TOP 10 nejlepších herních židlí na trhu 2024

Herní židle tvoří nedílnou součást každé výbavy správného pařana. Která z nich ale bude tou nejvhodnější právě pro vás? K výběru vám poslouží tento žebříček deseti nejlepších herních křesel.

10 nejlepších herních židlí na základě testování

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Liftor Active Liftor Active Atraktivní design, Funkční provedení, Herní i kancelářská 9899 Kč
2. DXRACER Formula OH/FD01/NR DXRACER Formula OH/FD01/NR Ergonomický design, Kvalitní konstrukce, od 6489 Kč 6489 Kč
3. Racing Pro ZK-012 Racing Pro ZK-012 Opěradlo se po zafixování nehýbe, Robustní, od 3 280 Kč 3280 Kč
4. Cougar Armor S Cougar Armor S Luxusní vzhled, Opěradlo sklopné až do 180°, od 6 990 Kč 6990 Kč
5. Racing Pro ZK-010 Racing Pro ZK-010 Skvělý celkový komfort, Nízká váha, od 1 780 Kč 1780 Kč
6. Arozzi VERONA V2 Arozzi VERONA V2 Moderní design, Možnost houpání opěradla, od 5 089 Kč 5089 Kč
7. C-Tech Phobos GCH-01 C-Tech Phobos GCH-01 Ergonomický tvar, Velká nosnost, od 3 690 Kč 3690 Kč
8. Racing Pro ZK-028 Racing Pro ZK-028 Pogumovaná kolečka, Skvělá cena, od 3 580 Kč 3580 Kč
9. Sandberg Commander Sandberg Commander Velká nosnost, Pohodlná, od 3 990 Kč 3990 Kč
10. DX Racer OH/KS06/NE DX Racer OH/KS06/NE Vysoká nosnost, Ergonomický a líbivý design, od 7 240 Kč 7240 Kč
11. Natec Genesis SX33 Natec Genesis SX33 Kvalitní zpracování, Nastavitelný sklon sedadla, od 3 084 Kč 3084 Kč

Podrobné srovnání herních židlí

1. Liftor Active

Liftor Active

Za nejlepší židli na trhu považujeme pro hráče i ty z vás, kteří si chtějí za rozumnou cenu vybavit kancelář, považujeme Liftor Active. Ta se může pochlubit nosností až 150 kilogramů a vhodností do výšky 185 cm. Vzhledem ke tvrdým kolečkům se skvěle hodí třeba i na koberce a jednotlivé části židle je možné nastavit přesně podle vašich požadavků tak, aby vám židle doopravdy vyhovovala. V kombinaci s polohovatelným stolem od stejné společnosti vydržíte u práce či hraní her dlouhé hodiny a pro vaše záda to nebude ani zdaleka taková zátěž.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • Atraktivní design
 • Funkční provedení
 • Díky síťovině se vám nepotí záda
 • Hodí se do kanceláře i na doma

Nevýhody:

 • Ve srovnání s některými herními židlemi může být dražší

Více jsme o židli Liftor Active psali v rámci samostatné recenze, která vám poskytne komplexní přehled o jednotlivých vlastnostech této skvělé židle.

2. DXRACER Formula OH/FD01/NR

DXRACER Formula OH/FD01/NR

Židle DX Racer Formula nabídne všem hráčům ergonomický design, který znamená dlouhodobé pohodlí. Můžete si tak své oblíbené hry užívat několik hodin, a přitom pohodlně sedět. Abyste si mohli udělat skutečné pohodlí, můžete si také nastavit podpěrky přesně podle vašich představ. Ty vás navíc překvapí svým měkkým provedením.

Možný problém může nastat, pokud máte větší boky. V takovém případě by vás mohla židle tlačit. Velmi pohodlné jsou také polštářky pro bedra a hlavu. Opěrku zad můžete nastavit až do polohy 150°. Pokud naopak nestojíte o pevné nastavení, můžete se s opěrkou také pohodlně houpat. Díky univerzálním kolečkům můžete zase židli umístit na jakýkoliv typ podlahy. Velkým plusem této židle je skvělé dílenské zpracování.

Díky silnému ocelovému rámu, který je uvnitř židle, máte jistotu, že něco vydrží. Přesto je židle určená pro lidi do 180 cm s váhou do 130 kilogramů. Ačkoli úplně nejlepší by bylo mít maximální 100 kilo. Toto omezení je určeno především tím, že židle obsahuje poměrně velké množství plastových dílů.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Ergonomický design
 • Silný ocelový rám uvnitř křesla
 • Výškově nastavitelní područky
Nevýhody:
 • Nevhodné pro lidi s širšími boky
 • Velké množství plastových dílů
 • Pouze do 180 cm

3. Racing Pro ZK-012

Racing Pro ZK-012

Řadíte se mezi zarputilé pařany a hledáte dobrou herní židli? Co takhle Racing Pro ZK-012? Tato židle nabízí pevnou konstrukci a skvělý sportovní vzhled. Konstrukce je skořepinová a perfektně tvarovaná, takže do ní jednoduše sednete a můžete se věnovat pouze hraní! Díky pogumovaným kolečkům zase bude snadné se s židlím kamkoli přesunout.

Abyste cítili pohodlí při každé hře i činnosti, můžete si libovolně nastavit polštářky pro krční a bederní podpěru. Díky nim si tak můžete křeslo zcela přizpůsobit vlastním potřebám. Pro absolutní pohodlí pak křeslo Racing Pro disponuje také výškově nastavitelnými područkami. Stejně tak opěradlo lze nastavit do libovolné pozice. Když si pozici vyberete, opěrka se zafixuje a už se nehýbe.

Za pomoci všech těchto nastavitelných aspektů se můžete plně soustředit na svoji činnost, aniž byste museli jakkoli myslet na své nepohodlí. Křeslo je pak určeno pro lidi do 185 cm a do 130 kilogramů. O jeho robustnosti svědčí také ocelová vnitřní konstrukce a váha okolo 20 kilo. Boční vedení křesla a kvalitní umělá kůže tak z tohoto křesla děla nepostradatelného pomocníka pro každého pařana. Právě boční vedení těla pak způsobuje, že jsou ramena tlačena mírně dopředu.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Opěradlo se po zafixování nehýbe
 • Robustní konstrukce křesla
 • Polštářky pro bederní a krční páteř
Nevýhody:
 • Pro někoho může být váha 20 kg hodně
 • Pokud máte široká ramena, křeslo je tlačí hodně dopředu
 • Neumožňuje houpání

Herní židle Cougar Armor S obsahuje formovací pěnu s vysokou hustotou, díky které se sedí opravdu velmi pohodlně. Celkovou robustnost křesla zajišťuje ocelový rám, který nalezneme uvnitř židle. To vše dohromady nabídne opravdu vysoký komfort. Aby se sedělo ještě lépe, disponuje židle také polštářky pro krční a bederní páteř. Tyto partie vás tak nebudou bolet ani při dlouhém sezení.

Křeslo samo o sobě sází na povedený design, díky kterému zapadne skvěle do herny či kanceláře. Prošívaná PVC kůže navíc vypadá v barevné kombinaci černá a oranžová velmi luxusně. Každému hráči tak srdce jen zaplesá.

Opěradlo je nastavitelné až do úhlu 180°, můžete tak na židli klidně i spát. Bočnice křesla se pak starají o to, aby se pohodlně sedělo a vaše tělo nebylo v nepřirozené poloze. Velké možnosti nastavení nabízí také loketní opěrky. Ty můžete nastavit celkem v osmi směrech. Nosnost křesla je 120 kilo a celkově židle váží 21 kilogramů. Cena křesla je kolem 7 000 korun, tedy asi 270 euro.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Područky nastavitelné do osmi směrů
 • Opěradlo sklopné až do 180°
 • Luxusní vzhled
Nevýhody:
 • Celková váha 21 kg
 • Syntetická kůže
 • Vyšší cena

5. Racing Pro ZK-010

Racing Pro ZK-010

Herní židle Racing Pro ZK-010 zaujme hráče již na první pohled, a to sportovním designem, který ovšem ocení nejen gameři závodních her. Díky pohodlnému sezení si můžete své oblíbené herní pecky vychutnávat skutečně dlouho, aniž by vás cokoliv bolelo. Díky kvalitní syntetické kůži samotný potah něco vydrží, i na omak je velmi příjemný.

Díky stabilním, zakřiveným područkám se můžete pohodlně usadit. Nevýhodou je, že područky mohou být pro někoho příliš vysoko. Křeslo můžete samozřejmě výškově nastavit díky pístu. Můžete si tak najít ideální pozici pro řízení závodních speciálů či zneškodnění nepohodlných nepřátel. Díky dvojitým kolečkům je pohyb židle po podlaze plynulý.

Celková váha křesla je okolo 15 kilogramů, takže manipulace s ním je celkem jednoduchá. Díky poměrně nízké váze je i montáž křesla jednoduchá. Nosnost židle je 120 kilo a je určena především pro lidi do 175 cm. Vyšší hráče by mohla opěrka hlavy tlačit do zad, což by mohlo způsobovat nepřirozené sezení.

Křeslo nemusí nutně sloužit pouze pro hraní, naopak se jedná o skvělý doplněk také do kanceláře. Díky možnosti houpání umožní židle pohodlnou kancelářskou práci. Nahrává tomu také cenová dostupnost, protože židle stojí kolem 1 800 korun, což odpovídá asi 70 eurům.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Skvělý celkový komfort
 • Cenová dostupnost
 • Nízká váha
Nevýhody:
 • Trošku vyšší područky
 • Pro lidi do 175 cm
 • Není z pravé kůže

I herní židle Arozzi Verona V2 nezklame a nabídne moderní ergonomický design, který se bude líbit. Díky silnému ocelovému rámu je židle také odolná a něco vydrží. Syntetická kůže pak zase umožní příjemné posezení i na několik hodin. Málo kdo si na svou oblíbenu hru vyhradí méně, než hodinu.

Opěradlo je poměrně vysoké, takže i pro vyšší lidi je pohodlné. Opěradlo navíc můžete sklopit až do úhlu 160°. Díky tomuto sklonu můžete nejen hrát hry ale také pohodlně sledovat filmy popřípadě videa. K tomu se může hodit také možnost houpání. Nemusíte tak mít opěradlo v jedné zafixované poloze.

Kvalitní píst zase umožní výškovou nastavitelnost tak, abyste pohodlně dosáhli na stůl. Křeslo nabídne také polštářky pro bederní a krční páteř. Sezení tak bude ještě pohodlnější. Tato židle ale nabídne nosnost pouze do 105 kilogramů. Sedák se může zdát trošku tužší, ale rozhodně to není na škodu. Za 6 000 korun, tedy asi 230 euro tak můžete získat kvalitní herní křeslo.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Sklopení do úhlu 160°
 • Možnost houpání opěradla
 • Moderní design
Nevýhody:
 • Pouze do 105 kg
 • Plastová kolečka
 • Pouze syntetická kůže

7. C-Tech Phobos GCH-01

C-Tech Phobos GCH-01

Dalším herním křeslem je C-Tech Phobos. Zde si jeho výrobce vzal příklad ze závodních sedaček, právě do tohoto typu je C-Tech Phobos konstruován. Díky ergonomickému tvaru se do křesla pohodlně usadíte a můžete v něm hrát či pracovat klidně několik hodin, a přitom vás nebude vůbec nic bolet.

Nastavit si můžete snad úplně všechno, na co si jen vzpomenete. Od opěradla, přes područky až po výšku, ve které chcete židli mít. Opěradlo je navíc sklopitelné až do úhlu 170°, takže se můžete klidně položit a sledovat filmy.

Ocelový rám židle pak zajistí, že je křeslo maximálně stabilní, nabídne velkou odolnost a především dlouhou životnost. Křeslo je potaženo umělou kůží a materiálem, který dýchá i v letních dnech. Tedy, alespoň to tvrdí výrobce. Uživatelé mají jiné zkušenosti, ale ne všichni. Nosnost židle je 150 kilo, přičemž samotná váha křesla je 25 kilogramů. I přesto má křeslo pouze plastová kolečka. Cena křesla je 4 200 korun, tedy asi 160 euro.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Velká nosnost
 • Ergonomický tvar
 • Výškově nastavitelné snad úplně vše
Nevýhody:
 • Materiál ne vždy dýchá
 • Plastová kolečka
 • Silnější postavy křeslo tlačí

8. Racing Pro ZK-028

Racing Pro ZK-028

Křeslo Racing Pro ZK-028 nabízí uživatelům atraktivní sportovní design, v křesle si ale můžete vychutnávat také vaše oblíbené akční hry. Díky polštářkům pro bederní a krční páteř nabídne židle skutečný komfort i při delším sezení. Nezpochybnitelnou výhodou je výšková nastavitelnost křesla a to včetně područek. Vašemu pohodlí tak nebude nic bránit.

Křeslo je potaženo kvalitní umělou kůží, díky čemuž není židle tak drahá. Kostra křesla je z ocele, takže je robustní a zajistí dlouhou výdrž. Nemusíte se tak obávat, že se židle po pár týdnech doslova rozpadne.

Váha křesla je 20 kilo, přičemž nosnost je do 130 kilogramů. Přesto ale výrobce radí židli raději pro lidi do 100 kilo. Kříž je bohužel plastový, trošku to ale vyrovnají pogumovaná kolečka, pomocí kterých se snadno budete moci pohybovat. Dobrá opora páteře je pak zajištěna pro lidi do 180 centimetrů. Cena křesla se pohybuje okolo 3 600 korun, tedy asi 140 euro.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Cena
 • Pogumovaná kolečka
 • Nosnost až 130 kilogramů
Nevýhody:
 • Plastový kříž
 • Pro lidi do 180 cm
 • Pouze umělá kůže

9. Sandberg Commander

Sandberg Commander

Sandberg Commander je další měkkou herní židlí, která jednoznačně zapadne ke každé herní sestavě. Díky měkkému polštářku a polstrovaným loketním opěrkám se můžete posadit pohodlně i na několik hodin. Díky pístu můžete křeslo také výškově nastavit tak, jak budete potřebovat, abyste vše důležité měli po ruce.

Opěradlo můžete téměř sklopit, což je velmi pohodlné zejména pro sledování filmů. Chybět nesmí ani polštářky pro bederní a krční páteř. Díky nim vás tyto partie nebudou bolet ani po několikahodinovém hraní či práci. Černo-červená umělá kůže přidává Sandberg Commander na atraktivitě a tak trochu agresivitě.

Nosnost křesla je do 150 kilogramů, unese tak prakticky každého. I přesto, že nabízí takovou nosnost, nedisponuje pogumovanými kolečky. Výhodou ale zase je, že se židle hodí také pro vyšší lidí. Díky pohodlnému posezení by tak křeslo nemělo chybět ve vašem herním koutku. Zvláště ne za cenu okolo 5 000 korun, tedy asi 200 euro.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Velká nosnost
 • Určeno i pro vyšší lidi
 • Velmi pohodlně se na ní sedí
Nevýhody:
 • Nemá pogumovaná kolečka
 • Umělá kůže
 • Pro někoho příliš sytá červená

Máme zde další židli od výrobce DX, konkrétně DX Racer. Tato židle nabídne ergonomický a velmi příjemný design, který se bude líbit prakticky každému gamerovi. Díky ocelové kostře má židle dobrou stabilitu a samozřejmě dlouho výdrž.

Křeslo disponuje vysokým opěradlem, takže si můžete pohodlně opřít celá záda. Opěradlo navíc můžete sklopit až do úhlu 150°, záleží tak jen na vás, jak se vám pohodlně sedí. Vašemu komfortu napomůžou také 4D loketní opěrky s měkkým povrchem. Polštářky pod bedra a hlavu jsou jen dalším plusem.

Samotná židle váží 30 kilogramů, což je obrovská váha. O to větším překvapením je, že křeslo nabízí pouze plastová kolečko. Na druhou stranu se pyšní nosností až 150 kilogramů s tím, že je židle určena pro lidi do 200 cm. Křeslo je pak potaženo kvalitní umělou kůží.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Vysoká nosnost
 • I pro vysoké lidi
 • Ergonomický a líbivý design
Nevýhody:
 • Pouze plastová kolečka
 • Umělá kůže
 • Celková váha 30 kilogramů

11. Natec Genesis SX33

Natec Genesis SX33

Herní křeslo Natec Genesis SX33 není určeno pouze pro hráče. Nabídne také velké pohodlí lidem v kancelářích. Křeslo klade důraz na dobrou funkčnost a samozřejmě také na odolnost. To vše v kombinaci s líbivým vzhledem, který rozhodně nijak neruší. I proto se židle hodí také do kancelářského prostředí.

Díky ocelovému rámu může být židle tak odolná. Kvalitní píst pak zase zaručuje, že křeslo disponuje nosností až 120 kilogramů. Ergonomické tvarování židle vás nikde netlačí a u PC tak můžete prosedět dlouhé hodiny, aniž by vás cokoliv bolelo nebo něco tlačilo. Pro absolutní pohodlí umožňuje židle také houpání.

Sedadlo je nastavitelné nejen výškově, ale můžete si také nastavit jeho sklon. Židle je pak potažena kvalitní, ale umělou kůží. Loketní opěrky pak vaše pohodlí jen zvýší. Herní židle je také cenově dostupná, zaplatíte za ni kolem 3 200 korun, tedy asi 120 euro.

VÝHODY/NEVÝHODY
Výhody:
 • Kvalitní zpracování
 • Nastavitelný sklon sedadla
 • Cena
Nevýhody:
 • Pouze umělá kůže
 • Plastová kolečka
 • Chybí polštářek na krční páteř
Obsah článku
Zobrazit
Skrýt

Zdroje

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (10)

Radim Bobáček
Leden 22, 2019

Dobrý den moc jste mi pomohli a za to vám děkuji, ale mohl bych se zeptat- u židle RACING PRO ZK-012 máte napsané že se na ní "nepohoupu" takže by mě zajímalo jestli židle Racing Pro ZK-028 má tenhle systémem a mohl bych se na ní teda pohoupat.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Honza (GeekBoy)
Leden 22, 2019

Zdravím, židle ZK-028 houpací mechanismus má, ovšem je trochu tužší. Tudíž žádné extra pohodlné houpání nečekejte :-)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(-3)
Adam Erben
Březen 15, 2019

Dobrý den, u Arozzi VERONA V2 máte napsáno že je do 105 cm, nespletli jste si to náhodou s kilogramy?

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-1)
Martin Holan
Březen 15, 2019

Také jsem zmatený.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-2)
Honza (GeekBoy)
Březen 18, 2019

Máte pravdu, chybička se vloudila. Již opraveno.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Petra Nová
Listopad 20, 2019

Dobrý den,

sháním židli, která bude pohodlná pro osobu se 195 cm, mohli byste mi nějakou prosím doporučit?

Děkuji.

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Martin S
Prosinec 10, 2019

Podle jakých kritérií je žebříček sestaven?

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
K
Prosinec 25, 2019

Dobry den, jaké jsou vhodné židle pro vyšší postavu? 195 cm? Dekuji K

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
O
Červen 1, 2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na tuhle židli https://diablochairs.cz/3645-herni-zidle-diablo-x-ray-cerna-xl

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
O
Červen 1, 2020

Odpověď mi zašlete na tomba300105@gmail.com děkuji.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)