Vilgain Tribulus Terrestris: Jaké má ve skutečnosti účinky? [recenze]

Kotvičník zemní, známý také jako tribulus terrestris, není na poli sportovních doplňků stravy žádnou novinkou. Je velmi populární v souvislosti s různými testosteronovými stimulanty, protože údajně podporuje tvorbu tohoto hormonu. Jak jsme ale rozebrali v našem článku Tribulus pod drobnohledem, tento efekt se u zdravých a mladých mužů téměř neprojevuje. Přesto má kotvičník mnoho různých zdravotních benefitů a jeho suplementace rozhodně může dávat smysl. V naší dnešní recenzi se proto podíváme na Vilgain Tribulus Terrestris, který se pyšní mimořádně vysokým obsahem účinné látky protodioscin. Jak jsme s ním byli spokojeni?

Vilgain Tribulus
Stravitelnost
9.0/10
Dávkování
9.0/10
Kvalita surovin
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnocení
9.0
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Tribulus
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  519 Kč

Poctivé a transparentní složení

Co se týče samotného složení, není v tomto případě moc co hodnotit. Každá celulózová kapsle obsahuje pouze extrakt z kotvičníku a protispékavou látku. To je samozřejmě dobře, protože v podobném produktu jsou jakákoliv aditiva jen na škodu. Za zmínku ale stojí obsah účinné látky protodioscin. Právě ten stojí za většinou pozitivních účinků tribulusu. Protodioscin se řadí do skupiny látek zvaných saponiny. Ty mají celkem široké spektrum příznivých účinků na tělo, ale žádná není tak účinná jako protodioscin. Dalo by se tedy říct, že účinnost kotvičníku se odvíjí od toho, kolik obsahuje protodioscinu. A v tomto směru si tribulus od značky Vilgain vede velmi dobře.

Zatímco většina konkurenčních výrobků informace o obsahu protodioscinu vůbec neuvádí nebo se omezí pouze na informaci ohledně celkového obsahu saponinů, Vilgain transparentně zveřejňuje přesný obsah této účinné látky. To je velké plus, jelikož má člověk jistotu, že užívá něco, co má smysl. Není totiž kotvičník jako kotvičník. Spousta produktů obsahuje mnohem menší množství účinné látky, což je také důvodem, proč může mít každý tribulus jiný účinek.

Kotvičník zemní aktin
Transparentní složení a přesný obsah protodioscinu si rozhodně zaslouží pochvalu.

 

Jak tribulus terrestris dávkovat?

Užívání tribulusu není žádná věda. Standardní dávka představuje 2 kapsle, které je potřeba pořádně zapít vodou. Zvýšená dávka se skládá celkem ze 4 kapslí za den, které je možné užít buď zároveň nebo postupně. Doporučení ohledně užívání tribulusu nejsou ustálená, takže se dá přesně říct, jak vysoká dávka je ideální. Z toho důvodu doporučuji následovat doporučení výrobce a začít na standardní dávce. Pokud se vám po čase bude zdát, že nepociťujete žádný efekt, vyzkoušejte zvýšenou dávku. Jedno balení vydrží při standardním dávkování na 45 dní.

kotvičník zemní aktin recenze
Stadnardně bývá doporučováno používat 2 kapsle kotvičníku, ale dá se zvýšit až na 4.

 

Účinky jsou velmi subjektivní

Než se rozhodnete tribulus užívat, pamatujte na to, že jeho účinky může vnímat každý jinak. Ačkoliv tribulus nepůsobí na hladinu testosteronu tak, jak se často říká, přesto nabízí řadu zdravotních benefitů. Jejich projevy jsou ale velmi subjektivní. Jednou z největších výhod tribulusu je snižování pocitu únavy nebo zvyšování pocitu energie. V této oblasti ale hraje zásadní roli velké množství faktorů, a proto nelze objektivně říct, do jaké míry je případný pozitivní efekt v tomto směru zapříčiněn právě suplementací tribulusu. Stejně tak případný pozitivní vliv na hladinu testosteronu se projeví spíše u starších lidí, kteří mají dlouhodobě jeho hladinu nižší, zatímco mladý člověk žádný rozdíl nepozná.

Velkou výhodou kotvičníku je fakt, že pokud to s jeho užíváním opravdu nepřeženete, nemusíte se obávat nějakých nepříjemných vedlejších účinků. Z toho důvodu si nemusíte dělat starosti ani s žádnými zažívacími potížemi, jelikož z hlediska stravitelnosti jsme nezaznamenali žádné problémy.

Nepřehlédněte
S nedostatkem energie před tréninkem vám pomohou také kvalitní předtréninkové nakopávače. V našem srovnání nejlepších nakopávačů vám poradíme, na co si dát při jejich výběru pozor.

 

Cena by mohl být nižší

Tribulus od značky Vilgain si od nás sice odnesl pochvalu za kvalitní a transparentní složení, při hodnocení ceny už ale tak pozitivní nebudeme. Je naprosto pochopitelné, že kvalitní suplementy jsou dražší než jejich méně kvalitní alternativy. V tomto případě ale výrobce cenu přece jenom trochu přestřelil. V porovnání s konkurenčními produkty zaplatíte za Vilgain Tribulus Terrestris někdy i dvojnásobnou částku. Do určité míry je vysoká cena odůvodněná, výsledný poměr ceny a kvality ale není tak dobrý, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Tabulka cen pro Vilgain Tribulus
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  519 Kč

Pro koho je tribulus vhodný?

Na závěr je potřeba odpovědět na otázku, pro koho je tento suplement vlastně vhodný. Obecně se dá říct, že z tribulusu mohou profitovat především starší muži, kteří mají nižší hladinu testosteronu. Stejně tak může pomoci mužům i ženám s podporou libida nebo nedostatkem energie. Dalo by se tedy říct, že kotvičník je také vhodný zejména pro lidi trpící nadbytečným stresem. Pokud ale hledáte suplement, který vám zázračně zvýší hladinu testosteronu, jste na špatné adrese. Tribulus není žádná kouzelná bylinka a jeho účinky jsou v médiích často nadhodnocovány.

Nepřehlédněte
Máme pro vás osvědčené rady, jak přirozeně zvýšit hladinu testosteronu.

Shrnutí na závěr

Vilgain Tribulus Terrestris je kvalitní suplement s obsahem kotvičníku a vysokým podílem účinné látky protodioscin. Z hlediska složení mu není co vytknout, naopak musíme ocenit velkou transparentnost. V porovnání s konkurenčními produkty je ale poměrně drahý, takže nemusí vyhovovat každému. Pokud máte od tribulusu realistická očekávání a nevadí vám si za kvalitní suplementy připlatit, můžeme vám ho vřele doporučit.

Pro dnešní recenzi je to od nás vše. Budeme ale rádi, když se s námi podělíte o své zkušenosti s tribulusem v komentářích.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.