MyProtein Impact Whey Isolate – Stojí jeden z nejpopulárnějších proteinů vůbec za zkoušku?

Pro tentokrát jsme si pro vás připravili recenzi jednoho z proteinů od značky MyProtein, konkrétně jde o Impact Whey Isolate. Vzhledem k obecné známosti této značky mě dost překvapilo, když jsem zjistil, že jsme u nás zatím od této značky recenzovali pouze flavdrops. To se ale samozřejmě právě touto recenzí změní. Pokud tedy uvažujete o koupi právě tohoto proteinu nebo vás prostě jen zajímá jeho složení či cena, rozhodně nepřestávejte číst. Vše podstatné se dozvíte právě v této recenzi.

Impact Whey Isolate
Kategorie: Proteiny
Rozpustnost
7.5/10
Stravitelnost
6.0/10
Složení
6.0/10
Cena
6.5/10
Celkové hodnocení
6.5
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Impact Whey Isolate
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1699 Kč
Cena:  2399 Kč -31%
1439 Kč s kupónem

Každý, kdo se ve světě fitness už nějaký ten pátek pohybuje, musel už alespoň jednou na značku MyProtein narazit. Jedná se o anglickou firmu, která je tu s námi už od roku 2004. Od té doby přitom zaznamenala obrovský boom a v současné době jsou její produkty k dostání ve více než 70 zemích světa.

Složení, které zrovna dvakrát nenadchne

Jak už vám možná název Impact Whey Isolate napověděl, jedná se o syrovátkový izolát. Co to pro nás znamená? Jednoduše to, že jde o velice čistou formu syrovátkové bílkoviny s minimálním obsahem nejen tuků a sacharidů, ale také laktózy. Pro jedince s vyšší intolerancí na laktózu jsou tak právě izoláty mnohem vhodnější formou proteinů než třeba takové koncentráty. Protože se navíc jedná o téměř čistý zdroj bílkovin, jsou izoláty také velmi rychle stravitelné. V tomto ohledu je tak Impact Whey Isolate poměrně povedeným produktem.

Co se kladů týče, je to ale bohužel všechno. Dále v něm totiž nalezneme sójový lecitin a umělé sladidlo v podobě sukralózy. Nechápejte mě špatně, neříkám, že se jedná o něco příšerného či nepřijatelného, to vůbec ne. Sójový lecitin i sukralóza jsou používány enormním množstvím výrobců a nalezneme je tak v opravdu velkém množství proteinů napříč značkami. A právě v tom je ten problém. Impact Whey Isolate prostě nenabízí nic navíc. Namísto sójového lecitinu mohl výrobce použít přijatelnější alternativu v podobě slunečnicového lecitinu. A sukralóza ačkoliv není škodlivá je pořád jen umělým sladidlem. Přírodnější sladidlo v podobě takové stévie by tak bylo velmi vítanou změnou.

Kromě toho pak ve složení tohoto produktu nenajdeme ani žádné trávicí enzymy jako je papain, bromelain či laktáza. Nevím, jak vy, ale já osobně jejich absenci vždycky pociťuji poměrně viditelně. Sečteno, podtrženo je tak nakonec Impact Whey Isolate z pohledu složení malinko zklamáním. Je to sice izolát, bohužel ale naprosto průměrný izolát, který navíc nenabízí žádnou přidanou hodnotu a obsahuje jen nejběžněji používané látky, které byste v opravdu kvalitních proteinech hledali horko těžko.

Impact Whey Isolate

Velice příjemné nutriční hodnoty

Ačkoliv mě tedy složení tohoto proteinu zrovna moc nepotěšilo, musím uznat, že s jeho rozpustností jsem neměl v podstatě žádné výraznější problémy. Nezanechával skoro žádné hrutky a ačkoliv měl na mě možná až moc krémovou konzistenci, dalo se to bez sebemenších problému přejít a časem jsem si na to dokonce i zvyknul.
Co se pak nutričních hodnot týče, má Impact Whey Isolate na 100 g velmi příjemných 373 kcal. Jelikož se jedná o izolát, množství bílkovin je skvělých 90 g na 100 g. V jedné dávce o velikosti 25 g tak najdeme přibližně 23 g bílkovin, což jsou rozhodně velmi dobré hodnoty. Sacharidů pak tento protein obsahuje 2,5 g na 100 g. Z hlediska nutričních hodnot je tak pro mě tento protein jednoznačně velice příjemným překvapením.

Hodnocení chutě

A přichází na řadu pro mnohé z nás ta vůbec nejdůležitější položka v této recenzi, kterou je samozřejmě chuť. Předem vás ovšem musím upozornit na to, že jsem měl bohužel možnost vyzkoušet pouze jednu z neuvěřitelného množství dvaceti tří příchutí, jaké výrobce nabízí. Jak teda hodnotím tuto jednu příchuť?
Přírodní čokoláda je příchuť, od které jsem samozřejmě bůh ví, jak velké zázraky neočekával. I tak mě ale tato příchuť bohužel přímo extrémním způsobem zklamala. Vážně netuším, jestli je to tím, že jsem zmlsaný z naprosto skvěle chutnajícího proteinu od značky Protein&Co nebo za to může prostý fakt, že je Impact Whey Isolate jednoduše odporně chutnajícím proteinem. Tak uměle a divně chutnající čokoládovou příchuť jsem ale dlouho neměl a vážně závidím každému, komu taková chuť vyhovuje. 

Náš tip
Chuť tohoto proteinu byla pro mě malinko přijatelnější, když jsem si jej přimíchal do ovesné kaše, případně spolu s holandským kakaem zamíchal do tvarohu či řeckého jogurtu.

Malinko komplikovanější cenová dostupnost

A jak si teda Impact Whey Isolate vede, co se cenové dostupnosti týče? Tady je to malinko komplikovanější než obvykle. Zatímco na oficiálních stránkách výrobce vás bude stát kilové balení tohoto proteinu 1599 Kč, na stránkách fitness007 dostanete to samé balení za pouhých 749 Kč. Za jednu dávku tak zaplatíte buďto necelých 40 Kč nebo pouhých 18 Kč. Což je teda setsakramentský rozdíl.
Ať se na to ale dívám, jak chci, ani přijatelnější cena nezmění můj negativní postoj k tomuto produktu. Jen pro porovnání, kilové balení výše zmíněného proteinu značky Protein&Co pořídíte za 1099 Kč. Kvalitativně se přitom Impact Whey Isolate tomuto proteinu ani neblíží.

Tabulka cen pro Impact Whey Isolate
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1699 Kč
Cena:  2399 Kč -31%
1439 Kč s kupónem

Závěrečný verdikt

Impact Whey Isolate od značky MyProtein tak nakonec zrovna bůh ví, jak pozitivně hodnotit nemohu. Je to sice izolát, tedy v podstatě čistá syrovátková bílkovina s přímo skvělými nutričními hodnotami. Jinak se ale jedná o naprosto průměrný protein, který sází na jistotu a ve svém složení nenabízí vůbec nic zajímavého. Na otázku, zda se vyplatí do něj investovat, tak bohužel musím odpovědět, že ne.
Za podobnou cenu totiž můžete poměrně bez problémů sehnat kvalitnější proteiny s mnohem lepší chutí a hlavně složením. Pokud se nicméně i přesto rozhodnete do značky MyProtein investovat své peníze, spíše než z oficiálních stránek značky, bych tento protein kupoval třeba přes výše zmíněný portál fitness007. Na druhou stranu našich stránkách najdete slevový kód na první nákup Tam totiž seženete Impact Whey Isolate za mnohem přijatelnější cenu. Já osobně bych ale raději sáhnul po některém proteinu od takových značek jako jsou Prom-In, Reflex, CzechVirus či už několikrát zmíněný Protein&Co.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.

Sleva 40% na tvůj nákup

Close
Slevový kód:
CZDOGNET
(Klikni sem pro použití)
Jak použít kupón:

Na všechno zboží kromě vyjímek zde.