O magazínu SvětFitness.cz

SvětFitness.cz je internetový magazín zaměřující se na silové sporty a kulturistiku, správné stravování a v neposlední řadě i užitečnou suplementaci. Jako jeden z mála (ne-li jako jediný) magazín můžeme říct, že jsme naprosto nezávislí. Máme více, než 10 let zkušeností s fitness, stravou a cvičením.

Nikdo nás nesponzoruje, nikdo nám neplatí za testování a následné prosazování jejich doplňků a ani se nenecháváme ovlivnit jinými magazíny. A právě proto můžete mít stoprocentní jistotu, že naše recenze a žebříčky skutečně vychází jen z našich zkušeností. Když se nám něco nelíbí, upozorníme vás na to.

Nechceme, abyste vyhazovali peníze za nefunkční suplementy a zároveň opomíjeli ty, které se skutečně vyplatí užívat. A právě proto pravidelně píšeme i články, které vás budou vzdělávat i přinášet naprosto seriózní pohled na některé aspekty tréninku, výživy i suplementace. Vše samozřejmě stavíme nejen na vlastních zkušenostech, které ze silových tréninků máme, ale i na relevantních vědeckých studií.   

Kdo za webem stojí?

Michal Houfek (redaktor)

-

Závodník v kulturistice, redaktor internetového magazínu SvětFitness.cz, člen Policie ČR. Všemi těmito slovy byste mě mohli charakterizovat. Ale ze všeho nejvíce se považuji za kulturistu, kulturistika je pro mě životní cesta, životním snem.

Cvičení v posilovně se věnuji už od svých 14 let, začátky byly velmi těžké a spoustu věcí jsem zpočátku dělal špatně, připravoval jsem se sám, stravoval jsem se sám a tréninky jsem si také vymýšlel sám, vše po mnoho let. Postupem času jsem svoje znalosti ohledně výživy, tréninku i suplementace zdokonaloval, zkoušel jsem, co na mě nejvíce funguje a stále jsem si zjišťoval nové informace.

Jednoho dne však přišel bod zlomu a já se chtěl kulturistice věnovat naplno, naplno pod profesionálním trenérem, pod profesionálním vedením. Na své první závody jsem se začal připravovat již na podzim roku 2018 a okamžitě jsem věděl, že kulturistika bude mou vášní. Užíval jsem si tu každodenní dřinu, přesně vymezené tréninky, které člověk musí odjet až do naprostého selhání, nikdy nepolevit a vše dodržovat na 100%, zkrátka se tomu věnovat 24 hodin denně. 

Pokud zrovna nejsem v posilovně, neustále se věnuji studování různých tréninkových metod, správného zdravého stravování nebo kvalitní suplementace. Jsem rád, že nyní své zkušenosti mohu předat vám, čtenářům prostřednictvím svých článků a odborných recenzí.

Email: michal@svetfitness.cz

Radim Kostura (redaktor)

-

Povědomí o kulturistice a posilování jsem měl v podstatě celý život. Můj otec je totiž obrovským fanouškem kulturistiky. Už jako malého mě brával s sebou do posilovny a malou posilovnu si dokonce udělal i doma ve sklepě. Tak nějak byla jen otázka času, kdy se i já začnu o kulturistiku zajímat.

Deset let jsem se však aktivně věnoval Taekwondu. Až v roce 2015 jsem se rozhodl skončit s Taekwondem a naplno začít cvičit.  Ze začátku jsem dělal všechno právě podle otce a pak také podle svého staršího bratra, který se momentálně věnuje silovému trojboji. Postupně jsem se však začal sám vzdělávat v tréninkových metodách a stravě

Dá se říct, že se z toho stala závislost a dnes si už ani nedokážu představit život bez cvičení. Baví mě ten životní styl, ať už je to dodržování určitého jídelníčku nebo intenzivní trénink. Pořád se snažím zlepšovat a vzdělávat v tomto oboru. Nemám žádné soutěžní ambice, dělám to prostě jen proto, že mě to baví. Chci se jen neustále zdokonalovat, dělat to lépe a posouvat se dál, jak v tréninku, tak ve stravě.

Zároveň jsem také, stejně jako můj otec, velkým fanouškem kulturistiky. Neustále sleduji přípravy a tréninky profesionálních kulturistů, různé soutěže. Také se velice zajímám o historii tohoto sportu a jeho vývoji.

Email: radim@svetfitness.cz

Káťa Dobešová (redaktorka)

Ahoj! Jmenuju se Káťa a posilování se momentálně věnuji něco přes 6 let.
Cvičit jsem začala v mých 15, jelikož jsem byla hrozně hubená, slabá a chtěla jsem to změnit.

Začátky ve fitku byly asi jako každý holky. Vršek těla mi nic neříkal a v žádným tréninku nechyběly dřepy. Postupně jsem se do železa zamilovala a s tím i rostl můj zájem o více vědomostí. Později přišla strava, promyšlenější tréninky a přístup, no a v mých 18 letech padlo rozhodnutí závodit.
První sezóna dopadla nad očekávání, kdy jsem posbírala na každém startu medaile a i pár prvních míst. To jen nastartovalo můj motor vydat se dál směrem kulturistiky a posilování.

V roce 2021 jsem úspěšně absolvovala kurz instruktora fitness u Fitness Institutu a začala pracovat jako osobní a online trenérka. Pracuji převážně se slečnami a snažím se jim předávat své vědomosti založené na praxi i vzdělání, aby mohly od začátku cvičení i naší spolupráce využít svoje úsilí na maximum. Svoji praxi směřuji především na hypertrofický trénink a svalový růst.

Věřím, že kulturistika a vše s tím spojené, je věc, kterou člověk prozkoumává celý život a pokaždé se dá najít něco nového, co se může naučit. Právě to se mi na tom líbí a právě to mě žene dopředu. Sledovat mě můžete třeba na Instagramu

Mirek Dvořák (šéfredaktor) fitness specialista

-
Ahoj! Já jsem Mirek a ve Světe Fitness působím až na drobnou přestávku vlastně skoro od začátku. Tomu ale předcházelo pár let, kdy jsem žil snad jenom posilovnou, věnoval se mrtvému tahu a silovému trojboji, objížděl závody a získal pár medailí. Nejvíc si vážím asi republikového rekordu ve federaci WUAP. Kromě toho, že jsem cvičil, jsem se ale taky zajímal o jídlo a o suplementy, rád jsem si ve volném čase četl různé výzkumy a odborné knížky, abych toho co nejvíc věděl.  

Když jsem pak dostal možnost mluvit a psát o tom, co říká věda a co jsem si sám na sobě vyzkoušel, ani na chvilku jsem nezaváhal. A tak jsme pro vás začali tvořit Svět Fitness, který je jedním z nejnavštěvovanějších a troufáme si říct i nejrelevantnějších médií ve svém oboru. A i když dneska už mám priority nastavené úplně jinak, Svět Fitness je pro mě pořád srdcovka. Kromě posilování taky rád chodím na celodenní túry po horách, zahraju si s kamarády fotbal a snažím se mít co možná nejkomplexnější pohybové aktivity. 

Mirka najdete taky na našem YouTube kanálu SvětFitness

Email: mirek@svetfitness.cz

 

 

 

Adéla Velhartická (redaktor)

-

Ahoj,

jsem copywriterka a podnikatelka zaměřená na affiliate projekty všech odvětví. Se Světem fitness spolupracuji již nějaký ten pátek a jsem ráda, že se mohu účastnit konečně přehledného a kvalitního obsahu, který si toto odvětví rozhodně zaslouží. Cvičení a zdravý životní styl je pro mě mantrou - vzhledem k mému sedavému zaměstnání. 
 
Telefon: +420 732 336 378

 

 

Sebastián Okruhlica (redaktor) fitness specialista

-

Sport je moje celoživotní vášeň, mám k němu blízko už od malička. Dlouho jsem se věnoval primárně atletice, která mě taky nakonec zavedla až do posilovny. Každý správný sprinter ví, že aby získal jednu desetinu na startu, musí proto obětovat stovky hodin na tréninku. A přesně tahle dřina za oponou, kterou nikdo nevidí, byla moje největší vášeň. Každý kilo v posilovně mi pomohlo se o kousek posunout blíž k cíli a já jsem si fitko hodně rychle zamiloval. I když dnes už nezávodím, na mém vztahu k nekompromisním tréninkům se nic nezměnilo. Posilování je podle mě základ ke všem sportům, bez kterého se člověk zkrátka neobejde. A vzhledem k tomu, že miluju všechny druhy pohybu, fitko je stále nepostradatelnou součástí mého života. Věřím, že moje zkušenosti z vrcholové atletiky přinesou do Světa Fitness pohled na věci z trochu jiného úhlu, který jistě bude mnohým čtenářům vyhovovat.

Email: sebastian@svetfitness.cz

 

 

Jaroslav Janíček - Majitel webu SvetFitness.cz specialista zdravé výživy

-

Jsem online podnikatel, který aktivně cvičí, hraje squash (jestli jste z Brna dáme zápas). Aktivně se věnuji Světu Fitness a chci z něj vybudovat největší a nejlepší zdroj fitness informací v ČR a SK.

Kromě Světa Fitness se věnuji i recenznímu portálu 5nej.cz, spoluvlastním aplikaci AffilBox a vlastním aplikaci Děkovačka.

Pokud máte zájem spolupracovat s naším portálem, neváhejte mě kontaktovat na e-mailu k kontaktech.

Email: jarda@svetfitness.cz

Telefon: +420 724 021 026

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/jardajanicek/

Facebook: https://www.facebook.com/jarda.janicek.9

Twitter: https://twitter.com/jarda_janicek

Brněnská kancelář

 

Dále se na obsahu podíleli formou rozhovorů:

Vlastimil Kužel

-

Vlastimil Kužel je význačná postava v oblasti powerliftingu a těžké atletiky. S úctyhodným seznamem úspěchů je jeho kariéra skutečně impozantní:

  • 11x Mistr světa v powerliftingu: Toto číslo dokládá Vlastimilovu neuvěřitelnou konzistenci a výkonnost na nejvyšší světové úrovni.

  • 9x Mistr Evropy v powerliftingu: Kromě světové dominance si Vlastimil vybudoval pevnou pozici i na evropské půdě, což potvrzuje jeho devět titulů mistra Evropy.

  • Mr. Olympia Pro Powerlifting 2019: Tento prestižní titul je jedním z největších ocenění v oblasti těžké atletiky a powerliftingu. V roce 2019 se Vlastimil stal tímto vítězem, což je důkazem jeho vynikajících schopností a odhodlání.

  • Světové rekordy v organizacích GPC, WPC, GPA a WUAP: Vlastimil nejen získal mnoho titulů, ale také stanovil světové rekordy v několika hlavních powerliftingových organizacích. Tyto rekordy ukazují, že jeho výkon byl nejen konzistentní, ale také mimořádný.

Sledujte Vlastimila na Instagramu nebo na Facebooku.

 

Aleš Bursa

-

Aleš Bursa je osobní trenér v Praze s 15 lety zkušeností a praxe z ČR i zahraničí. Motivuje lidi ke cvičení, vzdělává a sdílí své zkušenosti.

Sledujte Aleše na Instagramu, Facebooku nebo YouTube.

Pavel Beran

-

IFBB PRO

Sledujte Pavla na Instagramu a na Facebooku.

Filip Grznár

Známý kulturista a MMA zápasník.

Sledujte Filipa na Facebooku a YouTube.

Jiří Orság

Olympionik soutěžící v nadhozu a trhu. Více o Jirkovi najdete na wikipedii.

Sledujte Jirku na YouTube. 

.... a mnoho dalších.