Aplikace Sweatcoin – Peníze za každý krok? (Zkušenosti)

Jak byste se tvářili, kdyby vám někdo řekl, že můžete vydělat peníze pouhým chozením? Pravděpodobně byste tomu vůbec nevěřili, nebo by vám to minimálně přišlo velmi podezřelé. Sweatcoin vám ale skutečně může přinést peníze. Jak je to možné a kolik kroků je třeba nachodit? To se dozvíte v dnešní recenzi.

Sweatcoin
Sweatcoin
Kategorie: Ostatní
Přehlednost
9.5/10
Praktičnost
8.7/10
Výdělečnost
7.2/10
Design
9.6/10
Rychlost vyplácení peněz
8.0/10
Celkové hodnocení
8.6
z 10 bodů

Na úvod zbývá ještě dodat, že aplikaci jsem testoval hned několik týdnů, tudíž vás upozorním i na případná negativa této appky. Teď už se ale pojďme pustit do samotného hodnocení

Jak to celé funguje? Není to podvod?

Fungování celé aplikace je velmi jednoduché. Stáhnete si ji, ověříte totožnost, telefonní číslo a další základní údaje a už zbývá jen strčit telefon do kapsy a chodit. Za každých 1000 kroků obdržíte jeden Sweatcoin. A až jich budete mít dost, budete si moct koupit televizi, chytré hodinky, pětidenní pobyt v Disneylandu a další více než zajímavé věci.

Jak si ale vysvětlíme v následujících odstavcích, novou domácnost vám chození v nejbližších letech nezajistí. Pokud ale upustíte od materiálních tužeb, můžete svým chozením přispět třeba k vysazování nových stromů, podpořit genderovou vyváženost v Burkině Faso, nebo vybrat jakýkoliv jiný crowdfundingový projekt, který se vám zalíbí. A už jen kvůli tomu, že můžete svým pohybem někomu pomoci, se tahle aplikace podle mého názoru vyplatí.

A jak to, že jsi mohou dovolit platit takto hodnotné ceny? Mají totiž příjem z reklam, u kterých ale musím ocenit, že nejsou nikterak násilné a nenarušují běžné používání aplikace. Můžete obdržet nějaké Sweatcoiny navíc za zhlédnutí reklamy, maximálně čas od času uvidíte banner, který upozorní na společnosti podporující tento projekt. Kromě toho samozřejmě plynou autorům aplikace i zisky ze samotných nabídek zboží, protože i to je pro výrobce logicky dobrá reklama pro jejich produkt. To vás ale stále nijak neomezuje v běžném používání aplikace, tudíž se z mého pohledu jedná o velmi dobře navržený koncept, který rozhodně stojí za vyzkoušení.

-
Jak jste asi pochopili, vydělat chozením na chytrou televizi by zabralo přinejmenším několik let.

Přehledné zpracování a snadné použití

Co musím velmi ocenit, je přehledné zpracování aplikace, díky němuž se budete v celém programu dobře orientovat. Hned na úvodní stránce jasně vidíte, kolik kroků jste dnes nachodili a kolik Sweatcoinů tím pádem nasbírali.

Vybráním dalších záložek hned dostanete možnost své virtuální semince utratit, pozvat své přátele a v žebříčku přehledně sledovat, který z nich si jak vede i sledovat svůj status, jež lze případně vylepšit častějším chozením.

-
Sweatcoin v sobě kombinuje velmi přehledné zpracování s atraktivním designem.

Kolik se chozením dá doopravdy vydělat?

Pokud jste dočetli moji dnešní recenzi až sem, pravděpodobně vás zajímá, kolik se dá chozením vydělat. Když vezmeme v potaz, že máte sedavou práci a povinnosti doma, zvládnete za den nachodit průměrně zhruba 10 000 kroků a tím pádem i vydělat 10 Sweatcoinů, což by se vzhledem k hodnotě cen, které si můžete vybrat, dalo převést na necelých 15 Kč.

Libovolnou částku můžete darovat na různé crowdfundingové akce, ale hmotné předměty si můžete koupit zhruba od 10 000 Sweatcoinů. To v praxi znamená, že sami byste museli chodit necelé 3 roky, abyste si některou z těchto odměn mohli koupit. Nabídka je ale opravdu slušná, můžeme například zmínit tyto Marathon offers:

  • 400 €/19 500 Kč na nákup zboží značky Nike za 13 000 SWC
  • 1000 $/30 000 Kč na letenky KLM za 20 000 SWC
  • 75" 4K Smart TV Samsung za 20 000 SWC (tedy za 30 000 Kč)

Bez pomoci kamarádů či dalších rodinných příslušníků, kteří vám své mince pošlou, to tedy půjde jen těžko. Na druhou stranu při průměrném zisku 15 Kč denně si za rok takto vyděláte skoro 5500 Kč, což už rozhodně není zanedbatelná částka.

-

Opravdu vám peníze vyplatí?

Většina z vás je pravděpodobně stále na pochybách, jestli po ustavičném šetření a obepisování kamarádů opravdu obdrží slíbenou odměnu. Proto mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že odměny či peníze na váš účet opravdu dorazí, ale až po dvou týdnech. Vybírat si můžete jak z tzv. „Offers for today,“ což jsou většinou předplatné nějakých aplikací, jednoduché či levné gadgety a podobné ceny, které se mění každý den.

Druhou možností jsou tzv. „Marathon offers,“ což už jsou věci o poznání dražší, například iPhone, GoPro a další, ale nepřijde vám daná věc jako taková, nýbrž vám vyplatí danou částku na PayPal. No a pokud nastřádáte menší částku, která vám nebude stačit na žádnou z těchto cen, můžete podpořit libovolný charitativní projekt.

Vyzkoušet aplikaci Sweatcoin

Má Sweatcoin nějaká negativa?

Jak jsem již jednou zmiňoval, Sweatcoin není dobré vnímat jako prostředek ke zbohatnutí, ale můžete svým chozením přeci jen podpořit nějaké dobročinné projekty. Určitou daní za to je bohužel vysoká náročnost na baterii telefonu, protože při používání aplikace nemůžete mít aktivní spořič baterie, který by mohl ovlivnit přesnost počítání kroků.

Přesnost počítání sama o sobě představuje z mých zkušeností ale také drobný problém. Běžně se mi stávalo, že mi hodinky při chůzi napočítali o 1500 kroků více, než kolik mi GPS z telefonu později uznal jako reálně nachozených.

-
To, že jste nachodili 10000 kroků, ještě nutně nemusí znamenat, že opravdu obdržíte 10 Sweatcoinů, obzvlášť pokud máte zapnutý spořič baterie.

Můj názor na Sweatcoin

Sweatcoin je z mého pohledu aplikací, kterou prostě a jednoduše musíte mít. I když má svá drobná negativa, stále je podstatně lepší než chodit "naprázdno," protože při nejmenším podpoříte dobrou věc, což je z mého pohledu samo o sobě velmi dobrý důvod ke stažení.

A když vám chození půjde od ruky a budete schopni se spojit se svými kamarády, budete si moci koupit i nejrůznější věci, kterými prakticky vybavíte svoji domácnost.

Kde stáhnout aplikaci Sweatcoin?

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (16)

Petr Semrád
Září 29, 2020

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli se kroky automaticky mění na sweatcoiny. Nebo musím někde něco zmáčknou?

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Martin
Listopad 16, 2020

Kroky se převádějí samy

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Jakub
Duben 24, 2022

Kroky se samy převádějí na sweatcoiny.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Pavel
Listopad 18, 2020

Ahoj,

„Marathon offers,“ zrušili, jsou nahrazeny aukcemi.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Stanislava
Listopad 24, 2020

Dobrý den chci se zeptat kolik má 1 Sweatcoin převedený na české koruny? a pokud si nic nevyberu u Vás v obchodě a budu si chtít sweatcoiny převést na peníze,kde najdu jak na to,

Děkuji

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Iva
Prosinec 12, 2020

0,001 Kč nebo tak nějak.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(-4)
..
Červenec 19, 2021

0.01 $ je obchodní cena

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(-1)
Honza Hynk
Prosinec 28, 2020

Já bych se chtěl zeptat jestli si můžu koupit za 1000 sweatcoin penize na paypal

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(-2)
Budka
Leden 3, 2021

Zdravim, nevim jestli nemám něco špatně, ale přesto, že mi apka ukazuje třeba 5212 kroků, ale převedeno mám jen 202 kroků, což je nějakých 0,20 sweatcoin. Čím to může být?

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
ST.SK
Leden 7, 2021

Najlepsie je mat vonku zapnute GPS aj DATA. Aplikacia si overuje, ci sa pohybujete mimo budovy. Najlepsie je si dodatocne skontrolovat stav prevedenych sweatcoinov za posledne dni cez Conversion History.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Budka
Leden 8, 2021

Už jsem na to přišel, ono to sice počítá kroky asi všechny (+- podle krokoměru na hodinkách), ale započítává to jen kroky venku od někud někam ... tím myslím, že když třeba cvičím venku a mezi seriemi chodím, tak to nepočítá (resp. nepřevádí) kroky ... ale cestu u domu na hřiště ano

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Natálie
Březen 19, 2021

Koupila jsme si věc za 10coinu a nepřišel mi žádný dotazkín na vyplnění nevím jak je vrátit zpět nebo jak dotazník najdu...

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Patrik
Červen 12, 2021

dal jsem všech svých cca 6,5 coinů na dobročinné účely ( na ryby v moři ) ale moc nevím jak jím to pomůže.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(-1)
ScarDexCz
Srpen 22, 2021

Když si chci dát peníze na paypal tak tam nemám sweatcoin influencer co mám dělat prosím

Souhlasím(+12)
Nesouhlasím(0)
Tobias
Říjen 10, 2021

Jak převedu sweet coin na platebni kartu a jde to?

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-6)
Tina
Leden 5, 2024

Daju sa sweatcoiny previesť na PayPal ? Ak áno tak jak sa to robí ?

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)