč - 840 Kč
12. Extrifit Hardcore Gain 21 Extrifit Hardcore Gain 21 170 kcal v dávce, 9,5g bílkovin, 4 dostupné příchutě 836 Kč - 849 Kč
13. Nutrend Compress B.I.G. Nutrend Compress B.I.G. 274 kcal v dávce, 18 bílkovin , 4 dostupné příchutě 2043 Kč

Detailní srovnání gainerů

1. Reflex One Stop XTREME

Reflex One Stop XTREME

Právoplatným vítězem našeho žebříčku nejlepších gainerů je One Stop Extreme od společnosti Reflex Nutrition.

V jedné dávce 145g najdete pouhopouhé 2g jednoduchých sacharidů a 55g bílkovin, které jsou kombinací bioaktivní syrovátkové bílkoviny a micelárního kaseinu.

 

hlavní body
Výhody:
 • Bezkonkurenční složení
 • Vysoce kvalitní bílkoviny
 • Minimum jednoduchých sacharidů 
 • Množství vitamínů a minerálů
 • Výborná chuť i rozpustnost
Nevýhody:
 • Vyšší cena
 • Pouze 14 nebo 30 dávek v balení (pokud dodržujete DD výrobce)
Náš dojem z produktu
Každý, kdo tvrdí, že gainer je jen předražený cukr, by se měl podívat na složení Reflex One Stop XTREME, který je podle nás právoplatně nejlepší na trhu. Na porci obsahuje jen 2 gramy jednoduchých cukrů, ale zato v něm najdete 70 gramů komplexních sacharidů a 55 gramů bílkovin, což je bezvadné. Pokud nejste schopni splnit potřebný kalorický příjem pouze z jídla, tento gainer je skvělým řešením. Chuťově na něm určitě oceníte, že není zbytečně přeslazený a díky bezproblémové rozpustnosti si ho budete moci připravit během chvilky například po cestě z posilovny.
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Firma Reflex Nutrition se na trhu pohybuje již od roku 1996 a už od samotného počátku staví veškeré své doplňky na kvalitě, která stojí na prvním místě. Veškeré doplňky prochází nezávislými testy na zakázané látky a skutečný obsah bílkovin v každé šarži.

Veškeré výrobní technologie i farmaceutický závod této firmy jsou na nejvyšší úrovni a proto se dá bez nadsázky říct, že Reflex Nutrition je absolutní špičkou mezi výrobci sportovní výživy.

V jedné dávce (145g) najdete:
 • 70g komplexních sacharidů, které mají nízký glykemický index a do organismu se tím pádem vstřebávají pomaleji. 
 • 55g snadno stravitelných bílkovin, které jsou po tréninku velmi důležité ke stavbě svalové hmoty. 
 • Vitamíny A, D, E, C a B pro správné fungování metabolismu, imunitní systém a lepší trávení
 • Trávicí enzymy a laktobakterie, které jsou určeny pro lepší stravitelnost
 • 5g kreatinu, díky kterému lépe naberete svalovou hmotu a zlepšíte výkonnost 

A mnoho dalších účinných látek, které najdete v našem katalogu u Reflex One Stop XTREME.

Dávkování:

Výrobce uvádí, že jedna dávka produktu One Stop Extreme je 145g.

My bychom ovšem doporučovali dávkování snížit a nějaký čas užívat jen poloviční dávku. Pokud byste ani při užívání této dávky nepřibírali, je možné dávkování dodatečně upravit podle vlastních potřeb. 

Závěrečné shrnutí:

One Stop Extreme je podle nás ten nejlepší gainer na trhu a obsahuje přesně to, co by ideální gainer obsahovat měl.

Nevýhodou může být poněkud vyšší cena a málo dávek v balení. Nicméně pokud chcete přibrat hmotu a skutečně si chcete sacharidový doplněk koupit, rozhodně se vyplatí investovat do kvalitního

Edit 06.01.2020 - Na Reflex One Stop Xtreme jsme právě vydali samostatnou recenzi.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  839 Kč
Cena:  879 Kč -10%
Cena:  979 Kč
Cena:  950 Kč
Cena:  979 Kč

2. Pentha Pro Complete

Pentha Pro Complete

Nejlepší gainer na trhu? Jednoznačně Pentha Pro Complete Natural – doplněk bořící mýtus o tom, že gainer je de facto jenom moučkový cukr. Směs několika druhů proteinů v kombinaci se sušeným batátovým práškem coby hlavním zdrojem sacharidů vás naprosto uchvátí a tenhle produkt bez problému dokáže nahradit pevnou stravu v situacích, kdy čas od času nestíháte.

Hlavní body
Výhody:
 • Pět druhů bílkovin se skvělou vstřebatelností
 • Skvělá přirozená chuť
 • Bílkoviny tvoří skoro 50 % produktu
 • Snadná příprava
 • Dobře zasytí
Nevýhody:
 • Ve srovnání s konkurencí vyšší cena
Náš dojem z produktu
Pokud by vás náhodou nezaujal předcházející Reflex One Stop XTREME, určitě nešlápnete vedle ani s Pentha Pro Complete. V tomto případě tvoří bílkoviny hned 50 % tohoto produktu a jak varianta čokoládová zmrzlina, tak varianta vanilková zmrzlina, jsou po chuťové stránce skvělé. Chutnají naprosto přirozeně, bez problémů se připravují a aby toho nebylo málo, po tréninku vás opravdu dobře zasytí, takže vydržíte klidně i delší dobu bez jídla.
Shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Za tímto produktem stojí dobře známá česká firma Prom-In, která proslula zejména skvělými produkty dostupnými za relativně příjemnou cenu. Jejich produkty proto pravidelně končí na předních příčkách našich nezávislých srovnání – přesvědčit se o tom můžete například v žebříčku nejlepších syrovátkových proteinů nebo ve srovnání předtréninkovek bez stimulantů.

V jedné dávce (50 gramů) najdete:
 • 15 gramů sacharidů, které tvoří primárně batátový prášek, maltodextrin, škrob z voskové kukuřice a glukóza
 • 23 gramů bílkovin pocházejících z pěti různých zdrojů od CFM syrovátkového koncentrátu a izolátu až po hydrolyzovaný syrovátkový protein, vaječný albumin a micelární kasein
 • Enzymatickou směs Opti-7-Digest
 • Přídavek vitamínů, minerálů, aminokyselin i probiotických kultur
Dávkování:

Výrobce doporučuje používat v rámci jedné dávky 50 gramů produktu a velké balení produktu tak obsahuje 50 dávek. Gainer je zároveň vybaveni i odměrkou na 25 gramů, takže je možné dávku libovolně nastavit podle vlastních kalorických preferencí. Vzhledem k tomu, že v doporučených padesáti gramech však najdete bezmála 200 kcal a 23 gramů bílkovin, je to podle nás pro mnoho lidí zcela dostačující.

Závěrečné zhodnocení:

Pokud hledáte tak trochu netradiční gainer, který bude vybavený skvělým složením, snadnou přípravou a dobrou chutí, určitě doporučujeme po Pentha Pro Complete Natural sáhnout. Drobnými nevýhodami ovšem je, že aktuálně je dostupná pouze jahodová příchuť a navíc si za tento produkt budete také muset lehce připlatit (jako za všechny skutečně kvalitní gainery).

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1249 Kč
Cena:  1399 Kč
Cena:  1486 Kč

Své místo v tomto výběru si bezpochyby zaslouží také doplněk s názvem MRE od populárního amerického výrobce suplementů Redcon1. Opět se jedná o produkt, který je tvořený skutečnými potravinami a nabízí velmi dobré nutriční hodnoty. Po lehké úpravě dávkování vychází i cenově relativně příjemně. Zajímavostí je také to, že produkt neobsahuje žádnou syrovátku, ale sází na kombinaci jiných rostlinných a živočišných bílkovin.

Hlavní body

Výhody:

 • 6 různých zdrojů bílkovin
 • Řada poctivých surovin
 • Relativně příjemná cena

Nevýhody:

 • Po chuťové stránce příliš nenadchne
 • Ne každý vyhledává bílkoviny z kuřete, skotu či lososa
Náš dojem z produktu

Jestli vás láká netradiční doplněk obsahující skutečné potraviny, je MRE opravdu dobrou volbou. Jeho základ tvoří 75 gramů sacharidů (mj. z ovesné mouky a prášku ze sladkých brambor) a 47 gramů bílkovin ze zdrojů jako je kuřecí protein, hrachový protein a nebo ne zcela tradiční lososový protein. Chuť produktu však navzdory atypickému složení není vůbec špatná, gainer se bez problémů rozpouští a pokud si upravíte dávkování na poloviční, je i cena produktu velmi příjemná. Na nás tedy MRE rozhodně působí dobrým dojmem a doporučujeme ho vyzkoušet.

Shrnutí

Kdo ho vyrábí:
Za tímto produktem stojí americká společnost Redcon1, která u nás sice kdo ví jaké popularitě nečelí, ale ve Spojených státech je opravdu oblíbená. V jejich repertoáru je možné najít řadu kvalitních suplementů od nakopávačů přes proteiny až po nejrůznější spalovače tuků. U nás na webu jste mohli narazit například na recenzi předtréninkovky Redcon1 Total War, kterou jsme po vyzkoušení zařadili i do našeho srovnání nejlepších nakopávačů na trhu.

V jedné dávce (130 gramů) najdete:

 • 75 gramů sacharidů, z nichž jen 5 gramů tvoří jednoduché sacharidy. Jejich zdrojem je mimo jiné ovesná mouka, prášek ze sladkých brambor i hrachový škrob
 • 47 gramů bílkovin, přičemž hlavními zdroji je hovězí proteinový izolát, hrachový protein, protein z hnědé rýže, kuřecí protein, vaječný albumin a také ne úplně tradiční lososový protein
 • Přídavek vitamínů, sušeného ovoce i MCT prášku a kokosové vody v prášku

Dávkování:
V tomto případě si troufáme tvrdit, že dávkování doporučené výrobcem je lehce nadsazené, protože 130 gramů produktu odpovídá asi 510 kilokaloriím. O takové porci se dá přemýšlet v případě, že hledáte náhradu velkého jídla, protože například v práci nestíháte nebo nemůžete obědvat. Dát si například po tréninku ale takhle velkou porci kalorií nemá příliš smysl, a proto je podle nás dostačující stáhnout doporučené 4 odměrky produktu pouze na 1,5 až 2 odměrky, čímž ušetříte i po finanční stránce.

Závěrečné zhodnocení:
Relativně neobvyklý produkt, který sází na zajímavou kombinaci rostlinných a živočišných bílkovin a nabízí poměrně zajímavou chuť (která není až tak špatná s ohledem na to, jaké zdroje bílkovin se v produktu nachází). Při dodržení doporučeného dávkování by jedna dávka mohla vycházet i na více než 60 korun, což by samozřejmě bylo opravdu moc. Jelikož ale považujeme i menší než poloviční dávku za dostačující, troufáme si tvrdit, že ani cenově není v takovém případě produkt špatný a pokud ho chcete vyzkoušet, určitě ho můžeme doporučit.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

4. Kaged Muscle - Clean Meal

Kaged Muscle - Clean Meal

Mezi nejlepšími gainery na trhu si své místo bezpochyby zaslouží také sacharidový doplněk Clean Meal z dílny společnosti Kaged Muscle. Podobně jako u Pentha Pro Complete Natural se i zde můžete těšit na propracované složení, dobrou chuť a skvělý sytící efekt.

Hlavní body

Výhody:

 • Propracované složení
 • Použití kvalitních surovin
 • Bez problémů nahradí plnohodnotné jídlo
 • Skvělá chuť
 • Široký výběr příchutí

Nevýhody:

 • Dost vysoká cena
 • Pouze 20 dávek v balení
Náš dojem z produktu

Clean Meal je sice cenově trošku náročnější doplněk, ale rozhodně z našeho pohledu stojí za vyzkoušení. Je dostupný v několika různých příchutích, z nichž všechny jsou chuťově dobré a zároveň musíme ocenit, že tento gainer skvěle zasytí. Jedna dávka přitom obsahuje 18 gramů sacharidů (z quinoi i švédského ovsa) a 28 gramů bílkovin z kvalitního proteinového izolátu. Jestli vám nevadí si za kvalitní gainer připlatit, Clean Meal je bez debaty skvělou volbou.

Shrnutí

Kdo ho vyrábí:
Kaged je skvělý výrobce suplementů, který si zakládá na zdravých a přitom kvalitních produktech, u kterých je funkčnost naprostou prioritou. Vybírat si můžete z celého repertoáru různých suplementů od produktů na hydrataci přes spalovače tuků a předtréninkovky až po kvalitní gainery nebo vynikající proteiny.

V jedné dávce (63,3 gramu) najdete:

 • 18 gramů sacharidů, z nichž jen jediný gram připadá na jednoduché sacharidy. Zdrojem sacharidů je přitom kvalitní quinoa a švédský oves
 • 28 gramů bílkovin reprezentovaných syrovátkovým proteinovým izolátem
 • 4,5 gramu tuku reprezentovaných mj. triglyceridy se středně dlouhým řetězcem z kokosového oleje
 • 21 organických vitamínů a minerálů pocházejících ze skutečného ovoce a zeleniny, jako je například brokolice, špenát, chlorella nebo slunečnicová semínka

Dávkování:
Clean Meal je dostupný ve třech různých příchutích a každá z nich se prodává v jinak velkém balení (příchuť Snickerdoodle seženete v balení 1172 gramů, kdežto čokoláda a arašídové máslo v balení 1266 gramů) a podle toho se také liší doporučená dávka, která představuje buď 58,6 gramu, nebo 63,3 gramu. Tak jako tak by to mělo být vždy reprezentováno dvěma odměrkami. Jedna porce přitom obsahuje 240 kilokalorií s výše uvedenými hodnotami makronutrientů, což je za nás také naprosto dostačující a pro mnoho běžných sportovců není třeba toto dávkování nijak upravovat.

Závěrečné zhodnocení:
Jedinou nevýhodou tohoto produktu je pravděpodobně vyšší cena. Jedno balení totiž obsahuje pouhých 20 dávek a v době psaní této recenze stojí 849 Kč. To znamená, že jedna dávka stojí přes 40 korun, což je podle nás opravdu dost. V produktu sice máte kvalitní izolát obohacený o kvalitní sacharidy z quinoi a ovsa, ovšem stále nákup takového produktu není úplně levný. Pokud vám nevadí si připlatit za kvalitu, je to určitě dobrá volba. Když však vezmete do úvahy i cenu, mohou vycházet o něco lépe jiné produkty.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  499 Kč

5. Reflex Nutrition Instant Mass Heavyweight

Reflex Nutrition Instant Mass Heavyweight

U doplňků Reflex Nutrition ještě chvíli zůstaneme.

Hned na páté místo podle nás totiž patří Instant Mass Heavy Weight, který má taktéž minimální obsah jednoduchých sacharidů a mix čtyř různých druhů bílkovin (syrovátkový hydrolyzát s vysokým stupněm hydrolýzy, syrovátkový hydrolyzát s nízkým stupněm hydrolýzy, bioaktivní syrovátkový koncentrát a ultrafiltrovný micelární kasein).

hlavní body
Výhody:
 • Vysoce kvalitní gainer
 • Minimum jednoduchých cukrů 
 • Výborný profil aminokyselin
 • 20 minerálů a vitamínů
 • Dobrá cena
Nevýhody:
 • Pouze 18 dávek v balení (pokud dodržujete DD výrobce) 
 • Pro běžného cvičence až příliš mnoho kalorií v dávce
 • Minimum vlákniny a kreatinu
Náš dojem z produktu
Instant Mass Heavyweight je lehce redukovaná verze vítězného One Stop Xtreme, obsahuje o nějaký ten gram kreatinu méně a nabízí také o něco méně bílkovin, ale ve skutečnosti je náš dojem z tohoto produktu stále poměrně dobrý a věříme, že si své zákazníky najde. Stále disponuje nízkým obsahem jednoduchých sacharidů a je skvělou volbou pro každého, kdo chce za málo peněz kvalitní gainer, který nebude doopravdy pouze předraženým moučkovým cukrem.
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Firma Reflex Nutrition se na trhu pohybuje již od roku 1996 a už od samotného počátku staví veškeré své doplňky na kvalitě, která stojí na prvním místě. Veškeré doplňky prochází nezávislými testy na zakázané látky a skutečný obsah bílkovin v každé šarži.

Veškeré výrobní technologie i farmaceutický závod této firmy jsou na nejvyšší úrovni a proto se dá bez nadsázky říct, že Reflex Nutrition je absolutní špičkou mezi výrobci sportovní výživy.

V jedné dávce (300g) najdete:
 • 219g komplexních sacharidů, které mají nízký glykemický index a do organismu se tím pádem vstřebávají pomaleji. 
 • 60g snadno stravitelných bílkovin, které jsou po tréninku velmi důležité ke stavbě svalové hmoty. 
 • 3g kreatinu, díky kterému lépe naberete svalovou hmotu a zlepšíte výkonnost 
 • 1g glutaminu, který zlepšuje fungování imunitního systému a regeneraci svalů po tréninku
 • Vysoké množství minerálů a vitamínů, které jsou nezbytné pro metabolické procesy probíhající v těle

A mnoho dalších účinných látek, které najdete v našem katalogu u Reflex Nutrition Instant Mass Heavyweight.

Dávkování:

Výrobce uvádí, že jedna dávka produktu Instant Mass Heavy Weight je 300g. Vzhledem k příliš vysokému obsahu kalorií bychom (obzvlášť naturálním cvičencům) doporučovali snížit dávku na třetinu.

Pokud byste ani při užívání této dávky nepřibírali, je možné dávkování dodatečně upravit podle individuálních potřeb. 

Závěrečné shrnutí:

Instant Mass Heavy Weight je oproti vítězi našeho žebříčku o poznání levnější, ale bohužel to jde poznat i na kvalitě produktu.

Benefitem zůstává nízký obsah jednoduchých sacharidů, ale 1g glutaminu a 3g kreatinu ve 300g dávce už nezní příliš dobře, protože v konečném důsledku takto malé dávky vůbec nepocítíte.

I tak je ale tento gainer skvělou volbou pro všechny cvičence, kteří chtějí na doplňcích ušetřit, ale zároveň se nechtějí ládovat něčím s příliš vysokým obsahem jednoduchých cukrů.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

6. Optimum Nutrition Serious Mass

Optimum Nutrition Serious Mass

Třetí místo našeho žebříčku patří doplňku Serious Mass od populární společnosti Optimum Nutrition.

Gainer obsahuje vysoce kvalitní živiny a mimo to v něm najdete i směs 25 různých vitamínů a minerálů.

hlavní body
Výhody:
 • Vysoký obsah komplexních sacharidů i kvalitních bílkovin
 • Obsahuje kreatin i glutamin
 • Relativně dobrá cena
Nevýhody:
 • Pouze 16 dávek v balení (pokud se držíte dávkování doporučeného výrobcem) 
 • 20g jednoduchých cukrů v dávce
 • Jen jedna velikost balení
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Společnost Optimum Nutrition patří k nejdůvěryhodnějším a nejpopulárnějším výrobcům suplementů na světě.

Své produkty zakládají už od samotného vzniku firmy roku 1986 na té nejvyšší kvalitě výroby a čistotě složení, díky čemuž byly jejich produkty oceněny mnoha prestižními cenami.

V jedné dávce (334g) najdete:
 • 252g komplexních sacharidů, které mají nízký glykemický index a do organismu se tím pádem vstřebávají pomaleji. 
 • 50g snadno stravitelných bílkovin, které jsou po tréninku velmi důležité ke stavbě svalové hmoty. 
 • 1g kreatinu, díky kterému lépe naberete svalovou hmotu a zlepšíte výkonnost 
 • 0,5g glutaminu, který zlepšuje fungování imunitního systému a regeneraci svalů po tréninku
 • Vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro metabolické procesy probíhající v těle

A mnoho dalších účinných látek, které najdete v našem katalogu u Optimum Nutrition Serious Mass.

Dávkování:

Výrobce uvádí, že jedna dávka produktu Serious Mass je 345g. Vzhledem k příliš vysokému obsahu kalorií bychom (obzvlášť naturálním cvičencům) doporučovali snížit dávku na třetinu.

Pokud byste ani při užívání této dávky nepřibírali, je možné dávkování dodatečně upravit podle individuálních potřeb.  

Závěrečné shrnutí:

Gainer Serious Mass nabízí dobré složení za dobrou cenu.

Obsahuje vysoké množství komplexních sacharidů, kvalitní bílkoviny, vitamíny i minerály. Je dostupný ve 4 různých příchutích, které jsou chuťově opravdu dobře vyladěné.

Pokud tedy hledáte účinný top gainer, který vám bude chutnat, Serious Mass je vhodné řešení.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1589 Kč
Cena:  1918 Kč

Royal Mass je opravdu funkční gainer s minimem balastních či nefunkčních složek.

Neobsahuje umělá sladidla, zdrojem bílkovin je především bioaktivní syrovátkový izolát a nenajdete v něm téměř žádnou laktózu.

hlavní body
Výhody:
 • Gainer z kvalitních surovin
 • Neobsahuje umělá sladidla ani neúčinné složky
 • Jedna dávka je pouze 100g (u ostatních je dávka 300g a více, což považujeme za zbytečné)
 • Je dostupný ve 4 skvělých příchutích
Nevýhody:
 • Obsahuje přes 25g jednoduchých cukrů v dávce
 • Pouze 20g bílkovin v dávce
 • Nulový obsah vlákniny
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Společnost MyoTec vznikla spojením předního německého distributora sportovní výživy se spřízněnou distribuční společností z České republiky a jejich hlavním krédem je kvalita, preciznost a poctivost.

Na vývoji a výrobě každého produktu se podílí více než 200 kvalifikovaných odborníků a zaměstnanců. 

V jedné dávce (100g) najdete:
 • 68g komplexních sacharidů, které mají nízký glykemický index a do organismu se tím pádem vstřebávají pomaleji. 
 • 20g snadno stravitelných bílkovin, které jsou po tréninku velmi důležité ke stavbě svalové hmoty. 
 • 10 nejdůležitějších vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro metabolické procesy probíhající v těle 

A mnoho dalších účinných látek, které najdete v našem katalogu u MyoTec Royal Mass.

Dávkování:

V případě gaineru Royal Mass doporučujeme dodržovat dávkování stanovené výrobcem. Užívejte tedy 100g produktu v jedné dávce.

Závěrečné shrnutí:

Royal Mass je konečně gainer vytvořený svým složením pro běžného cvičence, který chce přibrat.

Nedostanete do sebe přes 1000 kcal, ale “pouze” 370 kcal, což osobně považuji za optimální potréninkovou dávku pro naturálního cvičence. Nevýhodou je poměrně vysoký obsah jednoduchých cukrů, který je ale zapřičiněný absencí umělých sladidel.

Zároveň obsahuje i minimum laktózy, tudíž pro ty z vás, kteří se jí chtějí vyhnout, je Royal Mass ideální volbou.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  1499 Kč

8. Kevin Levrone LevroLegendary Mass

Kevin Levrone LevroLegendary Mass

LevroLegendary Mass je vysoce kvalitní gainer s těmi nejlepšími surovinami - pečlivě vybranými sacharidy a bílkovinami namíchaných v tom nejideálnějším poměru.

Pokud chcete svým svalům dopřát po náročném tréninku přesně to, co potřebují k růstu, dopřejte jim LevroLegendary Mass.

hlavní body
Výhody:
 • Vysoce kvalitní živiny
 • Výborný poměr ceny a počtu dávek
 • Úžasné příchutě
Nevýhody:
 • Obsahuje zahušťovadla a dochucovadla
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

LevroLegendary Mass vyrábí firma velmi úzce spjatá s jedním z nejlepších kulturistů historie - Kevinem Levronem.

Specializují se především na silné gainery, účinné spalovače tuku i prvotřídní předtréninkové stimulanty. Nejdůležitějším kritériem je samozřejmě kvalita, a proto v nabídce této firmy nenajdete žádné neúčinné produkty..

V jedné dávce (200g) najdete:
 • 138g komplexních sacharidů, které mají nízký glykemický index a do organismu se tím pádem vstřebávají pomaleji.
 • 42g snadno stravitelných bílkovin, které jsou po tréninku velmi důležité ke stavbě svalové hmoty.

A mnoho dalších účinných látek, které najdete v našem katalogu u Kevin Levrone LevroLegendary Mass.

Dávkování:

Výrobce doporučuje užívat v jednorázové dávce 200g produktu, což je optimální pro pokročilejší a těžší cvičence.

Pokud se cvičením teprve začínáte, nebo máte méně než 80kg, doporučujeme užívat poloviční dávku. 

Závěrečné shrnutí:

LevroLegendary Mass je opravdu vysoce kvalitní gainer, který obsahuje ideální množství bílkovin a kompexních sacharidů a pouze minimální množství těch jednoduchých.

Pokud hledáte ten nejlepší gainer do objemu, je LevroLegendary Mass tou pravou volbou.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1399 Kč
Cena:  1599 Kč

V našem žebříčku by neměl chybět ani populární gainer Go Pro 30 od společnosti Extrifit.

Jedna dávka zde tvoří pouhých 45g, což je pro naturálního cvičence optimální. Navíc v poměru ceny a počtu dávek dostanete opravdu velmi dobře přijatelný doplněk. Základem gaineru je isomaltulóza, což je sportovní sacharid s nízkým glykemickým indexem.

hlavní body
Výhody:
 • Přes 66 dávek v balení
 • Skvělý poměr ceny a výkonu
 • Prvotřídní stravitelnost
Nevýhody:
 • Vysoký obsah jednoduchých cukrů
 • Pouze 14g bílkovin v dávce
 • Příchutě jsou velmi přeslazené
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Společnost Extrifit se na trhu pohybuje od roku 2007 a za tu dobu se z ní stal přední výrobce sportovní výživy v České republice. Všechny nabízené doplňky jsou vyvinuty speciálně na míru všem silovým sportovcům a kulturistům. Vizí firmy je vyrábět doplňky, které budou efektivně podporovat nárůst svalové hmoty a síly a účinně bojovat s podkožním tukem. 

Všechny doplňky ještě před uvedením na trh testují sponzorovaní atleti - naprostá špička tohoto sportovního odvětví v České republice - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a další.

V jedné dávce (45g) najdete:
 • 25g sacharidů, které mají nízký glykemický index a do organismu se tím pádem vstřebávají pomaleji. 
 • 14g snadno stravitelných bílkovin, které jsou po tréninku velmi důležité ke stavbě svalové hmoty

A mnoho dalších účinných látek, které najdete v našem katalogu u Extrifit Go Pro.

Dávkování:

Při užívání doplňku Go Pro 30 se doporučujeme držet dávkování stanoveného výrobcem - tedy 45g. Tato dávka vám po tréninku zajistí všechny potřebné živiny a neobsahuje zbytečně vysoké množství kalorií.  

Závěrečné zhodnocení:

I přes vysoký obsah jednoduchých sacharidů je Go Pro 30 velmi dobře stravitelný gainer vhodný pro nabírání svalové hmoty a na objem. Jeho cena je velmi dobrá, pokud vezmete v potaz, že gainer vystačí na 66 dávek.

Doporučili bychom ho proto především studentům, kteří nemají dostatek financí na kvalitnější (a zákonitě i dražší) doplňky, ale zároveň chtějí kvalitu.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  999 Kč
Cena:  999 Kč
Cena:  922 Kč

10. Prom-IN Lean Mass 25

Prom-IN Lean Mass 25

Lean Mass je kvalitní gainer od ostřílené firmy Prom-in, která vytváří skvělé doplňky za bezkonkurenční ceny.

Kombinuje v sobě účinný proteinový komplex s funkčními sacharidovými složkami, čímž vzniká ideální produkt pro nabírání svalové hmoty.

hlavní body
Výhody:
 • Kvalitní složky
 • Dobrá cena
 • 50 dávek v balení
 • 3 výtečné příchutě
Nevýhody:
 • Pouze 7,5g bílkovin v jedné dávce
 • Výrobce neuvádí obsah jednoduchých sacharidů
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Lean Mass vyrábí ostřílená firma Prom-IN, která se na českém trhu pohybuje už od roku 1976.

Jejich produkty prošly mnoha reformami tak, aby vyhovovali všem atletům a neobsahovali žádné zbytečné či neúčinné látky. Ve výprodeji se dají všechny produkty této firmy sehnat za opravdu skvělé ceny.

V jedné dávce (30g) najdete:
 • 20g sacharidů, které mají nízký glykemický index a do organismu se tím pádem vstřebávají pomaleji. 
 • 7,5g snadno stravitelných bílkovin, které jsou po tréninku velmi důležité ke stavbě svalové hmoty. 
 • 0,9g kreatinu, díky kterému lépe naberete svalovou hmotu a zlepšíte výkonnost 
 • 0,6g glutaminu, který zlepšuje fungování imunitního systému a regeneraci svalů po tréninku

A mnoho dalších účinných látek, které najdete v našem katalogu u Prom-IN Lean Mass 25.

Dávkování:

Předepsané dávkování od výrobce je 30g. U produktu Lean Mass (narozdíl od ostatních produktů v tomto žebříčku) ale doporučujeme dávkování zvýšit. Kalorická hodnota jedné dávky gaineru je totiž zhruba stejná, jako tomu je u jedné odměrky proteinu CFM Evolution.

Pokud tedy hledáte ten správný gainer na objem, musíte dávkování zdvojnásobit.

Závěrečné zhodnocení:

Lean Mass je skvělý gainer za dobrou cenu, jen je potřeba upravit jeho dávkování, jak jsme již zmínili výše.

Recenzenti tohoto produktu si pochvalují především bezproblémovou stravitelnost, výborné příchutě i rychlou rozpustnost a nám nezbývá, než souhlasit.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

11. Amix Nutrition CarboJet Gain

Amix Nutrition CarboJet Gain

Své místo v našem žebříčku nejlepších gainerů si získal i CarboJet Gain od solečnosti Amix.

Tento sacharidovo-proteinový koncentrát obsahuje vysoce kvalitní bílkoviny, vysokomolekulrární škrob Vitargo i postupně se uvolňující isomaltulozu.

hlavní body
Výhody:
 • Kvalitní složení
 • Dobrý poměr ceny a počtu dávek
 • Skvělé příchutě
 • Dobrá rozpustnost i vstřebatelnost
 • Neobsahuje aspartam
Nevýhody:
 • Obsah bílkovin v 50g dávce je pouze 7,5g
 • Poměrně vysoké množství jednoduchých cukrů
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Amix je jednou z nejuznávanějších evropských společností v oblasti sportovní výživy.

Všechny své produkty staví na kvalitě, čímž si získal důvěru mnohých profesionálních i amatérských sportovců. Amix sponzoruje i předního českého kulturistu Milana Šádka nebo skvělou slovenskou bikinu Timeu Trajtelovou.

V jedné dávce (50g) najdete:
 • 34g sacharidů pro optimální potréninkovou regeneraci a doplnění glykogenových zásob.
 • 7,5g snadno stravitelných bílkovin, které jsou po tréninku velmi důležité ke stavbě svalové hmoty. 
 • 75mg multienzymového komplexu DigeZyme® pro lepší trávení produktu

A mnoho dalších účinných látek, které najdete v našem katalogu u Amix Nutrition CarboJet Gain.

Dávkování:

Pokud vážíte 60-80kg, doporučujeme se držet dávkování doporučeného výrobcem - tedy 50g.

Jestli patříte mezi těžší sportovce, dávkování je možno zdvojnásobit.

Závěrečné zhodnocení:

Celkový dojem z CarboJet Gain kazí snad pouze nízký obsah bílkovin, protože 7,5g proteinů po náročném tréninku opravdu nestačí.

Jinak má ale produkt perfektní stravitelnost, bezchybnou rozpustnost a úžasné příchutě.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  576 Kč
Cena:  840 Kč
Cena:  668 Kč

12. Extrifit Hardcore Gain 21

Extrifit Hardcore Gain 21

V našem žebříčku nesmí chybět ani další gainer od Extrifitu, tentokrát Hardcore Gain 21, který obsahuje velmi solidních 21% bílkovin zpracovaných metodou CFM. Sacharidovou složku zde tvoří především dextróza a maltodextrin.

hlavní body
Výhody:
 • Skvělá cena
 • Kvalitní složení
 • 66 dávek v balení
Nevýhody:
 • Umělé příchutě
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Společnost Extrifit se na trhu pohybuje od roku 2007 a za tu dobu se z ní stal přední výrobce sportovní výživy v České republice. Všechny nabízené doplňky jsou vyvinuty speciálně na míru všem silovým sportovcům a kulturistům. Vizí firmy je vyrábět doplňky, které budou efektivně podporovat nárůst svalové hmoty a síly a účinně bojovat s podkožním tukem. 

Všechny doplňky ještě před uvedením na trh testují sponzorovaní atleti - naprostá špička tohoto sportovního odvětví v České republice - Vojtěch KoritenskýTomáš KašparVlastimil Kužel a další.

V jedné dávce (45g) najdete:
 • 30g sacharidů, které mají nízký glykemický index a do organismu se tím pádem vstřebávají pomaleji. 
 • 9,5g snadno stravitelných bílkovin, které jsou po tréninku velmi důležité ke stavbě svalové hmoty.

A mnoho dalších účinných látek, které najdete v našem katalogu u Extrifit Hardcore Gain 21.

Dávkování:

Při užívání doplňku Hardcore Gain 21 se doporučujeme držet dávkování stanoveného výrobcem- tedy 45g.

Tato dávka vám po tréninku zajistí všechny potřebné živiny a neobsahuje zbytečně vysoké množství kalorií.

Závěrečné zhodnocení:

Gainer Hardcore Gain 21 je ideální volbou, neboť obsahuje kvalitní složky a nestojí zbytečně moc peněz.

Bohužel velkou nevýhodou jsou umělé a přeslazené příchutě, které zanechávají horší dojem z gaineru. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  849 Kč
Cena:  849 Kč
Cena:  836 Kč

13. Nutrend Compress B.I.G.

Nutrend Compress B.I.G.

Náš žebříček nejlepších gainerů uzavírá Compress B.I.G od společnosti Nutrend.

Tento gainer má velmi kvalitní složení, je dostupný ve 4 různých příchutích a neobsahuje příliš mnoho jednoduchých cukrů.

hlavní body
Výhody:
 • Dobré složení
 • Minimum jednoduchých cukrů
 • Chuťově dobré příchutě
Nevýhody:
 • Vysoká cena
 • Malý obsah bílkovin v dávce
shrnutí
Kdo ho vyrábí:

Nutrend je jedním z největších českých výrobců suplementů a sportovní výživy. Zároveň je hrdým sponzorem českých olympioniků - Martiny Sáblíkové, Jaromíra Jágra a dalších.

Na rozdíl od většiny firem se nespecializuje pouze na kulturistiku a silové sporty, ale i na sporty vytrvalostní. Už jen z velikosti a popularity této společnosti se dá usoudit, že vyrábí doplňky v prvotřídní kvalitě.

V jedné dávce (70g) najdete:
 • 46g komplexních sacharidů, které mají nízký glykemický index a do organismu se tím pádem vstřebávají pomaleji. 
 • 18g snadno stravitelných bílkovin, které jsou po tréninku velmi důležité ke stavbě svalové hmoty

A mnoho dalších účinných látek, které najdete v našem katalogu u Nutrend Compress B.I.G..

Dávkování:

Při užívání doplňku Compress B.I.G se doporučujeme držet dávkování stanoveného výrobcem- tedy 70g.

Tato dávka vám po tréninku zajistí všechny potřebné živiny a neobsahuje zbytečně vysoké množství kalorií.

Závěrečné zhodnocení:

Gainer Compress B.I.G rozhodně patří ke kvalitnějším doplňkům na trhu.

Nenajdete v něm příliš mnoho jednoduchých cukrů a příchutě jsou velmi dobré. Na druhou stranu obsahuje relativně málo bílkovin a cena za něj je dost přestřelená.

Pokud tedy nad koupí váháte, doporučili bychom vám spíše jiný produkt z našeho žebříčku

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Co je to gainer?

Gainer je sacharidovo-proteinový koncentrát sloužící ke zvýšení tělesné hmotnosti a maximálnímu podpoření regenerace.Díky rychle vstřebatelným živinám povzbudíte tělo k nárůstu svalové hmoty a doplnění svalového glykogenu, který funguje jako palivo pro naše svaly.

Gainer je možné používat: 

 • Pro zvýšení energetického příjmu
 • K nárůstu svalové hmoty a lepší regeneraci
 • Pro doplnění svalového glykogenu pro lepší výkonnost

Test a recenze gainerů

Na recenzích těch nejlepších gainerů si dáváme opravdu záležet a snažíme se pro vás vytvořit co nejobjektivnější porovnání těch nejlepších výrobků na trhu, abyste měli stoprocentní jistotu, že budete s vybraným produktem spokojeni. Otestovali jsme pro vás ty nejpoužívanější a nejoblíbenější gainery, abychom do našeho žebříčku mohli zařadit jen ty opravdu dobré a kvalitní.

Zaměřili jsme se na kritéria, která jsou pro každého spotřebitele důležitá:

 • složení 
 • cena 
 • chuť 
 • počet dávek v balení
 • a další...

Na konci tohoto procesu tak stojí naprosto objektivní žebříček, který by vám měl při rozhodování pomoci. Nemáme svoje vlastní suplementy, které bychom doporučovali a nejsme ani sponzorovaní žádným výrobcem sportovní výživy, takže si můžeme dovolit naprostou objektivitu.

Jak by mělo vypadat ideální složení gaineru?

Ideální gainer by měl být složený z komplexních sacharidů a obsahovat pouze minimum jednoduchých - tak jako je tomu například u vítěze našeho žebříčku One Stop Xtreme.

Další složkou jsou bílkoviny, které by měly pocházet ze syrovátky, protože ta je nejlépe stravitelná a využitelná - to je také důvod, proč velké popularitě čelí třeba produkty z našeho srovnání syrovátkových proteinů. Hodí se však podotknout, že u gainerů není mnohdy tak prioritní včasná vstřebatelnost, a proto výrobci často používají i více různých zdrojů bílkovin, ne pouze syrovátku. Například námi doporučovaný MRE obsahuje bílkoviny z masa a i když využitelnost může být o něco pomalejší, stále je to skvělý produkt.

Vhodnou složkou gaineru jsou i vitamíny a minerály. Ne vždy platí, že čím více jich je, tím lépe. Důležitější je právě vazba, v jaké jsou minerály obsaženy. Nejlepší je samozřejmě ta chelátová, jakou obsahují například vitamíny a minerály v Nexgenu PRO, který považujeme za jeden z nejlepších multivitamínů na trhu.

Další složky, jako je například kreatin nejsou nezbytné. Pokud chcete užívat kreatin, je lepší ho užívat zvlášť, neboť sacharidové doplňky ho obsahují většinou minimální množství. Existují však i výjimky, protože již zmiňovaný One Stop Xtreme ho obsahuje hned 5 gramů, což je běžně doporučovaná dávka. O kreatinu si však doporučujeme přečíst více například v našem článku kreatin pod drobnohledem nebo v rámci našeho srovnání nejlepších kreatinů.

Pokud vás náhodou žádný z námi doporučovaných suplementů nezaujal, měli byste vědět, že si můžete připravit také domácí gainer z 9 přírodních surovin.

Jaký gainer tedy vybrat?

Při vybírání ideálního gaineru se doporučujeme držet rad zmíněných v předchozím odstavci. Pokud nechcete trávit spoustu času na internetu a projíždět desítky nabízených produktů na mnoha webových stránek, rozhodně se můžete držet našeho žebříčku, který je vytvořený přesně za tímto účelem.

Jaký gainer bez laktózy?

Vybrat gainer, který bude 100% bez laktózy může být nadlidský úkol. Většina gainerů totiž laktózu obsahuje. Ale obsažené množství je tak malé, že se ho vůbec nemusíte bát, pokud netrpíte laktózovou intolerancí. 

Gainer na přibírání a pořádný objem 

Ani pokud chcete pořádně přibrat, nevybírejte gainery s vysokým obsahem jednoduchých sacharidů. Vždy je lepší sáhnout spíše po komplexních sacharidech, protože jednoduchý cukr může být ve vyšších dávkách nebezpečný, jak jsme si řekli v našem článku o škodlivosti cukru. A nemusíte se vůbec bát, přibírat budete stejně.

Pro koho je gainer vhodný?

Je jasné, že vzhledem k vysokému obsahu kalorií není gainer vhodný pro každého.

My ho doporučujeme především těmto skupinám lidí:

 • Všem fitness nadšencům, kterým se nedaří přibrat (typicky ektomorfové)
 • Osobám s rychlým metabolismem
 • Vytrvalostním a profesionálním sportovcům
 • Mužům i ženám, kteří se snaží přibrat na váze

Má gainer nějaké vedlejší účinky?

Gainer je klasický doplněk stravy, které prochází mnoha odbornými kontrolami před tím, než jsou vůbec uvedeny na trh. Žádných vážných vedlejších účinků, které by poškozovaly zdraví, se proto nemusíte bát.

Výjimkou může být pouze nabírání tuku, na které bychom se měli podívat trochu důkladněji.

Nabírání tuku 

Nabírání tuku nikdy nemůžete dávat za vinu pouze gaineru. Nejdůležitější roli v něm totiž hraje celkový kalorický příjem. Pokud za den přijímáte 2000 kilokalorií z jídla, je jasné, že dalších 1000 přijatých z gaineru nejspíše povede k nabírání tuku.

Jestli ale nestíháte jíst nebo máte podobné problémy s pravidelným přijímáním potravy, gainer je tou pravou volbou pro vás.

Jak a kdy gainer užívat?

Pojďme si blíže představit, jak a kdy by se měl gainer správně používat:

Před tréninkem, po tréninku nebo na noc? 

Většina lidí si myslí, že pokud bude gainer používat na noc, bude přibírat tuk. V základní rovině věci v tom ale není vůbec žádný rozdíl.

Tělu je vcelku úplně jedno, jestli dostane 500 kilokalorií ráno nebo večer. Největší roli hraje celkový příjem.

Největší opodstatnění však má užívání gaineru po tréninku, kdy doplní ztracený glykogen, podpoří regeneraci a zajistí nabírání svalové hmoty. 

S mlékem nebo s vodou?

Gainer obsahuje syrovátkové bílkoviny, a tudíž ho nedoporučujeme dávat do mléka, stejně jako do mléka (nejspíš) nedáváte klasický protein. Důvod je prostý, díky laktóze v mléku obsažené by docházelo k mnohem horší stravitelnosti a využitelnosti bílkovin. Proto doporučujeme gainer užívat spíše s vodou.

Protein vs. Gainer

Protein je zdrojem bílkovin a obsahuje pouze minimální množství sacharidů. Doporučujeme ho tedy užívat především těm z vás, kteří chtějí nabírat čistou svalovou hmotu a nemají problém s přibíráním na váze. Protein by pro vás měl sloužit jen jako doplněk, kterým po tréninku tělu dodáte snadno vstřebatelné živiny. 

Gainer je zdrojem hned několika živin, z nichž převažují sacharidy. Měli by ho užívat především lidé, kteří mají problém s přibíráním a potřebují živiny doplňovat ze suplementů, protože z běžných potravin nejsou schopni přijmout potřebné kalorie.

Více informací na toto téma se můžete dočíst v našem samostatném článku nazvaném Protein, nebo gainer?, kde mimo jiné řešíme, který z těchto suplementů je lepší po tréninku.

Zdroje textu

 1. ROUBÍK, Lukáš. Moderní výživa ve fitness a silových sportech. Praha: Erasport, [2018]. ISBN 978-80-905685-5-6.

 2. CLARK, Nancy. Sportovní výživa: stravovací plán, potravinové doplňky, strava před výkonem i po něm, specifické výživové potřeby, hubnutí bez hladovění, recepty. 4. vydání. Přeložil René SOUČEK, přeložil Monika SOUČKOVÁ. Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-1030-8.

 3. The 6 Best Supplements to Gain Muscle. Healthline: Medical information and health advice you can trust. [online]. Copyright © 2005. Dostupné z: https://www.healthline.com/nutrition/supplements-for-muscle-gain

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (23)

Kapitán Borat
Květen 25, 2018

Přijde mi to trochu blbé nazývat maltodextrin a glukózu komplexním sacharidem (případ u Levro legendary mass), navíc u gaineru by měl být správný poměr sacharidů a bílkovin 2:1 a dávkování upravit pak podle sebe.

Tento komentář byl upraven adminem: Nesmyslný text vymazán
Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Miroslav Dvořák
Květen 26, 2018

Ahoj,

maltodextrin a glukóza opravdu nejsou komplexní sacharidy, pravděpodobně jsme udělali při tvorbě textu drobnou chybu z nepozornosti, omlouváme se za ni.

Smím se zeptat, kde jsi vzal, že správný poměr sacharidů a bílkovin v gaineru by měl být 2:1? Netvrdím, že je to nesmysl, jen mě zajímá odkaz na nějaký důvěryhodný zdroj. Z toho, co jsem za pár let cvičení vypozoroval já, má každý člověk naprosto jiné požadavky na příjem makronutrientů (nejen v průběhu dne, ale například po tréninku), a proto nevidím důvod, proč se držet jakéhokoliv striktně stanoveného poměru. Když do sebe budu chtít po tréninku dostat 50g bílkovin a 500 kcal, pravděpodobně si nekoupím gainer, který má v dávce 15g bílkovin a 600 kcal (příklad).

Souhlasím(+5)
Nesouhlasím(0)
Ales
Březen 20, 2021

Reflex instant mass ma ve 100g dle prichute 50g-60g maltodextrinu. Pri dvou 150g davkach za den 150-180g😯. Uz vim pres me tak uspava a jde do tuku.

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Miro
Srpen 16, 2018

Ahoj Mirku,

myslíš, že je Reflex One Stop Xtreme opravdu o tolik lepší než druhý zmiňovaný Instant Mass Heavy? Když se totiž koukám na složení, tak není až tak extrémné rozdílné. Ano OSX má skoro dvojnásobek bílkovin, což je rozhodně plus, ale ten zbytek? Popravdě přidaných 10g BCAA, 5g kreatinu atd. to jsou pro mě věci, které si raději dávkuji sám v množství, které potřebuji a v době, kdy potřebuji (například BCAA po ránu nebo před tréninkem, což není doba kdy bych bral gainer, nebo kreatin před a po tréninku, kdy opět gainer neužívám). Když potom porovnám cenu, která na dávku vyjde u OSX cca 66Kč a u IMH na 37Kč, tak i kdybych k tomu přidal dávku proteinu a vyrovnal tak nutriční hodnoty, tak mi pořád vychází podstatně lépe ten IMH. Ten OSX mi připadá hodně jako "dali jsme do toho všechno" a mohl by se hodit lidem, kteří nechcou řešit nic dalšího a jen si dají v průběhu dne dávku OSX a mají tím vyřešenou komplet suplementaci. Naopak pokud někdo stejně další věci suplementuje, tak nevidím důvod, proč si kupovat takto extrémně komplexní produkt a připlácet nemalou částku za obsah relativně levných přísad (kreatin nebo BCAA)..

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Srpen 17, 2018

Ahoj Miro,

Pokud jde o porovnání těchto dvou suplementů, v podstatě jsi všechno důležité řekl. Můj osobní pohled na suroviny použité v produktu OSX je kladný právě kvůli komplexnosti. Přiznejme si, že většina lidí v dnešní době nechce řešit, jak a kdy suplementovat glutamin, kdy se vyplatí užívat BCAA, jak je to s kreatinem atd. atd. Mnohem raději využijí komplexní all-in-one produkt. A právě pokud již nechceš dokupovat žádné další suroviny, je OSX lepší- poskytne všechno potřebné v jedné dávce.

Samozřejmě, pokud si chceš se složením dodatečně "hrát" a přidávat do něj protein, můžeš zvolit i IMH, oba dva produkty jsou srovnatelné.

Spíše bych uvažoval na tvém místě o tom, zda vůbec gainer potřebuješ užívat. My jsme točili i video na téma domácího proteinového šejku, který má velmi podobné nutriční hodnoty, ale vychází tisíckrát levněji.

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Miro
Srpen 20, 2018

Ahoj, Mirku,

dík za odpověď. Chápu, že OSX je dobrý all-in-one pro běžný lidi, co si chcou dát jeden doplněk a dál nic neřešit, ale myslím, že každej, kdo trochu cvičí, si rád dá kreatin kolem tréninku, stejně jako třeba ty BCAA :)

Jinak, proč si myslíš, že bych třeba nemusel brát gainer? Beru ho v tréninkový dny, abych si jednak zvýšil kalorickej příjem a jednak, abych měl větší příjem sacharidů jako energii. Snažím se jít spíš cestou lean-gain, než bezhlavýho nabírání veškerý hmoty. A právě u IMH mi vyhovuje relativně vysoký energetický příjem, který mi poslouží dobře jako další "jídlo" během dne a nemusím v práci složitě řešit jídlo. Jinak dávku proteinu do něj osobně ani nepřidávám, protože si myslím, že 30g v jedný dávce je dostatečný a raději si dám další samotný protein v průběhu dne v době, kdy mi to vyhovuje :)

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Srpen 20, 2018

Ahoj Miro,

souhlasím s stebou, že určitá část lidí si suplementy pečlivě (možná až příliš pečlivě) hlídá a užívá je v době, kdy je to nejideálnější. Pořád tu ale máš určitou skupinu lidí, kteří tyhle věci prostě řešit nechtějí, koupí si jeden all-in-one produkt a "vyřeší jím vše".

 

Dobře, pokud máš užívání gaineru takto opodstatněné, pak to určitě vhodná volba může být. Dost často ale narážím na kluky, kteří mají třeba 60kg a používají gainer, protože jsou líní pořádně jíst. A to je podle mého názoru nesmysl, pevná strava by měla být vždycky základ. Obzvlášť jestli máš v práci složitější podmínky pro pravidelné stravování, určitě je gainer dobrá volba. A souhlasím,že 30g proteinu v jedné dávce dostatečné je. :)

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-1)
Miro
Srpen 20, 2018

Neřekl bych, že mám přímo složitější podmínky v práci, ale tak zajdu si v poledne někam na oběd a pak odpoledne si raději dám protein/gainer, než abych si buďto připravoval jídlo den předem, nebo abych tady něco kuchtil v kancelářský kuchyňce. A večer večeře doma :) Na to mi ten gainer přijde ideální, už jen z hlediska vhodnýho složení, který bych musel složitě kombinovat, když bych ho chtěl sestavit z normálního jídla a navíc dobrý stravitelnosti, kdy vím, že po pár hodinách můžu jít v klidu cvičit bez těžkýho žaludku z normálního jídla. Ale poslední dobou mám pocit, že budu muset navýšit příjem, ale to vyřeším asi přidáním nějakých jogurtů s vyšším obsahem bílkovin, než abych přidával další dávu suplementů, kterých už teď beru dost..

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Mates
Červenec 9, 2019

Zdravím, chtel bych se zeptat, jelikož v tom mám zmatek z různých stránek. Je možné užívat gainer a protein zároveň? Například protein k snídani a gainer před a po tréninku? Předem děkuji za odpověď, Mates

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Červenec 15, 2019

Ahoj Mates,

Užívat zároveň protein a gainer není v žádném případě problém. Gainer bych doporučil užívat na doplnění požadovaného příjmu kalorií a protein je určený na navýšení denního příjmu bílkovin, případně nastartování proteinové syntézy po tréninku. Osobně příliš nechápu užívání gaineru před tréninkem, pokud tedy nemyslíš jako náhradu předtréninkového jídla dejme tomu hodinu a půl před tréninkem :) těsně před výkonem bych gainer určitě nedával, to se mnohem víc hodí třeba nakopávače. :)

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Petr Tvrzník
Říjen 15, 2019

Ahoj,

v prvé řadě díky moc za super srovnání gainerů (i jiných produktů). Teď k otázce - cvičím cca 3-4x, (hlavně MMA, k tomu doplňkově lezení, občas kolo...) a tréninky jsou aerobně silové. 1x týdně se snažím zaměřit kvůli síle i na silovější trénink, tzn. základní vícekloubové cviky, ale vždy v podobě spíš těžkého crossfitového tréninku (vysoká intenzita, těžké váhy, za 30min odbyto). Můžu sníst, co chci, ale přibrat je těžší než hubnout. Proto bych ocenil radu - v podobě srovnání těchto 3 produktů:

Reflex One Stop (složením se mi zdá paradoxně lepší než extreme varianta, je to možné ??)

Reflex One Stop Extreme

Reflex Iso Pro 2:1

Nejde mi o nabrání velkého množství hmoty a nepotřebuju zadržovat nadměrné množství vody ve svalech, ale s čistým proteinem ta váha nahoru nejde. (Správnou stravu se snažím držet)

předem díky!!

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Listopad 2, 2019

Pokud je přibírání těžší než hubnutí, pak není dodržena základní nerovnice v podobě příjem kalorií > výdej kalorií. Musíš se snažit víc jíst, zařazuj různá kalorická jídla (skvěle pomohou například ochucená oříšková másla , stejně tak třeba avokádo a další složky. Osobně ten gainer doporučuji až jako poslední možnost, pokud prostě nedokážeš přijmout víc kalorií a stále nepřibíráš. V takovém případě můžeš vybírat některý z produktů, které jsi vypsal. V podstatě v nich není špatná volba. Mezi verzí Xtreme a originál je rozdíl především v zastoupení živin, ale záleží především na tvých preferencích, kolik bílkovin chceš po tréninku přijímat. U Iso Pro Reflex zase trochu mlží, když uvádí, že používají protein ze syrovátky od "grass-fed" krav. Jiný se dneska nepoužívá, je to z ekonomických důvodů. Největšími producenty syrovátky jsou země, které zároveň mají nejlepší podmínky pro chov krav. Takže tímhle se určitě nenechej ovlivnit, to má i ten nejlevnější protein na trhu. Ale jinak to ´také rozhodně není špatná volba, jak jsem jednou psal, záleží spíš na tvých preferencích. :)

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Prosinec 19, 2019

Zdravím,

přiznám se, že ne u všech žebříčků s pořadím souhlasím, ale chápu, že rozdíly jsou minimální a nikdy se všichni nemůžou shodnout. Žebříček gainerů mi však nedává smysl téměř vůbec. Z jakého důvodu je na třetím místě umístěn Serious Mass od ON? Z toho důvodu, že obsahuje spoustu vitamínů/minerálů? Od toho je snad mulťák. Od gaineru očekávám především kvalitní zdroje sacharidů a bílkovin. V tomto gaineru je jediným zdrojem maltodextrin (pokud dobře koukám), a hned na druhém místě bílkovinných zdrojů obsahuje kaseinát vápenatý. Můžete mi vysvětlit, v čem je tedy lepší než gainery umístěné níže, například GoPro 30? U něj máte uvedeno jako mínus vysoký obsah jednoduchých cukrů, přitom na prvním míste ve složení je palatizona. Serious Mass od ON podle mě nemá vůbec v top 10 co dělat. Kde je například Survival Palatinose Gain 20? To jako vážně doporučujete radsi maltodextrin s kaseinátem a vitamínama oproti kompletxnímu gaineru s několika zdroji bílkovin a sacharidů? Kdyz už je na prvním místě umístěn výrobek spíš kategorie All in one s uvedenými výhodami vyplývajícími z charakteru produktu, proč v žebříčku není například Jumbo Professional/Hardcore od Scitecu, který obsahuje taky málo jednoduchých cukrů (rozhodně méně, než Vámi doporučovaný Serious Mass nebo Royal Mass). Neobsahuje sice tolik vitamínů a minerálů, což je pro Vás evidentně hodně podstatné kritérium, kvalita gaineru by se ale podle mě měla posuzovat spíše podle kvality použitých sacharidů a bílkovin, jelikož u sportovců předpokládám doplňování vitamínů a minerálů mulťákem. Předem díky za vyjasnění.

Souhlasím(+7)
Nesouhlasím(0)
Martin
Prosinec 26, 2019

Chtěl bych požádat o radu, jak správně nastavit suplementaci po dost dlouhé pauze v tréninku. Hlavním cílem je nabrat svalovou hmotu, protože jsem vzhledem k zdravotnímu problému dost dlouhou dobu(cca 4 roky) nemohl cvičit a váhový úbytek za poslední rok je značný. Při výšce 185 cm jsem z 94kg spadl na 72kg. Jídelníček mám sestaven výživovou poradkyní. Navíc jsem typický ektomorf! Za případnou odpověď děkuji a budu rád, když mi alespoň nějakou radou přispějete!

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Leden 7, 2020

Ahoj, to, že jsi ektomorf rozhodně není extrémně limitující faktor, musíš holt o to důsledněji zacházet s makronutrienty a jídelníček prostě hlídat. Jestli jsi v mírném kalorickém plusu a nepřibíráš, můžeš vyzkoušet gainer, za mě například One Stop Xtreme. Jinak že suplementace rozhodně zinek a hořčík před spaním, multivitamín ráno, protein po tréninku/ ke svačině. Více dle mého názoru pro začátek není nezbytně nutné.

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Aleš
Červen 28, 2020

Mě by fakt zajímal test slavného Mutant mass ;)

Souhlasím(+11)
Nesouhlasím(-1)
Luboš
Srpen 1, 2020

Též se přimlouvám za recenzi

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Simon
Květen 16, 2021

Môže vedieť prečo tu nieje mutantmass? Podľa pomer cena/kvalita je oveľa lepší ako väčšina týchto..

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(-3)
Kevin
Květen 19, 2021

Jestli se dobře orintuji ta gainer během dne pripadně misto idle je dobre složení vločky dextroza maltodextrin WPC sušené mléko poměr surovin ?

Po treninu dextroza maltodextrin frutoza wpc casein .

Ale nikde jsem se nedozvěděl jaky poměr kterých sacharydů 40/dextroza 40/maltodextrin 20/fruktoza WPC/50 casein/50 vyrobci to nikde neuvádí . Předem děkuji za odpověď

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Michal
Leden 12, 2022

Ahoj, přidávám se k ostatním a také by mě velmi zajímalo, proč zde není Mutant? Především nový Mutant NEW mi přijde jako opravdu top produkt. Skoro žádný jednoduchý cukr a na rozdíl od výše zmíněných, nemá ani kreatin, který bych si raději dávkoval sám, než ho bral v gaineru. Doufám, že se dočkám odpovědi :) Děkuji

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Mirek
Leden 18, 2022

Ahoj Michale,

Děkujeme za komentář. Pravda je taková, že ten trh se pořád vyvíjí a my vzhledem k tomu, kolik věcí se snažíme pokrývat, to trochu nestíháme. Mutant NEW je samozřejmě dobrý produkt a nás výhledově čeká aktualizace tohoto žebříčku, při které vyzkoušíme i mutanta a případně ho sem rádi zařadíme. Nejdřív ale musíme aktualizovat žebříček proteinů a nakopávačů :)

Díky za podnět k tvorbě a měj se prima, ať se ti daří :)

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Jakub
Prosinec 18, 2022

Ahoj, chci se zeptat, doporučí mi někdo kvalitní gainer, který neobsahuje umělé sladidla? Jako jediný v žebříčku jsem objevil od MyoTeku - Royal Mass, ten je ale bohužel všude beznadějně vyprodaný.

Mám při suplementaci gaineru velký problém s plynatostí, myslím, že na vině jsou právě umělé sladidla. Díky za radu

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Vojta
Prosinec 19, 2022

Čau, nevím jak vy, ale já si teda z gainerů nemůžu vybrat. Na každém mi něco vadí. Napadlo mě, přidat do proteinu - palatinózu 50g, maltodextrin 30g a dextrózu 20g, plus beta alanin, l-glutamin a nejake digestivní enzymy. BCAA, vitamíny a minerály bych si suplementoval, kdy potřebuji. Poradí mi někdo erudovaný, jestli je to nesmysl?

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)