Nejlepší granola 2024: Čím nastartovat den?

Pokud jde o volbu ideální snídaně, každý preferuje něco trochu jiného. Někdo nedá dopustit na vajíčka, někdo si dělá například ovesnou kaši. Vyzkoušeli jste ale granolu? My jsme jí až donedávna nevěnovali žádnou pozornost, ovšem pak jsme dostali možnost recenzovat Vilgain Plant Protein Granola a ta nás uchvátila natolik, že jsme se rozhodli vyzkoušet i další produkty. Po několika týdnech porovnávání, ochutnávání a objevování pro vás máme žebříček nejlepší granoly, kterou podle nás můžete na trhu sehnat. Jako standardně nás zajímalo nejen složení, ale také chuť, cena a další aspekty, které jsou pro výběr produktu klíčové. Tady je naše pořadí:

6 nejlepších granol

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Vilgain Plant Protein Granola Vilgain Plant Protein Granola 3 varianty, 350 gramů, Skvělá chuť 139 Kč
2. BrainMax Pure Granola BrainMax Pure Granola 400 gramů, 6 příchutí, BIO produkt 169 Kč - 199 Kč
3. Powerlogy Upgraded Granola Powerlogy Upgraded Granola Úžasná chuť, 350 gramů , Bez přidaného cukru 249 Kč
4. Lifelike Granola Lifelike Granola 400 gramů, Jednoduché složení, Skvělá cena 89 Kč - 129 Kč
5. MIXIT Granola z pece MIXIT Granola z pece 550 gramů, 3 dostupné příchutě, Skvělé složení 47 Kč - 199 Kč
6. Big Boy Proteinová granola Big Boy Proteinová granola 360 gramů, 3 příchutě, Atraktivní design 149 Kč - 258 Kč

Detailní rozbor nejlepších granol

1. Vilgain Plant Protein Granola

Vilgain Plant Protein Granola

Ačkoliv jsme se hodně intenzivně snažili najít lepší produkt než námi recenzovanou granolu od společnosti Vilgain, musíme narovinu přiznat, že se nám to nepovedlo, byť řada produktů je tomu hodně blízko. Vilgain ale stvořil chuťově naprosto delikátní produkt, který v sobě kombinuje skvělé složení a úžasnou chuť. A aby toho nebylo málo, zdrojem bílkovin jsou primárně proteinové křupky z hrachového proteinu a tenhle plant-based produkt tak mohou bez obav používat i zastánci rostlinné stravy.

výhody a nevýhody:

Výhody:

 • Skvělé složení, kterému nemáme co vytknout
 • Fantastická chuť
 • Hned 3 dostupné příchutě

Nevýhody:

 • Nic jsme nenašli :) 
Detailní hodnocení:

O výrobci:
Za tímto produktem stojí všem nejspíš velmi dobře známá společnost Aktin, která své produkty nejdříve pojmenovávala podle webových stránek, ovšem kvůli expanzi do zahraničí došlo k přejmenování na Vilgain. Aktuálně patří tento výrobce mezi nejpopulárnější značky sportovní suplementace i zdravé výživy u nás a s jejich produkty jste se již mohli setkat například v žebříčku nejlepších syrovátkových proteinů nebo v recenzi Vilgain Lactose Free Protein.

Složení:
Ať přemýšlíme sebevíc, tomuto produktu se dá jen horko těžko něco vytknout. Kromě zmíněných proteinových křupek z hrachového proteinu například ve variantě “Kokos, čokoláda a ořechy” najdete třeba mandle, čokoládové pecky, strouhaný kokos, kokosové plátky, naklíčené quinoové lupínky nebo bezlepkové ovesné vločky. Na složení je patrné, že ačkoliv se dal produkt vytvořit levněji, Vilgain se rozhodl jít cestou kvality a to je nám samozřejmě sympatické. Ve výsledku je granola chuťově vynikající, tak akorát sladká a musíme narovinu přiznat, že nás opravdu dostala.

Závěrečné zhodnocení:
Co víc se dá říct závěrem o tomto produktu? Pokud už vás nebaví ta stejná stereotypní snídaně, objednejte se tuhle granolu a uvidíte, že třeba budete nadšení jako my. Složení je skvělé (a tím spíš, když si ji přidáte třeba do řeckého jogurtu), chuť úžasná a v poměru ceny a kvality vychází v porovnání s leckterými konkurenčními produkty také velmi dobře. Za nás tedy jasná volba.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  139 Kč

2. BrainMax Pure Granola

BrainMax Pure Granola

Co by to bylo za žebříček bez značky BrainMax, která si zakládá na skvělém složení. Jejich Pure Granola je opravdu skvělý produkt, který nabízí dobrý poměr ceny a kvality, je dostupný hned v 6 různých příchutích od borůvkového cheesecaku až po pistácii a bílou čokoládu, takže skutečně budete mít z čeho vybírat. Chuťově je tahle granola skvělá a jistě můžete ocenit i to, že mnohé z variant mají BIO certifikaci.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • Skvělý poměr ceny a kvality
 • Úžasná chuť
 • 6 dostupných příchutí

Nevýhody:

 • Nic jsme nenašli
Detailní hodnocení:

O výrobci:
Za tímto produktem stojí značka BrainMax, která se u sestavování všech svých doplňků snaží o dosažení maximální efektivity bez používání zbytečných látek. Pokud byste se chtěli detailněji seznámit s repertoárem této značky, můžete se podívat například na srovnání nejlepších doplňků pro spánek nebo na recenzi BrainMax Neurohacker.

Složení:
Složení BrainMax Pure Granola rovněž nemáme příliš moc co vytknout, ačkoliv se napříč jednotlivými příchutěmi poměrně liší. Až na variantu ChocoCoco mají všechny varianty BIO certifikaci a celkově je složení velmi sympatické, protože kombinuje třeba bezlepkové ovesné vločky například s jablky, skořicí, pekanovými ořechy a javorovým sirupem (pro variantu Apple Pie).

Závěrečné zhodnocení:
Pure Granola je další senzační produkt, který má skvělý poměr ceny a kvality, disponuje řadou pozitivních recenzí a můžete si vybírat hned ze 6 různých příchutí. Cena je víceméně srovnatelná s produktem od Vilgainu, ovšem tentokrát nám zde chybí obsah nějakého proteinu, proto ho dáváme až na druhé místo. Zbývající produkty tohoto žebříčku ale protein také mnohdy neobsahují, takže to není až takový problém. Pokud se chystáte na stránkách BrainMarketu nakupovat, určitě můžete vyzkoušet i granolu - za nás je chuťově nejlepší zmíněný borůvkový cheesecake a varianta apple pie.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  169 Kč
Cena:  199 Kč

3. Powerlogy Upgraded Granola

Powerlogy Upgraded Granola

V těsném závěsu skončila Upgraded Chocolate Granola od společnosti Powerlogy. Ta disponuje naprosto famózním složením, ve kterém figuruje například přírodní čekanková vláknina, sušené třešně, sezamová semínka, čokoládové lupínky s vanilkou z Madagaskaru, ale i quinoa vločky a další skvělé suroviny. Produkt je zcela bez přidaného cukru a přesto zvládne chutnat naprosto famózně.

 

Výhody a nevýhody:

Výhody:

 • Skvělé složení
 • Bez přidaného cukru
 • Skutečně autentická chuť

Nevýhody:

 • Vyšší cena
Detailní hodnocení:

O výrobci:
Za tímto produktem stojí česká společnost Powerlogy, kterou můžete znát například z našeho žebříčku nejlepších kolagenů, který jejich produkt nazvaný jednoduše Powerlogy Collagen ovládl. Ačkoliv tato značka není na první pohled tak známá, snaží se u svých produktů dbát na jednoduché a efektivní složení bez jakýchkoliv zbytečných aditiv. A tato granola je toho jasným důkazem.

Složení:
Určitě znáte ten pocit, když si koupíte například musli ze supermarketu a máte pocit, že je tak přeslazené, že zkrátka a dobře máte problém identifikovat nějakou autentickou chuť například čokolády. To se vám s Upgraded Chocolate Granola stát nemůže. To, že je produkt bez přidaného cukru v praxi znamená, že granola skutečně není téměř vůbec sladká. Někteří konzumenti si na to dokonce v recenzích stěžovali, ovšem za nás je to naprosto fantastické, protože obsah jednoduchých sacharidů v produktu je minimální a skvěle vynikne úžasná chuť třešní, čokolády i všech ostatních surovin. Byli jsme opravdu nadšení a pokud by produkt nestál tolik peněz, určitě by se dalo uvažovat o vítězství v našem žebříčku.

Závěrečné zhodnocení:
Chuťově vynikající produkt se skvělým složením, který určitě doporučujeme vyzkoušet každému, kdo má rád přirozenou chuť bez přidaného cukru nebo jiných aditiv. Od lepšího hodnocení nás odrazuje jen a pouze vyšší cena, protože v době sestavování tohoto žebříčku vychází asi o 50 korun dráž než Vilgain Plant Protein Granola, což je vzhledem k absenci jakéhokoliv proteinu navíc poměrně dost. Pokud pro vás ale vyšší cena není překážkou, určitě stojí za zkoušku.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  249 Kč -17%
204 Kč s kupónem

Do žebříčku nejlepších granol patří bezpochyby i granola s příznačným a všeříkajícím názvem Granola, kterou vyrábí společnost LifeLike. Jedná se o produkt, který ve srovnání s ostatními granolami z tohoto žebříčku disponuje velmi jednoduchým složením čítajících jen pár surovin, ale ve výsledku to dá vzniknout skvělému snídaňovému musli, které určitě doporučujeme vyzkoušet.

Výhody a Nevýhody:

Výhody:

 • Jednoduché složení
 • Výborná cena
 • Skvělá a přirozená chuť

Nevýhody:

 • Neobsahuje nic extra

 

Detailní hodnocení:

O výrobci:
Za tímto musli stojí společnost LifeLike, což je rodinná firma Libora Mačalíka a jeho manželky Venduly, kterým u nás chyběla kvalitní ořechová másla. Ačkoliv právě na máslech se skvělým a jednoduchým složením začínali, dnes jejich repertoár čítá řadu dalších produktů včetně námi doporučované granoly. Pokud si chcete prohlédnout i další z produktů od této společnosti, doporučujeme navštívit srovnání nejchutnějších ořechových másel.

Složení:
Pokud jde o složení, jistě jste si všimli, že se ho lehce dotýkáme ve zdánlivě si protiřečících výhodách a nevýhodách tohoto produktu. Na jednu stranu totiž musíme ocenit, že složení čítá jen a pouze 7 surovin, a sice bezlepkové ovesné vločky, med, lískové ořechy, mandle, brusinky, kokosové chipsy a skořici. Nic víc člověk ke skvělé chuti opravdu nepotřebuje a umožňuje to, aby tento produkt byl dostupný opravdu za skvělou cenu. Na druhou stranu je ale do jisté míry obyčejný a nic vám nebrání v tom si jednotlivé suroviny nakoupit a udělat si takovou granolu doma. Zatímco třeba zmíněný Brainmax sahá ve svých produktech po kokosové smetaně, mandlovém krému či dalších surovinách, které běžně nepoužíváte, Lifelike nabízí vcelku obyčejnou granolu.

Závěrečné zhodnocení:
Navzdory tomu, že složení tedy není nijak komplexní a nenajdete v něm žádné nové a oslnivé suroviny, granola ve výsledku chutná skvěle a přirozeně, což jsme už vyzdvihovali u jednoho z předešlých produktů. Musíme rovněž ocenit, že cena je naprosto odpovídající a výrobce se nesnaží ji nijak přestřelit. V poměru ceny a kvality je to tak bezpochyby jeden z nejlepších produktů, po jakých můžete na trhu s granolami sáhnout a my ho doporučujeme všema deseti.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  89 Kč
Cena:  129 Kč
Cena:  129 Kč

5. MIXIT Granola z pece

MIXIT Granola z pece

Svou skvělou granolu vyrábí také společnost Mixit, kterou můžete znát také díky širokému výběru klasických musli, různých proteinových tyčinek i řady dalších produktů. Granola z pece je skvělá pečená granola, jejíž základ sestává z bezlepkových ovesných vloček, slunečnicových semínek, medu, sušených datlí, lněných semínek a přepuštěného másla bez laktózy.

Výhody a nevýhody:

Výhody:

 • Poctivé složení
 • 3 skvělé příchutě
 • Úžasná chuť

Nevýhody:

 • Obsahuje ve srovnání s jinými produkty dost jednoduchých cukru
Detailní hodnocení:

O výrobci:
Mixit je český projekt, který získal popularitu zejména možností namíchání si vlastního musli. V současnosti je však repertoár této značky podstatně širší a my jsme o něm psali například v souvislosti s recenzí Mixit drinku, který od nás získal velmi dobré hodnocení.

Složení:
Na složení tohoto produktu je vidět, že Mixit zvolil trochu jiný přístup, než například společnosti specializující se na sportovní výživu a nachází skvělý kompromis mezi zdravým složením a skvělou chutí. Ve srovnání s jinými produkty sice obsahuje o něco více jednoduchých sacharidů, ale stále nabízí obrovské množství zdravých surovin jako jsou například lněná semínka, sušené datle a další. Určitě proto doporučujeme všema deseti Mixit Granolu z pece vyzkoušet.

Závěrečné zhodnocení:
Závěrem zbývá říct snad jenom to, že Mixit nabízí opravdu skvělou granolu dostupnou za dobrou cenu. Ocenit musíme také velké balení, protože 550 gramů granoly vám opravdu na nějaký čas vydrží. Pokud vám nevadí lehce vyšší obsah jednoduchých cukrů, je Mixit Granola z Pece skvělou volbou.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  199 Kč
Cena:  47 Kč

6. Big Boy Proteinová granola

Big Boy Proteinová granola

Své místo v našem žebříčku si určitě zaslouží i Proteinová granola od společnosti Big Boy. Jedná se známou a zavedenou značku, jejíž produkty koupíte i v mnoha obchodech se zdravou výživou. Kromě snadné dostupnosti se tento produkt ale může těšit také skvělé chuti a relativně dobrému složení.

 

Výhody a nevýhody:

Výhody:

 • Skvělá chuť
 • Snadná dostupnost (i v mnoha kamenných obchodech)
 • Obsahuje i celou řadu ovoce

Nevýhody:

 • Lehce horší složení
 • Poměrně vysoká cena

 

Detailní hodnocení:

O výrobci:
Česká společnost Big Boy Butter se specializuje na výrobu oříškových másel, přestože v současnosti v jejich repertoáru najdete také granolu, různé proteinové tyčinky, lyofilizované ovoce i řadu dalších produktů. Pokud se s produkty této značky chcete seznámit detailněji, doporučujeme se podívat třeba na náš žebříček nejlepších a nejchutnějších oříškových másel.

Složení:
Ačkoliv po stránce chuti je produkt skvělý, složení za nejlepšími granolami z tohoto žebříčku trochu zaostává. Dá se v něm totiž najít řada surovin, které by ve správné granole tak úplně být nemusely (jako například cukr nebo slunečnicový olej). Žádná z těchto složek ale na druhou stranu není nějakým kdo ví jak velkým prohřeškem a skvělá chuť (zejména varianty “Bílá čokoláda”) to dostatečně vykompenzuje.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud před sebou nemáte nějakou náročnou dietu, při které si chcete hlídat opravdu striktně veškeré složky jídelníčku, není asi třeba z cukru a slunečnicového oleje ve složení této granoly nijak panikařit. Chuťově je skvělá a obsahuje i méně tradiční suroviny jako například banán či jahody ve variantě Bílá čokoláda. Trošku netradiční, ale chuťově výborné, takže určitě doporučujeme vyzkoušet.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  149 Kč -25%
Cena:  239 Kč
Cena:  258 Kč

Co je to granola?

Granola je v dnešní době neskutečně populární a na mnoha sociálních sítích můžete najít jednoduché recepty na to, jak si granolu připravit doma. Ve skutečnosti granola není nic jiného, než zapečené musli. Jeho základ tvoří povětšinou nejrůznější oříšky, kokosové lupínka i semínka, ovšem v poslední době se do mnoha z nich používají také ovesné vločky nebo třeba pufovaná quinoa či rýže. Ke slazení se dá použít cokoliv od cukru přes med až po třeba javorový sirup.

Jaké má granola použití?

Granola má velmi univerzální použití a existují dokonce i varianty granoly na slano. Ta sladká se ale hodí především do jogurtů, přičemž pokud chcete svou snídani obohatit o nějaké ty bílkoviny navíc, hodí se použít jogurt řecký. Kromě toho se ale dá granola jíst klidně i samotná a vzhledem k tomu, že je relativně skladná a má hodně kalorií, se skvěle hodí třeba i jako praktická svačina na túru. Dochutit se s ní dají i nejrůznější ovocná smoothies, kaše a občas se dokonce přidává i do polévek.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.

Sleva 18% na tvůj nákup

Close
Slevový kód:
telekom18
(Klikni sem pro použití)
Jak použít kupón:

Kód do eshopu Powerlogy, který vám zlevní nákup zdravých potravin a funkční výživy o 18 %

nebo Zrušit
nebo Zrušit