Vilgain Hazelnut Cocoa Spread: Máslo, které si zamilujete [recenze]

Ořechová másla jsou ve fitness komunitě velmi žhavé téma. Někteří sportovci na ně nedají dopustit a pravidelně je zařazují do jídelníčku, zatímco jiní se jim zásadně vyhýbají. V posledních letech se totiž stalo zvykem prezentovat ořechová másla jako naprosto zdravou potravinu s výbornými nutričními hodnotami. Realita je ale taková, že když ořechové máslo nemá opravdu kvalitní složení, rozhodně se neřadí mezi zdravé potraviny. Z toho důvodu se snažíme pravidelně recenzovat populární ořechová másla a podrobně se zabýváme jejich složením, abyste při nákupu jasně věděli, do čeho své peníze investujete. V dnešní recenzi se podíváme na Vilgain Hazelnut Cocoa Spread. Toto máslo od zákazníků sklízí samé pozitivní reakce. Je skutečně tak kvalitní? Pojďme to zjistit!

Vilgain Hazelnut Cocoa Spread
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Roztíratelnost
8.0/10
Kvalita surovin
9.0/10
Složení
8.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
8.6
z 10 bodů

 

Nejlepší cenu pro Vilgain Hazelnut Cocoa Spread najdete na Heureka.cz
Zkontrolovat cenu

Složení má pár nedostatků

Při nákupu jakéhokoliv ořechového másla si vždy podrobně prostudujte jeho složení. Ačkoliv na první pohled mohou všechna másla vypadat téměř totožně, složení jednotlivých produktů se zásadně liší. Od toho se následně odvíjejí i jejich nutriční hodnoty. Hazelnut Cocoa Spread od značky Vilgain obsahuje 37 % pražených lískových ořechů, kokosový olej, sladidlo erythritol, datle v prášku, kakaový prášek, kakaové máslo, kokosovou mouku a slunečnicový lecitin. Pokud ho porovnáte s ořechovými másly od konkurenčních výrobců, na první pohled vám bude jasné, že toto máslo obsahuje pouze zlomek ořechů. Právě celkový podíl ořechů na složení dost jasně napovídá o tom, jak kvalitní je celé složení. Hned na druhém místě v seznamu použitých ingrediencí je kokosový olej, který je někdy označován jako superpotravina, jindy pro změnu jako čistý jed. Jak už to tak bývá, pravda je někde uprostřed. Kokosový olej rozhodně nemá nějaké zázračné schopnosti a výrobci při výčtu jeho pozitivních vlastností často přehání, stejně tak se ale v normálním množství nejedná o nic nebezpečného, z čeho byste si měli dělat strach.

Obsah datlí a kakaa v másle hodnotíme pozitivně. Díky nim výrobce nemusel sahat po umělých barvivech ani sladidlech. Stejně tak nelze nijak kritizovat kvalitu jednotlivých surovin nebo jejich původ. Nutriční hodnoty tohoto másla ale nejsou nikterak působivé. V porovnání s většinou konkurenčních produktů totiž obsahuje ve 100 gramech více kalorií (618 kcal), více tuků (50 g), mnohem více sacharidů (29 g) a méně bílkovin (8,8 g). Rozhodně tedy nelze říct, že by Vilgain Hazelnut Cocoa Spread představovalo ideální pravidelnou svačinu nebo že by svým složením mohlo konkurovat těm nejlepším máslům na trhu.

Nepřehlédněte
Hledáte-li máslo s nekompromisním složením, přečtěte si naši recenzi na Czech Virus Choconut.

Bezproblémová roztíratelnost

Velmi důležitým faktorem, který je při výběru ořechového másla potřeba vzít v potaz, je také jeho roztíratelnost. Pokud je máslo moc tuhé, je totiž poměrně komplikované ho rozetřít nebo třeba přidat do kaše. V tomto směru si však Vilgain Hazelnut Cocoa Spread vede naprosto perfektně. Má skvělou konzistenci, díky kterého ho bez problému naberete na lžičku nebo třeba rozetřete nožem. Díky tomu se dá přidat v podstatě do jakéhokoliv jídla, ale dopřát si ho můžete klidně i samotné.

Výrobce doporučuje máslo skladovat v chladu, nicméně kvůli zachování dobré konzistence ho nedoporučuji nechávat v lednici. Tam totiž poměrně rychle ztuhne a stane se špatně roztíratelným. Na druhou stranu však po vytažení z lednice stejně rychle zase „změkne”.

Vilgain lískooříškové máslo recenze a hodnocení
Bezproblémová roztíratelnost a skvělá chuť. To jsou hlavní přednosti tohoto másla.

Chuť vás zaručeně dostane

Buďme k sobě upřímní. I kdyby nějaké máslo mělo naprosto perfektní složení a stálo jen pár korun, nikdo by o něj neměl zájem, pokud by špatně chutnalo. Přece jenom hlavní důvod, proč si většina lidí ořechové máslo koupí, je ten, že skvělé chutná. Co se týče chuti, Vilgain Hazelnut Cocoa Spread je naprosto dokonalý. Nutno podotknout, že hodnocení chuti je velmi individuální, takže se mnou nemusí každý souhlasit, já si ale toto máslo nemůžu vynachválit. Ačkoliv obsah ořechů není příliš vysoký, na chuti byste to nejspíš ani nepoznali. Zároveň máslo není vůbec přeslazené, takže výsledná chuť působí dost přirozeně. Tomu pochopitelně přispívá vysoký obsah kakaa. Chuť proto hodnotíme na výbornou.

Nepřehlédněte
Některé ořechy jsou zdravější než jiné. Připravili jsme pro vás seznam 9 nejlepších ořechů.

Nepatří k nejlevnějším

Celkový dojem z tohoto másla poměrně kazí vysoká cena. Ve srovnání s jinými produkty z našeho žebříčku nejlepších ořechových másel je totiž v přepočtu na cenu za gram znatelně dražší. To by bylo pochopitelné, pokud by disponovalo opravdu nekompromisním složením. To ale není tento případ. Za Vilgain Hazelnut Cocoa Spread si proto budete muset něco málo připlatit. Je ale fér říct, že cenový rozdíl v porovnání s těmi nejlepšími produkty na trhu není tak závratný. Potíž je ale v tom, že tyto produkty mají podstatně lepší složení. Výsledný poměr ceny a kvality proto není nijak okouzlující.

Nejlepší cenu pro Vilgain Hazelnut Cocoa Spread najdete na Heureka.cz
Zkontrolovat cenu

Závěrečné zhodnocení

Vilgain Hazelnut Cocoa Spread je chuťově naprosto vynikající máslo, které ale bohužel trochu zaostává se svým složením. Záleží proto, který z těchto faktorů je pro vás důležitější. Nevadím vám připlatit si za výborné máslo, které ale nutně nemá ty nejlepší nutriční hodnoty? V tom případě nebudete litovat. V opačném případě vám ale bude více vyhovovat nějaký jiný produkt. V této souvislosti si proto dovolím opět odkázat na naše srovnání nejlepších ořechových másel.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.