Opti Omega-3: Nejlepší omega 3 na trhu? [recenze]

Ačkoliv omega 3 mastné kyseliny nepůsobí na první pohled tak zajímavě jako syrovátkový protein, kreatin nebo předtréninkové nakopávače. Jsou ale jedním z nejdůležitějších suplementů, jelikož v typickém středoevropském jídelníčku jich rozhodně není obsažen dostatek. V dnešní recenzi se proto podíváme na jeden z nejlépe hodnocených doplňků stravy v této kategorii. Opti Omega-3 disponují extrémně kvalitním složením a vysokým obsahem účinných látek. Jak si tento produkt vedl v našem testu? A vyplatí se ho vyzkoušet?

Health Institute Opti Omega 3
Kategorie: Ostatní
Chuť
8.0/10
Kvalita
10.0/10
Velikost balení
9.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Health Institute Opti Omega 3
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  279 Kč
Cena:  289 Kč

Opti Omega-3 má na svědomí značka Health Institute. Ta byla založena v roce 2008 a už o rok později začala s výrobou vlastních suplementů. Posláním společnosti je péče o lidi, kteří trpí nemocemi spojenými se špatným životním stylem.

Naprosto čisté složení

Nejdůležitějším aspektem kvalitních omega 3 mastných kyselin je čisté složení. Základem Opti Omega-3 je rybí olej vyrobený z malých ryb z Islandu. Produkt díky tomu obsahuje vysoké množství EPA a DHA, které se v tomto oleji přirozeně vyskytují. Rybí olej je navíc trojitě filtrovaný, takže si zachovává maximální možnou kvalitu. Součástí složení je také pomerančové aroma, které zlepšuje chuť. Za zmínku ale stojí i fakt, že i bez obsahu pomerančového aroma nemají Opti Omega-3 žádný rybí zápach, což je další důsledek speciální šetrné filtrace.

Obrovskou výhodou Opti Omega-3 je vysoký obsah účinných látek. Na rozdíl od naprosté většiny konkurenčních produktů se totiž jedná o produkt v tekuté formě. Každá dávka je díky tomu mnohem koncentrovanější než v případě produktů je formě kapslí. V jedné dávce se proto skrývá až 950 mg EPA a 600 mg DHA. To je násobně více než u konkurenčních produktů.

Opti omega hodnocení
Po stránce složení jsou Opti Omega 3 opravdu skvělé.

 

Skladování je trochu nepraktické

Tekutá forma suplementu s sebou ale kromě výhody v podobě vyššího obsahu účinných látek nese i jedno zásadní nevýhodu. Tou je poměrně nepraktické užívání. Opti Omega-3 je totiž potřeba skladovat v lednici, což je samo o sobě dost limitující. K samotnému užívání navíc potřebujete lžičku a vodu na zapití. V porovnání s klasickými kapslemi je proto užívání Opti Omega-3 poměrně složité.

Jednu dávku představuje asi 5 ml, což v praxi odpovídá jedné polovině polévkové lžíce. Při takovém dávkování vám jedno balení vydrží asi 40 dní. Pokud byste se rozhodli pro jiné dávkování, mějte na paměti, že obsah lahvičky je potřeba spotřebovat do 3 měsíců od otevření. To je další nevýhoda v porovnání s klasickými suplementy ve formě kapslí. Je ale otázkou, pro kolik lidí to bude představovat skutečný problém.

Nepřehlédněte
Jaké zdravotní benefity mají omega 3 mastné kyseliny? To a mnohem více se dozvíte v našem článku Omega 3 pod drobnohledem.

Chuť nemusí vyhovovat každému

Zatímco u ostatních produktů ve formě kapslí si s nějakou chutí vůbec nemusíte lámat hlavu, u Opti Omega-3 se vyplatí u ní na chvíli zastavit. Výrobce uvádí, že olej vůbec nesmrdí rybinou, a v tomto směru mu musím dát za pravdu. Po polknutí ale nějakou pachuť určitě cítit můžete. Není to nic hrozného, ale vyplatí se to vzít v úvahu, pokud chcete omega 3 mastné kyseliny užívat pravidelně a dlouhodobě.

Opti Omega 3 hodnocení a zkušenosti
Nepříjemné rybí chuti nebo vůně byste se báli zbytečně.

Výborný poměr ceny a kvality

Velmi důležitým aspektem, který je při výběru suplementu potřeba vždy vzít v úvahu, je samozřejmě jeho cena. Opti Omega-3 navzdory své vysoké kvalitě ani zdaleka nepatří mezi nejdražší produkty na trhu, ačkoliv by to podle mě bylo naprosto pochopitelné. Právě naopak. V přepočtu na jednu denní dávku vychází levněji, než mnoho konkurenčních výrobků, které mají podstatně horší složení. Výsledný poměr ceny a kvality je proto naprosto perfektní.

Nepřehlédněte
Jaké jsou nejlepší zdroje omega 3 mastných kyselin? Máme pro vás seznam 9 nejlepších přírodních zdrojů omega 3.

Závěrečné zhodnocení

Opti Omega-3 je produkt, který mohu jednoznačně doporučit každému, kdo hledá kvalitní omega 3 mastné kyseliny. Disponuje výborným složením a navíc vychází v přepočtu na jednu denní dávku levněji než mnoho konkurenčních produktů. Jeho chuť nemusí vyhovovat každému, ale dá se na ni velmi rychle zvyknout. Z toho důvodu si od nás Opti Omega-3 odnáší výborné hodnocení.

Pokud vás tento produkt nezaujal, nepřehlédněte naše srovnání nejlepších omega 3 mastných kyselin, ve kterém najdete spoustu dalších kvalitních výrobků.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.