MyProtein Active Women: Kvalitní multivitamín pro ženy?

Jelikož jsou momentálně multivitamíny mezi profesionálními i kondičními sportovci populárnější než kdy dříve, má dnes v podstatě každá značka doplňků stravy svůj vlastní specifický multivitamín. Aby se tak odlišily od konkurence, potřebují často přijít s něčím novým, exkluzivním a originálním.
Značka MyProtein se proto rozhodla vymyslet multivitamíny zvlášť určené pro muže a zvlášť pro ženy. V této recenzi se přitom blíže podíváme na ten určený pro ženy s kouzelným názvem Active Women. Tak co myslíte? Je vůbec potřeba takto suplementy rozdělovat? A vyplatí se investice právě do tohoto multivitamínu? Pokud vám právě tyto otázky vrtají hlavou, rozhodně nepřestávejte číst, odpovědi na ně totiž naleznete právě v této recenzi.

MyProtein Active Women
Kvalita surovin
5.5/10
Dávkování
9.0/10
Velikost balení
9.0/10
Složení
8.5/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
8.0
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro MyProtein Active Women
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  279 Kč

MyProtein samozřejmě není jedinou značkou, která se rozhodla vytvořit suplementy speciálně určené jen pro ženy. Další takovou značkou je třeba u nás velmi známý GymBeam. Na jejich oficiálních stránkách jsou tak k nalezení nejen multivitamíny pro ženy, ale také spalovače tuků či tzv. beauty nápoje. To vše pod označením „PinkBeast“.

Na první pohled bezkonkurenční složení, ale…

Celkem 32 účinných látek dělá z Active Women na první pohled opravdu úžasný multivitamín, který by si bez přemýšlení měla pořídit opravdu každá žena. A vlastně se není čemu divit, opravdu tu najdeme v podstatě všechny pro zdraví člověka důležité látky. Co se vitamínů týče, nechybí zde vitamín A, C, D, E, K ani vitamíny B1, B2, B5, B6, B7, B9 a B12. Z minerálů se tu pak objevuje především zinek, vápník, železo, měď, selen, hořčík a chrom.
Pokud jste přitom dosud napočítali pouze 19 účinných látek, počítali jste správně. V Active Women se toho totiž skrývá daleko více. Kromě vitamínů a minerálů pak obsahuje také výtažky z korejského ženšenu a hroznových jader, antioxidanty v podobě citrusových bioflavonoidů, alfa-lipoové kyseliny, betakarotenu či koenzymu Q10.
To ovšem stále není vše. Kromě toho tu dále najdeme také trávicí enzymy papain, bromelain, lipázu či amylázu a v neposlední řadě pak také inositol, jež může mít u žen pozitivní vliv na ovulaci, pravidelnost menstruačního cyklu či funkci vaječníků. Převážná většina vitamínů a minerálů je zde navíc zastoupena v množství více či méně odpovídajícímu průměrné doporučené denní dávce.
V ideálním případě bych tady hodnocení složení se slovy, že jde o jeden z nejlepších multivitamínů na trhu vůbec, ukončil a všichni bychom byli více než spokojení. Jak to tak ale u úžasně vypadajících produktů bývá, nic není takové, jak se na první pohled zdá. Ačkoliv se totiž může složení některých produktů, tohoto nevyjímaje, jevit na první pohled jako naprosto bezchybné, vždycky je třeba si dávat pozor hlavně na formu jednotlivých látek.
A právě v tomto ohledu bohužel začíná složení Active Women malinko haprovat. Převážná většina minerálu se tu totiž vyskytuje v anorganických, a tudíž pro naše tělo málo využitelných formách, jakými jsou sírany, chloridy či oxidy. Čestnou výjimkou budiž chromium pikolinát. A že je Active Women určen výhradně pro ženy? To je v podstatě jedno. Když se totiž podíváme na složení mužské alternativy s názvem Alpha Men, nějak rapidní rozdíl tam opravdu neuvidíme.

Active Woman

Příjemné, avšak malinko problematické dávkování

Výrobce doporučuje užívat jednu tabletu denně, ideálně s jídlem. Jedno balení o velikosti 120 tablet by vám tak mělo vydržet zhruba čtyři měsíce. Což je velmi příjemné dávkování, které se do jisté míry určitě vyplatí. Má to ale svůj háček.
Kromě toho, že je převážná většina minerálů v Active Women obsažena v anorganické, a tudíž pro naše tělo téměř nevyužitelné formě, je tu ještě jeden problém. Minerály špatně reagují s bílkovinami, v důsledku čehož by tak měly být užívány v závislosti na jejich formě buďto nalačno nebo před spaním. To ale bohužel tak úplně nekoresponduje s doporučeným dávkováním, které klade důraz na to, abychom Active Women užívali s jídlem. Proč tomu tak je? Mohou za to vitamíny.
Lipofilní vitamíny totiž potřebují pro správné a účinné vstřebání v našem těle tuky. Právě proto bychom je tak měli, na rozdíl od minerálů, užívat s jídlem. Jelikož se ovšem jedná o neduh převážné většiny suplementů obsahujících, jak vitamíny, tak minerály, nedá se s tím v podstatě vůbec nic dělat. Nebo snad dá?

Náš tip
Jedno řešení tohoto problému by tady přece jenom bylo. Pokud se opravdu chcete problematickému dávkování vitamínů a minerálů najednou zcela vyhnout, určitě mrkněte na suplementy od značky Nutrend. Právě v této značce si totiž s tímto problémem poradili přímo skvěle, když se rozhodli rozdělit vitamíny a minerály do dvou odlišných tablet.

Cenová dostupnost

Balení o velikosti 120 tablet je momentálně na oficiálních stránkách značky MyProtein k dostání za 479 Kč. Jedná dávka vás tak vyjde na necelé 4 Kč. Cena je to tak více než příjemná a vůbec bych se vám nedivil, kdybyste si za ni Active Women bez váhání koupili. Jen pro srovnání zde zmíním, že stejně velké balení velice oblíbeného multivitamínů Nexgen od značky Reflex vychází cenově ještě o něco levněji. A to se dokonce umístil velmi dobře v našem srovnání nejlepších multivitamínů

Tabulka cen pro MyProtein Active Women
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  279 Kč

Závěrečný verdikt

Jak tedy nakonec MyProtein Active Women hodnotím? Poměrně nepřekvapivě musím zkonstatovat, že se jedná o vcelku solidní multivitamín, ve kterém najdete v podstatě všechny pro optimální zdraví člověka důležité látky. Problémem je nicméně sama skutečnost, že je zde velká část těchto látek obsažena v anorganické, a tudíž pro člověka málo využitelné formě.
Pokud bych vám tak měl nějaký multivitamín skutečně doporučit, byl by to nejspíše už výše zmíněný Nexgen od značky Reflex nebo také multivitamín a multiminerál od značky Nutrend. Cenově sice oba vycházejí o něco dráž, podle mého názoru se ovšem jedná o mnohem promyšlenější doplňky stravy.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.