Joint Care Drink - Účinná péče pro zdravé klouby? (Recenze)

Kloubní výživy jsou takové věčně ožehavé téma. Existují stovky různých druhů, od jednotlivých složek až po preparáty kombinující desítky látek, které častokrát nedisponují žádnou ověřenou účinností. Vybrat tu pravou tak může být, ač se to třeba na první pohled nezdá, trochu obtížné. Když ale Prom-IN uvedl na trh svoji novinku Joint Care Drink, věděl jsem, že mám svého favorita.

Jak hodnotím složení? Chutnala mi tato kloubní výživa víc, než populární Joint Max od Czech Virusu? Stojí za vyzkoušení? To a mnohem více se dozvíte v dnešní recenzi.

Prom-IN Joint Care Drink
Kategorie: Kloubní výživy
Chuť
9.9/10
Rozpustnost
9.8/10
Efekt
9.7/10
Složení
9.8/10
Cena
8.2/10
Celkové hodnocení
9.5
z 10 bodů
Tabulka cen pro Prom-IN Joint Care Drink
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  369 Kč
Cena:  419 Kč
Cena:  499 Kč

Pro kompletnost zbývá ještě dodat, že tato kloubní výživa zaujímá první místo našeho žebříčku nejlepších preparátů na klouby, kde porovnáváme ty nejlepší doplňky z této kategorie. Pokud vás tedy spíše než samotná recenze zajímá srovnání s konkurencí, určitě naše srovnání navštivte.

Jen a pouze kvalitní osvědčené suroviny

Když se na Joint Care Drink podíváte, na první pohled nejspíše neuvidíte žádný rozdíl oproti ostatním konkurenčním kloubním výživám. Najdete zde kolagen, glukosamin, chondroitin, MSM a další běžně používané látky. To, v čem se tato kloubní výživa odlišuje, je kvalita surovin. Především pak dvou specifických kolagenů, které hrají ve složení nejvýraznější roli:

 • 5000mg hydrolyzovaného kolagenu Fortigel, který aktivně napomáhá regeneraci kloubní chrupavky. Je to chráněná značka, což zaručuje vysokou kvalitu a čistotu.
 • 5000mg hydrolyzovaného kolagenu Tendoforte, což je typ kolagenu zaměřující se především na poraněné šlachy a vazy, které dostávají u tvrdě trénujících sportovců extrémně zabrat. Urychluje rekonvalescenci po úponovém zranění, pomáhá úspěšně předcházet opotřebování úponů a udrží šlachy a vazy pružné. 
 • 1200mg glukosamin sulfátu zaručujícího lepší pohyblivost kloubů
 • 600mg MSM, který brání před poškozováním chrupavky volnými radikály a je zdrojem síry
 • 600mg chondroitin sulfátu, který se stará o výstavbu a obnovu pojivových tkání
 • 300mg extraktu boswellia serrata, který obsahuje protizánětlivé látky, které pomáhají při akutních bolestech kloubů. 
 • 200mg kyseliny hyaluronové, která slouží ke správné lubrikaci namáhaných kloubů, neboť je součástí synoviální tekutiny
 • 10mg kapsaicinu, který má opodstatnění při snižování bolesti kloubů a svalstva
 • 100mg vitamínu C, který přispívá k novotvorbě kolagenu

Osobně si myslím, že za povšimnutí stojí i nižší obsah MSM v porovnání s konkurenčními preparáty. MSM je totiž zdrojem síry, která může ve větším množství způsobovat zdravotní problémy a v neposlední řadě může zhoršovat vstřebatelnost kolagenu, což je samozřejmě nežádoucí. Pokud bych měl tedy hodnotit složení, myslím, že výrobce myslel na všechno a vytvořil tak téměř dokonalý produkt

Joint Care Drink kloubní výživa
Nic jiného než kvalitní suroviny v Joint Care Drinku nenajdete.

Po chuťové stránce bezkonkurenční 

Jedna z věcí, které na Joint Care drinku opravdu oceňuji, je dostupnost ve dvou variantách. Grepovou příchuť doporučuji zvolit, jestli kloubní výživu chcete užívat samostatně, odděleně od všech ostatních suplementů. Neochucená verze přijde vhod, pokud chcete kloubní výživu dávkovat s jiným suplementem - například v chuti proteinového nápoje po tréninku naprosto zanikne. 

 • Grepová příchuť chutná naprosto fantasticky. Na můj vkus je možná o něco sladší, tudíž musím používat více vody, ale na poměry kloubních výživ je po chuťové stránce bezkonkurenční. V jedné z našich minulých recenzí jsme testovali Joint Max od Czech Virusu, a i když nás jejich příchuť Tropical velmi zaujala, grapefruitová varianta Joint Care Drinku ji z hlediska chuti ještě daleko předčí.
 • Neochucená varianta není sice žádný zázrak, ale rozhodně se dá přežít. Z mého pohledu je o poznání lepší než například Alavis, na jehož chuť si mnoho lidí stěžuje. Rozhodně ale neochucený Joint Care Drink na samostatné pití nedoporučuji. Skvěle jej ale dochutí například BCAA, protein, nebo jakýkoliv jiný ochucený doplněk, tudíž nemusíte přijímat nutně další dávku umělých sladidel. 
Joint Care Drink kloubní výživa
Obě varianty kloubní výživy se skvěle rozpouští a grepová příchuť navíc i fantasticky chutná.

Nejlepší cena

Cena, která spoustu sportovců odradí 

Jak už tomu tak u kvalitních suplementů bývá, musíte být ochotní si za ně připlatit. V případě Joint Care Drinku vás jedna dávka vyjde na 33 Kč, ovšem zde je důležité podotknout, že při preventivním užívání vám bohatě postačí dávka poloviční, tedy za 16,5 Kč.

I když tato cena je bezpochyby poměrně vysoká, je důležité si uvědomit, že v tomto případě reflektuje cenu vstupních surovin. Dají se sice sehnat “podobné” kloubní výživy, které budou podstatně levnější, ale bohužel u nich bude zásadní rozdíl ve funkčnosti surovin. Například kolagenní peptidy vykazují naprosto odlišný vliv na syntézu kolagenu II. typu v buňkách chrupavek než nativní kolagen. A právě proto je kloubní výživa doplňkem, na kterém se rozhodně nevyplatí šetřit.

Tabulka cen pro Prom-IN Joint Care Drink
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  369 Kč
Cena:  419 Kč
Cena:  499 Kč
Joint Care Drink kloubní výživa
I když je cena za Joint Care Drink opravdu vysoká, určitě se vyplatí do něj investovat.

Pozitivní efekt, který zaznamená každý

Mohl bych tu sice psát pohádky o tom, jak zázračně mi už po první dávce naprosto vymizela artróza 4. stupně, ale raději narovinu přiznám, že jsem s klouby nikdy žádné závažné problémy neměl. Čas od času se ale stalo, že vlivem náročných tréninků přicházely problémy s úpony a šlachami, ale právě ty během užívání Joint Care Drinku úplně vymizely.

Nutno dodat, že jsem používal pouze poloviční dávku, díky čemuž mi kloubní výživa vydržela mnohem déle. A přesně tak by podle mého názoru měla kloubní výživa fungovat. Jedná se o skvělý doplněk z hlediska prevence, účinného pomocníka při drobných problémech s pohybovým aparátem, ale v žádném případě ne o univerzální lék na všechny druhy artritidy, závažná stádia osteoporózy a další poruchy kloubního aparátu.

Joint Care Drink kloubní výživa
Kloubní výživa je skvělou prevencí například pro sportovce, žádné zázraky od ní ale nečekejte.

Závěrečné zhodnocení

Po užívání celého balení této kloubní výživy ji mohu s čistým svědomím označit za nejlepší doplněk na klouby. Musíte sice překousnout o něco vyšší cenu, nicméně i tak se rozhodně vyplatí. Pokud aktivně sportujete a váš pohybový aparát dostává zabrat, rozhodně preventivní užívání doporučuji. Kvalitní kloubní výživa je bezpochyby daleko důležitější doplněk, než třeba větvené aminokyseliny, CLA či HMB.

U Joint Care Drinku oceňuji i dostupnost v ochucené a neochucené variantě, protože si každý z vás může vybrat tu, která mu více vyhovuje. Pro někoho je zbytečné užívat další sladidla, někdo si potrpí na dobrou chuť doplňků. Ve všech případech ale Joint Care Drink vřele doporučuji.

Kde koupit nejlevněji

Recenze kloubní výživy Joint Care Drink (video):

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (17)

Rudolf Ležák
Říjen 28, 2019

Dobrý den

je lepší dávku vypít najednou nebo rozdělit na 2 nebo 3 dávky ?

dékuji

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Říjen 28, 2019

Ahoj Rudolfe,

V tomto případě bych určitě užíval dávku najednou, samotné složení je optimalizované tak, aby bylo možné užívat najednou (například zde není příliš mnoho MSM, které by mohlo nějak zhoršovat trávení). Takže určitě najednou :)

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Rudolf
Říjen 29, 2019

Ahoj Tomáši

dík za odpověd

je mě 65 a výše uvedená kloubovka po týdením užívání

pomáhá na artrozu na rozdíl od alavisu

takže doberu balení 6 odměrek a koupím druhé balení a budu

brát 3 odměrky

jaký máš na to názor?

dík

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Rudlolf Ležák
Listopad 6, 2019

Ahoj Mirku

výše uvedená kloubovka mě hodné pomohla na artrozu

škoda že dávka 6 odměrek vydrží na 17 dnů

a ne na 20 jak je uváděno

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Listopad 8, 2019

Ahoj,

Díky za zpětnou vazbu, pokud jsi odměrky užíval vrchovaté, samozřejmě vystačí na méně dávek.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Petr mihalik
Listopad 6, 2019

Dobrý den jak dlouho to můžu užívat a na jak dlouho vysadit?

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Listopad 8, 2019

Ahoj Petře,

Já sám používám preventivní dávku 3 odměrek po dobu 3 měsíců , poté na měsíc vysazuji a znovu celý cyklus opakuji.

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Rudolf Ležák
Listopad 10, 2019

Ahoj

dík za odpověd

přiložená odměrka je 5 ml

pří plné dávce tedy 6 odmérek to délá 30 g á ne 14g

takže asi brat 3 odmérky 1 balení a 1-2 odmérky 2 baleni

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(-8)
Johny
Listopad 21, 2019

Ahoj, je lepší to pít ráno , po obědě nebo večer? Mohu tím zapijet mulťák Vitasolution ? Nebude se to nějak negovat ? Dekuji

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Listopad 25, 2019

Ahoj Johny,

Hele v případě kloubní výživy je to jedno. Když máš čas, prostě si ji dej. S vitamíny se negovat určitě nebude, pokud ti to takhle vychází, tak si ho taky můžeš dát

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Dominik
Květen 12, 2020

Ahoj ako casto to mam brat? Kazdy den alebo raz do tydne ?

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Miroslav
Červenec 9, 2020

Potřeboval bych poradit jak často to užívat když chci používat jen poloviční dávku na prevenci

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(-1)
Tom
Prosinec 13, 2020

Přátelé, mohu také jen doporučit. Už po 14 dnech jsem cítil velkou úlevu při běhu. Hraji hokej a hodně běhám, takže i mě nastaly nějaké problémy. A tak jsem vyzkoušel tento produkt a musím uznat že super. Jasně cena se vyšší, ale za kvalitu se prostě platí.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Josef
Prosinec 18, 2020

Po kolika dnech se objeví zlepšení kloubů

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Honza
Březen 19, 2021

Hledal jsem recenzi a ne informaci : "Mám zdravé klouby jedno balení jsem snědl v polovičních dávkách, tak mě to neuškodilo ani nepomohlo, ale pocit mám skvělý" Tyto informace si přečtu na příbalovém letáčku. Jestli tvrdíte, že jsou použity kvalitní suroviny jak jste to ověřili. Tím nechci říct, že se jedná o špatný produkt, já jej asi také budu zkoušet, ale při výběru mi Vaše "recenze" nijak nepomohla.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-2)
Josef
Únor 2, 2022

Než koupím tak by mě zajímalo jestli tento přípravek mě pomůže ohledně čéšky kterou mám natlacenou na kolenim kloubu v koleni mě lupe a alavis na to nepomáhá

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Petra
Únor 8, 2022

Prosim jakou davku brat kdyz vazim 48 kg

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)