O magazínu SvětFitness.cz

SvětFitness.cz je internetový magazín zaměřující se na silové sporty a kulturistiku, správné stravování a v neposlední řadě i užitečnou suplementaci. Jako jeden z mála (ne-li jako jediný) magazín můžeme říct, že jsme naprosto nezávislí. Nikdo nás nesponzoruje, nikdo nám neplatí za testování a následné prosazování jejich doplňků a ani se nenecháváme ovlivnit jinými magazíny. A právě proto můžete mít stoprocentní jistotu, že naše recenze a žebříčky skutečně vychází jen z našich zkušeností. Když se nám něco nelíbí, upozorníme vás na to.

Nechceme, abyste vyhazovali peníze za nefunkční suplementy a zároveň opomíjeli ty, které se skutečně vyplatí užívat. A právě proto pravidelně píšeme i články, které vás budou vzdělávat i přinášet naprosto seriózní pohled na některé aspekty tréninku, výživy i suplementace. Vše samozřejmě stavíme nejen na vlastních zkušenostech, které ze silových tréninků máme, ale i na relevantních vědeckých studií.   

Kdo za webem stojí?

Roman Grigar (redaktor)

-

Strongman a powerlifter, který se živí jako osobní trenér a výživový poradce.

Do posilovny jsem se poprvé dostal v roce 2012 a jak už to tak bývá, bylo to po rozchodu s holkou. Tenkrát byl pro mě rozchod konec světa, dnes už ale děkuji za to, že se to stalo. Bez toho bych se nekousnul a nezačal se naplno věnovat fitness.

Začal jsem závodit jako powerlifter (silový trojbojař) a objel spoustu soutěží. Neminuly mě medaile, ani tituly mistra republiky nebo vícemistra světa. Postupem času mi silový trojboj nestačil a začal mě lákat Strongman. Tam se mi poměrně dařilo. Vyhrál jsem například Mistrovství Česka a Slovenska do 90kg, zůčastnil se týmových mezinárodních soutěží do 105kg pod záštitou Ultimate Strongman, kde jsme si z Mistrovství Evropy odvezli medaili za 3. místo.

Co se týče mého pracovního života. Od roku 2014 se živím naplno jako trenér a výživový poradce. Snažím se neustále posouvat ve všech směrech. Nejvíce mě baví zkoumání tréninkových metod pro zlepšování síly a vzdělávání v oblasti suplementů. Zejména pak zkoumání přírodních látek, které mohou podporovat jak zdraví, tak i výkon. Nemám rád, když mě někdo do něčeho nutí a když se z věcí stávají povinnosti. Rád si odpočinu od psychického vypětí - chodím pracovat fyzicky (nejčastěji stavět mosty) nebo hraji na klavír, případně kytaru.

 

Michal Houfek (redaktor)

-

Závodník v kulturistice, redaktor internetového magazínu SvětFitness.cz, člen Policie ČR. Všemi těmito slovy byste mě mohli charakterizovat. Ale ze všeho nejvíce se považuji za kulturistu, kulturistika je pro mě životní cesta, životním snem.

Cvičení v posilovně se věnuji už od svých 14 let, začátky byly velmi těžké a spoustu věcí jsem zpočátku dělal špatně, připravoval jsem se sám, stravoval jsem se sám a tréninky jsem si také vymýšlel sám, vše po mnoho let. Postupem času jsem svoje znalosti ohledně výživy, tréninku i suplementace zdokonaloval, zkoušel jsem, co na mě nejvíce funguje a stále jsem si zjišťoval nové informace.

Jednoho dne však přišel bod zlomu a já se chtěl kulturistice věnovat naplno, naplno pod profesionálním trenérem, pod profesionálním vedením. Na své první závody jsem se začal připravovat již na podzim roku 2018 a okamžitě jsem věděl, že kulturistika bude mou vášní. Užíval jsem si tu každodenní dřinu, přesně vymezené tréninky, které člověk musí odjet až do naprostého selhání, nikdy nepolevit a vše dodržovat na 100%, zkrátka se tomu věnovat 24 hodin denně. 

Pokud zrovna nejsem v posilovně, neustále se věnuji studování různých tréninkových metod, správného zdravého stravování nebo kvalitní suplementace. Jsem rád, že nyní své zkušenosti mohu předat vám, čtenářům prostřednictvím svých článků a odborných recenzí.

 

Daniel Ulman (redaktor)

-

Závodník ve physique a redaktor internetového magazínu SvětFitness.cz.

Moje první krůčky k fitness se objevily už v roce 2013, kdy jsem dost bojoval s obezitou, takže už ve svých 11 letech jsem se začal zajímat o výživu a cvičení. Cvičil jsem doma jen s vlastní vahou, mimo to jsem dělal thajský box a později jsem začal hrát fotbal. Pořádně jsem začal cvičit v zimě roku 2016, v době kdy jsem ještě hrával fotbal. Květen 2017 pro mě byl zásadní, skončil jsem s fotbalem a naplno jsem se tak začal věnovat fitness.

Mezi mé fitness úspěchy patří Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2019, kde jsem obsadil 1. místo v dorostu a 3. místo v juniorech a mé první závody na Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2018, kde jsem skončil 4. v dorostu. Pózing na prknech jsem si užil, ale na cvičení mě stejně nejvíce baví váhy a zlepšování se, tedy myšlenka fitness životního stylu.

Kromě posilovny, vaření a studia, trávím čas se svými blízkými, vzdělávám se v nových tréninkových metodách a výživě a nyní i píši články, ve kterých se s vámi podělím o své zkušenosti ze světa fitness.

 

Radim Kostura (redaktor)

-

Povědomí o kulturistice a posilování jsem měl v podstatě celý život. Můj otec je totiž obrovským fanouškem kulturistiky. Už jako malého mě brával s sebou do posilovny a malou posilovnu si dokonce udělal i doma ve sklepě. Tak nějak byla jen otázka času, kdy se i já začnu o kulturistiku zajímat.

Deset let jsem se však aktivně věnoval Taekwondu. Až v roce 2015 jsem se rozhodl skončit s Taekwondem a naplno začít cvičit.  Ze začátku jsem dělal všechno právě podle otce a pak také podle svého staršího bratra, který se momentálně věnuje silovému trojboji. Postupně jsem se však začal sám vzdělávat v tréninkových metodách a stravě

Dá se říct, že se z toho stala závislost a dnes si už ani nedokážu představit život bez cvičení. Baví mě ten životní styl, ať už je to dodržování určitého jídelníčku nebo intenzivní trénink. Pořád se snažím zlepšovat a vzdělávat v tomto oboru. Nemám žádné soutěžní ambice, dělám to prostě jen proto, že mě to baví. Chci se jen neustále zdokonalovat, dělat to lépe a posouvat se dál, jak v tréninku, tak ve stravě.

Zároveň jsem také, stejně jako můj otec, velkým fanouškem kulturistiky. Neustále sleduji přípravy a tréninky profesionálních kulturistů, různé soutěže. Také se velice zajímám o historii tohoto sportu a jeho vývoji.