Nejlepší proteiny pro ženy na rok 2024: Srovnání a žebříček

Kvalitní protein je v dnešní době nezbytnost pro každého silového sportovce. Nemusíte ale nutně zvedat těžké činky, aby vám přišel vhod. Těžit z něj může v podstatě každý, kdo je nějakým způsobem aktivní. Jenomže jak takový protein vybrat? Na trhu jich je nespočet orientovat se v nich dá opravdu práci. A jsou vůbec všechny vhodné pro ženy? Pokud vás tyto otázky trápí, jste na správném místě.

V našem žebříčku jsme seřadili ty nejkvalitnější proteiny na trhu podle jejich složení, ceny, kvality obsažených surovin a dalších důležitých faktorů. Mysleli jsme samozřejmě na to, aby odpovídaly potřebám všech žen, které po tréninku potřebují doplnit kvalitní bílkoviny.

Srovnání nejlepších proteinů pro ženy

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. PROM-IN CFM Pure Performance PROM-IN CFM Pure Performance 30,4 g bílkovin v jedné dávce , 3 velikosti balení, 9 dostupných příchutí 1289 Kč - 1439 Kč
2. Scitec 100% Whey Protein Professional Scitec 100% Whey Protein Professional 22 g bílkovin v jedné dávce , 5 velikostí balení, 16 dostupných příchutí 1399 Kč - 1654 Kč
3. Czech Virus Pure Elite CFM Czech Virus Pure Elite CFM 23,1 g bílkovin v jedné dávce , 2 velikosti balení, 3 dostupné příchutě 1399 Kč
4. Reflex Instant Whey Pro Reflex Instant Whey Pro 20 g bílkovin v jedné dávce , 4 velikosti balení, 6 dostupných příchutí 1099 Kč - 2499 Kč
5. GymQueen Vegan Protein GymQueen Vegan Protein 22 g bílkovin v jedné dávce , 1 velikosti balení, 2 dostupné příchutě
6. Bulk Powders Pure Whey Protein Bulk Powders Pure Whey Protein 24,2 g bílkovin v jedné dávce , 3 velikosti balení, 28 dostupných příchutí 849 Kč
7. Vilgain Whey Protein Vilgain Whey Protein 22 g bílkovin v jedné dávce , 3 velikosti balení, 3 dostupné příchutě 949 Kč
8. Amix Whey Pure Fusion Protein Amix Whey Pure Fusion Protein 26,25 g bílkovin v jedné dávce , 5 velikosti balení, 15 dostupných příchutí 1049 Kč - 1279 Kč
9. Extrifit High Whey 80 Extrifit High Whey 80 23 g bílkovin v jedné dávce , 2 velikosti balení, 12 dostupných příchutí 1299 Kč
10. Ladylab Protein Ladylab Protein 23 g bílkovin v jedné dávce , 1 velikost balení, 5 dostupných příchutí 349 Kč

Detailní rozbor nejlepších proteinů pro ženy

1. PROM-IN CFM Pure Performance

PROM-IN CFM Pure Performance

Na prvním místě v našem žebříčku nejlepších proteinů pro ženy se umístil CFM Pure Performance od značky Prom-IN. Čím si svoje umístění zasloužil? Jeho největší výhodou je skutečně vysoký obsah bílkovin v jedné dávce – každá odměrka jich v sobě totiž skrývá až 30,4 gramů. Samozřejmostí je výroba pomocí mimořádně šetrné metody CFM, pestrý výběr příchutí a bezproblémová rozpustnost. Prom-IN CFM Pure Performance je zkrátka sázka na jistotu, která vás nezklame.

Výhody:

 • Vysoký obsah bílkovin v každé dávce
 • Skvělý poměr ceny a kvality
 • Bez kontroverzních aditiv
 • Výborná chuť
 • Bezproblémová rozpustnost
 • Obsahuje trávicí enzymy a probiotické kultury

Nevýhody:

 • Obsah 2,7 g tuku v jedné dávce

O výrobci:
Český výrobce sportovních suplementů Prom-IN patří v naší zemi mezi naprostou špičku. Není žádným překvapením, že patří mezi nejpopulárnější a nejosvědčenější značky mezi silovými sportovci. Produkty Prom-IN se vyznačují především skvělým poměrem ceny a kvality, který ukazuje, že i za málo peněz se dá získat hodně muziky. V nabídce společnosti najdete v podstatě všechno – od proteinů, přes vitamíny a minerály, až k probiotikům a předtréninkovkám. O naše zkušenosti s výrobky značky Prom-IN jsme se s vámi podělili například v recenzích na výbornou předtréninkovku Serious PRE nebo na multivitamín Vita Solution.

V jedné dávce (40 gramů) najdete:

 • 30,4 g bílkovin
 • 2 g sacharidů
 • 2,7 g tuků
 • 0,3 g vlákniny
 • Enzymy laktázu, bromelain a papain
 • Probiotické kultury lactobacillus acidophilus, bifidobacterium longum a lactobacillus casei

Při pohledu na složení asi každého nejvíce zaujme skutečně vysoká dávka bílkovin. Důvodem je samozřejmě kromě vysokého podílu bílkovin v celém produktu (76 %) také velká doporučená dávka. Obsah sacharidů nijak nenadchne, ale ani neurazí. Vysoký obsah tuků je jediné, co můžeme na složení kritizovat – 2,7 g v jedné dávce je opravdu hodně. Pochvalu si ale naopak zaslouží přítomnost trávicích enzymů a probiotických kultur. Přestože jejich obsah v proteinu nikdy nebude takový, aby se mohl vyrovnat samostatnému produktu (viz naše srovnání nejlepších probiotik), ale jejich pozitivní dopad na trávení rozhodně nelze popřít. Složení jako celek i proto hodnotíme velmi kladně.

Závěrečné zhodnocení:
Jak už jsem psal na začátku, Prom-IN CFM Pure Performance je zkrátka sázka na jistotu. Prom-IN je osvědčený výrobce, který jen zřídka představí na trhu produkt, který by sklidil velký úspěch. CFM Pure Performance splňuje vše, co by kvalitní syrovátkový protein splňovat měl. Jediné, co nás na jeho složení trochu mrzí, je již zmiňovaný vyšší obsah tuků, jinak ale musíme výrobce v tomto směru rozhodně pochválit. Žádný z ostatních produktů v našem o žebříčku se obsahem bílkovin v jedné dávce se nepřibližuje obsahu více než 30 g bílkovin v jedné dávce. Je sice pravda, že za podobnou kvalitu si člověk musí trochu připlatit, výsledný poměr cena/kvalita ale pořád hodnotíme velmi kladně a protein CFM Pure Performance můžeme všem vřele doporučit.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1289 Kč
Cena:  1290 Kč
Cena:  1439 Kč

2. Scitec 100% Whey Protein Professional

Scitec 100% Whey Protein Professional

V těsném v závěsu za nejlépe umístěným produktem v žebříčku se nachází Scitec 100% Whey Protein Professional. Tato kombinace syrovátkového koncentrátu a izolátu si od nás vysloužila tak dobré umístění především díky výborným nutričním hodnotám a skvělému poměru ceny a kvality. Scitec 100% Whey Protein Professional je navíc dostupný celkem v 16 různých příchutích, takže si díky němu může na své přijít opravdu každý.

Výhody:

 • Skvělý poměr ceny a kvality
 • Výborná rozpustnost a vynikající chuť
 • Pouze 1,4 g sacharidů
 • Dostupných celkem 16 příchutí
 • Kombinace syrovátkového koncentrátu a izolátu
 • Bezproblémová stravitelnost

Nevýhody:

 • Obsah bílkovin v jedné dávce by mohl být o něco vyšší

O výrobci:
Společnost Scitec Nutrition patří na evropském trhu dlouhodobě mezi špičku na poli sportovní výživy. Skvělou pověst si získala primárně díky svým propracovaným proteinům, které prodává v rekordním množství. Z toho důvodu své syrovátkové proteiny ve velkém testuje, aby koncovému zákazníkovi zajistila nejvyšší možnou kvalitu svých výrobků. V nabídce společnosti ale samozřejmě najdete i ostatní nezbytné suplementy, jako jsou BCAA, předtréninkovky, vitamíny nebo minerály. S některými produkty jste se mohli setkat například i v našem srovnání nejlepších vitamínů D nebo v žebříčku nejlepších kolagenů.

V jedné dávce (30 gramů) příchuti banán najdete:

 • 22 g bílkovin
 • 1,4 g sacharidů
 • 2 g tuků
 • 100 mg l-leucinu
 • 210 mg l-glutaminu
 • 990 mg taurinu
 • 12 mg bromelainu
 • 12 mg papainu

Velikou výhodu složení je relativně nízký obsah sacharidů a tuků. Na druhou stranu bychom ale uvítali o něco větší obsah bílkovin (zejména s přihlédnutím k tomu, že protein obsahuje vedle koncentrátu také izolát). Pochválit jednoznačně musíme také spektrum obsažených aminokyselin a přítomnost trávicích enzymů bromelainu a papainu. Mírným zklamáním je obsah zbytečných aditiv, které celkový dojem z proteinu trochu kazí. Podrobnější informace o složení naleznete v naší samostatné recenzi, kterou jsme proteinu Scitec 100% Whey Protein Professional věnovali.

Závěrečné zhodnocení:
100% Whey Protein Professional od značky Scitec si jednoznačně zaslouží chválu, která se na něj ze všech stran snáší. Máme k němu sice pár drobných výhrad, ale vlastně se nejedná o nic zásadního. V přepočtu na jednu dávky navíc vychází dost přijatelně, což je vždy nepochybné plus. Závěrem nám tedy nezbývá, než ho vřele doporučit jak začínajícím nováčků, tak zkušenějším sportovcům, kteří si potrpí na kvalitě.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1399 Kč
Cena:  1399 Kč
Cena:  1654 Kč

3. Czech Virus Pure Elite CFM

Czech Virus Pure Elite CFM

Velmi dobré ohodnocení si od nás odnáší také Pure Elite CFM od značky Czech Virus. Ten se vyznačuje především skvělým složením a prvotřídní kvalitou zpracování. Jedná se o kombinaci syrovátkového koncentrátu a iolzátu v poměru 9/1, což sice není žádný velký zázrak, ale přesto se pozitivně podílí na velmi dobré stravitelnosti. Tu podporují také přítomné trávicí enzymy a probiotické kultury.

Výhody:

 • Prvotřídní zpracování
 • Nízký obsah sacharidů a tuků
 • Obsahuje trávicí enzymy a probiotické kultury
 • Výborná chuť
 • Velmi dobrá stravitelnost

Nevýhody:

 • Vyšší cena

O výrobci:
Czech Virus je jedním z předních prodejců doplňků stravy v České republice, který je známý především vysokou kvalitou svých produktů. V nabídce tohoto výrobce najdete všechny důležité suplementy, bez kterých se žádný silový sportovec neobejde.To je také důvod, proč se značka těší podpoře od mnoha známých osobností. O své zkušenosti s produkty značky Czech Virus jsme se s vámi podělili například v recenzi na předtréninkovku Beast Virus nebo kloubní výživu Joint Max.

V jedné dávce (30 gramů) příchuti vanilka najdete:

 • 23, 1 g bílkovin
 • 1,71 g sacharidů
 • 1,8 g tuků
 • 80 mg probiotik LifeinU™
 • 50 mg trávicích enzymů DigeZyme®

Složení proteinu Czech Virus Pure Elite CFM je zárukou bezproblémové stravitelnosti. O tu se starají trávicí enzymy spolu s obsaženými probiotickými kulturami. Velký podíl na tom má ale také kombinace syrovátkového koncentrátu a izolátu, díky které se protein vstřebává průběžně, což je velký benefit. Pochválit musíme také velmi dobrý poměr všech tří makronutrientů. Obsah 23,1 g bílkovin sice nikoho asi vyloženě nezvedne ze židle, pořád se ale jedná o solidní dávku. Podrobnější informace o složení a dalších vlastnostech proteinu jsme pro vás napsali do naší samostatné recenze Pure Elite CFM.

Závěrečné zhodnocení:
Značka Czech Virus je pro kvalitu svých suplementů moc dobře známá, proto asi nikoho nepřekvapí, že i v našem srovnání si vedla velmi dobře. Pure Elite CFM je prvotřídní protein, který se díky svému složením řadí mezi to nejlepší, co můžete v této cenové kategorii na trhu najít. Je sice pravda, že nepatří mezi nejlevnější protein v našem srovnání, nicméně vyšší cena je jednoznačně kompenzovaná kvalitou.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1399 Kč
Cena:  1399 Kč

4. Reflex Instant Whey Pro

Reflex Instant Whey Pro

Na další příčce se umístil Instant Whey Pro z dílny společnosti Reflex. Ten obsahuje až 80 % bílkovin. Jedná se totiž opět o kombinaci syrovátkového izolátu a koncentrátu, tentokrát však ve prospěch čistějšího izolátu. Navíc v něm najdeme až 2 miliardy probiotických kultur, které podporují trávení a zvyšují celkovou kvalitu produktu.

Výhody:

 • Výborná cena
 • Minimum tuků a sacharidů
 • 80% obsah bílkovin
 • Obsahuje trávicí enzymy a probiotické kultury
 • Bez kontroverzních aditiv

Nevýhody:

 • Obsah bílkovin v jedné dávce není moc vysoký

O výrobci:
Společnost Reflex si na trhu se sportovními suplementy dlouhodobě drží pozici osvědčeného výrobce vysoce kvalitních produktů. Společnost si už od svého vzniku v roce 1996 zakládá především na prvotřídní kvalitě všech svých výrobků. Je proto pochopitelné, že investuje velké množství finančních prostředků do výzkumu nezávislých testů kvality. Zákazníci zajisté ocení i skutečnost, že společnost využívá pouze energie z obnovitelných zdrojů. S produkty značky Reflex jste se u nás mohli setkat v recenzi na multivitamin Nexgen PRO nebo v žebříčku nejlepších izolátů.

V jedné dávce (25 gramů) příchuti banán najdete:

 • 20 g bílkovin
 • 1,3 g sacharidů
 • <0,5 g tuků
 • 0,8 g vlákniny
 • 50 mg mg trávicích enzymů DigeZyme®
 • 2 miliardy probiotických kultur (Bacillus Coagulans, Bifidobacterium Bifidum, Lactobacillus Acidophilus a Lactobacillus Rhamnosus)

Na první pohled je zřejmé, že jedna dávka Reflex Instant Whey Pro obsahuje nějak podezřele málo bílkovin, ačkoliv ty tvoří celých 80 % složení. Je to způsobeno tím, že výrobce uvádí jako jednu dávku pouze 25 g proteinu. Díky tomu se mu daří držet cenu za jednu dávku velmi nízko, stejně tak ve výsledku najdeme v jedné dávce minimum sacharidů a tuků. Má to ale i svou stinnou stránku a tou je právě velmi nízký obsah bílkovin. Osobně bych proto doporučoval dávkování trochu navýšit, protože jinak se člověk ochudí i maximální efekt, který tento produkt nabízí. Podrobnější informace o složení jsme pro vás i v tomto případě nachystali do podrobné samostatné recenze.

Závěrečné zhodnocení:
Reflex Instant Whey Pro je vysoce kvalitní protein, který má opravdu skvělé nutriční hodnoty a obsahuje prospěšné přidané látky, které velmi pozitivně ovlivňují trávení. Jediný problém vidím v nastaveném dávkování, které pro potřeby silových sportovců zkrátka není ideální. Naštěstí ale není žádný problém si do šejkru přihodit o trochu proteinu navíc. Výsledná cena se i v takovém případě bude pohybovat ve velmi přijatelných hodnotách. Vzato kolem a kolem proto musíme tento produkt hodnotit velmi kladně.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1599 Kč
Cena:  1099 Kč
Cena:  1499 Kč
Cena:  1599 Kč
Cena:  2499 Kč

5. GymQueen Vegan Protein

GymQueen Vegan Protein

Vegan Protein od značky Gymqueen je prvním z proteinů „speciálně pro ženy”, který se dostal do našeho žebříčku. A ve srovnání s konkurencí si vede velmi dobře. Jelikož se jedný o veganský protein, místo syrovátky zde jako zdroj bílkovin slouží rýže a hrách. Ty sice nemají tak dobré aminokyselinové spektrum jako klasická syrovátka, v proteinu ale najdeme přidaná BCAA alespoň částečnou kompenzaci tohoto problému.

Výhody:

 • Vysoký obsah bílkovin
 • Vhodný i pro vegany
 • Bez umělých barviv
 • Minimum sacharidů
 • Kvalitní zpracování

Nevýhody:

 • Rýžový a hrachový izolát není tak kvalitní zdroj bílkovin jako syrovátka

O výrobci:
GymQueen je německý výrobce sportovních suplementů zaměřených speciálně pro ženy. Repertoár této společnosti tvoří primárně produkty zaměřené na podporu hubnutí, různá nízkosacharidová dochucovadla, probiotika, spalovače tuků a tak podobně. Ačkoliv si některé produkty této značky drží poměrně slušnou kvalitu (viz například Vegan Protein), nelze se ubránit dojmu, že značka jako taková spoléhá především na marketing. Už samotné zaměření na produkty, které jsou tvořené „speciálně pro ženy”, je prostě nesmysl.

V jedné dávce (30 gramů) příchutě čokoláda najdete:

 • 23,7 g bílkovin
 • 1,11 g sacharidů
 • 1,86 g tuků

Jako zdroj bílkovin v tomto veganském proteinu slouží hrachový a rýžový proteinový izolát. Ty patří mezi kvalitní rostlinné zdroje bílkovin, ačkoliv v porovnání s proteinem syrovátkovým zkrátka stále zaostávají. Výrobce se tento nedostatek rozhodl vyřešit přidáním BCAA. To je sice chválihodné, avšak s ohledem na zákon limitní aminokyseliny se nedá říct, že by to něčemu vyloženě pomohlo. Pochválit musíme absenci kontroverzních aditiv a nízký obsah sacharidů a tuků.

Závěrečné zhodnocení:
Ačkoliv se nám ani po dlouhém a podrobném zkoumání složení nepodařilo rozluštit záhadu, v čem přesně se tento „protein pro ženy” liší od ostatních rostlinných proteinů stejné cenové kategorie, nelze popřít, že si v porovnání s konkurencí vede velmi slušně. Jeho asi největší nevýhodou je trochu vyšší cena, to však u kvalitních rostlinných proteinů není ničím neobvyklým. Pokud tedy hledáte veganský protein se spolehlivým složením, Gymqueen Vegan Protein vás nezklame.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

6. Bulk Powders Pure Whey Protein

Bulk Powders Pure Whey Protein

Pure Whey Protein od značky Bulk Powders je skvělou volbou pro každého, kdo hledá kvalitní protein za přijatelnou cenu. V přepočtu na jednu dávku totiž vychází skoro nejlépe ze všech produktů v našem žebříčku. I přesto si ale drží velmi dobré nutriční hodnoty, takže výsledný poměr ceny a kvality je přímo skvělý.

Výhody:

 • Výhodná cena
 • Na výběr z velkého množství příchutí
 • Vysoký obsah bílkovin
 • Výroba pomocí kvalitní metody CFM
 • Skvělý poměr ceny a kvality

Nevýhody:

 • Některé příchutě obsahují poměrně dost sacharidů

O výrobci:
Bulk Powders je certifikovaný výrobce sportovní výživy z Velké Británie. V repertoáru této značky můžete najít všechny produkty, které každý silový sportovec potřebuje. Zajímavostí je, že si společnost zakládá na udržitelnosti. Proto je 90 % jejich obalů z obnovitelných materiálů a 87 % balení proteinů je vhodných k domácímu kompostování. S produkty Bulk Powders jste se mohli setkat už v našem srovnání nejlepších arašídových másel.

V jedné dávce (30 gramů) neochucené varianty najdete:

 • 24,2 g bílkovin
 • 1,5 g sacharidů
 • 2 g tuků

Složení proteinu se do značné míry odvíjí od toho, o jakou příchuť se jedná. V tom osobně spatřuji nějvětší nevýhodu tohoto produktu. Zatímco nutriční hodnoty neochucené varianty jsou skutečně chválihodné, například čokoládové příchutě obsahují až 3,6 g sacharidů v jedné dávce, což je opravdu hodně. Je proto velmi obtížné hodnotit složení nějak obecně. Pozitivem je ale skutečnost, že v žádné příchuti jsme nenarazili na žádná kontroverzní aditiva, která by měla komukoli dělat starosti. I přesto bych s ohledem na nutriční hodnoty doporučoval držet se neochucené varianty, případně pro lepší chuť sáhnout třeba po příchuti vanilka, která sice obsahuje 2,7 g sacharidů v jedné odměrce, jedná se ale vedle neochucené varianty o druhou nejlepší možnost.

Závěrečné zhodnocení:
Bulk Powders Pure Whey Protein v nás zachoval smíšené pocity, i proto jsme se ho rozhodli v rámci kompromisu umístit na zhruba do prostředku našeho srovnání. Neochucená varianta si totiž ve srovnání s konkurencí vede opravdu výborně, to stejné však nelze říct o ochucených variantách. Pokud se tedy nacházíte v tréninkové fázi, kdy je pro vás klíčové hlídat si striktně přijaté sacharidy, doporučuji sáhnout po neochucené variantě, nebo raději zvolit jiný protein.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

7. Vilgain Whey Protein

Vilgain Whey Protein

V našem žebříčku rozhodně nesmí chybět ani Whey Protein od společnosti Vilgain. Ta v současnosti patří mezi nejpopulárnější výrobce sportovních suplementů u nás. Velkou výhodou tohoto proteinu je především velmi přijatelná cena, což je pro mnoho sportovců zcela zásadní faktor při výběru sportovních doplňků. Kromě toho se ale syrovátkový protein od společnosti Vilgain může pochlubit také slušným obsahem bílkovin a velmi dobrými příchutěmi.

Výhody:

 • Velmi výhodná cena
 • Osvědčený výrobce
 • Výborné příchutě
 • Bez kontroverzních aditiv
 • Kvalitní složení

Nevýhody:

 • Vysoký obsah sacharidů a tuků

O výrobci:
Není tomu tak dávno, co jste se s produkty značky Vilgain mohli setkat pod označením Aktin. Právě tato společnost totiž za značkou Vilgain stojí. Důvod pro změnu názvu byla expanze do zahraničí, jinak se ale produkty tohoto výrobce vůbec nezměnily. Aktin jako takový snad ani není potřeba nikomu představovat. Aktuálně patří mezi nejpopulárnější výrobce a prodejce sportovní výživy u nás. O své zkušenosti s produkty této značky jsme se s vámi už podělili například v recenzi na Vilgain Creatine Creapure® nebo ve srovnání nejlepších proteinových tyčinek.

V jedné dávce (30 gramů) najdete:

 • 22 g bílkovin
 • 4,2 g sacharidů
 • 2,2 g tuků

Vzhledem k tomu, že Vilgain Whey Protein patří mezi nejlevnější produkty v celém žebříčku, není žádným překvapením, že v jeho složení nenajdeme žádné přidané trávicí enzymy, probiotické kultury nebo vlastně jakoukoliv přidanou látku, která by produkt jakkoliv vylepšovala. To ale nemusí být nutně žádný velký problém, jelikož tomu odpovídá cena. V čem už ale potíž vidím, je vysoký obsah sacharidů a tuků. Přes 4 g sacharidů v jedné dávce je opravdu hodně a s přehledem se jedná o nejvyšší hodnotu ze všech produktů, které se do našeho srovnání dostaly. Podrobnější informace o složení a mnoho dalšího najdete v samostatné recenzi na Vilgain Whey Protein.

Závěrečné zhodnocení:
Vilgain Whey Protein je skvělou volbou především pro sportovce, kteří sice hledají kvalitní protein, ale zároveň je pro ně důležitá především cena. Svým složením sice tento protein nemůže konkurovat tomu nejlepšímu, co nabízí někteří konkurenční výrobci, díky nízké ceně je ale i v tomto případě výsledný poměr ceny a kvality skutečně výhodný.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  949 Kč -12%

8. Amix Whey Pure Fusion Protein

Amix Whey Pure Fusion Protein

Velmi kvalitní protein nabízí také značka Amix. Její Whey Pure Fusion Protein v sobě kombinuje to nejlepší ze syrovátkového koncentrátu a izolátu, které jsou zde obsaženy v poměru 1:1. Díky tomu se v každé odměrce nachází až 26,25 g bílkovin, což je skutečně slušná dávka.

Výhody:

 • Vysoký obsah bílkovin
 • Kombinace syrovátkového izolátu a koncentrátu
 • Výběr až z 15 příchutí
 • Kvalitní zpracování
 • Obsahuje trávicí enzymy

Nevýhody:

 • Vyšší obsah sacharidů

O výrobci:
Amix Nutrition je vlajkovou lodí britské společnosti LargeLife Limited a na trhu se sportovní výživou působí už pěknou řádku let. Kombinace nejnovějších technologií, léta výzkumu a sledování aktuálních trendů na poli se sportovní výživou společnosti pomáhá udržovat prvotřídní kvalitu všech svých produktů. V nabídce Amix Nutrition najdete opravdu všechno od proteinů až po kloubní výživu nebo CBD oleje. S produkty této značky jste se mohli setkat už v naší recenzi na Amix HydroPure Whey nebo ve srovnání nejlepších omega 3 mastných kyselin.

V jedné dávce (35 gramů) najdete:

 • 26,25 g bílkovin
 • 2,7 g sacharidů
 • 1,65 g tuků
 • 52,5 g trávicích enzymů DigeZyme®

Největším benefitem Amix Whey Pure Fusion Protein je nepochybně vysoký obsah bílkovin. V jedné dávce se jich skrývá přes 26 gramů. Nutno ale doplnit, že to je způsobeno především tím, že jedna dávka představuje 35 gramů proteinu, což je víc než u většiny konkurence. Od toho se odvíjí také relativně vysoký obsah sacharidů v jedné dávce. Za pochvalu stojí také přítomnost trávicích enzymů podporujících stravitelnost proteinu. Pro účely slazení se výrobce rozhodl využít sukralozu a acesulfam K. S druhou z těchto látek se sice pojí mírné kontroverze, nicméně v malém množství nebyly prokázány žádné jeho škodlivé účinky, a není proto potřeba si s jeho přítomností lámat hlavu.

Závěrečné zhodnocení:
Hledáte-li kvalitní protein s co nejvyšším obsahem bílkovin, Amix Whey Pure Fusion Protein vás rozhodně nezklame. Kvůli vyššímu obsahu sacharidů se nemusí jednat o tu nejlepší volbu do diety, i přesto se ale stále jedná o velmi populární volbu pro velkou skupinu silových sportovců. Trochu vyšší cena je s ohledem na složení pochopitelná a výsledný poměr ceny a kvality musíme hodnotit kladně.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1049 Kč
Cena:  1279 Kč

9. Extrifit High Whey 80

Extrifit High Whey 80

Na dalším místě se v našem srovnání umístil High Whey 80 od značky Extrifit. Ten nabízí kombinaci syrovátkového koncentrátu (85 %) a izolátu (15 %) za velmi přívětivou cenu. Jeho výhodou je i solidní obsah bílkovin v jedné dávce (23 g). Nevýhodu naopak vidím v poměrně vysokém obsahu tuků, který převyšuje všechny ostatní produkty v žebříčku.

Výhody:

 • Kombinace syrovátkového koncentrátu a izolátu
 • Široká nabídka různých příchutí
 • Výhodná cena
 • 23 g bílkovin v jedné dávce

Nevýhody:

 • Vysoký obsah tuků a částečně i sacharidů

O výrobci:
Značka Extrifit patří mezi stálice na českém trhu. Kdo by se už někdy nesetkal s charakteristicky oranžově zbarvenými suplementy? Extrifit svoje výrobky dělá tak, aby vyhovovaly těm největším dříčům, kteří mají na své tělo skutečně vysoké požadavky. Proto si můžete být jistí, že veškeré produkty značky Extrifit disponují tou nejvyšší kvalitou. Více se o nich dočtete například v recenzi na předtréninkovku Agrezz nebo v našem žebříčku nejlepších l-carnitinů.

V jedné dávce (30 gramů) příchutě vanilka najdete:

 • 23 g bílkovin
 • 1,6 g sacharidů
 • 2,8 g tuků
 • Trávicí enzymy papain a laktázu

Jak už jsem zmiňoval v úvodu, v tabulce nutričních hodnot Extrifit High Whey 80 se vyplatí sledovat množství tuků a sacharidů. V příchuti vanilka najdeme totoiž až 2,8 g tuku v každé dávce, což je ve srovnání s konkurencí opravdu hodně. Co se týče sacharidů, s těmi výrobce pro změnu nešetřil v příchuti čokoláda a kokos – v jedné dávce jich najdeme celé 2 gramy. To nemusí představovat zásadní problém, pokud se zrovna nenacházíte v dietě, nicméně stejně bychom v tomto směru raději viděli nižší hodnoty. Pochválit ale musíme celkem příjemných 23 g bílkovin a přítomnost trávicích enzymů papainu a pH stabilní laktázy.

Závěrečné zhodnocení:
Poněkud vysoké hodnoty sacharidů a tuků mohou být pro někoho zásadní, pro jiného takový problém přestavovat nemusí. Vyplatí se ale připomenou velmi výhodnou cenu tohoto proteinu, jelikož se v přepočtu ceny na jednu dávku jedná o jeden z nejlevnějších proteinů v našem žebříčku. Přesto si ale drží velmi dobrou kvalitu. Za zmínku stojí i velmi dobrá stravitelnost, která je z hlediska dlouhodobého užívání zcela klíčová.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1299 Kč
Cena:  1299 Kč


Ladylab Protein je dalším produktem zaměřeným pouze na ženy. Celá značka si zakládá na tom, že vyrábí suplementy ženám přímo na míru. Co se týče samotného proteinu, máme tady co dočinění s klasickým syrovátkovým koncentrátem obsahujícím asi 76 g bílkovin na 100 g produktu (v závislosti na příchuti), což odpovídá většině slušných proteinů v této cenové kategorii.

Výhody:

 • 23 g bílkovin v jedné dávce
 • Bez kontroverzních aditiv
 • Vyrobeno metodou CFM
 • Zajímavé příchutě

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 • Dostupné pouze v nepraktickém 300g balení

O výrobci:
LadyLab je česká značka specializující se na doplňky stravy určené výhradně pro ženy. Hodí se ale dodat, že kromě růžově zabarveného balení se tyto produkty nijak výrazně neliší od běžných suplementů „pro muže”. Nabídku této firmy tvoří především spalovače tuků a další doplňky podporující hubnutí a kontrolu váhy. Kromě toho ale nabízí také vitamíny, proteiny, BCAA, kolagen nebo například afrodisiaka. S produkty značky Ladylab jste se mohli setkat v našem srovnání nejlepších doplňku na podporu spánku.

V jedné dávce (30 g) příchutě vanilka najdete:

 • 23,1 g bílkovin
 • 1,8 g sacharidů
 • 2,5 g tuků

Ve složení Ladylab proteinu se opět vyplatí upozornit na obsah tuků a sacharidů, který je v porovnání s konkurencí celkem vysoký. U příchutě Snicerdoodle je obsah sacharidů dokonce ještě vyšší (2,3 g v jedné dávce). To je poměrně překvapivé u značky, která se ve velké míře zaměřuje na hubnutí a podporu různých redukčních diet. Nutričně nejlépe vychází příchuť jahoda, ve které najdeme sacharidů i tuků nejméně. Obsah bílkovin je ale velmi slušný a složení jako celek nás sice nijak zvlášť neohromilo, zároveň se ale nejedná o žádnou katastrofu.

Závěrečné zhodnocení:
Bezpochyby největším negativem tohoto proteinu je vysoká cena. Ta do jisté míry souvisí s tím, že protein je dostupný pouze v jednom nevýhodném balení o velikosti 300 g. Není ničím neobvyklým, že větší balení proteinu vychází v přepočtu na jednu dávku mnohem lépe. V tomto případě je ale zákazník nucen sáhnout po balením obsahujícím pouze 10 dávek, takže je pochopitelné, že i výsledná cena za jednu dávku bude dost vysoká. I přesto je ale cena tohoto proteinu dost vysoká. Svým složením nijak nevybočuje z toho, co nabízí konkurence, cenově ale odpovídá spíše mnohem kvalitnějším alternativám.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  349 Kč
Cena:  349 Kč

Potřebují ženy speciální protein?

Než se pustíme do rozebírání jednotlivých benefitů proteinu jako takového, je potřeba odpovědět na zcela očividnou otázku. Potřebují ženy svůj speciální protein? Odpověď je velmi prostá: ne. Je sice pravda, že ženy mají v porovnání s muži jiný metabolismus, jiný poměr svalové hmoty a tuku, jiný poměr hormonů v těle a mnoho dalšího. V užívání běžných proteinových výrobků (které jsou primárně cílené na muže) jim to ale nijak nebrání. Jak je tedy možné, že se na trhu vyskytují proteiny, o kterých jejich výrobci tvrdí, že jsou vyrobeny speciálně pro ženy? Jedná se jen a pouze o lákavý marketing, který ale nemá žádnou oporu ve skutečných potřebách ženských sportovkyň. Tím rozhodně neříkám, že ženské tělo potřebuje přijmout stejné množství všech živin, jako to mužské. Pouze k tomu nepotřebuje speciálně upravený protein. Důvod je zcela logický. Pokud běžný protein stačí mužům, kteří potřebují přijmout více bílkovin a ostatních důležitých živin, proč by neměl stačit ženám, kterým v tomto směru stačí všechny živiny v menším množství?

I proto jsme do našeho žebříčku zakomponovali značné množství proteinů, které si vedly velmi dobře v našem srovnání nejlepších syrovátkových proteinů. Kromě nich zde ale narazíte také na pár produktů zacílených primárně na ženy. U nich se podrobně věnujeme především tomu, v čem se od běžných produktů liší a jestli je v něčem převyšují.

Kolik bílkovin za den by měly ženy přijmout?

Co se týče doporučených hodnot příjmu bílkovin během dne, platí pro ženy obecné pravidlo, že by měly přijmout asi o 0,3-0,5 g na kg tělesné hmotnosti méně než muži. Zpravidla se tedy bude jednat o 1,3-1,7 g/kg pro průměrný pravidelný trénink za účelem shození přebytečných kilogramů, zpevnění svalů a jejich vyrýsování. Pro sportovkyně cílící na výraznější budování svalové hmoty bude vhodnější přijmout asi 1,5-2,2 g/kg denně.

Jaké jsou benefity syrovátkového proteinu?

Rozhodně není žádnou náhodou, že syrovátkový protein je s přehledem tím nejrozšířenějším sportovním suplementem. Zároveň se pro naprostou většinu lidí jedná o první doplněk stravy, se kterým přijdou do styku. Čím to je, že na tenhle ochucený prášek nedá nikdo dopustit? Syrovátkový protein je totiž mimořádně hodnotným zdrojem vysokého množství kvalitních bílkovin s vynikajícím spektrem aminokyselin. Navíc je velmi dobře a rychle stravitelný, což je po silovém tréninku naprosto klíčové. Doplnění dostatku kvalitních bílkovin po zátěži je totiž nezbytné pro růst svalů. Syrovátkový protein navíc sportovcům umožňuje poměrně jednoduše přijmout větší množství bílkovin. Dopřát si proteinový nápoj je totiž mnohem jednodušší než sníst celou jednu porci masa navíc.

Nutno podotknout, že na trhu existují i proteiny z jiných zdrojů. Velmi populární jsou především protein rostlinné, ve kterých jako zdroj bílkovin figuruje hrách, rýže, nebo třeba sója. Tyto produkty sice do jisté míry fungují stejně jako protein syrovátkový, nejsou ale tak dobře využitelné. Více se o nich můžete dočíst v našem článku Jaký si vybrat protein?

 

Nepřehlédněte
Vše podstatné o syrovátkovém proteinu se dočtete v našem článku Protein pod drobnohledem, kde se mimo jiné věnujeme také dalším benefitům syrovátkových proteinů.

 

Další zdroje kvalitních bílkovin

Dostatečný příjem bílkovin je pro silové sportovce naprosto stěžejní. Syrovátkový (případně jiný) protein je proto velmi cenným pomocníkem, to však neznamená, že bychom měli opomíjet i jiné zdroje bílkovin. Suplementy samy o sobě totiž nikdy nebudou stačit k tomu, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Můžete užívat ten nejlepší protein na trhu, ale pokud nebudete mít zároveň také kvalitní jídelníček, přijde vaše snaha vniveč. Na jaké potraviny se tedy vyplatí zaměřit? Tou první bude pochopitelně maso. Ačkoliv se v dnešní době stále více lidí pokouší tvrdit, že maso člověk v jídelníčku vůbec nepotřebuje, z pohledu silového sportovce je maso nesmírně cennou potravinou. Je totiž logické, že látky potřebné pro budování svalů se v největším množství nacházejí právě ve svalech. Nejlepší volbou je s ohledem na aminokyselinové spektrum především hovězí zadní, svíčková a další druhy hovězího masa, vepřová panenka, kuřecí maso a spolu s ním také maso krůtí.

Vedle masa patří mezi nejlepší zdroje bílkovin také vejce (žloutky i bílky) a mléčné výrobky (tvarohy, jogurty, kefíry, skyr, sýry). Z rostlinných zdrojů stojí za zmínku luštěniny, obiloviny nebo sója. Nutno ale dodat, že rostlinné bílkoviny mají buď špatné aminokyselinové spektrum nebo obsahují tzv. antinutriční látky, které jejich zhoršují jejich vstřebávání a následnou využitelnost. Právě z toho důvodu by siloví sportovci měli bílkoviny čerpat především z živočišných zdrojů.

Budu mít po proteinu svaly?

Skutečnost, že syrovátkový protein je vynikajícím pomocníkem pro podporu růstu svalů, ještě ale automaticky neznamená, že od jeho užívání můžete čekat zázraky. To je častá chyba především u začínajících sportovců, kteří očekávají, že s proteinem během pár týdnů přiberou několik kilo svalů. Podobné obavy se často objevují u žen, které mají strach z toho, že by kvůli proteinu nechtěně nabraly až moc svalů. Takové obavy jsou ale samozřejmě zcela zbytečné. Protein není steroid ani žádný zázračný přípravek, po kterém by vám narostly svaly bez nějaké námahy. Pokud tedy nebudete 3x týdně trénovat ruce, opravdu se nemusíte bát toho, že se jednoho dne probutíte s bicepsy jako Rich Piana. Naopak i pro ženy, které cílí především na zpevnění některých partií a shození přebytečných kilogramů, může být protein velmi prospěšný.

Jak bílkoviny ovlivňují hubnutí

Kromě pozitivního efektu na budování svalů hraje dostatečný příjem bílkovin velkou roli také v procesu hubnutí. Důvodů je hned několik. Při zvýšení příjmu bílkovin logicky dochází ke snížení příjmu tuků a sacharidů na jejich úkor. Už tato změna se u mnoha lidí pozitivně promítne na jejich jídelníčku, což v konečném důsledku znamená méně přijatých kalorií. Bílkoviny mají navíc velmi dobrý sytící efekt. Zjednodušeně řečeno se dá říct, že jídlo s vysokým obsahem bílkovin vás zasytí na delší dobu, takže nebudete mít potřebu sahat po dalším, zpravidla nutričně méně vhodném jídle. S tím souvisí i nižší chuť na jídlo. Ať už jsou proto vaše cíle v posilovně jakékoliv, vysoký příjem bílkovin by pro vás měl být prioritou. Syrovátkový protein tedy najde své uplatnění v jídelníčku jak mužů cílících na budování svalů, tak žen zaměřujících se primárně na hubnutí a zpevňování těla.

Na co si dát při výběru proteinu pozor?

Když už je řeč o proteinech, je potřeba se na chvíli zastavit také u toho, podle čeho je vhodné ho vlastně vybrat. První faktorem, který je potřeba zvážit, je obsah bílkovin. To je koneckonců hlavní důvod, proč lidé protein užívají. U syrovátkových koncentrátů se jejich obsah zpravidla pohybuje někde kolem 70 %. Toto množství bude potom vyšší u izolátů nebo hydrolyzátů, ty jsou ale zároveň podstatně dražší. Více o dělení syrovátkových proteinů se dozvíte v našem článku Protein pod drobnohledem.

Dále je nutné vzít v potaz především obsah ostatních makroživin (sacharidů a tuků). U nich je naopak žádoucí co nejnižší množství. Uniknout by vám neměla ani přítomnost různých kontroverzních sladidel a barviv (acesulfam K, žluť SY a další). Velmi vítaný je naopak obsah různých probiotik podporujících trávení, vitamínů či dalších prospěšných látek. Nutno ale podotknout, že jejich obsah v naprosté většině případů není nikterak závratný a nelze mu přisuzovat nějaké přehnané zdravotní benefity.

Všechny tyto faktory při sestavování našeho žebříčku samozřejmě bereme v potaz a pečlivě je zohledňujeme. I proto můžete mít jistotu, že jsme pro vás vybrali pouze produkty, které splňují přísná kritéria a skutečně se na ně dá spolehnout.

Kdy se protein vyplatí užívat?

Když si protein pořídím, kdy bych ho měl užívat? Na první pohled zcela banální otázka, ale načasování příjmu bílkovin je pro silové sportovce velmi důležité. Ze všeho nejdůležitější je protein užívat po tréninku. Jinak si ho ale můžete dopřát prakticky kdykoliv. Ať už je to snídaně, svačina, nebo třeba před spaním. Důležité je pamatovat na to, že protein by neměl nahrazovat klasické jídlo, jelikož člověk přece jenom potřebuje přijímat i jiné živiny, které v proteinu zkrátka nenajdete.

Dá se to s proteinem přehnat?

Všeho moc škodí a příjem bílkovin není žádnou výjimkou. Naštěstí v tomto směru není potřeba se ničeho nějak přehnaně obávat. Nejčastějším problémem spojeným s přehnaně vysokým příjmem bílkovin jsou zažívací potíže. Jakmile něco takového pocítíte a bude se vám zdát, že to s bílkovinami opravdu přeháníte, jednoduše stačí jejich příjem omezit a problémy by měly zmizet. Více o tomto tématu se můžete dočíst v našem článku Předávkování proteinem.

Pokud máte k tématu jakékoliv otázky, neváhejte se na nás obrátit v komentářích, kde vám rádi odpovíme. Stejně tak se s námi můžete podělit třeba o své zkušenosti s jednotlivými proteiny z žebříčku.

Zdroje

 1. https://cs.wikipedia.org/wiki/B%C3%ADlkovina
 2. https://www.wikiskripta.eu/w/B%C3%ADlkoviny_(1._LF_UK,_NT)
 3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26797090/
 4. DVOŘÁKOVÁ, Kristýna. Syrovátkový protein ve výživě člověka [online]. Brno, 2019 [cit. 2023-02-16]. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/y4xld/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Petr LOSKOT.
 5. https://www.svetfitness.cz/clanek/jaky-si-vybrat-protein/

 6. MANDELOVÁ, Lucie a Iva HRNČIŘÍKOVÁ. Základy výživy ve sportu. Brno: Masarykova univerzita, 2007. ISBN 978-80-210-4281-0.

 7. BERNACIKOVÁ, Martina, Jan CACEK, Lenka DOVRTĚLOVÁ, et al. Regenerace a výživa ve sportu. 3., doplněné vydání. Brno: Masarykova univerzita, 2020. ISBN 978-80-210-9725-4.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.