KetoDiet Proteinová kaše: Ideální start náročného dne? [recenze]

Snídaně má na jedné straně své zastánce, kteří si raději přivstanou, jen aby měli dostatek času na přípravu a následnou klidnou snídani, na druhé straně však existují lidé, kteří ráno nemají hlad, a proto si první jídlo dají až později. A jak jsme řešili v článku o (ne)důležitosti snídaní, z hlediska hubnutí na tom až zas tolik nezáleží. Pokud si však svůj den nedokážete představit bez dobré snídaně, bude tato recenze přesně pro vás. Podíváme se totiž na Proteinové kaše od KetoDiet.

Proteinové kaše KetoDiet
Kategorie: Potraviny
Chuť
9.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

 

Vyzkoušejte proteinové kaše KetoDiet

 

Na úvod zbývá ještě dodat, že tyto kaše jsme zmiňovali také v rámci našeho článku s tipy na proteinové snídaně, takže pokud vás spíše než sladké snídaně zajímají jiné možnosti, můžete si místo recenze přečíst zmiňovaný článek. Teď už ale zpátky k hlavnímu tématu recenze.

Dobré složení s proteiny, vlákninou i vitamíny

Pokud jde o složení proteinové kaše od KetoDiet, nemáme příliš co vytknout. Základem je totiž směs různých bílkovin, kde se nachází syrovátkové bílkoviny, micelární kasein, vaječný bílek a sójový bílkovinný izolát. Právě kombinace bílkovin je z našeho pohledu z hlediska postupného uvolňování lepší volbou než použití například jediného zdroje bílkovin. A v konečném důsledku kaše obsahují až 60 % proteinů. Kromě toho v nich pak najdete vlákninu (bambusovou, konjakovou, citrusovou a inulin), zahušťovadlo v podobě prokazatelně nezávadné karboxymethylcelulosy, sojový lecitin coby emulgátor a ke slazení byl použit acesulfam K a sukralosa, přičemž nezávadnost těchto sladidel jsme řešili ve článku Která umělá sladidla jsou bezpečná? Kromě toho obsahuje kaše ještě směs vitamínů a minerálů, kde ale některé jsou zastoupeny například v ne tak dobrých formách (místo oxidu hořečnatého bychom si například představovali nějaký bisglycinát či podobnou formu). Jinak ale nemáme co vytknout, jen musíme zmínit, že uvedené složení se týká kaše ve variantě Vanilka a banán a u ostatních produktů je skladba bílkovin a další položky lehce odlišné.

KetoDiet proteinová kaše
Jednoduchá, chutná a přitom sytá. Taková je proteinová kaše KetoDiet. Zdroj: Ketodiet.cz

 

Jak se kaše připravuje?

Samotná příprava kaše je naprosto jednoduchá, takže ji ocení pravděpodobně i ti z vás, kteří v jednom kuse nestíhají. Stačí totiž vzít jeden sáček, který obsahuje 27 gramů směsi, a rozmíchat ho ve 150 ml teplé vody. My jsme zkoušeli i teplé mléko a kaše je chuťově podle nás lepší, ale samozřejmě tím pádem není příliš vhodná pro ty z vás, kteří se snaží minimalizovat příjem sacharidů. Je důležité kaši důkladně rozmíchat, aby se v ní nevytvořily hrudky. Následně stačí pár minut počkat a můžete se do ní pustit.

Vyzkoušejte proteinové kaše KetoDiet

Jak kaše chutná?

Tím se dostáváme k jednomu z nejdůležitějších aspektů a tím je samozřejmě chuť. A nutno podotknout, že vlastně všechny 3 dostupné příchutě jsou naprosto skvělé. My jsme si opravdu oblíbili verzi Jablko a skořice, která je chuťově méně výrazná, a proto umožňuje dochucení podle vlastních preferencí. Můžete si tak na kaši přidat například kousky pečeného jablka a skořici, abyste podtrhli už tak přirozenou chuť. Dobré jsou však i varianty Malina a Vanilka & banán, takže volba záleží primárně na vašich chuťových preferencích.

Jak vychází cenově?

Jediným problémem podle nás zůstává cena, protože pokud nepočkáte na nějakou slevovou akci, vyjde vás jedna kaše v době psaní této recenze až na 63 korun. To je z našeho pohledu relativně dost peněz, ovšem samozřejmě chápeme, že cena reflektuje cenově poměrně náročné vstupní suroviny. Když si počkáte na nějakou slevu, může jedna porce vyjít třeba i na cenu kolem 50 korun, což stále není úplně ideální, ale je to rozhodně příjemnější. Spíš než na pravidelné snídaní bychom však vzhledem k této cenové náročnosti viděli využití KetoDiet Proteinové kaše v situacích, kdy nestíháte nebo když potřebujete rychle zahnat hlad bez zbytečné zdlouhavé přípravy jiných jídel.

Vyzkoušejte proteinové kaše KetoDiet

Závěrečné zhodnocení

Pokud bychom pominuli vysokou cenu, byla by proteinová kaše od KetoDiet dobrou snídaní pro běžné dny. Při této ceně se však z pravidelného jídla přesouvá spíše směrem k příležitostné pochoutce, na které si většina lidí pochutná jen občas. Složení je přesto dobré, chuťově je kaše skvělá a zasytí vás na poměrně dlouhou dobu navzdory relativně nízkému obsahu kalorií. Vyzkoušet ji proto rozhodně doporučujeme. Pokud byste však hledali produkty s komplexnějším složením, můžete navštívit také naše srovnání nejlepších proteinových kaší.

Vyzkoušejte proteinové kaše KetoDiet

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.