Proteinová másla od KetoDiet: Jaká jsou?

Ořechová másla nikdy nebyla mezi sportovci tak oblíbená jako dnes. Jelikož také patříme mezi jejich velké fanoušky, rádi využijeme každé situace, kdy se nám naskytne možnost nějaká nová másla otestovat. Nedávno jsme narazili na několik másel od značky KetoDiet, která nás zaujala svým originálním složením. Nezbývá nám tedy nic jiného, než si na ně pořádně posvítit v podrobné recenzi.

Celkem se podíváme na 4 různá proteinová másla, přičemž dvě z nich lze označit jako klasická ořechová másla, zatímco zbylé dvě jsou vyrobena z bambuckého másla. Jak nám tato másla chutnala? A mohou konkurovat těm nejlepším máslům na trhu?

Ořechová másla KetoDiet
Kategorie: Másla, krémy
Chuť
9.0/10
Sortiment
9.0/10
Konzistence
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.0
z 10 bodů

Značku KetoDiet můžete znát například z naší recenze na dietní balíček KetoDiet Intense. KetoDiet ale prodává také samostatné potraviny se zvýšeným obsahem bílkovin, které si můžete bez problému vychutnat, aniž byste museli automaticky držet keto dietu. Díky výborným nutričním hodnotám se hodí do jídelníčku každého sportovce.

1. Keto Rafael

Keto Rafael recenze

 

Základní informace
 • Název: Keto Rafael - Proteinový krém
 • Gramáž: 220 gramů
 • Cena: 269 Kč
 • Naše hodnocení: 10/10 

Jak hodnotíme složení?

Složení Keto Rafael pravděpodobně nemáme vůbec co vytknout. Hned 40 % produktu tvoří blanšírované mandle, 32 % pak připadá na strouhaný kokos. To znamená, že ve srovnání s ostatními másly z jejich nabídky má tohle dost vysoký obsah ořechů. Kromě toho je však také slazeno erythritolem, u kterého studie mimo jiné prokázaly, že oproti cukru nepodporuje vznik zubního kazu. Vyjma toho v produktu najdeme ještě sušené odstředěné mléko a 8 % tvoří syrovátková směs, která je kombinací koncentrované sušené syrovátkové bílkoviny a slunečnicového lecitinu.

Jak nám máslo chutnalo?

Jak ostatně napovídá samotný název tohoto másla, Keto Rafael je jako stvořené pro všechny milovníky Raffaello. Z másla je patrná jasná a příjemná chuť mandlí i kokosu, po kterém máslo navíc velmi intenzivně voní. Máslo je poměrně sladké, ale přesto obsahuje jen a pouze 7,3 gramu jednoduchých cukrů. V konečném důsledku tak má máslo jen 571 kcal ve 100 gramech produktu, což je ve srovnání s konkurenčními produkty velmi příjemné. Podotknout se hodí také to, že hned 19 % produktu tvoří bílkoviny, takže si přidáním tohoto másla například do snídaňové granoly nebo na pečivo obohatíte svůj pokrm i o potřebné proteiny.

Závěr

Co tomuhle máslu můžeme vytknout? Pravděpodobně vůbec nic. Keto Rafael je chutné, tak akorát sladké a navíc má dobré složení, které ještě podtrhují perfektní nutriční hodnoty. Neobsahuje příliš mnoho kalorií, najdeme v něm dobrou porci bílkovin a více než 70 % produktu tvoří ořechy. Jestli váháte, které máslo od společnosti Keto Diet vyzkoušet, určitě bychom doporučovali právě toto.

 

Vyzkoušet Keto Rafael

2. Keto Nutty

 ketonutty ketodiet recenze

Základní informace
 • Název: Keto Nutty – proteinový krém s březovým cukrem
 • Gramáž: 220 g
 • Cena: 269 Kč
 • Naše hodnocení: 9,5/10

Jak hodnotíme složení?

Keto Nutty obsahuje celkem 52,5 % pražených lískových jader, březový cukr, sušené odstředěné mléko, syrovátkovou směs (syrovátkový koncentrát a slunečnicový lecitin) a kakao. Jedná se tedy o samé kvalitní suroviny, kterým v zásadě není co vytknout. Mohli bychom sice namítat, že konkurenční produkty obsahují větší podíl ořechů, nicméně Keto Nutty tento nedostatek kompenzuje obsahem březového cukru (xylitolu) místo běžného cukru. Březový cukr přitom obsahuje mnohem méně kalorií a zároveň není tak škodlivý na zuby. Tato volba se výrobci rozhodně vyplatila, protože Keto Nutty obsahuje na 100 g produktu necelých 600 kcal, což je ve srovnání s většinou konkurence celkem slušné. Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na vysoký obsah bílkovin (21 g na 100 g) díky přidanému syrovátkovému koncentrátu.

Jak nám máslo chutnalo?

Konzistence Keto Nutty je poměrně řídká, což nemusí vyhovovat každému, nicméně já osobně přesně takovou konzistenci preferuji. Po chuťové stránce je Keto Nutty naprosto perfektní. Velmi výrazně jsou v něm cítit jak lískové ořechy, tak kakao, což ve výsledku vytváří opravdu úžasnou kombianci. Chuťově se dost podobá oblíbené Nutelle, což je pro mnoho lidí určitě velké plus.

Závěr

Keto Nutty je vynikající máslo, které si vás získá jak svým složení, tak samozřejmě svou výbornou chutí. Pokud bych mu měl přece jenom něco vytknout, byl by to vysoký obsah sacharidů, který je zapříčiněný nižším podílem ořechů na složení. V tomto směru sice existují i lepší varianty, nicméně vzhledem k poměrně nízkém celkovému obsahu kalorií se opravdu nejedná o žádnou katastrofu.

Vyzkoušejte Keto Nutty

3. Keto Bueno

ketodiet keto bueno recenze

ZÁKLADNÍ INFORMACE
 • Název: Keto Bueno – proteinový krém s březovým cukrem
 • Gramáž: 220 g
 • Cena: 269 Kč
 • Naše hodnocení: 9/10

Jak hodnotíme složení?

Po stránce složení se Keto Bueno nijak zásadně neliší od Keto Nutty. Obsahuje 55 % pražených lískových jader, březový cukr, sušené odstředěné mléko a syrovátkovou směs (syrovátkový koncentrát a slunečnicový lecitin). Jediným rozdílem je tedy o něco vyšší obsah ořechů a absence kakaa. Podobně jako v předchozím případě, ani tady v podstatě není co kritizovat. Nutriční hodnoty Keto Bueno jsou dokonce o něco lepší, protože obsahuje pouze 521 kcal na 100 g produktu, což je v porovnání s konkurencí opravdu málo.

Jak nám máslo chutnalo?

Zatímco na Keto Nutty si nejvíce pochutnají milovníci Nutelly, tak Keto Bueno ocení především fanoušci oblíbeného Kinder Buena (což vzhledem k názvu másla není moc překvapivé). V tomto případě mnohem více vynikají lískové ořechy, a přestože ve složení chybí kakao, máslo je dostatečně sladké. Zároveň ale není ani nijak moc přeslazené, čehož jsem se upřímně na začátku dost bál. Osobně jsem sice spíše fanouškem Keto Nutty, to je ale velmi subjektivní názor, protože pro mnoho lidí to může být přesně naopak. Ať už si vyberete kterékoliv, chuťově budete určitě nadšení.

Závěr

Velkou výhodou Keto Bueno je, že zatímco náhražek Nutelly existuje nespočet, výrobků připomínajících Kinder Bueno rozhodně není tolik. Pokud hledáte ořechové máslo s opravdu kvalitním složením, na kterém si zaručeně pochutnáte, dejte Keto Bueno šanci a určitě nebudete litovat.

Vyzkoušejte Keto Bueno

 4. Proteinový krém s lískovými oříšky a čokoládou

 Hazelnut a Choco Cream

ZÁKLADNÍ INFORMACE
 • Název: Proteinový krém s lískovými oříšky – příchuť čokoláda
 • Gramáž: 250 g
 • Cena: 259 Kč
 • Naše hodnocení: 8/10

Jak hodnotíme složení?

Čokoládovo oříškový proteinový krém od značky KetoDiet je vyroben z bambuckého másla, syrovátkového koncentrátu, maltitolu, kakaového prášku, lískových ořechů, řepkového lecitinu a aromatu. Obsah ořechů je v tomto případě pouze 5,8 %, takže se nejedná o klasické ořechové máslo. Základ krému tvoří bambucké máslo, které je populární zejména jako kosmetický doplněk s velmi všestranným využitím. Zároveň je ale možné ho použít na smažení nebo jako součást másel a podobných výrobků. Často se přidává také do kvalitních dortů a čokoládových výrobků. Obrovskou výhodou bambuckého másla je vysoký obsah minerálů a vitamínů a vynikající konzistence.

Dále musíme ocenit přítomnost syrovátkového koncentrátu, díky kterému má krém poměrně vysoký obsah bílkovin, a sladidla maltitolu, které je zdravější alternativou k běžnému cukru. Obsah ořechů sice není kdovíjak vysoký, je ale zřejmé, že cílem výrobce ani nebylo vytvořit klasické ořechové máslo. Složení neobsahuje žádné kontroverzní látky, a není mu proto co vytknout.

Jak nám proteinový krém chutnal?

Vzhledem k nižšímu obsahu ořechů asi nikoho nepřekvapí, že jejich chuť zde není tak výrazná jako u předchozích dvou másel. Na druhou stranu je zde dost výrazný kakaový prášek, díky kterému je krém celkem sladký. Ačkoliv mě po chuťové stránce nezaujal tak jako Ketu Nutty nebo Keto Bueno, jeho konzistence byla naprosto skvělá a velmi dobrá na roztírání.

Závěr

Proteinový krém s lískovými oříšky a čokoládou se svou chutí dost liší od oříškových másel, což vám může a nemusí vyhovovat. Osobně jsem v tomto případě nebyl tak příjemně překvapen jako u dvou předchozích produktů, nicméně pokud hledáte kvalitní kakaový krém na dochucení palačinek nebo nějakého pečiva, stojí proteinový krém s lískovými oříšky za zkoušku.

Vyzkoušejte Hazelnut & Choco Cream

 5. Proteinový krém se slaným karamelem

 Ketodiet proteinový krém se slaným karamelem

ZÁKLADNÍ INFORMACE
 • Název: Proteinový krém – příchuť slaný karamel
 • Gramáž: 250 g
 • Cena: 199 Kč
 • Naše hodnocení: 8/10

Jak hodnotíme složení?

Proteinový krém s příchutí slaný karamel je ze všech jmenovaných produktů jediný, který neobsahuje žádné ořechy. Základ opět tvoří bambucké máslo a kromě toho ve složení najdeme maltitol, mléčný proteinový koncentrát, sušené odstředěné mléko, aroma, řepkový lecitin, kakaový prášek, himalájskou sůl a karoteny. Na složení musíme ocenit zejména velmi nízký obsah jednoduchých cukrů (pouze 1,7 g na 100 g produktu) a přítomnost kvalitního zdroje bílkovin. Přesto bychom ocenili, kdyby výrobce blíže specifikoval, o jaký typ mléčných bílkovin se jedná. Na složení však ani v tomto případě jinak není co vytknout.

Jak nám proteinový krém chutnal?

Slaný karamel je příchuť, která nemusí vyhovovat každému. Já osobně se neřadím mezi její největší fanoušky, na druhou stranu se jí ale ani nijak nevyhýbám. Proteinový krém s příchutí slaného karamelu se svou chutí podle mého názoru řadí do lehkého nadprůměru. Nemůžu říct, že bych z něj byl u vytržení, ale zároveň nemůžu říct, že bych se musel přemáhat, abych ho snědl. V kombinaci s dobrým pečivem nebo třeba s palačinkami si ho rozhodně vychutnáte.

Závěr

Pokud patříte mezi fanoušky slaného karamelu, tento proteinový krém vás naprosto nadchne. Vychutnat si ho můžete samotný na lžičce nebo v kombinaci například s pečivem. Tak jako tak budete určitě spokojení. Zároveň je vhodné dodat, že se jedná o nejlevnější produkt v této recenzi, takže výsledný poměr ceny a kvality je v tomto případě naprosto skvělý.

Vyzkoušejte Salty Caramel Cream

Shrnutí na závěr

Proteinová másla a krémy od KetoDiet svým složením a chutí rozhodně mohou konkurovat ostatním produktům na trhu. Zejména ořechová másla Keto Nutty a Keto Bueno si zaručeně zamilujete a nebudete je chtít dát z ruky. Jediný problém, který na proteinových máslech od KetoDiet vidím, je poměrně vysoká cena. Konkurenční produkty v průměru vychází podstatně levněji, přestože často obsahují mnohem větší podíl ořechů. Na druhou stranu je fér říct, že z hlediska chuti a nutričních hodnot není ani jednomu z másel co vytknout, což je pochopitelně velké plus.


Pokud vás ani jedno z másel neoslovilo, nepřehlédněte naše srovnání nejlepších oříškových másel, ze kterého si zaručeně vyberete.

 

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.