Blendea Lipozomální hořčík: Revoluční forma suplementu? [recenze]

Asi žádnému minerálu není mezi sportovci věnována taková pozornost jako hořčíku. Upřímně řečeno se vůbec není čemu divit, jelikož se jedná o mimořádné důležitý mikronutrient a zároveň jeden z nejvíce deficitních minerálů v lidském těle. I proto se velké množství sportovců (nejen těch silových) rozhodl hořčík suplementovat a tím doplnit jeho ideální hladinu v organismu. V dnešní recenzi se ale nepodíváme na jen tak ledajaký doplněk stravy. Essential Magnesium + Vitamín B6 od značky Blendea obsahuje hořčík v lipozomální formě. Stojí tento produkt za zkoušku? A čím se vlastně lipozomální forma hořčíku liší od té obyčejné? To vše a ještě mnohem více se dozvíte v naší dnešní recenzi.

Lipozomální Hořčík
Chuť
7.5/10
Vstřebatelnost
10.0/10
Kvalita surovin
10.0/10
Složení
9.5/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.0
z 10 bodů

 

Nejlepší cenu pro Blendea - Lipozomální Hořčík najdete na Heureka.cz
Zkontrolovat cenu

Blendea je česká značka přírodních doplňků stravy. Filozofií společnosti je velmi jednoduchá: Blendea spoléhá na sílu přírody a při výrobě svých produktů využívá pouze přírodní suroviny. Díky tomu v nich nenajdete žádná nadbytečná aditiva ani kontroverzní látky. Nabídku společnosti tvoří zejména adaptogeny, zelené „superpotraviny”, bylinky, medicinální houby, ale najdete tady také vitamíny nebo různé funkční směsi. Pokud vás značky Blendea zaujala, přečtěte si například naši recenzi na Blendea Supercoffee.

Jednoduché složení a velmi efektivní forma hořčíku

Svým složením se hořčík od Blendea na první pohled nijak zásadně neliší od ostatních produktů na trhu. Najdeme v něm demineralizovanou vodu, slunečnicový lecitin, citrát hořečnatý, vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid), kyselinu citronovou, xanthanovou gumu a sorban draselný. Právě první dvě jmenované látky, ačkoliv působí celkem nenápadně, jsou naprosto zásadní. Lipozomy použité v lipozomálních suplementech se totiž vyrábí ze slunečnicového lecitinu. Díky navázání horříčku na lipozomy dochází k jeho ochraně před vnitřním prostředím organismu a k několikanásobně lepší vstřebatelnosti. Lipozomální hořčík se tedy dokáže vyhnout rozkladným procesům v těle a do krevního řečiště se dostává neporušený. Navíc díky struktuře lipozomu mnohem snáze proniká buněčnou stěnou, což ještě více zlepšuje jeho vstřebatelnost. Lepší biologickou dostupnost lipozomálních suplementů potvrzuji také vědecké studie.

Co se týče samotného hořčíku, máme tady co dočinění s citrátem hořečnatým. Ten patří mezi nejkvalitnější formy tohoto minerálu, protože se jedná o tzv. chelátovou formu. Je velmi dobře vstřebatelný a známý je také pro svůj energizující efekt. Více o jednotlivých formách hořčíku se můžete dočíst v našem článku Hořčík pod drobnohledem. Vedle hořčíku zde najdeme také bohatou dávku vitamínu B6. Ten je pro sportovce velmi důležitý zejména s ohledem na jeho podíl na metabolismu bílkovin a na fungování imunitního systému. Ostatní obsažené látky slouží pouze k udržení hořčíku ve stabilní formě a nepředstavují žádné zdravotní riziko.

Nepřehlédněte
Vitamíny skupiny B mají nespočet pozitivních zdravotních účinků na lidské tělo. Více informací o tomto vitamínu a doporučení na ty nejkvalitnější suplementy najdete v našem žebříčku nejlepších vitamínů B.

Jak lipozomální hořčík užívat?

Suplementy v lipozomální formě jsou tekuté, což nemusí každému vyhovovat. Na rozdíl od kapslí nebo tablet totiž musí člověk dávku nejprve správně odměřit a do hry přichází také chuť. Doporučená dávka lipozomálního hořčíku od Blendea představuje dvě čajové lžičky. V nich se skrývá celkem 200 mg hořčíku. To je sice méně než u mnoha konkurenčních produktů, nicméně vzhledem k velmi dobře vstřebatelné lipozomální formě se nejedná o žádný problém. Při dodržení doporučeného dávkování vám jedno balení vystačí na 25 dní, což popravdě není moc, nicméně mezi tekutým suplementy se nejedná o nic neobvyklého. Jelikož může mít citrát hořečnatý při nadměrném užívání projímavé účinky, je dobré se doporučeného dávkování držet a ne překračovat ho.

Tekutý lipozomální hořčík od Blendea
Tekutá varianta hořčíku má jak své výhody, tak i nevýhody.

Chuť, která rozhodně nesedne každému

Při užívání běžných suplementů ve formě kapslí nebo tablet si s jejich chutí vůbec nemusíte lámat hlavu. Jakmile je doplněk stravy tekutý, může jeho chuť hrát docela zásadní roli. Přece jenom nikdo nechce den co den užívat něco, co mu opravdu nechutná. Lipozomální hořčík od Blendea má dost specifickou chuť, která vás ale rozhodně nepřekvapí v pozitivním slova smyslu. Samotný chutná opravdu špatně, a pokud bych ho měl takto užívat každý den, musel bych se hodně přemáhat. Výrobce ale uvádí, že pro zlepšení chuti je možné přidat pár kapek citronu nebo smíchat s džusem. A právě druhá varianta se mi velmi dobře osvědčila. Výrazná chuť džusu hořčík snadno přebije a ve výsledku se nejedná o žádnou katastrofu. Nevýhodou ale je, že musíte mít vždy po ruce něco, s čím můžete hořčík smíchat.

Nepřehlédněte
Máte raději suplementy ve formě kapslí nebo tablet? V našem srovnání nejlepších hořčíků si zaručeně přijdete na své.

Stravitelnost není problém

Některé lipozomální vitamíny se vyrábí ze sojového lecitinu, což představuje problém pro lidi, kteří jsou na soju alergičtí. Lipozomální hořčík od Blendea je však vyroben ze slunečnicového lecitinu, takže by jeho užívání nemělo představovat problém pro nikoho. Jelikož je hořčík v této formě velmi dobře biologicky dostupný, není pravděpodobné, že byste po jeho užívání zaznamenali nějaké zažívací potíže. Ty samozřejmě mohou nastat v případě, že překročíte doporučené dávkování, jinak byste ale se stravitelností neměli mít nejmenší potíže.

Lipozomální hořčík a vitamín B6 Blendea
Hořčík si od nás, stejně jako adaptogeny od Blendea, zaslouží dobré hodnocení.

 

Za lipozomální formu si musíte připlatit

Vzhledem k tomu, jak opěvovaná jsou v současnosti lipozomální vitamíny a minerály, nikoho asi moc nepřekvapí, že se jejich kvalita promítne také v ceně. V přepočtu na jednu denní dávku vychází lipozomální vitamín od Blendea ve srovnání s konkurenčními produkty na relativně vysokou částku. To je ale něco, s čím člověk při koupi podobného produktu musí počítat. Je ale fér říct, že složení a kvalita celého produktu vysokou cenu dostatečně odůvodňuje. Pokud hledáte kvalitní hořčík za výhodnější cenu, nepřehlédněte naše srovnání nejlepších hořčíků, ve kterém jsme zohlednili také poměr ceny a kvality.

 

Nejlepší cenu pro Blendea - Lipozomální Hořčík najdete na Heureka.cz
Zkontrolovat cenu

Závěrečné zhodnocení

Lipozomální hořčík od Blendea nás velmi příjemně překvapil. Jeho hlavní předností je kvalitní složení v kombinaci s velmi dobře biologicky dostupnou lipozomální formou. Mírnou nevýhodou je nepříjemná chuť, ta se ale dá vyřešit jednoduše tím, že hořčík smícháte například s džusem. Vyšší cena produktu je dle mého názoru zcela odůvodněná, takže i výsledný poměr ceny a kvality je výborný. V konečném důsledku můžeme lipozomální hořčík od Blendea všem vřele doporučit. A pokud vás tento suplement přesto neoslovil, přečtěte si naši recenzi na BrainMax Energy Magnesium, který si od nás také odnesl skvělé hodnocení.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.