O magazínu SvětFitness.cz

SvětFitness.cz je internetový magazín zaměřující se na silové sporty a kulturistiku, správné stravování a v neposlední řadě i užitečnou suplementaci. Jako jeden z mála (ne-li jako jediný) magazín můžeme říct, že jsme naprosto nezávislí. Nikdo nás nesponzoruje, nikdo nám neplatí za testování a následné prosazování jejich doplňků a ani se nenecháváme ovlivnit jinými magazíny. A právě proto můžete mít stoprocentní jistotu, že naše recenze a žebříčky skutečně vychází jen z našich zkušeností. Když se nám něco nelíbí, upozorníme vás na to.

Nechceme, abyste vyhazovali peníze za nefunkční suplementy a zároveň opomíjeli ty, které se skutečně vyplatí užívat. A právě proto pravidelně píšeme i články, které vás budou vzdělávat i přinášet naprosto seriózní pohled na některé aspekty tréninku, výživy i suplementace. Vše samozřejmě stavíme nejen na vlastních zkušenostech, které ze silových tréninků máme, ale i na relevantních vědeckých studií.   

Kdo za webem stojí?

Michal Houfek (redaktor)

-

Závodník v kulturistice, redaktor internetového magazínu SvětFitness.cz, člen Policie ČR. Všemi těmito slovy byste mě mohli charakterizovat. Ale ze všeho nejvíce se považuji za kulturistu, kulturistika je pro mě životní cesta, životním snem.

Cvičení v posilovně se věnuji už od svých 14 let, začátky byly velmi těžké a spoustu věcí jsem zpočátku dělal špatně, připravoval jsem se sám, stravoval jsem se sám a tréninky jsem si také vymýšlel sám, vše po mnoho let. Postupem času jsem svoje znalosti ohledně výživy, tréninku i suplementace zdokonaloval, zkoušel jsem, co na mě nejvíce funguje a stále jsem si zjišťoval nové informace.

Jednoho dne však přišel bod zlomu a já se chtěl kulturistice věnovat naplno, naplno pod profesionálním trenérem, pod profesionálním vedením. Na své první závody jsem se začal připravovat již na podzim roku 2018 a okamžitě jsem věděl, že kulturistika bude mou vášní. Užíval jsem si tu každodenní dřinu, přesně vymezené tréninky, které člověk musí odjet až do naprostého selhání, nikdy nepolevit a vše dodržovat na 100%, zkrátka se tomu věnovat 24 hodin denně. 

Pokud zrovna nejsem v posilovně, neustále se věnuji studování různých tréninkových metod, správného zdravého stravování nebo kvalitní suplementace. Jsem rád, že nyní své zkušenosti mohu předat vám, čtenářům prostřednictvím svých článků a odborných recenzí. 

Radim Kostura (redaktor)

-

Povědomí o kulturistice a posilování jsem měl v podstatě celý život. Můj otec je totiž obrovským fanouškem kulturistiky. Už jako malého mě brával s sebou do posilovny a malou posilovnu si dokonce udělal i doma ve sklepě. Tak nějak byla jen otázka času, kdy se i já začnu o kulturistiku zajímat.

Deset let jsem se však aktivně věnoval Taekwondu. Až v roce 2015 jsem se rozhodl skončit s Taekwondem a naplno začít cvičit.  Ze začátku jsem dělal všechno právě podle otce a pak také podle svého staršího bratra, který se momentálně věnuje silovému trojboji. Postupně jsem se však začal sám vzdělávat v tréninkových metodách a stravě

Dá se říct, že se z toho stala závislost a dnes si už ani nedokážu představit život bez cvičení. Baví mě ten životní styl, ať už je to dodržování určitého jídelníčku nebo intenzivní trénink. Pořád se snažím zlepšovat a vzdělávat v tomto oboru. Nemám žádné soutěžní ambice, dělám to prostě jen proto, že mě to baví. Chci se jen neustále zdokonalovat, dělat to lépe a posouvat se dál, jak v tréninku, tak ve stravě.

Zároveň jsem také, stejně jako můj otec, velkým fanouškem kulturistiky. Neustále sleduji přípravy a tréninky profesionálních kulturistů, různé soutěže. Také se velice zajímám o historii tohoto sportu a jeho vývoji.

 

Mirek Dvořák (šéfredaktor)

-
Ahoj! Já jsem Mirek a ve Světe Fitness působím až na drobnou přestávku vlastně skoro od začátku. Tomu ale předcházelo pár let, kdy jsem žil snad jenom posilovnou, věnoval se mrtvému tahu a silovému trojboji, objížděl závody a získal pár medailí. Nejvíc si vážím asi republikového rekordu ve federaci WUAP. Kromě toho, že jsem cvičil, jsem se ale taky zajímal o jídlo a o suplementy, rád jsem si ve volném čase četl různé výzkumy a odborné knížky, abych toho co nejvíc věděl.  

Když jsem pak dostal možnost mluvit a psát o tom, co říká věda a co jsem si sám na sobě vyzkoušel, ani na chvilku jsem nezaváhal. A tak jsme pro vás začali tvořit Svět Fitness, který je jedním z nejnavštěvovanějších a troufáme si říct i nejrelevantnějších médií ve svém oboru. A i když dneska už mám priority nastavené úplně jinak, Svět Fitness je pro mě pořád srdcovka. Kromě posilování taky rád chodím na celodenní túry po horách, zahraju si s kamarády fotbal a snažím se mít co možná nejkomplexnější pohybové aktivity.