Zkoušíme čokoládu Chocolate Hill: Jak se hodí pro fitnessáky?

Jak jste si už asi všimli, u nás na webu se snažíme nehodnotit jen a pouze sportovní výživu, ale také nejrůznější potraviny a další produkty, které považujeme za zajímavé a které chceme našim čtenářům představit. A ačkoliv čokoláda se na první pohled nemusí zdát úplně jako fitness potravina, ve skutečnosti může mít obrovské výhody. Pojďme se podívat na vynikající bean to bar od společnosti Chocolate Hill.

Čokoláda bez cukru od Chocolate Hill
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Konzistence
10.0/10
Stravitelnost
9.8/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Vyzkoušejte fitness čokoládu

Není čokoláda jako čokoláda

Čokoláda toho má opravdu hodně společného například s kávou, které se na našem webu věnujeme o poznání častěji. Mimo jiné sdílí to, že supermarketová čokoláda se může od té výběrové opravdu dost zásadně lišit. Velkým trendem v poslední době jsou tzv. bean to bar čokolády, což znamená, že výrobce kontroluje celý proces výroby od pěstování kakaových bobů až po samotné odlévání čokolády. Stejně jako u kávy byste tak měli vědět, z jakých odrůd čokoláda pochází, kde se pěstovala i jak se zpracovávala. To je samozřejmě případ i čokolád od Chocolate Hill, které to ale v produktech, které nám zaslali, dotahují se složením na další úroveň. Jejich produkty jsou totiž zcela bez případného cukru, což mnoho výrobců vůbec nenabízí, protože chuť pak nemusí být úplně ideální. Měli jsme proto o důvod víc být na produkty od této společnosti zvědaví.

chocolate hill čokoláda bez cukru
Čokoláda bez přidaného cukru je stejně skvělá jako máslo Nutthilka, které jsme recenzovali také. 

Jak čokoláda Chocolate Hill chutná?

Na recenzi jsme ze série bez cukru dostali hned dva produkty, a sice 77% čokoládu bez cukru a 77% čokoládu bez cukru s kokosem. Obě přitom pocházejí z bobů odrůd Criollo a Trinitario a ve složení byste našli navíc kešu oříšky a mandle, které dodávají příjemně nasládlou chuť. Ke slazení bylo použito sladidlo erythritol na přírodní bázi. Narozdíl od cukru však nemá kalorie. A tím už se dostáváme k chuti samotných čokolád. Ta je totiž přesně taková, jakou byste od kvalitní hořké čokolády očekávali. Jemná, vyvážená a přitom bez zbytečného cukru navíc.

Jak vychází Chocolate Hill cenově?

Kvalitní čokoláda samozřejmě vychází cenové výrazně dráž, než například běžné supermarketové čokolády, které mnohdy obsahují spoustu cukru a jen pramálo kakaa. Čokoláda Chocolate Hill bez cukru tedy začíná na 108 korunách pro tu nejlevnější variantu. Když ovšem chcete například čokoládu s pekanovými ořechy nebo třeba malinami, budete si muset připlatit až 119 korun. To je za tabulku čokolády na první pohled sice poměrně dost, ale na druhou stranu nutno podotknout, že stejně jako u suplementů, je i u takovýchto věci dobré preferovat kvalitu nad kvantitou.

Vyzkoušejte fitness čokoládu

Stojí za zkoušku?

Chocolate Hill produkuje chuťově vynikající čokoládu, která má skvělé složení a díky absenci cukru má také výborné nutriční hodnoty nejen pro fitnessáky, ale vesměs pro kohokoliv, kdo si hlídá svůj kalorický příjem. V konečném důsledku tak podle nás doopravdy stojí za zkoušku.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.