Carun Konopné semínko loupané 500 g

Konopné semínko se vyznačuje vysokým obsahem bílkovin, minerálů, prospěšných rostlinných sterolů, obsahuje všechny základní aminokyseliny a další velmi důležité látky pro lidský organismus. Vyznačuje se ...více

Výrobce: Brand
od 261 Kč

Kde koupit

Popis produktu

Konopné semínko se vyznačuje vysokým obsahem bílkovin, minerálů, prospěšných rostlinných sterolů, obsahuje všechny základní aminokyseliny a další velmi důležité látky pro lidský organismus. Vyznačuje se ideálním poměrem (1:3) esenciálních mastných kyselin (EMK) omega-3 a omega-6, který je lidskému organizmu nejbližší a zajišťuje správnou funkci metabolismu.Semínko se doporučuje užívat nejen jako součást pestré stravy, ale například i při vyšší fyzické i psychické zátěži.

Konopné semínko by mělo být pravidelnou součástí pestré stravy.Esenciální mastné kyseliny jsou životně důležité pro správnou funkci celého organismu, neboť jsou součástí buněčných membrán. Udržují hormonální rovnováhu, brání vysoušení, šupinatění pokožky a lámání vlasů. Účastní se na celkově dobrém fyzickém a psychickém pocitu zdraví a jsou významné v prevenci kardiovaskulárních onemocnění, bronchiálního astmatu, artritidy, autoimunitních chorob nebo roztroušené sklerózy. Vědecké práce provedené v posledních letech poukazují na to, že se důležité kanabinoidní receptory nacházejí v centrální nervové soustavě a v mnoha periferních tkáních včetně imunitního, reprodukčního a zažívacího systému, v sympatetických gangliích, hormonálních žlázách, tepnách, plicích, srdci, v očích, kostech a také v pokožce. Carun konopné semínko loupané je vyrobeno z kvalitních odrůd a je loupáno velice šetrně, aby se uchovaly veškeré hodnotné živiny.Dávkování: 

1-2 polévkové lžíce denněPoužití: konopné semínko loupané Carun doporučujeme užívat na lačno, poté kdykoliv během dne. Také je možné ho přidávat prakticky do všech jídel a je především chutnou přísadou do studených pokrmů, protože se vyznačuje příjemnou oříškovou chutí. Ve studené kuchyni si semínko zachová všechny potřebné živiny. Konopná loupaná semínka můžeme použít i na výrobu rostlinného mléka. Po otevření doporučujeme uchovávat v chladničce.

Může obsahovat stopy lepku a ořechů.

Nutriční údaje na 100 g konopného semínka loupaného:

Energetická hodnota 2470 kJ / 590 kcal

Tuky celkem 49 g  - z toho nenasycené mastné kyseliny 41 g  - nasycené mastné kyseliny 4 g

Omega 3 10 g 

Omega 6 29 g 

Bílkoviny 33 g 

Sacharidy 3 g 

Vláknina 2 g 

Ve 100 g                      % RHP* ve 20 g 

Sodík 16 mg                      **

Draslík 1100 mg                11

Hořčík 490 mg                   26

Vápník 110 mg                    3

Železo 13 mg                     19

Zinek 10 mg                      20

Fosfor 1200 mg                 34

Vitamin B1 1,2 mg             22

Vitamin B2 1,1 mg             16

Vitamin B3 9,1 mg             11

Vitamin B6 0,6 mg               9

 

* RHP = referenční hodnota příjmu 

** není legislativně stanoveno 

Star mask
Průměr: 4.50
Hlasoval: 1 člověk

Recenze/zkušenosti

Nermutova
Březen 9, 2022
Thumbs up Doporučuje produkt
Hodnocení celkem:
Star mask

Super misto orechu

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)

Podobné produkty