Viridian 100% Organický kokosový olej 500g

100% Organický, za studena lisovaný panenský kokosový olej.  Tento produkt je oficiálně certifikován evropským autorizačním úřadem Soil Association jako organický produkt s garantovaným ekologickým původem ...více

Výrobce: Brand
od 547 Kč

Kde koupit

Popis produktu

100% Organický, za studena lisovaný panenský kokosový olej. 

Tento produkt je oficiálně certifikován evropským autorizačním úřadem Soil Association jako organický produkt s garantovaným ekologickým původem použitých ingrediencí (kategorie „ORGANICKÝ“ lze uvádět pouze u schválených a certifikovaných produktů).

Tento produkt je držitelem ocenění: „WINNER – Soil Association Organic Food Awards 2012“

Organický kokosový olej má tolik úžasných vlastností, že je nelze ani spočítat… Organický kokosový olej můžeme používat nejen při péči o pokožku, ale jelikož obsahuje vynikající a zdravé esenciální mastné kyseliny, má své nezastupitelné místo i v kuchyni. Můžeme ho přidávat do různých ovocných nápojů a koktejlů určených na snížení váhy a používá se také jako intenzivní olejová kůra na vlasy (jednoduše včešte do vlasů, nechte působit asi 30 minut, vlasy umyjte jako obvykle a budete překvapeni, jak budou krásně hedvábné a mladistvě zářivé).

 

Benefity produktu:

  • Svou čistotou a složením splňuje tento produkt parametry kategorie Kosher
  • Všechny složky jsou 100% aktivní
  • Produkt je oficiálně certifikován autorizačním úřadem Soil Association jako organický produkt s garantovaným ekologickým původem použitých ingrediencí.
  • Produkt neobsahuje rafinované tuky
  • Produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ozařované složky
  • Neobsahuje složky živočišného původu: vhodné pro vegany
  • Neobsahuje konzervační prostředky, umělá barviva, pšeničný lepek, pšenici, laktózu, přidané cukry, kvasnice, stearát hořečnatý

 

Slova Supertrener.cz

Kokosový olej je olej z kokosových ořechů ( Cocos nucifera ), který se běžně používá díky svému složení mastných kyselin. Většina z kokosového oleje jsou střední nasycené triacylglyceroly (65%) se středně dlouhým řetězcem, triglyceridy nebo MCT jsou triglyceridy, které mají mastné kyseliny s délkou uhlíku 6-12.

Je velice vhodný do vašich diet, protože MCT v kokosovém oleji podporují spalování tuků, ale pouze za předpokladu, že jím nahradíte některé kalorie ve vašem jídelníčku, ale jste stále v kalorickém deficitu. Potom může kokosový olej malinko zvýšit rychlost odbourávání tuků během dne. To se zdá být o něco silnější pro lidi s nadváhou ve srovnání s lidmi štíhlými, ale byl prokázán účinek pro všechny dle dostupných studií. 

Zařazením kokosového oleje do vaší stravy neočekávejte razantní rychlejší spalování tuků, ale jeho zařazení do jídelníčku místo jiných potravinových mastných kyselin může být součástí jemného doladění dietního plánu.

Jeho využití je i kosmetické, kokosový olej se zdá být srovnatelný nebo lepší než minerální oleje a je relativně lepší pro pokožku a vlasy než ostatní běžné dietní oleje. Účinky kokosového oleje se zdají být hydratační jak pro pokožku a vlasy, a mají nízký alergický potenciál. 

Tepelná úprava potravin kokosovým olejem se zdá být neškodná (použití jako domácí olej na vaření), ale fritování může být spojeno s výrobou polyaromatických uhlovodíků (karcinogenní látky), která je společná pro všechny testované mastné kyseliny i z jiných olejů. Kokosový olej můžete v klidu použít na vaření a vše by mělo být v pořádku, protože tam se nezdá být velké množství strukturálních změn během jednoho vaření. Je vlastně nejideálnější pro tepelnou úpravu, ale já doporučuji přípravu dietní bez jakýchkoli olejů a olej používat pouze na studenou kuchyni nebo vyjímečně na zpestření pro vaření.

 

Slova na závěr:

Je hezké jak nové trendy odporují s dřívějším tvrzením, že kokosový olej je nevhodný a mnoho dietních poradců se mu vyhýbá, ale dnešní situace je jiná a kokosový olej patří mezi špičku z dostupných olejů.

Kokosový olej doporučuji zařadit do každé fitness domácnosti a střídat jej třeba s extra panenským olivovým olejem. Do jídelníčků ho již zařazujeme, protože je i nově zde v nabídce shopu kulturistika.com a není již tedy problém ho sehnat.

 

Nutriční informace:

 Počet dávek v balení: dle užití  100g
 Energetické hodnoty  900kcal
 Bílkoviny  0g
 Sacharidy  0g
 Tuky  100g
 Z toho kyselina laurová C12:0(MCT)  49%
 Z toho kyselina myristová C14:0  12%
 Z toho kyselina kaprylová C8:0(MCT)  8%
 Z toho kyselina palmitová C16:0  8%
 Z toho kyselina kaprinová C10:0(MCT)  6%
 Z toho kyselina olejová C18:1  5%
 Z toho kyselina stearová C18:0  3%
 Z toho kyselina kapronová C6:0  1%
 Z toho linoleová kyselina C18:2  1%
 Omega 6  90mg
 Omega 9  200mg
 MCT  3.000mg

 

Složení:

100% Organický kokosový olej (100% Organic Cocus nucifera).

 

Doporučené dávkování:

Obvyklá dávka – jedna čajová lžička = cca 5g.

Star mask
Průměr: 5.00
Hlasovali: 2 lidé

Recenze/zkušenosti

Pavla Šlehofer
Únor 18, 2016
Thumbs up Doporučuje produkt
Hodnocení celkem:
Star mask

Používám ho všude. Dává jídlu lepší chuť. Občas ho použiji jako masku na vlasy a obličej :-) ...

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Petr Nejezchleb
Červen 20, 2015
Thumbs up Doporučuje produkt
Hodnocení celkem:
Star mask

Výborný olej, parádně voní.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)

Podobné produkty