Collagen Beauty: Jaký je kolagen s vitamíny od Protein&Co?

Protein&Co je jednou ze společností, které nejspíš není třeba žádnému fanouškovi sportovní výživy důkladně představovat. Vždyť jen u nás na webu jste se již mohli setkat s recenzemi několika druhů proteinů – od vlajkového CFM proteinu přes vícesložkový Snack It až po protein bez sladidel s názvem Natural Whey. V repertoáru této společnosti toho ale najdete podstatně více. Třeba skvělý kolagen s vitamíny s názvem Collagen Beauty. A na ten se zaměříme v této recenzi.

Collagen Beauty
Kategorie: Ostatní
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
7.9/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Collagen Beauty
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  479 Kč

Na úvod zbývá ještě dodat, že produkty na tuto recenzi nám poskytla přímo společnost Protein&Co, nicméně stále nám umožnila při hodnocení naprostou objektivitu, takže vám přinášíme ničím nezkreslenou recenzi.

Jak hodnotíme složení?

I když se to na první pohled možná nemusí tak úplně zdát, ve skutečnosti mezi doplňky s obsahem kolagenu panuje opravdu výrazná různorodost. A zatímco někteří výrobci používají jen stěží využitelný kolagen, Protein&Co sází skutečně na kvalitu. V každé porci totiž najdete více než 13 gramů čistého bioaktivního hovězího kolagenu. Kromě toho je však drink obohacený ještě o pořádnou porci kyseliny hyaluronové a každou dávkou pokryjete celou doporučenou denní dávku vitamínů skupiny B, vitamínů H, E i C a minerálů jako je selen nebo zinek. A kromě toho, že tyhle nutrienty jsou nesmírně důležité pro všechny sportovce obecně, se hodí samozřejmě i pro ženy, protože jsou důležité pro zdraví pokožky, vlasů i nehtů.

Collagen Beauty představuje opravdu prémiový doplněk
Collagen Beauty představuje opravdu prémiový doplněk

Jak jsme si Collagen Beauty připravovali?

Collagen Beauty je dostupný v sypké variantě, takže jeho příprava je poměrně jednoduchá. Stačí dát do šejkru (nebo do skleničky) 250 ml vody, do ní vysypat 2 odměrky směsi a lehce promíchat či protřepat. Jedna dávka pak odpovídá 16 gramům směsi. A vzhledem k tomu, že jedno balení obsahuje 340 gramů, znamená to, že v něm najdete 21 celých dávek.

Co říkáme na chuť?

Pokud používáte kolagenové doplňky pravidelně, jistě víte, že bioaktivní kolagen je možné poměrně často koupit i ve variantách bez příchutě, což ovšem příliš nedoporučujeme. Collagen Beauty je však dostupný již ochucený a i když jsme z toho nejdřív měli lehce strach, při prvním ochutnání nás to přešlo. Jedná se totiž o osvěžující drink s příchutí maliny, která je tak akorát výrazná a není zbytečně přeslazená. Obzvlášť v horkých letních měsících pak chutná naprosto skvěle s pár kostkami ledu. A nejlepší na tom je, že ve složení se pro dochucení objevuje jen sukralóza, barvivo z červené řepy a přírodní malinové aroma. Nemusíte se tedy bát, že by dobrá chuť byla na úkor kompromisů ve složení.

 

Také po stránce chuti je produkt perfektní.
Také po stránce chuti je produkt perfektní.

Jak hodnotíme cenu?

Jestli má Collagen Beauty nějaký nedostatek, může to pro někoho být relativně vysoká cena. Za jedno balení o dříve zmíněných parametrech zaplatíte v době psaní této recenze 479 korun, což znamená, že jedna dávka vás vyjde na asi 22,5 koruny. To se samozřejmě nemusí zdát jako úplně málo, ovšem my bychom si troufnuli oponovat, protože tato cena do značné míry reflektuje vysoké pořizovací náklady na použité suroviny. Někdo totiž má ve zvyku suplementovat například kolagen, kyselinu hyaluronovou, B-komplex a zinek odděleně, takže se dá říct, že Collagen Beauty může nahradit až čtyři různé doplňky naráz. A v porovnání s tím už ani zdaleka tak špatně nevychází.

Tabulka cen pro Collagen Beauty
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  479 Kč

Pro koho je doplněk určený?

Asi vás nepřekvapí, že cílovou skupinou tohoto doplňku jsou ženy, které samozřejmě figurují i všude na fotkách dostupných na oficiálních stránkách produktu. A vzhledem k tomu, že primárním účelem tohoto doplňku je zlepšení kvality pokožky, silné a zdravé vlasy i pevné nehty, to nejspíš nikoho nepřekvapí. Produkt ale samozřejmě mohou používat i muži – a nutno podotknout, že používat kolagen nejen k výše zmíněným účelům, ale také k posílení vazů a šlach, je určitě dobrý nápad.

Závěrečné zhodnocení: Kolagen, který stojí za zkoušku

Co zbývá říct závěrem? Snad jenom to, že Collagen Beauty je doplněk, který rozhodně stojí za zkoušku. I když si za něj budete muset lehce připlatit, nabízí prvotřídní složení a zároveň i skvělou chuť bez kompromisů. A když se k tomu přidá fakt, že může nahradit až 4 samostatně suplementované doplňky, není nad čím diskutovat. Je to praktičtější, pochutnáte si a v konečném důsledku to i cenově vyjde příjemněji. Pokud se vám však nechce kupovat samotný Collagen Beauty, můžete ho koupit ve výhodném balení označeném jako Beauty pack, který navíc obsahuje ještě kyselinu hyaluronovou a Herbum Adiposum, což je přírodní spalovač tuku, kterému jsme se věnovali v samostatné recenzi.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.