Nejlepší krabičkové diety Brno: Srovnání a žebříček pro rok 2024

Všichni jistě dobře víme, že kvalitní a zdravá strava je základem nejen pro naše fitness cíle, ale také pro celkový životní styl a dostatek energie. Nedostatek živin, vitamínů a minerálů vede k únavě, obezitě a dalším zdravotním problémům, které výrazně zhoršují kvalitu našeho života. Bohužel se stále se zrychlujícím tempem a pracovním nasazením mnoho lidí odsouvá zdravé stravování na druhou kolej, jelikož na nákup a přípravu jídel zkrátka nemají čas nebo chuť. Právě tento problém však můžete vyřešit pomocí krabičkové diety, ze které se v posledních letech stal obrovský hit. To samozřejmě neuniklo naší pozornosti, proto jsme se pro vás rozhodli zhodnotit ty nejlepší krabičkové diety v druhém největším městě naší republiky - Brně. Tady jsou.

Nejlepší krabičkové diety v Brně

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Nutrition Pro Nutrition Pro Dobré hodnocení, Několik programů, Vysoká kvalita 559 Kč
2. Zdravé stravování Zdravé stravování Kvalitní jídla, Velký výběr programů, Možnost konzultací 465 Kč
3. Pepe Food & Gym Pepe Food & Gym Vynikající menu, 5 programů, Volitelná velikost 450 Kč
4. Easydiet Easydiet Přehledný web, Mnoho programů, Dobrá cena 390 Kč
5. Tasty Box Tasty Box Skvělá chuť, Vysoká kvalita, Možnost Dukanovy diety 400 Kč
6. Zdravé Krabičky Zdravé Krabičky Několik velikostí, Skvělá nabídka, Dobrá cena 369 Kč

Detailní rozbor nejlepších krabičkových diet v Brně

1. Nutrition Pro

Nutrition Pro

Druhým nejlepším v našem hodnocení se umístila krabičková dieta od Nutrition Pro. Tato dieta je mezi zákazníky nejvíce oblíbená, což je zcela zasloužené. Vyznačuje se kvalitními pokrmy a působivou prezentací. K dispozici je rovněž čtveřice programů, což je skvělé. Jediným možným nedostatkem pro některé může být vyšší cena některých programů.

Výhody:

 • Vynikající kvalita a prezentace pokrmů
 • Nabídka čtyř základních programů
 • Možnost objednat si zkušební balíček
 • Nejlépe hodnocená krabičková dieta podle zákazníků

Nevýhody:

 • Cena některých programů může být vyšší

O výrobci:
Od roku 2018 působí Nutrition Pro na trhu a během této doby si vytvořila v Praze a dalších městech reputaci jedné z nejlepších krabičkových diet. Kromě výroby jídel nabízí také psaní blogů, kde svým klientům poskytuje rady pro dosažení jejich cílů.

Závěrečné hodnocení:
Pokud vám nevadí investovat více do některých programů, pak u Nutrition Pro nenarazíte na žádné problémy. Jejich pokrmy jsou skvělé, excelentně prezentované a pro nejistoty je k dispozici i zkušební balíček. Jedná se o skvělou krabičkovou dietu.

2. Zdravé stravování

Zdravé stravování

Společnost Zdravé stravování má v našich žebříčcích krabičkových diet neotřesitelné zastoupení a vedle s ním nešlápnete ani v Brně. Jeho největší předností je samozřejmě ohromný výběr různých programů. Výhodou je také velká rozmanitost a kvalita jídel i možnost nastavit si jejich kalorickou hodnotu. Nevýhodou pak fakt, že nerozváží přes víkendy.

Výhody:

 • Kvalitní a profesionálně připravená jídla
 • Největší nabídka programů na trhu
 • Možnost zvolit si kalorickou hodnotu menu
 • Konzultace s nutričním poradcem

Nevýhody:

 • Nic jsme nenašli.

O výrobci:
Zdravé stravování je největší společností svého druhu v České republice, jež provozuje několik dalších značek zaměřujících se na krabičkové diety. Na trhu působí již od roku 2008 a podle mnohých se jedná o nejlepší krabičkovou dietu, kterou můžete v tuzemských podmínkách dostat.

Závěrečné zhodnocení:
Krabičková dieta od Zdravého stravování se v našich žebříčcích objevuje pravidelně a opravdu se jedná o jednu z nejlepších i v rámci Brna. Z široké nabídky všemožných programů je prakticky nemožné si vybrat. O to více nás mrzí nemožnost objednat si jídlo i během víkendu.

3. Pepe Food & Gym

Pepe Food & Gym

Do čela našeho žebříčku jsme posadili krabičkovou dietu od Pepe Food & Gym. Každé menu se skládá z 5 velice kvalitních a vyvážených jídel, které si můžete objednat od pátku do neděle. K dispozici navíc máte 5 programů: hubnutí, nabírání svalové hmoty, udržovací, individuální a výběr samostatných jídel, ze kterých si vybere úplně každý. Jedinou kaňkou je jinak skvělé krabičkové dietě je její vysoká cena.

Výhody:

 • Vynikající menu
 • 5 programů
 • Možnost zajít si přímo do restaurace
 • Výběr různých velikostí porcí

Nevýhody:

 • Vysoká cena

O výrobci:
Brněnská společnost Pepe Food & Gym funguje na trhu již od roku 2016. Jak je jistě patrné z jejího názvu, kromě krabičkové diety provozuje také posilovnu a snaží se přispívat k aktivnímu životnímu stylu všech Brňanů.

Závěrečné zhodnocení:
Pepe Food & Gym je vynikající krabičkovou dietu, kterou by měl jistě vyzkoušet každý, kdo si chce v Brně a jeho nejbližším okolí dopřát kvalitní a zdravé jídlo každý den v týdnu. Pokud přivřete obě oči nad poměrně vysokou cenou, získáte kvalitní a velice chutné krabičky.

Pomyslné stupně vítězů našeho žebříčku uzavírají krabičkové diety od Easydiet. Ty se těší velké oblíbenosti milovníků krabičkových diet nejen v Brně, ale také v Praze, a má to rozhodně velmi dobrý důvod. Tato krabičková dieta se může těšit vynikajícími jídly, vysokou kvalitou používaných surovin, velkým výběrem programů. Za poměrně zásadní nevýhodu považujeme fakt, že rozvoz jídel probíhá ve večerních hodinách, což může být pro leckoho značně nepříjemné.

Výhody:

 • Vynikající výběr programů
 • Možnost si programy upravit dle zdravotního stavu
 • Výborný poměr / cena kvalita
 • Povedené webové stránky

Nevýhody:

 • Rozvoz pouze ve večerních hodinách

O výrobci:
Easydiet je rodinnou firmou působící na trhu již více než 10 let. Za tuto dobu si dokázala vybudovat velmi slušnou klientskou základnu, která na jejich krabičkové diety nedá dopustit. Hlavní myšlenkou společnosti je vytvářet u svých klientů zdravé stravovací návyky, jež jim mají dopomoct ke splnění jejich cílů.

Závěrečné zhodnocení:
Hledáte-li kvalitní a vyváženou krabičkovou dietu stvořenou profesionály, Easydiet zkrátka nemůžete jen tak přehlížet. Pokud vám nevadí, že rozvoz probíhá v pozdních odpoledních až večerních hodinách, získáte velmi chutnou variantu každého jídla dne, kterou si rychle zamilujete.

Cestu si do našeho žebříčku našla i další ryze brněnská společnost Tasty Box. Jejich krabičky jsou zaměřené především na redukci tělesné hmotnosti, díky čemuž si můžete být jisti, že neobsahují příliš sacharidů a tuků. Zvolit si můžete například program založený na velmi populární Dukanově dietě, kterou proslavili celebrity po celém světě. Nevýhodou však je malý výběr programů a také vysoká cena meníček.

Výhody:

 • Krabičková dieta zaměřená na hubnutí
 • Vysoká kvalita a vynikající chuť jídel
 • Do jídelníčku často zařazují zdravé varianty českých klasik
 • Možnost vyzkoušet si Dukanovu dietu

Nevýhody:

 • Malý výběr programů
 • Vysoká cena

O výrobci:
Tasty Box vznikl teprve nedávno (rok 2019), avšak i za takto krátkou dobu se stihl stát jednou ze zákaznicky nejoblíbenějších krabičkových diet v Brně a jeho okolí. Své podnikání zaměřuje Tasty Box výhradně na krabičkové diety, v rámci kterých používá pouze ty nejkvalitnější suroviny od prověřených výrobců.

Závěrečné zhodnocení:
Brněnský Tasty Box je výbornou krabičkovou dietou pro všechny, kteří se snaží zhubnout. Můžete si díky němu vyzkoušet například oblíbenou Dukanovu dietu, jež můžete vidět u známých hollywoodských celebrit. Pokud ale hledáte program pro nabírání svalů nebo máte rádi větší výběr, zkuste raději zvolit jiného zástupce z našeho žebříčku.

6. Zdravé Krabičky

Zdravé Krabičky

Podobně jako Zdravé stravování není ani krabičková dieta od Zdravých krabiček v našich žebříčcích žádným nováčkem. Jejich pokrmy jsou velice chutné, vyvážené a zákazníky oblíbené. U všech meníček si můžete nastavit počet kalorií a nastavit si je tak, aby odpovídala vašim cílům. Bohužel zde však kompletně chybí výběr speciálních programů.

Výhody:

 • Skvělá jídla
 • Zajímavá cena
 • Výběr velikosti jídla
 • Bezplatný přechod na vegetariánské jídlo

Nevýhody:

 • Nenabízí speciální programy
 • Jídla pouze na všední den

O výrobci:
Zdravé krabičky vznikly v Třinci a postupně se rozrostly do ostatních slezských a moravských měst, ve kterých nabízí krabičkovou dietu té nejvyšší kvality. Profesionalita a důraz na zdravou stravu je cítit v opravdu každé krabičce.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud od své krabičkové diety očekáváte především jednoduchost, kvalitu a vynikající zákaznické hodnocení, Zdravé krabičky jsou přesně tím, co hledáte. Jestliže však máte rádi spíše velkou rozmanitost jednotlivých programů a rádi si se skládáním jídla více hrajete, zkuste se raději poohlédnout po jiné dietě z našeho žebříčku.

Obsah článku
Zobrazit
Skrýt

Zdroje

 1. https://cs.wikipedia.org/wiki/Krabi%C4%8Dkov%C3%A1_dieta
 2. MEJDROVÁ, Vladěna. Krabičková dieta [online]. Brno, 2014 [cit. 2023-02-16]. Dostupné z: https://theses.cz/id/j1tq7y/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Mgr. Sylva Šmídová.
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6489330/
 4. Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security - PubMed. PubMed [online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22668838/

 5. https://www.svetfitness.cz/clanek/nejlepsi-dieta/

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.