Vilgain Minutová kaše: Ideální start náročného dne? [recenze]

Když přijde řeč na snídani, názory cvičenců se mohou značně rozcházet. Zatímco někdo nedá dopustit na pořádnou porci bílkovin třeba z vajec, někomu vyhovuje začínat den něčím sladkým. Skvělým kompromisem mezi těmito dvěma možnostmi je přitom Minutová proteinová kaše, za kterou stojí společnost Vilgain. Na detailní hodnocení se podíváme v rámci dnešní recenze.

Vilgain Minutová kaše
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Příprava
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Minutová kaše
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  179 Kč

Na úvod zbývá ještě podotknout, že tato kaše se objevila také v našem srovnání nejlepších proteinových kaší.

Perfektní složení pro start dne

Milovníky pořádné porce ranních bílkovin určitě potěší, že na prvním místě ve složení Minutové proteinové kaše je mléčný proteinový koncentrát, který tvoří bezmála třetinu produktu. Tím spíš je zajímavé, že tento protein pochází z mléka volně se pasoucích krav z Nového Zélandu, takže podobně jako u jiných produktů, sází i zde Vilgain na čisté a maximálně funkční složení. Na druhém místě jsou pak bezlepkové ovesné vločky – ty jsou pro změnu z Finska, což jim, minimálně podle slov výrobců, dodává jedinečnou chuť i strukturu. Ve variantě kokosový krém, kterou jsme měli možnost vyzkoušet, pak ve složení dále figuruje strouhaný kokos, třtinový cukr, sušené kokosové mléko, mletá vanilka a mořská sůl.

Vilgain proteinová minutová kaše
Po stránce složení nemáme tomuto produktu co vytknout.

Neuvěřitelně snadná příprava

Ty z vás, kteří ráno nemají času ani energie na rozdávání, jistě potěší, že Minutovou ovesnou kaši, jak je patrné ostatně už ze samotného názvu, připravíte opravdu během chviličky. Stačí si odvážit 80 gramů kaše (nebo použít množství od oka, pokud striktně nepočitáte kalorie) a zalít je 100 ml horké vody nebo mléka. Pak už stačí jenom dobře promíchat a nechat asi minutu odstát a následně už se můžete s chutí pustit do snídaně.

Skvělá chuť i konzistence

Dalším benefitem téhle kaše je rozhodně skvělá chuť a neskutečně krémová konzistence. Jakmile si kaši připravíte, určitě si všimnete velmi jemné krémové konzistence a úžasného aroma, které v případě varianty kokosový krém samozřejmě odráží kokos a připomíná oblíbené sladkosti Raffaello. Po stránce chuti je kaše opravdu skvělá, chuť kokosu je dost intenzivní, ale to nám ani přinejmenším nevadilo. Je zcela přirozená a bez jakýchkoliv umělých pachutí. Skvělé na ní je také to, že zasytí na opravdu dlouhou dobu. Když si porci trochu upravíte na svou hmotnost, troufáme si tvrdit, že do oběda bez problémů vydržíte bez pocitu hladu.

Jak vychází Minutová ovesná kaše cenově?

V době psaní této recenze vychází jedno balení o hmotnosti 400 gramů na 179 korun. To znamená, že jedna porce vychází na necelých 36 korun. Tato cena se sice na první pohled může zdát relativně vysoká, ale když si připravíte takovouhle kaši doma z kvalitního proteinu, bezlepkových ovesných vloček, kokosu a dalších surovin, dostanete se na vlastně velmi podobnou cenu. Zajímavější nám ale připadá to, že kaše čítá jen a pouze 5 dávek – a to ještě k tomu jen v případě, že dodržujete doporučené dávkování. Pokud si porci trochu upravíte, samozřejmě to může být ještě méně. Za nás bychom rozhodně ocenili nějaké větší balení, které by vystačilo alespoň třeba na dva týdny užívání.

Tabulka cen pro Vilgain Minutová kaše
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  179 Kč

Závěrečné zhodnocení

Minutová kaše od Vilgainu nabízí skvělé složení, dobrou chuť a krásně krémovou konzistenci. A když se k tomu přidá dobrý poměr ceny a kvality, zjistíte, že tahle kaše musí bezpochyby patřit mezi nejlepší instantní kaše na trhu. A my ji rozhodně doporučujeme vyzkoušet.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (2)

Vit S.
Prosinec 5, 2023

Pritomnost cukru mezi polozkami slozeni nevadi?! Osobne to povazuji za zcela zbytecnou chybu.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(-1)
Redakce magazínu
Únor 3, 2024

Ahoj,

Proč za chybu? Mít v kaši trochu třtinového cukru přece není žádný extrémní výživový přešlap, ne? Pokud nejsi kulturista ve striktní přípravě na soutěž, pár gramů cukru nepřinese nic negativního.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)