FitStream PRO: Revoluce mezi sportovními šejkry? [recenze]

Když se řekne šejkr, většině lidí se vybaví obyčejná plastová nádoba, ve které si mohou připravit například protein po cestě z posilovny nebo třeba některý z nejlepších nakopávačů než se dostanou do fitka. Na přípravu ostatních tekutých nápojů, jako je třeba domácí gainer nebo obyčejné smoothie, je tu pak mixér. Co kdybychom vám ale řekli, že existuje hybrid mezi těmito dvěma světy? Jmenuje se FitStream a detailně se na něj zaměříme v rámci této recenze.

FitStream PRO
Kategorie: Ostatní
Funkčnost
10.0/10
Design
10.0/10
Výdrž
10.0/10
Materiál
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Vyzkoušejte FitStream PRO

Na úvod zbývá ještě podotknout, že na oficiálních stránkách FitStream najdete také nejrůznější kaše, greens a další produkty, které budou rovněž tématem našich recenzí.

Co je FitStream vlastně zač?

Pokud byste někde viděli fotku mixéru FitStream, nejspíš na vás bude působit jako kterýkoliv jiný mixér z této kategorie. Ve skutečnosti však hlavní výhoda spočívá v tom, že je velmi kompaktní a má rozměry, které odpovídají běžným nápojovým lahvím na vodu. Právě proto se tak vejde do téměř jakéhokoliv městského batohu a díky motoru nabíjeném skrze USB port si budete moct bez připojení do elektrické sítě připravit vlastní smoothie kdekoliv a kdykoliv. Ať už se chystáte do práce, nebo třeba na túru.

FitStream PRO nabízí skvělý design a dobrou funkčnost.
FitStream PRO nabízí skvělý design a dobrou funkčnost.

Jaké to má výhody?

I když se to nemusí na první pohled někomu tak úplně zdát, FitStream nabízí opravdu nepřeberné množství výhod. Kromě toho, že si s ním můžete připravit smoothie takřka kdekoliv, je také tento český projekt opravdu vysazený na kvalitu a preciznost, takže například plastová část mixéru je bez zdravotně nezávadného BPA. Ostré čepele se navíc otáčí poměrně rychle, a tak vás nejspíš nepřekvapí, že v tomto mixéru zvládnete rozmixovat všechno od čerstvého ovoce přes to lyofilizované až po oříšky. Zároveň se můžete těšit také na velmi intuitivní a snadné ovládání nebo velmi povedený design, když si můžete vybírat opravdu z plejády různých barevných provedení.

Co se v něm dá mixovat?

Asi vás nepřekvapí, že v tomhle mixéru nemusíte mixovat jenom ovoce. Skvěle se do něj hodí i kombinace různého ovoce s oříšky, snídaňové koktejly s ovesnými vločkami i výživové doplňky. Pokud tak máte doma například protein, který se v šejkru nerozpouští úplně dobře, dejte ho do FitStream mixéru a uvidíte, že si s ním hravě poradí.

Jak se s FitStream pracuje?

Práce s FitStream je velmi intuitivní a jednoduchá. Mixér vám přijde domů v praktickém balení spolu s návodem a nabíječkou USB-C, s jejíž pomocí se mixér nabíjí. Součástí mixéru je i jedno tlačítko s diodou, která signalizuje, zda je mixér nabitý či nikoliv. Po nabití, které trvá jen několik desítek minut, stačí do mixéru dát váš oblíbený produkt a začít mixovat. My jsme se například rozhodli připravit si jednu z kaší, které budou tématem další recenze. Použili jsme proto 150 ml vlažné vody, vysypali do mixéru kaši a zmáčkli tlačítko. Po pár vteřinách mixování se veškeré ingredience dobře spojili a snídaňová kaše, kterou můžete vypít, byla na světě. Bez jakýchkoliv nežádoucích hrudek nebo celých kousků, které v kaši nemají co dělat.

Vyzkoušejte FitStream PRO

Jak dlouho FitStream vydrží?

Na jedno nabití vydrží baterie zhruba 30 mixovacích cyklů, což je za nás velmi přijatelné. Když si každý den budete mixovat jedno jídlo, je baterka schopná fungovat celý měsíc bez nabíjení. Pokud máte mixovanou stravu opravdu rádi a pro mixér budete mít využití téměř celý den, stejně by vám měl vydržet asi týden, což je opravdu bezkonkurenční.

Jaká je údržba?

Za vyzdvihnutí z našeho pohledu stojí samozřejmě také snadná údržba, protože snad nikdo nechce trávit dlouhé hodiny měsíčně čištěním a údržbou nějakého přístroje. Jakmile si ve FitStreamu však připravíte svůj oblíbený nápoj, stačí do něj dát vodu, kapku saponátu a mixér znovu spustit. Pak už stačí jen vodu vylít, mixér opláchnout a je hotovo.

FitStream PRO můžete využít na kaše i doplňky
FitStream PRO můžete využít na kaše i doplňky.

Jak hodnotíme cenu?

Nemá cenu si nic nalhávat – FitStream je sice skvělý, ale samozřejmě se jeho skvělé vlastnosti odráží také v ceně. Za mixér totiž aktuálně zaplatíte minimálně 1176 korun, což upřímně řečeno není úplně málo. A pokud nejste fanoušci mixování, samozřejmě to bez obav zvládnete i bez něj. Jestli si ale rádi děláte různá smoothies, nebo jste jenom dost zaneprázdnění na to, abyste si například chystali každé ráno ovesnou kaši, může být FitStream PRO opravdu dobrou volbou. A v takovém případě je samozřejmě i cena naprosto odpovídající, protože mixér je sice cenově náročnější, ale zato se jedná o kvalitní produkt, který vám vydrží. Za pouhých 79 korun si k němu navíc můžete přikoupit ještě prodlouženou záruku na 3 roky, abyste měli jistotu, že případné defekty na přístroji bude výrobce řešit. Navíc se hodí zmínit, že pokud odebíráte newsletter FitStream, budete dostávat pravidelné slevové kupóny, se kterými budou produkty vycházet podstatně lépe. 

Vyzkoušejte FitStream PRO

Závěrečné zhodnocení: Mixér, který stojí za to mít doma

Co zbývá říct závěrem? Snad jenom to, že FitStream PRO by měl být jasnou volbou pro každého, kdo má rád rychle připravená jednoduchá jídla a málokdy stíhá jíst doma u stolu. S tímhle praktickým pomocníkem si můžete vzít zdravou svačinu na túru, do auta nebo například na cestu do posilovny. A pokud si za něj budete ochotní lehce připlatit, můžete se spolehnout, že vám bude dělat radost opravdu dlouho. Díky široké paletě barevných provedení navíc můžete vybrat takový mixér, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.