Kulturistika.com Pumper: Brutální pumpa bez stimulantů [recenze]

Pokud jste už viděli náš žebříček nejlepších předtréninkovek bez stimulantů, nebo jste dokonce četli náš článek o tom, proč před tréninkem nepoužívat stimulanty, jistě víte, že jsme velcí fanoušci těchto doplňků a sami je u nás v redakci pravidelně používáme. Když jsme proto dostali možnost vyzkoušet poměrně novou předtréninkovku Pumper, za kterou stojí Kulturistika.com, ani na minutu jsme neváhali.

Kulturistika.com New 100% Pumper
Kategorie: Nakopávače
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Efekt
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Kulturistika.com New 100% Pumper
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  499 Kč

V této recenzi vás samozřejmě provedeme všemi aspekty, které považujeme za důležité pro každého, kdo o nákupu předtréninkovky Pumper skutečně přemýšlí. Pojďme se na to podívat.

Špičkové složení, které si najde příznivce

Nejdůležitějším aspektem každého doplňku bývá obvykle složení. A v tomto případě musíme Pumper pochválit. Jak jste nejspíš už pochopili, je bez stimulantů, takže neobsahuje kofein ani jiné látky, po kterých by se vám po večerním tréninku špatně usínalo nebo po kterých byste měli nepříjemné výkyvy energie. Doplněk tak sází na následující složení v jedné dávce (19 gramů):

  • 5000 mg citrulin malátu
  • 5000 mg argininu Alfa-ketoglutorátu
  • 3000 mg betainu hydrochloridu
  • 3000 mg beta alaninu
  • 2000 mg l-ornitinu
  • 20 mg kapsaicinu
  • 10 mg synefrinu

A to považujeme za naprosto dostačující, i když musíme narovinu přiznat, že třeba takové Serious Pre obsahuje v jedné porci o něco více citrulinu. Na druhou stranu ale třeba beta alaninu, kapsaicinu a synefrinu mají oba produkty stejně a betainu dokonce obsahuje Pumper až 3x tolik. V konečném důsledku jsou tak oba produkty srovnatelné, ale na Pumperu oceňujeme úsporné složení bez jakýchkoliv marketingově zajímavých pozlátek, které ale za nás nemají pro běžné cvičence využití (typicky např. BCAA v pre-workoutech). Ke slazení byla použita sukralóza a k barvení beta karoten, což je za nás ideální scénář.

Naprosto bezproblémová příprava

Při výběru produktu by leckoho mohla zajímat i příprava, i když problematická rozpustnost je často spojená spíše třeba s proteiny než s předtréninkovými doplňky. Na Pumperu musíme ocenit primárně to, že lze rozmíchat pouze lžičkou ve sklenici, takže i v případě, že do fitka dorazíte bez šejkru a na baru jsou ochotní vám půjčit lžičku, si v klidu drink připravíte. Zajímavé je pro nás jenom to, že přiložená odměrka je opravdu malá a na pokrytí doporučené dávky potřebujete hned 5 odměrek. Upřímně bychom ocenili spíše jednu velkou odměrku, ale samozřejmě na funkčnost ani přípravu Pumperu to nemá žádný vliv. 

Kulturistika.com Pumper hodnocení
Přiložená odměrka je opravdu malá a doporučenou dávku pokryjete až 5 odměrkami.

Co říkáme na cenu?

V době psaní této recenze vyjde 20 dávek suplementu Pumper na 549 korun, což odpovídá 27 korunám za jednu dávku. To je cena naprosto srovnatelná s jinými (mnohdy po stránce složení a efektu mnohem horšími) suplementy, takže ani tady nemáme co vytknout. Když si počkáte na slevu, dá se samozřejmě sehnat i levněji, ale 27 korun za dávku je velmi přijatelná cena.

Tabulka cen pro Kulturistika.com New 100% Pumper
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  499 Kč

Brutální chuť, která zasluhuje 10/10

Drobnou nevýhodou Pumperu může být, že v době tvorby této recenze se vyrábí pouze ve variantě mango (o případných změnách vás budeme informovat), což nemusí být každému úplně po chuti. My máme upřímně řečeno mango v oblibě a pro intenzivní a lehce kyselé pre-workouty jsou podle nás ovocné příchutě ideální. V této sekci si opět nedokážeme odpustit srovnání s již zmíněným Serious Pre, protože obě předtréninkovky jsou vlastně velmi osvěžující, kyselé a zároveň i sladké. Doporučili bychom ovšem přípravu tak alespoň ve 300 ml vody, což je dvojnásobek výrobcem doporučovaných 150 ml, ale pokud nejste vyloženě fanoušci extrémně koncentrované a kyselé chuti, budete spokojenější, když si drink uděláte slabší. Pak mu ale není vůbec co vytknout.

Mango Pumper recenze
Mangový Pumper chutná skvěle. Bohužel ale nemáte jinou možnost volby příchutě.

Skvělý efekt po celou dobu tréninku

Pokud od předtréninkovky očekáváte, že vás nakopne a porazíte s její pomocí třeba dlouhodobý spánkový deficit a náročný den v práci, v případě Pumperu budete (vzhledem k absenci stimulantů poněkud očekávatelně) zklamaní. Jestli od pre-workoutu chcete spíše to, aby podpořil vaše napumpování a po celou dobu vám pomáhal vyždímat z tréninku maximum, pak budete z Pumperu nadšení tak jako my. Pili jsme ho zhruba půlhodinu před tréninkem a zaznamenali jsme primárně lehké pálení uší (způsobené beta-alaninem) a masivní prokrvení, které je patrné už ve chvíli, kdy se začnete rozcvičovat. Zároveň lépe vynikne vaše žilnatost a ta vydrží celý trénink, který v našem případě ale nepřekračuje hodinu a půl, takže nemůžeme soudit, jak je to u delších tréninků. Každopádně Pumper je přesně tím, co od předtréninkového suplementu očekáváme a doporučujeme jej proto všema deseti.

Závěr: Pre-workout, který stojí za zkoušku

Co říct závěrem? Snad jenom to, že Pumper je předtréninkovka, která rozhodně stojí za zkoušku. Je k dostání za dobrou cenu, má složení, které sice na první pohled vypadá úsporně, ale obsahuje všechno podstatné a co je nejdůležitější – opravdu při tréninku šlape. Pokud s ní žádné zkušenosti nemáte, určitě ji doporučujeme vyzkoušet. A jestli jste ji již měli možnost otestovat, budeme rádi, když se s námi (a dalšími potenciálními zákazníky) podělíte o svou zkušenost v komentářích pod recenzí.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.