TEST: Vícesložkový protein Prom-IN Pentha Pro (Recenze)

Naposledy upraveno: 12. března 2018

Po mnoha úspěšných produktech přišla firma Prom-IN na trh s novinkou Pentha Pro - vícesložkovým proteinem s obsahem vysoce kvalitních bílkovin a s absencí nesmyslných aditiv či umělých sladidel. Dlouho jsme neváhali a rozhodli se ho pro vás vyzkoušet.

Jak chutnal? Jakou měl vstřebatelnost? Vyplatí se ho pořídit? To vše a mnohem více se dozvíte v následující recenzi.

Prom-IN Pentha Pro
Publikováno: 8. března 2018
Upraveno: 12. března 2018
Autor recenze: Mirek Dvořák
Kategorie: Proteiny
Chuť
8.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
9.5/10
Složení
9.5/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.0
z 10 bodů

Vůči vícesložkovým proteinům jsem byl vždycky tak trochu skeptický, neboť klasický syrovátkový protein vždy splňoval moje požadavky - vysokou biologickou hodnotu, rychlou vstřebatelnost a v porovnání s jinými zdroji bílkovin také dobrou chuť. Takže když se na trhu objevil Pentha Pro, zůstal jsem naprosto klidný.

Postupně ale přibývalo kladných recenzí z mého okolí, a tak jsem se i já rozhodl tento protein vyzkoušet.

Jak chutnal? Jakou měl vstřebatelnost? Vyplatí se ho pořídit? To vše a mnohem více se dozvíte v následující recenzi. 

Překvapivě dobré složení 

Přiznejme si na rovinu, že většina vícesložkových proteinů obsahuje především levné a neúčinné zdroje bílkovin. To ale v žádném případě není případ Pentha Pro.

Zastoupení jednotlivých druhů proteinu v produktu Pentha Pro vystihuje následující graf:

Prom-IN Pentha Pro (Složení)

Jak si můžete všimnout, veškeré zdroje bílkovin jsou skvěle využitelné a obsahuje celé spektrum vstřebatelností - od nejrychlejšího hydrolyzátu až po velmi pomalý micelární kasein, který je obsažený v isolátu mléčného proteinu. První věcí, ve které Pentha Pro vyniká nad konkurencí, je tedy skvělé složení

Jedinečná krémová chuť

Pentha Pro je dostupný ve čtyřech různých příchutích - skořice, ovesné smoothie, irská čokoláda a borůvka.

Zatímco irská čokoláda a borůvka mě velmi zaujaly, ovesné smoothie mě spíše zklamalo. Jedná se o jedinou příchuť, která je doslazována pouze steviol-glykosidy a musím říct, že mírná hořkost je u produktu patrná. Přestože mám rád ovesné kaše, tento protein mě nezaujal, přišel mi až příliš nevýrazný a hořký.

Naopak irská čokoláda chutnala prvotřídně. Troufám si dokonce tvrdit, že ze všech čokoládových proteinů, které jsem kdy ochutnal, byla tato nejlepší. Chuť Pentha Pro je přírodní, krémová a na rozdíl od mnohých konkurenčních proteinů nenese sebemenší náznak umělých příchutí. V šejkru se protein rozmíchá bez sebemenších problémů a je krásně hustý.

Ve srovnání s příchutěmi takového High Whey80, jehož recenzi u nás na webu také najdete, není chuť ani zdaleka tak výrazná, což mi naprosto vyhovovalo.

Irská čokoláda chutná výborně

Cena, která nepoloží váš rozpočet 

Firma Prom-IN je jasným důkazem toho, že i vysoce kvalitní produkty se dají vyrábět levně. Za 2,25kg Pentha Pro zaplatíte 1019,- Kč (ve slevě), což je za protein takovéto kvality velmi příjemná cena.

Díky třem různým velikostem balení si navíc vybere opravdu každý z vás.

Tabulka cen pro Prom-IN Pentha Pro
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena: 1199 Kč
Cena: 1199 Kč

Nejdůležitější benefity Pentha Pro v bodech:

  • Směs 5 nejlépe vstřebatelných zdrojů bílovin
  • Skvělá chuť 
  • Příjemná cena 
  • 28,2g bílkovin v každé dávce (40g)
  • Ideální produkt pro redukci tuku i nárůst svalů
  • Obsah trávicích enzymů laktázy, papainu a bromelainu

Prvotřídní stravitelnost

Díky skvělému složení a husté konzistenci byl Pentha Pro snad první protein, který mě doopravdy zasytil. Stravitelnosti jsem se původně obával, protože jsem na jiné zdroje bílkovin nebyl vůbec zvyklý, ovšem i ta byla nakonec velice dobrá. 

Nejen po tréninku, ale i mezi jídly

Pentha Pro se jeví nejen jako skvělý potréninkový doplněk, ale také jako vhodná náhrada stravy v období, kdy máte delší prodlevy mezi jednotlivými jídly. Protein je hutný a díky obsahu mléčného proteinu, zasytí na opravdu dlouhou dobu.

Pentha Pro můžete pořídit v těchto příchutích: oat smothie, borůvka, irská čokoláda a skořice

Závěrečné zhodnocení

Musím říct, že z Pentha Pro jsem byl velice příjemně překvapen

Za jediný malý nedostatek považuji velikost dávky. Zatímco u většiny proteinových přípravků je jedna dávka 30g, u Pentha Pro je to 40g, a tudíž velké balení (2,25kg) neobsahuje “standartních” 75 dávek, ale pouze 56. 

Pokud chcete vyzkoušet přírodnější a zdravější protein, který není slazený aspartamem ani acesulfamem K, ale pouze zdravotně nezávadnou sukralózou nebo (v případě příchutě ovesné smoothie) steviol-glykosidy, je Pentha Pro ideální volbou pro vás

Tabulka cen pro Prom-IN Pentha Pro
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena: 1199 Kč
Cena: 1199 Kč

Komentáře (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád vyjádřil svůj názor? Pošli nám komentář.