Reflex Instant Whey Pro – Královský protein! (Recenze)

V moři všemožných výrobců suplementů, kteří se snaží za co nejmenší výrobní náklady vyrobit suplement, který se bude dobře prodávat naivním sportovcům, existují desítky. Najdou se mezi nimi ale i tací, kteří opravdu staví na kvalitě a nebojí se úměrně k tomu svůj produkt nacenit. Jednou z takových společností je Reflex Nutrition, jejíž produkty se pravidelně umisťují na předních příčkách našich testování suplementů.

Tentokrát jsme se rozhodli proklepnout Instant Whey Pro, abychom zjistili, zda i tento protein patří ke špičce ve své kategorii, nebo zda to jsou jen vyhozené peníze. Vyplatí se tedy? To se dnes dozvíte. 

Reflex Instant Whey Pro
Kategorie: Proteiny
Rozpustnost
9.8/10
Složení
9.9/10
Chuť
6.5/10
Cena
7.9/10
Stravitelnost
9.9/10
Celkové hodnocení
8.8
z 10 bodů
Tabulka cen pro Reflex Instant Whey Pro
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1599 Kč
Cena:  1099 Kč
Cena:  1499 Kč

Pro kompletnost zbývá ještě dodat, že produkt jsem vyzkoušel v pěti různých příchutích - vanilka, čokoláda, jahoda&malina, banán a slaný arašídový karamel. V dnešní recenzi tedy budu hodnotit nejen produkt ve srovnání s konkurencí, ale i jednotlivé varianty mezi sebou.

-

Naprosto prvotřídní složení i pro vrcholového sportovce

Začal bych tím nejdůležitějším aspektem, protože složení je ten hlavní důvod, proč bych do Instant Whey Pro investoval.

  • Zaprvé je zdrojem bílkovin nativní syrovátkový izolát, který při procesu výroby z kravského mléka nepřekročí 10°C a jsou v něm tedy zachovány všechny důležité bioaktivní frakce (beta-laktoglobulin, alfal-aktalbumin a další). Kromě toho produkt obsahuje i ultrafiltrovaný syrovátkový protein a koncentrát mléčné bílkoviny.
  • Zadruhé v tomhle proteinu najdete hned 2 miliardy probiotických kultur, 50mg trávicích enzymů (konkrétněji amylázy, proteázy, celulázy, laktázy a lipázy) v dávce.
  • Zatřetí je celý protein ještě obohacený o volný glutamin a o peptide-bonded glutamin, což jsou dvě skvěle využitelné formy této aminokyseliny. 

V konečném důsledku tak máte “na talíři” protein, který je dokonale stravitelný, má bezkonkurečně nabitý profil aminokyselin a zároveň obsahuje XY důležitých frakcí, které mají zcela zásadní vliv nejenom na budování svalové hmoty, ale na celkové zdraví a vitalitu každého člověka. 

Ani pokud dojde řeč na přidané látky, nemá se Instant Whey Pro (naštěstí) čím pochlubit. Celkový dojem kazí snad jen použití zahušťovadel a zvýrazňovačů chuti, které z mého pohledu nemají co dělat v proteinu této cenové kategorie a hlavně této kvality. Nenajdete zde ale žádné špatně využitelné bílkoviny, kontroverzní aspartam, protispékavé látky, stabilizátory ani další složky bez využití.

Jak dobré má složení Reflex Instant Whey Pro?
Za skvělým designovým zpracováním produktů se skrývá ještě lepší složení, které potěší i vrcholové sportovce.

Chuť, která rozhodně nepotěší každého sportovce

Jak jsem již předeslal v úvodu, vyzkoušel jsem hned 5 různých příchutí tohoto proteinu. A hned na úvod musím říct, že žádná z variant mě příliš nepotěšila. Příchutě sice nechutnaly uměle, ale na druhou stranu byly i při použití “pouhých” 250ml vody (což je méně, než používám při recenzování jiných proteinů) velmi nevýrazné a deklarovanou příchuť bylo v některých případech velmi těžké vůbec detekovat. 

  • Slaný arašídový karamel (6/10) - Víte, jak chutná arašídové máslo? Výrazné aroma, specifická, ale pro mě výtečná chuť, krémovitá konzistence. Tak přesně takový tento protein nebyl. Chuť byla nevýrazná a kdybych nevěděl, o jakou příchuť se jedná, arašídové máslo by mě rozhodně nenapadlo jako první. Hodnotím ho tedy 6 body z 10 možných.
  • Vanilka (6.5/10) - Ani vanilková příchuť nebyla pro mě to, co jsem čekal. Opět působila nevýrazně a i když si u proteinů obvykle stěžuji, že chutnají přeslazeně, Instant whey proteinu by trocha sladidla navíc rozhodně neublížila. Dávám mu tedy 6,5 bodů z 10.  
  • Čokoláda (7.5/10) - Čokoládová příchuť již byla o něco lepší. Působila výrazněji, plněji, připomínala mi čokoládový pudink. Nicméně pokud srovnám tuto příchuť například s orgasmus-způsobující čokoládovou variantou MPS-5 od Czech Virusu, je to neporovnatelné. Přesto ale byla oproti předchozím daleko lepší, tudíž jí dávám 7,5 bodů z 10.  
  • Malina a jahoda (7.5/10) - Paradoxně to byla příchuť, na kterou jsem se těšil ze všech nejméně, protože přiznejme si, že čokoláda a vanilka jsou osvědčené klasiky, které umí většina výrobců dobře a ostatní jsou obvykle o něco horší. V tomto případě to bylo ale naopak, malina a jahoda působili výrazně, plně, jejich chuť byla v porovnání s předešlými variantami intenzivnější a stejně jako čokoládová verze mi připomínal pudink, tentokrát však jahodový. Dávám jí 7,5 bodů z 10 možných. 
  • Banán (6/10) - Teto příchuť banán rozhodně připomínala, nicméně stejně jako u ostatních platí, že se rozhodně nemůžete těšit na výrazný chuťový zážitek. Jestli máte rádi neslazené nápoje, protein pravděpodobně oceníte. V opačném případě se mu doporučuji vyhnout. Hodnotím ho 6 body z 10.

V souvislosti s příchutěmi se tedy hodí říct, že i když tento protein rozhodně nepatří k nejchutnějším, vše je vykompenzováno ostatními pozitivními efekty, kvůli kterým se vyplatí protein koupit. Chuť by měla být až na posledním místě. 

Nejlepší příchutě Reflex Instant Whey Pro
I když chuť proteinů rozhodně není nejlepší, vše je vykompenzováno dobrým složením.

 

Koupit za nejlepší cenu

Úplně bezproblémová rozpustnost

Také pokud jde o rozpustnost, není proteinu Instant Whey Pro co vytknout. Když odměrku vysypete do šejkru s vodou, začne se protein sám od sebe rozpouštět, což není vůbec typické. Samozřejmě se nerozpustí celý a při míchání lžičkou stále zůstávají hrudky, tudíž použití šejkru je stále nutné. Stačí ale pár zaštěrchání a protein můžete servírovat.

Použil jsem k přípravě asi 250ml vody, což se později ukázalo jako stále poměrně velké množství. Doporučuji proto použít ještě méně vody. 

Rozpustnost proteinu Reflex Instant Whey Pro
Instant Whey Pro je jedním z mála proteinů, který se sám od sebe začne rozpouštět. Šejkr ale pro lepší přípravu stejně potřebujete.

Poněkud zavádějící cena

Pokud si koupíte dvoukilové balení Instant Whey Pro, vyjde vás jedna dávka na nějakých 17 Kč. A to je opravdu velmi příjemná cena za produkt takové kvality, nemyslíte? Má to ale háček.

Cena je udávaná za dávku 25g a protein obsahuje stejných 80% bílkovin jako většina konkurenčních produktů, jejichž dávkování je vyšší. Zbývají vám tedy dvě možnosti- přijmout po tréninku méně bílkovin, nebo zvýšit dávkování a počítat s tím, že se protein řádné prodraží. 

Tabulka cen pro Reflex Instant Whey Pro
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1599 Kč
Cena:  1099 Kč
Cena:  1499 Kč

Závěrečné zhodnocení

Instant Whey Pro je bezpochyby jedním z nejlepších proteinů na trhu. Bezkonkurenční složení, čistota, kvalita a navíc poměrně slušná cena, která je odpovídající účinkům, z něj dělají produkt, který prostě a jednoduše můžeme jen a pouze doporučit. Bohužel ale si musíte zvyknout na chuť, která není příliš lákavá. Kvůli ní sice nikdo protein nekupuje, nebo by alespoň neměl, ale přeci jen se po čase trochu omrzí.

O tom, že kvalitní proteiny můžou dobře chutnat, přitom některé produkty konkurence jasně svědčí. Například výše zmíněný protein od Czech Virusu. I tak ale tento protein rozhodně doporučit.

Velký test syrovátkových proteinů (VIDEO):

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (11)

Radek Hamršmíd
Červenec 18, 2019

Naopak chuť je výborná, není tak přeslazený jako jiné proteiny, mám vyzkoušenou pouze vanilku, ale musím říct, že s plnotučným mlékem je jak rozteklá vanilková smetanová zmrzka. Pokaždé se těším, až to do sebe naleju

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(-1)
Mirek Dvořák
Červenec 24, 2019

Ahoj Radku,

Tenhle protein je drahý mimo jiné kvůli tomu, jak dobře je z něj odstraněna každá problematická surovina vč. laktózy. Přidávat si protein do mléka je z hlediska využitelnosti naprostý nonsense. Obzvláště po tréninku, kdy tělo potřebuje živiny bezprostředně po výkonu.

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(-1)
Radek Hamršmíd
Červenec 31, 2019

Ahoj Mirku, díky za informaci. Beru tuto skutečnost na vědomí.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Tomáš
Září 28, 2019

Ahoj Mirku, mohu se zeptat na Tvůj názor ohledně kombinace proteinu (taky užívám od Reflexu) s mandlovým mlékem? To neobsahuje laktózu, jako klasické a víc mi protein chutná, než s vodou... Díky Tomáš

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Říjen 6, 2019

Ahoj Tomáši.

Z toho čistě fyziologického hlediska se můžeme bavit o tom, že tuk (např. z mandlového mléka) zpomaluje trávení proteinu, a tudíž se bílkoviny vstřebávají pomaleji. Já si myslím, že pokud chceš protein užívat třeba v průběhu dne, vůbec ničemu těch pár gramů tuku a sacharidů navíc nevadí, ale po tréninku bych možná vážně preferoval spíše vodu.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Ondras
Leden 27, 2022

Ono to asi nebude uplne jednoznačné..Protein s vodou se bude zaručeně vstřebávat způsobem,jaký výrobce zamýšlel a mít aminoprofil daného výrobku..V případě zapijení mlékem,se může samozřejmě aminoprofil pozměnit a tím i vstřebatelnost..Pokud zapíjet mlékem,tak jedině odtučněným..Existují studie,kde zapíjení syrovátkového proteinu odtučněným mlékem po výkonu má lepší účinky na MPS než v případě zapíjení vodou..

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Adam
Září 2, 2019

Já kupuju jen tento :) Chuťově mi přijde naprosto luxusní (doporučená dávka vody je 150ml na 25g proteinu), takže do 250ml bych to ani nezkoušel, protože by to fakt byla jak voda :) Naopak musím přidávat cca na 180ml, jinak je chuť až moc intenzivní a má takový chemický ocas. Jediné co mi vadí je opravdu ta dávka 25g s tím, že mohli udělat alespoň 25g odměrku ... když dělám větší porci tak občas nevím, zda sem dal 6 nebo 7 odměrek.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Karlitos
Červenec 9, 2020

No ja nevím, ale mám doma asi 15 odměrek za tu dobu nastřádaných. Prkotina

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Reflex forever
Červenec 19, 2020

Nejlepší protein na trhu , skvělá chuť , cena není vůbec tak vysoká jak uvádíte , pohybuje se normálně kolem 1050-1150 za 2200g.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
např. Jan Novák
Září 17, 2020

pokud chuťově porovnám Prom in a Extrifit, tak přirozenější chuť má Extrifit, Prom in chutná dost chemicky

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Petra
Květen 21, 2022

Ahoj, koupila jsem si příchuť slaný karamel a pravda je, že to se slaným karamelem nemá nic společného, ale nicméně musím říct, že mi i tak chutná. Navíc je to první protein, který snáším velmi dobře (nenafukuje mě). U jiných proteinů jsem se do pití musela spíše nutit, ale na tenhle se vyloženě těším. Cítím se po něm dobře. Jediné, co mě zajímá je to dávkování. Na obale je napsáno dávka 35g (nikoliv 25g). Dávka 35g má odpovídat jedné odměrce v balení, ale když to hodím na váhu, tak 35 gramům odpovídají odměrky dvě... Jak to tedy je? Mám si dávat 2 odměrky nebo jednu? :-)

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)