Ořechová másla 2GO od GymBeam: Ideální svačina na cesty?

Ořechy by zcela bezpochyby měly mít pevné místo v jídelníčku každého člověka, který se snaží dodržovat zásady zdravé výživy. Pokud však nedokážete ořechy jako takové zakomponovat do jídelníčku, mohou vám pomoci ořechová másla, která mají široké využití a nabízí pořádnou porci kalorií, široké spektrum vitamínů i minerálů a také dostatek bílkovin potřebných pro správnou regeneraci i růst svalů. V této recenzi se podíváme na ořechová másla 2GO od GymBeam.

Mandlové máslo s kokosem 2GO
Kategorie: Másla, krémy
Chuť
10.0/10
Konzistence
9.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Mandlové máslo s kokosem 2GO
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  49 Kč

Perfektní složení je jen jednou z mnoha výhod

Ze všeho nejdříve bychom se měli podívat na složení, které je při výběru každého produktu samozřejmě velmi důležité. Nutno však podotknout, že GymBeam vyrábí hned dvě různá másla, ze kterých si můžete vybrat. Nejzákladnější možností je arašídové máslo, které neobsahuje nic jiného, než suché pražené arašídy. Kromě něj však GymBeam ve formě této praktické kapsičky nabízí také mandlové máslo s kokosem a bílou čokoládou, které si však stále zachovává bezchybné složení – najdete v něm opravdu jen a pouze mandle, kokos a bílou čokoládu. Kromě perfektního složení však má máslo i další výhody:

  • Je vhodné na cesty, protože nezabírá zbytečně mnoho místa.
  • Obsahuje dost kalorií i potřebných makronutrientů v relativně malém objemu.
  • Má uzavíratelný obal, takže ho můžete spotřebovávat postupně.
Ořechové máslo 2GO GymBeam recenze
Ořechová másla 2GO se vyznačují skvělým složením uvnitř praktického balení.

Dobrá konzistence i snadné použití

Ačkoliv někdo si v recenzích čas od času stěžoval na konzistenci, my jsme tento problém nezaznamenali. Naopak – máslo podle nás má naprosto ideální konzistenci pro to, abyste ho například někde na túře snědli buď samotné přímo z obalu, nebo ho namazali například na nějaké pečivo nebo třeba rýžové chlebíčky. Vzhledem k tomu, že ořechová másla ale mají tendenci měnit konzistenci v závislosti na skladovací teplotě, si dovedeme představit, že například při dlouhém pobytu v teplotách kolem nuly může být máslo dost tuhé a jeho používání tím pádem značně problematické, kdežto naopak při vysokých letních teplotách může být tekuté až příliš s olejem na povrchu. My jsme ovšem nic z toho nezaznamenali. Máslo se dalo z tuby velmi příjemně vymáčknout, takže nic nebrání jeho dalšímu namazání třeba na pečivo nebo přímé konzumaci z kapsičky. 

Jak chutná?

Ořechová másla 2GO nabízí kromě výše uvedených benefitů také skvělou chuť. Na čistě arašídovém másle nejspíš není příliš co rozebírat, jedná se o typické arašídové máslo, které má příjemně výraznou a přirozenou chuť, ale ničím závratným vás nepřekvapí. Mandlové máslo s kokosem a bílou čokoládou má složení o poznání komplexnější, ale přitom si stále zachovává skvělou chuť, která je dokonale vyvážená. Dobře se v ní mísí jemné aroma kokosu s příjemně sladkou bílou čokoládou a díky obsaženým mandlím máte pocit, jako byste jedli například oblíbené Raffaello.

Ořechové máslo 2GO GymBeam
Po chuťové stránce nemáme absolutně vůbec co vytknout.

Co si myslíme o ceně?

Pokud se podíváte na cenu, zjistíte, že v době psaní této recenze vychází jedna kapsička ořechového másla na 39 korun v případě čistého arašídového másla a 49 korun v případě másla ochuceného. A z našeho pohledu je to vzhledem k faktu, že se jedná o prakticky zabalenou svačinu obsahující 80 gramů kvalitního másla, vlastně velmi příjemná cena. Pokud byste se rozhodli si do batohu zabalit například některou z nejlepších proteinových tyčinek na trhu, dost možná zaplatíte ještě více peněz a to si troufáme tvrdit, že tyčinky zasytí výrazně méně.

Tabulka cen pro Mandlové máslo s kokosem 2GO
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  49 Kč

Závěrečné zhodnocení: Má vůbec nějaké nevýhody?

Abychom celou recenzi shrnuli, ořechová másla 2GO od GymBeam jsou ideálním parťákem na cesty. Jejich balení je velmi praktické, uvnitř se skrývá opravdu prvotřídní složení a navíc v poměru ceny a kvality máslo rovněž nevychází vůbec špatně. Pokud jde o chuť, arašídová varianta není nijak zvlášť zajímavá a vzhledem k naprosto čistému složení se nijak neliší od klasických másel například z našeho žebříčku nejlepších arašídových másel. Mandlové máslo s obsahem kokosu a bílou čokoládou je však jiná pohádka – chuťově je opravdu skvělé a vyladěné, přičemž musíme ocenit i to, že není zbytečně přeslazené, jak některé produkty mají ve zvyku. Proto máslo všema deseti doporučujeme vyzkoušet a troufáme si tvrdit, že patří mezi nejchutnější ořechová másla na trhu.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.