Powerlogy Organic Coffee: Prémiová káva ze Salvadoru [recenze]

Pro někoho je káva obyčejným nápojem, kterému nepřisuzuje žádnou důležitost a je rád, že ho ráno postaví na nohy. V posledních letech se ovšem kávový trend neskutečně rozvíjí a my se mu proto chystáme v rámci našeho webu také věnovat. A po recenzi jedné z nejsilnějších káv na světě Black Insomnia se podíváme také na kávy od Powerlogy. Pojďme na to.

Powerlogy Organic Coffee
Kategorie: Ostatní
Chuť
10.0/10
Příprava
10.0/10
Kvalita
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Powerlogy Organic Coffee
Obchod
Cena
Odkaz

Opravdu špičkové složení

Ze všeho nejdřív se hodí malý exkurz do světa kávy. Pokud totiž kupujete kávu v běžných supermarketech, bude se nejspíš jednat o tzv. komoditní kávu, která se nakoupila na burze dost možná bez ohledu na původ a chuťový profil kávy. Můžete si to analogicky představit jako nákup bedny jablek, o kterých de facto nic nevíte. A to je první zásadní rozdíl káv od Powerlogy, přičemž tato společnost nabízí hned několik káv, ze kterých můžete vybírat:

  • Single farm – všechna zrna pochází z jedné farmy a disponují tak do značné míry podobným chuťovým profilem a vlastnostmi. Pochází ze Salvadoru a pěstuje se v nadmořské výšce okolo 1400 metrů.
  • Microlot – označení pro speciální kávu produkovanou v rámci velmi omezeného množství. Konkrétně mikrolot od Powerlogy disponuje cuppingovým skóre přes 90.
  • Strong – což je kombinace prémiové arabiky a prémiové robusty. Díky tomu má káva více kofeinu a intenzivnější hořčí chuť, kterou ocení milovníci italského espressa.
    U všech káv je přitom samozřejmostí, že jsou tzv. organické a při jejich pěstování nebyly použity žádné pesticidy či chemikálie a unikátní na nich také je pomalé pražení a podrobné laboratorní testování odkazující, že káva opravdu neobsahuje nežádoucí látky.
Powerlogy Organic Coffee
Organic Coffee Single Farm nabízí prémiovou kvalitu a skvělou chuť. 

Jak tahle káva chutná?

Pokud je pro vás káva primárně prostředkem pro povzbuzení, pravděpodobně nepoznáte žádnou zásadní změnu oproti kávám supermarketovým. Jestli jste ale tak jako my propadli kouzlu výběrové arabiky, rozhodně si na téhle kávě dokážete pochutnat a ocenit její velmi rozmanitý chuťový profil. Ve srovnání s těmi typickými tmavě praženými kávami je Powerlogy Single Farm pražená na střední stupeň, takže chuť má velmi decentní aciditu, ale stále jsou v ní zřejmé tóny čokolády a sušeného ovoce. Varianta Strong je pak o poznání více hořká, acidita je téměř úplně potlačena a zůstává intenzivní chuť oříšků a čokolády.

Jak si kávu připravovat?

To, co musíme na kávách od Powerlogy obzvlášť ocenit, je poměrně univerzální příprava. Zatímco varianta Strong se hodí spíše do automatických a pákových kávovarů, případně třeba do moka konvičky, verzi Single Farm můžete navíc připravit i na filtr a stále chutná naprosto famózně.

Vyplatí se za tu cenu?

V době psaní této recenze vychází 250g Single Farm kávy na 299 korun, stejně tak jako verze Strong. Zmiňovaný Microlot vychází až na 449 korun, což samozřejmě reflektuje unikátnost a vzácnost téhle kávy. A upřímně řečeno ačkoliv v porovnání se supermarketovými kávami se to může zdát dost, na poměry výběrových káv to rozhodně není špatné a existují i výrazně dražší modely. A pokud kávu pijete spíše na kvalitu než na kvantitu, v případě Powerlogy si troufáme říct, že budete spokojeni.

Tabulka cen pro Powerlogy Organic Coffee
Obchod
Cena
Odkaz

Závěrečné zhodnocení: Super káva za dobrou cenu

Co víc bychom měli o Powerlogy Coffee říct? Snad jenom to, že se jedná o vynikající kávu, která je prokazatelně bez škodlivých látek a která nabízí unikátní a čistou chuť. A když se k tomu přidá ještě dobrá cena, rázem dostanete produkt, který z našeho pohledu rozhodně stojí za vyzkoušení a který doporučujeme.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.

Sleva 18% na tvůj nákup

Close
Slevový kód:
telekom18
(Klikni sem pro použití)
Jak použít kupón:

Kód do eshopu Powerlogy, který vám zlevní nákup zdravých potravin a funkční výživy o 18 %