Pranamat ECO: Nejlepší možná investice do zdraví? [recenze]

Pokud trh se sportovním vybavením a výživou sledujete už nějaký ten pátek, jistě vám nemusíme připomínat, kolik se v průběhu času objevilo naprosto zbytečných produktů. Všechny však naštěstí spojuje to, že o pár let později si na ně nikdo ani nevzpomene. Čas od času se ale může stát, že nejste schopni odlišit jeden z takovýchto produktů od něčeho, co má opravdu velký potenciál a rozhodně stojí za vyzkoušení. Přiznáme se na rovinu, že přesně to byl i náš případ s akupresurní podložkou Pranamat ECO. Pak jsme ji ale vyzkoušeli a teď už na ni nedáme dopustit. O své zkušenosti bychom se s vámi rádi podělili v rámci této komplexní recenze.

Pranamat ECO
Kategorie: Ostatní
Funkčnost
10.0/10
Design
10.0/10
Kvalita provedení
10.0/10
Použité materiály
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Vyzkoušejte Pranamat ECO

 

Dodání a první dojmy

Na vyzkoušení podložky Pranamat ECO jsme se domluvili v pondělí a ve čtvrtek už jsme ji měli doma. Balík byl samozřejmě poctivě zabalený a samotná podložka byla ve druhé krabici, takže se nemusíte bát, že by se vašemu nákupu při přepravě něco stalo.

Jakmile balík přišel, samozřejmě jsme u nás v redakci neodolali a hned jsme Pranamat museli vyzkoušet. A musíme narovinu přiznat, že ze všeho nejdřív jsme měli pocit, že ležení na této podložce je zkrátka a dobře k nevydržení. Jednotlivé hroty jsou opravdu poměrně ostré a když si na ni lehnete, začne vás během chviličky celá část těla lehce pálit a kůže bude mírně začervenalá.

Pranamat ECO hodnocení a recenze

Náš prvotní dojem tak byl do značné míry podobný s tím, co sama společnost prezentuje v jednom z krátkých spotů na svém YouTube kanále:

Design a porovnání s konkurencí

Akupresurní podložka Pranamat ECO je tak populární, že v průběhu času se začala vyrábět i celá řada výrazně levnějších napodobenin. Je však na místě naprosto nezaujatě říct, že Pranamat ECO je poráží na plné čáře. Hlavní srovnání rozdílů, které na první pohled mezi těmito produkty vnímáme, jsme se vám rozhodli pro přehlednost zaznamenat do následující tabulky:

Pranamat ECO

Některé konkurenční produkty

Kvalitní a hlavně ergonomické provedení, kde všechno funguje tak, jak má.

Kokosové vlákno, které je uvnitř podložky, dobře pracuje s tlakem, který se rovnoměrně distribuuje a tedy způsobuje optimální promasírování

Konkurenční produkty mnohdy pro snížení ceny pracují s ne zcela vhodnými látkami.

Například použití molitanu pro výplň podložky znamená, že se podložka lehce propadne a některé části těla mohou být promasírovány výrazně více, než jiné. 

Pranamat ECO nabízí dlouhou životnost a můžete si být skutečně jisti, že vám vydrží.

Kdyby se s ní něco stalo, na všechny produkty poskytuje výrobce pětiletou záruku. 

Konkurenční produkty mnohdy mají výrazně nižší životnost a upřímně řečeno nemusí trvat vůbec dlouho, než se jednotlivé hroty začnou odlupovat.

Tehdy se samozřejmě použití podložky začne komplikovat a je nejvyšší čas na výměnu.

Pranamat ECO nabízí výrazně atraktivnější design, byť samozřejmě chápeme, že to není pro značnou část spotřebitelů úplně rozhodujícím faktorem.

Design většiny konkurenčních produktů je do značné míry naprosto obyčejný a už na první pohled vypadá dost nekvalitně.

Některé potahy například kvůli malému suchému zipu ani nezakryjí celý molitan uvnitř podložky. 

Pranamat ECO nabízí úplně jiný efekt - vzhledem k odlišnému tvaru hrotů má tato podložka schopnost masírovat vás silněji. 

To se projeví silnějším začervenáním, větším prohřátím svalů i následným uvolněním. 

Netroufnuli bychom si říct, že ostatní produkty nefungují.

Ve srovnání s Pranamat ECO je však efekt výrazně slabší a masáž působí spíše jen povrchově, než že by došlo k nějakému výraznějšímu uvolnění. 

A teď už se můžeme na jednotlivé detaily, které nás při používání Pranamat ECO zaujaly, podívat více dopodrobna.

Provedení a materiály

Na provedení podložky je na první pohled patrné, že byly použity opravdu kvalitní materiály. Velká a malá podložka mají vnitřní část vyrobenou z poměrně tvrdého kokosového vlákna, které narozdíl třeba od molitanu používaného levnými konkurenty, zajistí konstantní tvar podložky a vy se do ní nebudete pocitově propadat. Výplň polštářku je pak z pohankových slupek a všechny povlaky jsou ze 100% organické bavlny. Rozdíl oproti jiným produktům je tak na provedení a použitých materiálech samozřejmě patrný od první chvíle a z našeho pohledu dává perfektní smysl, že u produktu, který přichází do přímého kontaktu s vaším tělem, přesně víte, jaké materiály byly použity a můžete mít jistotu, že podložka neobsahuje žádná škodlivá lepidla, potenciálně nebezpečné plasty nebo něco podobného.

provedení Pranamat ECO
Zdravotně nezávadné materiály jsou za nás obrovskou konkurenční výhodou Pranamat ECO.

Krátkodobý efekt

V návaznosti na naše prvotní dojmy zmíněné výše v této recenzi se hodí zmínit, že Pranamat ECO jsme zpočátku museli používat oblečení, protože při přímém kontaktu s kůží byla masáž velmi intenzivní. Po dobu prvních několika dnů pro nás byla první pětiminutovka na podložce relativně náročná a rozhodně jsme se necítili komfortně, ale jakmile jsme si na působení hrotů trochu zvykli, bylo to vcelku příjemné. Po uplynutí zmíněných pěti minut již kůže byla poměrně začervenalá a místa, která byla v kontaktu s podložkou, zaplavil jemný pocit tepla a příjemného brnění. Zarudnutí kůže však pokaždé během pár minut kompletně odeznělo. V této fázi pro nás byla Pranamat ECO primárně způsobem podpory regenerace svalů po tréninku a musíme přiznat, že v tomto směru byla opravdu funkční. Svaly unavené a lehce zatuhlé z posilovny totiž několikaminutový pobyt na Pranamat ECO dost efektivně probral a mnohem lépe se nám pak v průběhu dne fungovalo.

 

Vyzkoušejte Pranamat ECO

 

Dlouhodobý efekt

Jak se prodlužovala doba, po kterou jsme Pranamat ECO používali, rozšiřovalo se i spektrum využití a pozitivních efektů, které jsme v souvislosti s touto podložkou zaznamenali. Tak například pro nás byl pobyt na Pranamatu skvělou formou relaxace například před spánkem a vytvořili jsme si z této masáže rituál, který nám pomohl usnout.

Kromě toho však musíme říct, že Pranamat je účinný pomocník například při bolestech spodních zad, které jsou u silových sportovců poměrně běžnou záležitostí. Právě na spodní záda je totiž vyvíjen poměrně velký tlak u mnoha základních cviků a může dojít k jejich systematickému přetěžování. V rámci kompenzačních cvičení tak může být zařazení pobytu na Pranamat ECO opravdu skvělou volbou, kterou si, tak jako my, dost možná zamilujete.

Z efektů, které jsme u používání této podložky zaznamenali, je třeba ještě zmínit pozitivní vliv při nejrůznějších bolestech hlavy, migrénách a nebo skřípnutých nervech, které čas od času také řada sportovců zaznamená. Jelikož jsme u nás v redakci vzhledem k sedavé práci poměrně náchylní na skřípnutí různých částí krční páteře, opravdu jsme ocenili tzv. měsíček, který jsme dostali navíc k celotělovému masážnímu setu.

Pranamat ECO recenze
Při bolestech spodních zad, migrénách i problémech se ztuhlými svaly přijde Pranamat ECO vhod. 

Cena

Základním problémem, který je však s Pranamat ECO neodmyslitelně spojen a který je také důvodem, proč vzniklo tolik levnějších alternativ, je poměrně vysoká cena. Za základní masážní set, jehož součástí je polštář a podložka, totiž zaplatíte v době psaní této recenze hned 5700 Kč, což na první pohled rozhodně není málo.

Do značné míry ovšem záleží na tom, s čím produkt srovnáváte, protože přiznejme si narovinu, například pravidelné absolvování masáží se dnes do značné míry prodraží. A věřte tomu nebo ne, ale my jsme se z Pranamatky zvedali v podobném rozpoložení, jako když odcházíte z dobré masáže. A při takovém porovnání už Pranamat nevychází vůbec tak špatně. (další zdroj informací)

Nehledě na to, že do úvahy musíte vzít i fakt, že se nejedná o investici na dva měsíce, jako například v případě sportovních suplementů, ale je to investice do produktu, který s vámi vydrží hezkých pár let. Jak jsme již zmiňovali v této recenzi dříve, Pranamat ECO nabízí až pětiletou záruku, takže lze samozřejmě předpokládat, že tento produkt něco vydrží.

 

Chcete při nákupu ušetřit?
Pranamat ECO samozřejmě vychází cenově draze. Na druhou stranu však je potřeba říct, že se slevovým kódem "svetfitness" od nás získáte 5% slevu na všechno a to s platností až do konce roku 2024!

Vyzkoušejte Pranamat ECO se slevou

Závěrečné zhodnocení

Co říct závěrem? Snad jenom to, že my jsme z Pranamat ECO byli opravdu nadšení. I když si za něj musíte připlatit, nabízí opravdu bezkonkurenční efekt a co je nejdůležitější - je zdravotně nezávadný a vydrží vám opravdu dlouho, takže když cenu přepočtete na množství dní, které na jedné podložce strávíte, není ani cena vůbec tak špatná, jak se na první pohled může zdát. A efekty, které Pranamat přináší, jsou bezkonkurenční. My z této masážní podložky byli naprosto nadšení a troufáme si tvrdit, že je to opravdu vynikající investice do vašeho zdraví a nejen fyzické, ale také psychické pohody.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.