Nu3tion L-Glutamin 400g

Glutamin není tak úplně obyčejný doplněk stravy, je velice účinný a jeho suplementace přináší celou řadu důležitých benefitů. Jako většina aminokyselin, podílí se i glutamin ...více

Výrobce: Brand
od 399 Kč

Kde koupit

Popis produktu

Glutamin není tak úplně obyčejný doplněk stravy, je velice účinný a jeho suplementace přináší celou řadu důležitých benefitů. Jako většina aminokyselin, podílí se i glutamin zásadním způsobem na regeneraci poničených svalových vláken. Narozdíl od ostatních aminokyselin ale napomáhá glutamin udržovat dusíkovou bilanci v těle, zlepšuje proteosyntézu, dokáže předcházet hypoglykémii, odvádí z těla amoniak a posiluje celkovou imunitu těla. Při dlouhodobém užívání navíc působí vysoce anabolicky. Podle mnohých studií má glutamin dokonce i schopnost snižovat chutě na alkohol či na sladkosti. Zkrátka a dobře se jedná o univerzální a nepostradatelný doplněk. 

Nu3tion L-Glutamin v bodech:

  • kvalitní suplement za bezkonkurenční cenu
  • oddálení únavy i při velmi intenzívních trénincích
  • zkracuje celkový čas, který svaly potřebují k regeneraci
  • pomáhá doplnit svalový glykogen, který tělo spotřebovává během tréninku 
  • zvyšuje celkovou koncentraci aminokyselin ve svalových i kosterních vláknech 
  • stabilizuje činnost prostaty
  • působí synergicky s mnoha ostatními doplňky (například s kreatinem)

Pro koho je l-glutamin určený?

L glutamin je pro tělo naprosto přirozenou látkou a tudíž nepůsobí škodlivě a nemá žádné nežádoucí účinky. Je vhodný pro všechny sportovce- od vrcholových kulturistů či powerlifterů až po amatérské běžce. Jeho užívání není limitováno věkem, pohlavím ani intenzitou tréninku jedince. Přečtěte si několik význam výhod užívání glutaminu.

Složení:

Jedinou složkou tohoto produktu je 100% glutamin v prášku. 

Nutriční hodnoty na 100g: 

Energie: 1680kJ/400kcal, Bílkoviny: 99g, Sacharidy: 0, Tuky: 0

Jak l-glutamin dávkovat?

Výrobce na obalu uvádí užívat 6g tohoto doplňku rovnoměrně rozložených ve dvou denních dávkách. Toto dávkování je vhodné pro začínající cvičence,  kteří na tréninku nedosahují takové intenzity. U pokročilejších cvičenců je možné užívat až 20g denně rozložených do 4 denních dávek. Více o dávkování glutaminu najdete v tomto článku.

Jak se l-glutamin tvoří? 

Glutamin je semiesenciální aminokyselina, což znamená,  že si ji tělo dokáže v určitých etapách života vyrobit. Dochází k tomu poměrně jednoduchou reakcí kyseliny glutamové a enzymu zvaného glutaminsyntetáza. Během této reakce dojde k fixaci amoniaku a na konci stojí pouze čistý l-glutamin. 

Jakou má l-glutamin chuť a rozpustnost?

L-glutamin od společnosti Nu3tion je velice dobře rozpustný, nepění ani nevytváří hrudky. 

K dostání je pouze v neochucené variantě, tudíž je jeho chuť přirozeně mírně nakyslá. 

Upozornění

Tento produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Nevystavujte přímému slunečnímu svitu ani mrazu, hrozí znehodnocení produktu.  L-glutamin není vhodný pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným používáním produktu.

Star mask
Průměr: 0.00
Hlasovalo: 0 lidí

Recenze/zkušenosti

Máš dotaz k produktu? Nebo bys jen rád/a napsal/a svou zkušenost? Pošli nám recenzi nebo komentář k tomuto produktu.

Podobné produkty