FitStream Quick Oats: Rychlá a výživná snídaně [recenze]

Zatímco pro někoho je snídaně nezbytnou součástí dne, někdo jiný na ni nemá tak úplně čas. Pokud patříte do druhé ze zmiňovaných skupin a rádi byste přeci jen alespoň něco malého po ránu snědli, může pro vás být skvělým řešením sáhnout po instantních kaších, které můžete třeba vypít v autě během jízdy do práce nebo po cestě do školy. Přesně takové Quick Oats vyrábí i společnost FitStream, a proto jsme se na ně rozhodli podívat v rámci této recenze.

FitStream Quick Oats
Kategorie: Proteinové kaše
Chuť
10.0/10
Příprava
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Vyzkoušejte chutné Quick Oats

 

Na úvod zbývá ještě podotknout, že vlajkovou lodí v repertoáru produktů FitStream je především jejich přenosný mixér, ve kterém si můžete kaše (stejně tak jako smoothie nebo různé sportovní suplementy) během chviličky připravit. Více jsme u něm psali v samostatné recenzi.

Jak hodnotíme složení?

Kromě výše zmíněného mixéru společnost FitStream dělá i mnoho suplementů nebo právě snídaňové kaše, na které jsme se rozhodli zaměřit v rámci tohoto testování. Od společnosti jsme dostali na zkoušku pět různých kaší a na všech nás zaujalo především to, že složení je velmi jednoduché, ale přitom vyvážené a funkční. Základem jsou vždy ovesné vločky, které logicky tvoří majoritní část celé kaše. Každá z variant je však dochucena odlišnými surovinami, a tak zatímco v jedné z nich najdete třeba kokos, lyofilizovaný banán a prášek z baobabu, další obsahuje spíše bílou čokoládu, arašídy, ananas a macu. Zkrátka a dobře se jedná o velmi různorodé kaše, které mají sice jednoduché, ale zato naprosto dostačující a chuťově velmi vyladěné složení. Ke slazení byl vždy použit třtinový cukr, ovšem každá kaše je jinak sladká. Zatímco například varianta Activate neobsahuje cukr vůbec, příchuť Boost obsahuje hned 10 gramů, což se někomu může zdát jako relativně dost.

Quick Oats mají dobré složení i povedený design
Quick Oats mají dobré složení i povedený design

Jak se dá kaše připravit?

Pokud se rozhodnete kaši pořídit dohromady s mixérem, je příprava logicky poměrně jednoduchá. Stačí totiž vzít asi 150 ml teplé vody, dát je do FitStream mixéru, přidat obsah jednoho balení kaše a zapnout mixování. Po chvilce dostanete skvělou a do hladka rozmixovanou kaši, na které si opravdu pochutnáte. Quick Oats ovšem můžete připravit obdobným způsobem i bez mixéru – a pokaždé příprava zabere jen pár vteřin, což z těchto snídaňových kaší dělá opravdu ideálního parťáka do situací, kdy například nestíháte ranní jídlo nebo zkrátka a dobře po probuzení jen nemáte hlad a chcete se najíst až někde „za běhu“. Když máte více času, kaši můžete samozřejmě přidat například do jogurtu nebo do různých smoothies a vychutnat si ji v klidu. Možností máte zkrátka a dobře celou řadu.

Vyzkoušejte chutné Quick Oats

Jak hodnotíme chuť?

Quick Oats kaše nás ovšem zaujaly také po stránce chuti, protože nepůsobí nijak uměle (jako mnohé konkurenční produkty) a můžete se opravdu těšit na skvěle dochucené ovesné vločky. Zmiňovaná varianta Activate, která neobsahuje žádný přidaný cukr, je chuťově sice poněkud nevýrazná, ale všechny ostatní jsou naprosto skvělé. My musíme ocenit rovněž to, že žádná z kaší není zbytečně přeslazená, takže ostatní přidané ingredience mají příležitost chuťově vyniknout. Dobré je také to, že si můžete (nejen při přípravě v mixéru) hrát s konzistencí výsledné kaše a pokud máte radši hustější snídaně, stačí použít méně vody a naopak.

Chuťově nás Quick Oats příjemně překvapily.
Chuťově nás Quick Oats příjemně překvapily.

Co říkáme na cenu?

Jestli mají tyhle kaše nějakou nevýhodu, je to poměrně vysoká cena. FitStream tyto kaše prodává buď v balíčcích po pěti (přičemž si můžete vybrat mezi pěti balíčky jedné příchutě a mixem pěti různých příchutí) anebo v balíčku obsahujícím hned 30 kaší všech příchutí. Za 5 porcí však zaplatíte v době psaní této recenze hned 319 korun, což znamená, že jedna dávka vychází na více než 60 korun. A když vezmete v potaz, že majoritní část produktu tvoří ovesné vločky, je to samozřejmě dost vysoká cena. Musíme sice podotknout, že ostatní ingredience mají poměrně vysoké pořizovací náklady (například lyofilizované ovoce je podstatně dražší a zdravější volbou než sušené), ale stále se nám cena zdá poměrně vysoká. Pokud však odebíráte newslettery od společnosti FitStream, můžete se těšit na pravidelné slevové kupony, se kterými již produkty vychází o poznání příjemněji. 

Vyzkoušejte chutné Quick Oats

 

Závěrečné zhodnocení: Vyplatí se vyzkoušet?

Co zbývá říct závěrem? Snad jenom to, že Quick Oats mohou být opravdu skvělou snídaní a pomocníkem v situacích, kdy nestíháte nebo nechcete snídat za běžných podmínek. Jedinou nevýhodou je proto z našeho pohledu cena, která zapříčiní, že spíš než pravidelnou součástí jídelníčku, budou Quick Oats pro většinu lidí spíše příležitostným zpestřením. Pokud pro vás však finance nepředstavují problém, určitě doporučujeme Quick Oats vyzkoušet a ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z variant, troufáme si říct, že si pochutnáte.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.