BrainMax Milkshake Protein: Jasná volba pro všechny, kteří preferují kvalitu

Pokud se ve světě sportovní výživy pohybujete již nějaký ten čas, dost možná můžete mít pocit, že už vás jen tak něco nepřekvapí a různé suplementy se vrací do módy neustále dokola. Čas od času ale přesto přijde suplement, který vylepší už zažité a běžně používané doplňky na vyšší level. Pro nás byl přesně takovým Milkshake Protein od BrainMax, který pod atypickým designem obalu schovává podobně atypické složení, které je však naprosto čisté a stojí za zkoušku. Více se o jednotlivých aspektech rozhodujících při koupi tohoto doplňku dozvíte v této recenzi.

BrainMax Milkshake Protein
Kategorie: Proteiny
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro BrainMax Milkshake Protein
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  759 Kč -24%
Cena:  999 Kč

Na úvod ještě zbývá dodat, že Milkshake Protein jsme rovněž umístili do našeho výběru nejlepších syrovátkových proteinů pro aktuální rok, takže pokud vás spíše než samostatné hodnocení zajímá porovnání s konkurencí, neváhejte se podívat rovněž na žebříček.

Naprosto perfektní složení

Ačkoliv na první pohled vás nejspíš napadne, že se jedná jen o další normální protein, ve skutečnosti je celá řada pozitivních věcí, které bychom mohli na adresu Milkshake Proteinu od BrainMaxu napsat. Tak například se jedná o kombinaci mléčného a syrovátkového proteinu, přičemž oba jsou v BIO kvalitě, která ve světě sportovní výživy rozhodně není standardem. Kromě toho také platí, že jediným použitým sladidlem je stévie rostlinného původu, pro kterou platí, že narozdíl od umělých sladidel neexistují žádné studie o potenciální škodlivosti pro náš střevní mikrobiom. Jak se dozvíte ještě v sekci, kde hodnotíme chuť tohoto proteinu, my jsme dostali možnost vyzkoušet variantu borůvkový cheesecake, kde se ve složení kromě zmíněných dvou druhů proteinů objevuje také přírodní aroma, lyofilizované borůvky z ekologického zemědělství a guma guar, která rovněž pochází z ekologického zemědělství a kromě toho, že v suplementu působí jako zahušťovadlo, plní v organismu roli vlákniny a je naprosto neškodná, jak dokazuje například Fér potravina.

BrainMax Perfect Milkshake
Milkshake je atypický nejen složením, ale i designem.

Jak se BrainMax Milkshake připravuje?

Pokud jde o přípravu tohoto proteinu, ta se od konkurenčních výrobků nijak zásadně neliší. Stačí vzít jednu odměrku čítající asi 35 gramů proteinu a dát ji do šejkru spolu s 200 ml vody nebo mléka. Po chvilce šejkování se protein opravdu jednoduše rozpustí, vytvoří se na něm hezká a pevná pěna a zároveň nezůstanou naprosto žádné hrudky, takže svou konzistencí opravdu připomíná milkshake. Vzhledem k zastoupení mléčného proteinu se nejedná primárně o produkt určený po tréninku, ale spíše o nápoj, kterým spolehlivě doplníte bílkoviny během dne – a proto není takovým prohřeškem, když si do proteinu přidáte i nějaké další ingredience a rozmícháte ho v elektronickém mixéru. My jsme do varianty Borůvkový cheesecake například přidali kopeček fitness zmrzliny od Biotech a čerstvé borůvky. A chuťově tahle svačina opravdu jen horko těžko hledá konkurenci.

Co říkáme na chuť proteinu?

Jelikož vzhledem k naší práci ochutnáváme celou řadu nejrůznějších suplementů, máme radost pokaždé, když výrobci přijdou s jinými příchutěmi, než je jen nudná vanilka a čokoláda. V případě Milkshake proteinu máte na výběr kromě klasické vanilky také pistácii a právě borůvkový cheesecake, pro který jsme se rozhodli my. A upřímně řečeno ačkoliv se s netradičními příchutěmi může člověk pohybovat tak trochu na tenkém ledě, tentokrát se nám to vyplatilo. Varianta borůvkový cheesecake není zbytečně přeslazená, ale zato působí naprosto přirozeně a samozřejmě je z proteinu cítit i přítomnost lyofilizovaných borůvek. My tedy dáváme proteinu po chuťové stránce 10 bodů z 10 a hodnotíme jej velmi kladně.

Kdy je na něj ideální čas?

Ačkoliv samozřejmě můžete používat tento protein i po tréninku, pro nás to nebyl úplně primární účel. Vzhledem ke krémové konzistenci i možnosti kombinovat jej s řadou dalších ingrediencí, jsme Milkshake Protein používali primárně jako náhradu jednoho pevného jídla v situacích, kdy jsme neměli úplně hlad a nebo jsme neměli možnost jíst jinou stravou. Přeci jenom je protein připravený během chvilky a zasytí opravdu dobře a na poměrně dlouhou dobu, takže si troufáme tvrdit, že může být dobrý také jako svačina do přírody nebo do školy či práce.

Kolik za něj zaplatíte?

Jediným problematickým aspektem celého proteinu je samozřejmě cena, což u vysoce kvalitních produktů samozřejmě není nic překvapivého. Za kilové balení produktu zaplatíte bez ohledu na příchuť v době psaní této recenze hned 999 korun a to znamená, že jedna dávka čítající 35 gramů vás rovněž vyjde na necelých 35 korun. A to je upřímně řečeno pro spoustu sportovců docela dost, když si uvědomíte, že například jedna dávka některého z proteinů z našeho srovnání nejlepších proteinů může vyjít třeba na polovinu. Na druhou stranu však tento produkt disponuje velmi vysokou kvalitou a je tak srovnatelný například s Vilgain Grass Fed Isolate, který je v přepočtu na stejně velké balení ještě o něco dražší. My proto v konečném důsledku hodnotíme i cenu kladně, ačkoliv si uvědomujeme, že část sportovců může odradit.

Tabulka cen pro BrainMax Milkshake Protein
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  759 Kč -24%
Cena:  999 Kč

Závěrečné zhodnocení: Jasný volba pro všechny, kteří preferují kvalitu

Závěrem zbývá říct snad už jen to, že BrainMax Milkshake Protein rozhodně není levný protein, ale na druhou stranu je třeba vzít v potaz, že vysoká cena reflektuje opravdu špičkovou kvalitu, kterou tenhle protein disponuje. A pro ty z vás, kteří mají kvalitu na prvním místě, může být tento produkt skvělou volbou, protože kromě toho, že má naprosto čisté složení, také fantasticky chutná, což samozřejmě při pravidelném pití oceníte. My ho tedy rozhodně doporučujeme vyzkoušet a vyjma vysoké ceny mu nemáme absolutně vůbec co vytknout.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.