Protein & Co Natural Whey: Skvělý protein bez chemie [recenze]

Když se řekne protein, většina sportovců si automaticky vybaví klasický syrovátkový protein, který je v ideálním případě vyrobený pomocí metody křížové mikrofiltrace (CFM). Stále více lidí však s postupem času preferuje proteiny bez chemie, které jsou mnohdy doslazované třeba stévií a neobsahují zbytečná aditiva navíc. A právě proto jsme se rozhodli podívat na Natural Whey od společnosti Protein & Co, která nás před nějakým časem opravdu zaujala.

Protein&Co Natural Whey
Kategorie: Proteiny
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Protein&Co Natural Whey
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  525 Kč

Na úvod ještě zbývá dodat, že od této společnosti jsme v minulosti recenzovali například jejich vlajkový produkt CFM Whey Protein 80. Teď už však zpátky k hlavnímu tématu dnešní recenze.

Čím je Natural Whey jedinečný?

Ze všeho nejdřív bychom se v rámci naší recenze měli podívat na složení, které je nejdůležitějším aspektem při výběru doplňku. Konkrétně Natural Whey je bez přidaného cukru i zbytečných sladidel, vyrábí se z mléka od volně se pasoucích krav a k dochucení bylo použito pouze kvalitní lyofilizované ovoce nebo například pravé italské kakao. Stejně jako u předchozích produktů této značky, i zde najdete komplex trávicích enzymů s označením Opti-7-Digest. Po stránce složení tak opravdu nemáme co vytknout, protože tenhle protein si zachovává naprosto čisté složení bez jakýchkoliv zbytečných ingrediencí.

Recenze a hodnocení Protein&Co
Od Protein&Co jsme dostali celou řadu suplmentů. Se všmei jsme ale byli spokojeni.

V jakých příchutích se vyrábí?

Jak jsme již avizovali v předchozím odstavci, k dochucení tohoto produktu bylo použito primárně lyofilizované ovoce, což znamená, že v nabídce najdete zejména ovocné příchutě. Konkrétně se pak jedná o příchutě jako je mango, malina, banán nebo třeba jahoda či borůvka, kterou jsme si na recenzi vybrali i my. Pokud byste náhodou nebyli tak úplně fanoušky těchto ovocných příchutí, budete se muset spokojit s čokoládovou variantou, která má ale mnoho pozitivních recenzí, takže si troufám tvrdit, že nebudete zklamaní.

Jaká je příprava Natural Whey?

Pokud jde o přípravu tohoto proteinu, je dobré vědět, že se nijak neliší od ostatních produktů. A v praxi tak stačí vzít 30 gramů proteinu (jednu odměrku) a smíchat ji se 200 ml studené vody nebo mléka. Po důkladném promíchání v šejkru nebo mixéru je pak produkt nachystaný k pití a vy si ho tak můžete dopřát buď samotný, nebo například s kostkami ledu, což v letních měsících může přijít vhod. Chuť je přitom naprosto přirozená a krásně ovocná, což ocení zejména ti z vás, kterým zkrátka a dobře nevyhovuje umělá pachuť většiny klasických syrovátkových proteinů. Pokud jde o konzistenci, v proteinu zůstávají drobné kousky lyofilizovaného ovoce, což byl zpočátku nezvyk, ale samozřejmě to ničemu nevadí.

Protein&Co recenze, hodnocení a test
Borůvkový Natural Whey chutnal naprosto parádně a nemáme mu co vytknout.

Jak hodnotíme cenu Natural Whey?

Natural Whey je tak z našeho pohledu skvělý produkt, který může posloužit jako alternativa klasických syrovátkových proteinů, které mohou někdy chutnat poněkud uměle. Samozřejmě je ale nutné počítat s tím, že relativně nákladné vstupní suroviny (jako je třeba lyofilizované ovoce) se nutně promítnou i do finální ceny proteinu. Za půl kila tohoto produktu tak zaplatíte v době psaní této recenze hned 565 korun, za kilové balení pak v závislosti na příchuti mezi asi 870 a 940 korunami. To je samozřejmě více než u mnoha jiných produktů, ale na druhou stranu to kompenzuje opravdu dobré složení. 

 

Tabulka cen pro Protein&Co Natural Whey
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  525 Kč

Závěrečné zhodnocení: Skvělá alternativa klasických produktů

Závěrem zbývá snad už jen shrnout důležité informace obsažené v této recenzi. Natural Whey je skvělý protein jak po stránce složení, tak i po stránce chuti a naprosto chápeme, že se bude zamlouvat každému, kdo zkrátka a dobře odmítá chemicky chutnající proteiny plné umělých sladidel a dalších aditiv, která v produktu nemusí nutně být. Bohužel je však třeba mít na paměti, že za prvotřídní složení si budete muset trochu připlatit, a tak protein samozřejmě vychází o něco dráž než konkurenční produkty. Přesto si troufáme tvrdit, že má své opodstatnění a jeho nákup můžeme jedině doporučit.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.