Protein & Co Snack IT: Ideální svačina (nejen) na cesty

K produktům společnosti Protein&Co jsme se v rámci našich recenzí dostali teprve nedávno a to jejich vlajkovou lodí CFM Whey Protein 80. Byli jsme z ní ale tak nadšení, že jsme se bez váhání pustili i do hodnocení dalších produktů a mezi nimi nesměla chybět ani jejich vícesložka s příznačným názvem Snack It. Jak chutná? A dokáže obyčejný protein skutečně zahnat hlad? Na to se podíváme v rámci této recenze.

Protein & Co Snack IT
Kategorie: Proteiny
Chuť
9.9/10
Rozpustnost
9.9/10
Stravitelnost
9.9/10
Složení
9.9/10
Cena
9.9/10
Celkové hodnocení
9.9
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Protein & Co Snack IT
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  569 Kč

Na úvod zbývá ještě podotknout, že tento produkt je součástí našeho žebříčku nejlepších vícesložkových proteinů, a pokud vás tedy zajímá více komplexní porovnání s ostatními produkty než detailní recenze, podívejte se na zmíněný žebříček. Teď už ale zpátky k tématu dnešní recenze.

Komplexní složení pro maximální výsledky

Ačkoliv suverénně nejoblíbenější jsou ve světě sportovní výživy syrovátkové proteiny, ty vícesložkové mají také obrovské opodstatnění a v některých situacích mohou být dokonce lepší než ty syrovátkové. Konkrétně Snack It je pak kombinací CFM syrovátkového koncentrátu, CFM syrovátkového izolátu, vaječného proteinu, hrachového proteinu a mléčného koncentrátu. Kromě toho v produktu najdete i čekankovou vlákninu a opět i Opti-7-Digest, který Protein&Co používá i do zmiňovaného CFM Whey Protein 80, o kterém jsme již psali samostatnou recenzi. Ke slazení pak byla použita sukralóza, produkt obsahuje přírodní vanilkové aroma pro vanilkovou příchuť a kakao pro čokoládovou verzi.

Protein&Co recenze a hodnocení Snack It
Snack It je nově dostupný kromě těchto dvou příchutí také v kokosové variantě.

Jak se Snack It používá?

Velikou výhodou vícesložkového proteinu je, že se každý ze zdrojů bílkovin uvolňuje jinou rychlostí, což znamená, že Snack It může přijít vhod třeba v situacích, kdy úplně nestíháte pravidelné jídlo nebo například kvůli práci nemáte možnost se v klidu najíst. Když vezmete 45 gramů tohoto produktu a smícháte jej s pomocí šejkru se 300 až 400 ml vody, dostanete relativně hustý nápoj krémové konzistence. Při přípravě zbytečně nepění ani nedělá hrudky, takže je hotový za chvilku a můžete si ho dát naprosto kdekoliv.

Dokáže zasytit? A jak chutná?

Dalším důležitým aspektem při výběru ideálního proteinu je samozřejmě chuť. A zatímco třeba dříve recenzovaný CFM Whey Protein 80 se vyrábí hned ve 12 dostupných příchutích, Snack It jste dondávna mohli sehnat jen ve dvou, a sice v poměrně konzervativní vanilce a čokoládě. Nově je však na oficiálních stránkách dostupná také kokosová příchuť a vzhledem k vysoké poptávce je dost pravděpodobné, že v dohledné době přibudou další. Ačkoliv příchutí není úplně mnoho, ať už si vyberete kteroukoliv z nich, můžete se těšit na přirozeně chutnající a krásně krémový protein, na kterém je skvělé už jen to, že dokáže opravdu příjemně zasytit. Ačkoliv jsme k tomu byli nejprve poměrně skeptičtí, vzhledem k husté konzistenci po vypití opravdu nebudete mít pár hodin hlad. Samozřejmě, že protein není náhradou kvalitní a pestré stravy, ale jako řešení do ztížených podmínek obstojí na jedničku.

Jak hodnotíme cenu?

Snack It je, opět podobně jako ostatní produkty z repertoáru Protein & Co, v nabídce ve dvou různých variantách. Zaprvé si můžete koupit klasickou kilovku tohoto proteinu, která vás v době psaní této recenze vyjde na 569 korun, což je za nás velmi příjemná cena. Druhou možností je však sáhnout po zvýhodněném balení dvou kilovek, což vyjde na 999 korun a to je za nás opravdu velmi příjemné a v takovém případě produkty od Protein & Co jen horko těžko hledají konkurenci. Ještě se hodí dodat, že pokud se rozhodnete koupit najednou dvě kilovky, můžete si vybrat dvě stejné příchutě i každý produkt v jiné variantě – žádné restrikce se vám tedy v tomto ohledu nekladou.

Tabulka cen pro Protein & Co Snack IT
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  569 Kč

Závěrečné zhodnocení: Jeden z nejlepších vícesložkových proteinů

V závěru nám nezbývá než zopakovat to, co jsme zmiňovali u předešlých recenzí produktů Protein & Co. Pokud si tento vícesložkový protein koupíte, můžete se těšit na dobrou chuť, skvělé složení a co je pro mnoho sportovců opravdu důležité, velmi příjemnou cenu. V konečném důsledku si proto myslíme, že Snack It od Protein & Co patří právem mezi nejlepší vícesložkové proteiny na trhu a pokud vás vícesložky lákají více než klasické syrovátkové proteiny, tenhle produkt doporučujeme vyzkoušet všema deseti.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (1)

Pavel
Červen 3, 2024

Nic proti levnejsim variantam, taky jsem po nich donedavna sahal, ale kvalitu bych asi nehodnotil podle toho, jak me to zasyti nebo jaka je rozpustnost. Co treba kvalita syrovatky nebo samotneho mleka? Cim byly ty kravy krmeny a jake podminky k zivotu mely? Dostavam do sebe jen kvalitni bilkoviny nebo taky nejakou tu naloz zbytkovych hormonu, antibiotik, pesticidu z krmnych smesi, apod.?

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(-1)