Melatonin 5mg Forte – Dokáže zlepšit kvalitu spánku? (Recenze a osobní zkušenost)

Na trhu existuje několik desítek produktů, které slibují zlepšení kvality spánku. Žádný z nich ale není tak populární, jako melatonin. Když se mi tedy naskytla možnost tento doplněk vyzkoušet, ani chvíli jsem neváhal.

Jaké byly mé zkušenosti? Vyplatilo se do něj investovat, nebo jsem nepoznal v kvalitě spánku žádný rozdíl? Vyšel v poměru ceny a kvality dobře, nebo je cena příliš nadsazená? To vše a mnohem více se dozvíte v dnešní odborné recenzi. 

Pharma Activ Melatonin
Efekt
9.7/10
Počet dávek
10.0/10
Vstřebatelnost
9.5/10
Složení
9.5/10
Cena
9.6/10
Celkové hodnocení
9.7
z 10 bodů
Nejlepší cenu pro Pharma Activ Melatonin najdete na Heureka.cz
Zkontrolovat cenu

Důvod, proč jsem melatonin vůbec chtěl vyzkoušet, je jednoduchý. Jednak kvůli pozitivním recenzím ze strany mých známých, jednak ze zvědavosti, zda se dá kvalita spánku skutečně zlepšit pouze užíváním suplementů, nebo zda je zapotřebí celková změna životosprávy. Mé osobní zkušenosti a poznatky se tedy dozvíte níže. 

Bezkonkurenční efekt

Jak již bývá pro naše recenze typické, ze všeho nejdříve probereme efektivitu a složení doplňku, protože to by měly být pro každého spotřebitele nejdůležitější aspekty. V jedné tabletě produktu Melatonin Pharma Activ 5mg najdete jen a pouze tři látky:

  • Melatonin, který příspívá ke snížení doby nutné pro usnutí a zlepšuje kvalitu spánku
  • Inulin, což je rozpustná vláknina extrahovaná z kořene čekanky
  • Stearan hořečnatý, který funguje jako protispékavá látka.

Žádná další nesmyslná chemie ani žádná další aditiva, která by pouze snižovala skutečný obsah účinné látky v tomhle produktu nenajdete.

Pokud jde o efekt melatoninu, byl jsem z něj zpočátku naprosto nadšený, ale bohužel má tento doplněk i odvrácenou stránku. Nedá se říct, že bych před užíváním tohoto suplementu měl výrazné problémy se spánkem, ale jelikož v noci trávím většinu času psaním článků nebo sjížděním sociálních sítí, měl jsem čas od času problémy kvůli modrému světlu z elektronických zařízení usnout. Od doby, kdy užívám půlhodiny před spaním jednu tabletu melatoninu, tento problém nemám. Usnu během chvilky, ale nemůžu říct, že bych se ráno cítil stoprocentně vyspaný. Stejný problém s ranní únavou má i spousta dalších uživatelů, ale na druhou stranu existují i výjimky, které na melatonin nedají dopustit a ráno jsou naprosto svěží a odpočatí.

Melatonin kvalita spánku
Jestli hledáte opravdu funčkní doplněk zlepšující kvalitu spánku a s minimálním množstvím aditiv, mohu vám Melatonin rozhodně jen a pouze doporučit.

Prvotřídní cena

Celé balení Melatoninu, které obsahuje 100 tablet, jsem kupoval na e-shopu Pilulka.cz za 279 Kč, což je z mého pohledu naprosto ideální cena. Při užívání 1 tablety denně vám balení vystačí na celých 100 dní. Bohužel dávkování je naprosto individuální, zatímco někomu stačí půl tablety, někdo jiný potřebuje hned dvě. Tak jako tak máte alespoň na dva měsíce vystaráno.

Nejlepší cenu pro Pharma Activ Melatonin najdete na Heureka.cz
Zkontrolovat cenu

Kdy a jak jsem melatonin užíval? 

Jak jsem již zmínil v jednom z předchozích odstavců, melatonin jsem užíval zhruba půl hodiny před plánovaným spaním, pokaždé jsem zapil jednu tabletu dostatečným množstvím vody. Dříve před spaním nemá z mého pohledu smysl melatonin užívat, začal by totiž fungovat příliš brzy.

Zároveň je nutné podotknout, že z mojí zkušenosti ovlivňuje účinnost melatoninu i množství jídla, které jsem před spaním snědl. Mojí klasickou druhou večeří je odměrka micelárního kaseinu zhruba hodinu před spaním (tedy půl hodiny před užitím melatoninu) a v takovém případě mi doplněk fungoval naprosto bez problémů. Když jsem ale nestíhal svoji první večeři jíst včas a proto jsem se hodně najedl před spaním, efekt melatoninu byl nižší. Kvůli této zkušenosti tedy doporučuji užívat ho spíše nalačno.

Náš tip
Vyzkoušet můžete také Czech Virus Melatonin, který v jedné tabletě obsahuje pouze 2mg melatoninu. Může tedy být skvělou volbou pro ty, kteří chtějí melatonin dávkovat v menším množství bez toho, aniž by museli půlit či čtvrtit tablety od Pharma Activ.
Melatonin kolik tablet denně užívat
Přestože dávkování může být do jisté míry individuální, naprosté většině z vás bohatě postačí jedna tableta před spaním.

Suplementy nejsou základ

Poslední výhodou, kterou je dobré si uvědomit, je i fakt, že melatonin nepatří mezi léky, a tudíž na něm nemůže vzniknout závislost a po vysazení vaše spaní nebude horší, než bylo před užíváním tohoto doplňku. Tak jako v mnoha našich předchozích článcích je ale i zde důležité podotknout, že suplementy nejsou základ.

Pokud máte se spaním problémy, možná by bylo na čase řešit čas strávený koukáním do elektronických zařízení, užívání nakopávačů ve večerních hodinách, nekvalitní stravu a mnoho dalších aspektů, které optimální spánek narušují. Suplementy jsou sice užitečné, ale tvoří pouze pomyslný vrchol pyramidy kvalitního spánku.

NÁŠ TIP: Vše o spánku + 21 tipů jak ho zlepšit

Melatonin suplement
I když suplementy samozřejmě nejsou základ, melatonin vám může s usínáním a kvalitou spánku velmi pomoci. Navíc na něm nemůže vzniknout závislost a nepatří mezi léky.

Koupit za nejlepší cenu

Závěrečné zhodnocení

Melatonin rozhodně doporučuji vyzkoušet každému, kdo má s usínáním a spánkem jako takovým problémy, neboť se jedná se o suplement, který za minimální cenu poskytuje velmi dobrý, avšak do jist0 míry individuální, efekt. Pokud ale máte se spánkem opravdu vážné problémy, pravděpodobně vás ani tento doplněk nespasí a budete muset radikálně změnit svoji životosprávu nebo navštívit lékaře.

Vkaždém případě ho doporučuji vyzkoušet a zkrátka a jednoduše uvidíte, zda patříte k lidem, kterým vyhovuje, nebo zda nepoznáte žádnou změnu. Jestli hledáte čistě rostlinnou alternativu, můžete vyzkoušet například sametové fazole, které jsme nedávno vyzkoušeli a máme s nimi výbornou zkušenost.

Recenze CBD olejů: Opravdu nám pomohly zlepšit spánek a celkovou regeneraci?

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (55)

Jirka
Červen 22, 2019

Zdravím,

mám dotaz ohledně užívání melatoninu přes den.

Po noční směně se potřebuji obvykle kolem poledne prospat jen třeba dvě hodiny, to se mi ale podaří málokdy. Někdy usnu třeba jen na hodinu, jindy vůbec neusnu. Mám ale obavy, že pokud si vezmu melatonin na tak krátkou dobu spánku, budu pak ještě ospalý.

Dále jsem slyšel, že po vysazení si tělo neumí vytvářet melatonin samo tak efektivně a bez suplementace je pak spánek nekvalitní. Co je na tom pravdy?

Díky za odpověď

Souhlasím(+60)
Nesouhlasím(-10)
Jan Mal
Duben 17, 2020

Dobrý den,

je pravda, že melatonin určitě nedoporučujeme užívat dlouhodobě. Je to ideální pomocník, když vám čas od času nejde usnout. Ale pravidelně tím řešit spánek po noční změně určitě nelze.

A k prvnímu dotaz: Vyzkoušejte a uvidíte. Tohle je značně individuální. Někdo bude ospalý, někomu naopak pomůže na 2 hodinky usnout a poté nepozná žádný rozdíl.

Držíme palce, ať se vaše problémy se spánkem podaří co nejdříve vyřešit.

Souhlasím(+5)
Nesouhlasím(-18)
Jakub
Září 12, 2021

Nene, nebojte. Já si půl tbl. 5mg dávám po noční na ranní spánek cca 2-3h a jsem pak jako rybička. Čili ospalost nepotvrzuji

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-1)
Rosa
Srpen 3, 2019

Souhlasím ...také usnu nad ránem, tedy 2-3 h po vziti tablety. Místo energie,kterou slibují jsem jak praštěná a furt usínám krátkým spánkem. Budím se a není to hluboký a klidný spánek,jak jsem si představovala.Cele dopoledne jsem nefunkční, jen bych spala. Tablety v malém balení píšou brát 1/4, ve velkém 1tbl. Tablety vyráběl dle mého někdo, kdo ještě prášky nepotřeboval dělit na menší dílky.Jsou hladké, podobné kalium chloratum. Tím,že nejdou dělit, se brávala 1/2 tbl... Mělo by se sjednotit v návodech, jaké množství se má vlastně brát. ??? Nemůže uškodit dávka 1 tbl,když uvádějí 1/4 tabl???

Souhlasím(+31)
Nesouhlasím(-8)
Jirka
Říjen 8, 2019

Syntetický melatonin není vhodné suplementovat vůbec. Maximálně krátce na vyrovnání cirkadiánního rytmu, ale většinou nemožné, protože to není vitamín, ale hormon a nikdo nikdy neodhadne kdy a kolik je ho potřeba vzít. Proto se stává, co se stává. Ráno jste jako mrtvola a večer nic moc spánek. Jediné, co s takovými doplňky stravy uděláte, že si rozhodíte přirozenou sekreci vlastního melatoninu, který v těle funguje jako mocný antioxidant a je pro naše zdraví klíčový. Naučte se chodit včas spát a vyhábat se 2 hodiny před spaním modrímu světlu a budete za to odměněni pořádným spánkem :)

Souhlasím(+22)
Nesouhlasím(-17)
Petr Zkoumal
Březen 1, 2020

To se ale dobře říká člověku který nemusí pracovat na směny.Já beru melatonin jen po noční a odpolední a o víkendech ne.A funguje dobře.

Souhlasím(+17)
Nesouhlasím(-5)
Dana
Červenec 14, 2020

Vaše ráda na kvalitní spánek,no asi spíte dobře, ale my co máme problém je na prd

Souhlasím(+6)
Nesouhlasím(0)
Hana
Září 15, 2019

S tímto výrobkem mám také negativní zkušenost. Já usínám velice dobře ( během 5 min.), ale v noci se probouzím i 10x. Neklidné spaní jsem chtěla vyřešit přípravkem MELATONIN FORTE. Při běžném použití 1/4 tablety jsem usínala min 20 min. a probouzení během noci se vůbec nezlepšilo. Po 4 dnech jsem si zvýšila dávku na 1/2 tablety a než jsem usnula tak to trvalo 30 min. a zlepšení spánku po celou noc vůbec nefungovalo. Takže během noci vůbec žádné zlepšení a ještě mi tento přípravek hodně narušil usínání. Vůbec tento výrobek nedoporučuji.

Souhlasím(+25)
Nesouhlasím(-21)
Petr Zkoumal
Březen 1, 2020

Ono velmi záleží kolik vám je let:Lidé pod třicet let by Melatonin neměli brát vůbec.

Souhlasím(+7)
Nesouhlasím(-6)
Milén
Říjen 21, 2019

Tak mám využívanou pulku "pixkly" a nemohu říci, že se mi usínání ani a spánek zlepšily. Když už usnu, tak sny jsou takové dost drsné, přitom se držím předepsané jen 1/4 tablety denně, špatně se půlí,, takže polovina přípravku jde vniveč. Jedno ale musím připsat k dobru, že ráno nejsem úplně vyšťavená, takže pořád věřím, že se účinek někdy dostaví a půjdu koupit další dávku.

Souhlasím(+8)
Nesouhlasím(-2)
Petr
Listopad 14, 2019

Melatonin je vhodným doplňkem léčby jen u některých typů nespavostí. Příčin nespavosti je celá řada a je třeba je vždy léčit komplexně. Každý bychom měli konzultovat "svoji" nespavost s odborným lékařem, nejlépe z oboru spánkové lékařství a chronobiologie. Zatím jich je u nás poskrovnu, ale zvolna přibývají. Jako účinný antioxydant byl pozitivní účinek melatoninu prokázán seriózním výzkumem na univerzitách v USA např. u nádoru prsu. Hlavně melatonin nezatracujme jen proto, že zrovna nám nepomohl. Buďme rádi, že je konečně i u nás dostupný. 

Souhlasím(+18)
Nesouhlasím(-4)
Jirka
Listopad 27, 2019

Viděl jsem reklamu a protože mám problémy, tak jsem koupil. Beru půlku, ale zatím žádný efekt. Uvidím jak se to bude vyvíjet dál. Zatím moc nechválím.

Souhlasím(+8)
Nesouhlasím(-2)
Jan Malý
Duben 17, 2020

Ahoj Jirko,

melatonin určitě není spásný suplement. Pokud nemáš vyřešené základy, spánek stále může stát za houby.

Mrkni na náš článek o spánku, kde jsme probírali základy a dávali konkrétní tipy, jak spánek a usínání zlepšit.

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Jana
Srpen 19, 2021

Ja go take zakoupila ale po 4 davkach nic noc asi vezmu cely je 5mg a rekli mi brat 1/2 ale nicmoc

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-1)
Radek
Listopad 30, 2019

Taky jsem té reklamě naletěl - koment píšu o pul třetí ráno.

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(-6)
Lenka
Prosinec 10, 2019

Kdyby jste nekoukal do PC a telefonu, spal by jste.. Lidi nespí, pač koukají furt do Pc, TV a mobilu :D

Souhlasím(+21)
Nesouhlasím(-1)
Petr Zkoumal
Březen 1, 2020

Já mám problémy se spaním již od dětství a to žádné mobily ani PC nebyly.Hodně pomůže úprava jídelníčku odpoledne a večer a klid a tma na spánek - alespoň na mne to zabírá.Jinak stačí troch světla a jsem vzhůru :-(

Souhlasím(+8)
Nesouhlasím(0)
Dana
Červenec 14, 2020

Blbost kraviny a uvahy

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-4)
Monika
Prosinec 3, 2019

Beru melatonin forte cca pul roku.Co je super,zbavil mě zavislosti na lecích ,jako byl hypnogen,zolpidem apod.Začala jsem na dvou tabletách a vyspala jsem se déle a lepe ,než kyž jsem zobala hypnotika.Ale vyhra to tak úplně není.Veškeré informace najdete na wikipedii.Budu snižovat a snad jednou zcela vysadim.

Souhlasím(+21)
Nesouhlasím(-2)
Jana
Prosinec 6, 2019

Zdravím s mám dotaz. Pokud je na krabičce uvedené množství čtvrt tablety, troufla jste si to vnou na dvě tablety, což je osminásobné množství?

Souhlasím(+5)
Nesouhlasím(-7)
Petr Zkoumal
Březen 1, 2020

Víte že při léčbě některých onemocnění se bere i 10mg melatoninu? A pokud užíváte Zolpidem delší dobu tak již má tělo vypěstovanou určitou toleranci takže snese docela dost.

Souhlasím(+9)
Nesouhlasím(0)
Petr Zkoumal
Březen 1, 2020

Buďte rád že vám Melatonin zabral,protože Zolpidem vyvolává závislost a navíc jen pomáhá usnout a cca do čtyřech hodin po užití ho tělo odbourá.JInak od lékaře mi lépe než Zolpidem zabral Mirtazapin který není návykový.Navíc jak jsem zjistil tak Melatonin zvyšuje účinnost Mirtazapinu.Ale každý si musí najít množství které mu vyhovuje.Mi postačí půl tablety Mirtazapinu 15mg když nemohu usnout.

Souhlasím(+7)
Nesouhlasím(-2)
Zdeňka Kleinová
Březen 3, 2021

Bojovala jsem s nespavostí 10 let a teprve po konzultaci a doporučení psychiatra beru asi 3 roky Mirtazapin od firmy Sandoz, půl hodiny před spaním 1/4 tablety (špatně se čtvrtí), spím dobře, 1-2 v noci se vzbudím, ale hned usínám. Není návykový, takže někdy ho vysadím třeba na 1-2 týdny a pokud se pak 3-4 dny méně vyspím, zase ho nasadím. Zpočátku (i po znovunasazení) jsem během dne trochu malátnější, ale dá se to překonat. Po delším užívání malátnost mizí. Lék může předepsat i praktický lékař.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Jonáš Skalka
Září 27, 2022

Prosím a berete 1/4 15mg, nebo 30mg Mirtazapinu? Na základě vašeho komentáře jsem si ho nechal předepsat, ale váhám kolik toho užívat. Děkuji moc za odpověď

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Ivan
Prosinec 3, 2019

funguje?

Souhlasím(+8)
Nesouhlasím(-1)
Karel Haider
Prosinec 8, 2019

Svůj problém s usínáním jsem na základě reklamy zkusil vyřešit Melatoninem Forte, bral jsem 1 tabletu. Nefunguje to, jsou to jen vyhozené penize.

Souhlasím(+6)
Nesouhlasím(-8)
Vlasta Knápková
Prosinec 14, 2019

Nefunguje vůbec. Vyhozené peníze.

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(-6)
Jan Reznicek
Prosinec 22, 2019

Teda tohle nechápu....koupil jsem sice jiný , ale funguje úplně kralovsky ! :)) Mam za sebou dve noci s půl tabletkou a je to rozdíl jako.....beru 30 minut před spánkem , pokud se v noci proberu cítím malatnost a strašnou únavu a dokážu do několika vteřin minut znovu usnout coz byl doteď můj problém....Rano jsem odpocaty ! Dnes jsem spal nejakych 9h coz jsou úplně neuvěřitelná čísla v mém podani :))

Souhlasím(+35)
Nesouhlasím(-3)
alena sebkova
Leden 9, 2020

privezla jsem si melatonin od dcery z mexika 3mg v noci se vzbudim ale usnu zase hned takze rano jsem vice odpocinuta. urcite se mi zda mnohem vice zivych snu. stridam melatonin s caji na spani a kapkami od gresika

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Ladi
Leden 28, 2020

Trpim celkem tezkou mespavosti, pripravek sem koupil, vzal prvni tabletu a do 20ti minut sem vytuhl, drive jsem casto vyuzival i prasky na spani ovsem ani ty uz nezabirali jak meli po urcite dobe... z tohoto doplnku jsem proyatim dost nadseny

Souhlasím(+13)
Nesouhlasím(-1)
petr
Leden 29, 2020

Mužu brat když beru diazepan čtvrt tablety?

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Radka
Únor 1, 2020

To snad raději konzultovat s lékařem nebo farmaceutem ne?? Nezapomínejte na to, že Melatonin je v první řadě hormon, který může ovlivňovat řadu dalších věcí v organismu...

Souhlasím(+8)
Nesouhlasím(-1)
K&D
Únor 14, 2020

Dva týdny užívání po jedné tabletě, efekt zatím žádný, ani sny... Stále se budím po cca 4 hodinách a už neusínám. Vyhozené peníze.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-3)
Svatava
Červenec 28, 2020

Užívám melatonin denně více než 20 let, Spolu s antidepresivem. Kdyby nebylo této kombinace už bych tu dávno nebyla. Buď jsem nespala vůbec nebo jsem, jak potvrdila spánková laboratoř,

přerušovaně naspala necelé 4 hodiny.

Souhlasím(+7)
Nesouhlasím(0)
Vladimír Jašek
Září 25, 2020

Všichni co máte problémy se spánkem , tak se nechte vyšetřit kvalitním odborníkem s dlouholetou praxi v TČM který dokáže používat pulsovou diagnostiku , protože máte všichni rozhozené vnitřní orgány včetně toho nejdůležitějšího a to jsou játra a pak také srdce a to se samozřejmě dá dobře zjistit pomocí té pulzní diagnostiky atd.. Je to dost technologicky náročné popisovat tady v pár větách ale pomáhá to. Byliny vás srovnají a dají do pořádku.!!!!!

Souhlasím(+9)
Nesouhlasím(-1)
Marta
Říjen 31, 2020

Já jsem Melatonin forte objevila letos na jaře. Nespavost u mě začala z důvodu stresu. Buď jsem nemohla usnout nebo se budila kolem 2-3h a už nezabrala... Po nasazení melatoninu se spánek zlepšil. Sice jsem cca po týdnu začala užívat půlku tabletky místo uváděné čtvrtky ale už spím lépe. Jen doufám, že přípravek nemá nějaké vedlejší účinky, které "vědci ještě neobjevili."

Souhlasím(+14)
Nesouhlasím(0)
Iveta Nová
Březen 22, 2022

Má vedlešjí účinky. Já ho brala dlouhodobě.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-1)
BCH
Červen 20, 2022

To je škoda, že nám tajíte ty následky, na které bychom si my ostatní mohli tedy dát pozor :/

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-1)
Petr
Říjen 31, 2020

Užívám asi půl roku půl tablety a zatím v mých 72 letech super...

Souhlasím(+6)
Nesouhlasím(0)
Markéta
Listopad 28, 2020

Beru melatonin už delší dobu a nemohu si stěžovat, spíš naopak chválím. Spím jako miminko. 😊

Souhlasím(+6)
Nesouhlasím(0)
Milada
Listopad 30, 2020

Prosím vás jaký přesně berete a kolik na noc, děkuju.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-1)
Zdenka
Únor 2, 2021

Mám vysoký tlak můžu brát melatonium

Souhlasím(+5)
Nesouhlasím(0)
Eva Johnson
Květen 2, 2021

Pro mne byl Melatonin forte jedním z nejhorších zážitků. Zanedlouho po požití doporučené 1/2 tablety se mi dostavil pocit "knedlíku v krku" a následovalo nepříjemné bušení srdce, které trvalo skoro celou noc. Navíc k tomu mi trnuly dolní končetiny. Celý následující den jsem byla jak přeražená a depresívní.

Souhlasím(+9)
Nesouhlasím(-2)
Karel
Srpen 18, 2022

Dojdi si k doktorovi. S popsanými problémy nemá Melatoninnic společného!

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(-1)
Eva Johnson
Květen 2, 2021

Předesílám, že jsem zdravá a žádné léky běžně neužívám. Tento preparát jsem ale chtěla vyzkoušet, protože mívám problémy se spaním. Zakoupila jsem tedy 100 tbl za 465,- a na základě doporučení lékárníka jsem si vzala na noc 1/2 tbl. To, co potom následovalo nemůžu popsat jinak než horor! Krátce po spolknutí a zapití sklenicí vody se dostavil pocit "knedlíku v krku", začalo mi bušit srdce a podivně mi trnuly nohy. Tohle trvalo skoro celou noc. Nejenže jsem tedy nespala, ale následující den jsem měla pocit naprosté vyčerpanosti a byla jsem depresívní. Hrůza všech hrůz!

Souhlasím(+14)
Nesouhlasím(-1)
Standa
Srpen 4, 2021

Po vlastních experimentech a přečtení mnoha článků se u melatoninu všem Forte verzím vyhýbám. Přirozená hladina v mozku je téměř 100× menší než obsah v jedné Forte tabletě.

Nelíbí se mi postup výrobců, kteří vědomě předávkovávají, a v příbalovém letáku pak doporučují malý zlomek tablety, která ovšem na dělení vůbec není přizpůsobená. S velkou dávkou melatoninu si my, citliví lidé, zažijeme divoké sny, špatné spaní a špatné probuzení.

Osvědčil se mi postup, který jsem někde vyčetl, a který lépe kopíruje přirozený metabolismus: rozpustit 300 až 500 µg (tedy nejvýše desetinu této tablety) ve sklenici vody, a tu pak začít pomalu popíjet několik hodin před zamýšleným usnutím.

Při náznaku únavy je třeba ulehnout do postele. Melatoninová únava se poměrně snadno překonává, a pak jsem vzhůru až do rána.

P. S.: Melatonin je levná chemikálie. Za cenu jednoho balení koupíte několik desítek až stovek gramů čisté chemikálie (tedy surovinu na tisíce kapslí).

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(-2)
Eddie
Prosinec 2, 2021

Dnes jsem vzal již po několikáté Melatonin a opět se budím brzy, cca ve 2. hodiny v noci. Podle mého názoru nefunguje, když chci spát cca 6 a více hodin. Beru ho asi týden 1/2 tablety. Je mi 58 let. Spíše mám pocit, že se brzy budím a hned jsem aktivní. Pokud se snažím usnout tak jsem celé dopoledne jako mátoha.

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(-1)
Mirek Dvořák
Prosinec 8, 2021

Dobrý den, na někoho může melatonin takový vliv skutečně mít. Bez něj se vám usnout nedaří? Pokud to jde, můžete ho vysadit a zkusit to bez něj, někomu se tak usíná lépe. :) eventuálně můžete vyzkoušet třeba brainmax sleep faster, recenzi i nejlepší cenu najdete rovnou tady na webu.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Lenka Novotná
Březen 22, 2022

Takže asi takhle. Melatonin je legální prodej nelegálního léku. Nejenže nepomůže, ale naopak spánek narušuje. Navíc je nebezpečný v kombinaci s alkoholem. Proč je tento přípravek vůbec volně prodejný?? Proč neobsahuje v krabička příbalový leták ohledně vedlejších účinků?

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Alena Lysá
Březen 25, 2022

Dnes jsem zažila noc hrůzy. Jsem závislá na Sanvalu a bez něj neusnu, dokonce si někdy musím vzít 1 a půl. Těšila jsem se, že s Melatoninem to bude lepší. Přiznám se, že jsem si nevzala 1/4 prášku, ale půlku a navíc jsem ho zapila rozpustným práškem BlokurimaURO. Zřejmě jsem se předávkovala, nebo jsem alergická na nějakou složku Melatoninu, ale bylo mi hrozně. Zima se střídala s horkem, hlava mi trnula . Když jsem šla na záchod motala jsem se, také se mi zvedal žaludek a hlavně jsem ještě ve 3 hodiny nespala. Pak jsem to riskla a vzala si půlku Sanvalu. Usnula jsem, ale pořád se budila a hlava se mi motala ještě v 10 hodin.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
František Veselý
Březen 30, 2022

Výborný. Zajímalo by mě,kdo na Nově mluví reklamu na Melatonin forte.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Denisa
Červen 16, 2022

Za mě je super. Měla jsem problémy s usínáním, navíc partner v noci dost chrápe, což mě budilo.

Beru celou tabletu hodinu před spaním, líp usínám a v noci mě chrápání nebudí, jen někdy. Navíc si pamatuju všechny sny a jsou živější.

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Pavel
Srpen 22, 2022

Chtěl bych vidět výrobce jak tabletu půlí natož čtvrtí. To fakt vymyslel blbec.

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Kristti
Březen 21, 2023

Beru melatonin forte cca 2 tydny, 6 rokem mám velké problémy se spaním kvůli jet lagu, každý druhy měsíc ČR - USA, zkoušela jsem vše silné prášky na předpis, bylinky atd toto mi jedine pomáhá, beru 2 tablety před spaním což je asi extrém, když se tu docitam ze se má brát jen čtvrtka, prvních par dni jsem byla nejšťastnější člověk na svete opravdu, teď se mi dostávuji strasne deprese na které jsem nikdy netrpěla, posledních par dni se probouzim s pocitem takového unavení jako kdybych vůbec nespala, urcite to funguje u me na 100%, ale ma to i sva úskalí, možná je to tím ze beru 2 tablety místo zmíněné čtvrtky nevím, každopádně toto je má dosavadní zkušenost.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Akbrv
Květen 2, 2023

Dobrý den.Koupil jsem melatonin forte.Bylo tam 100 ovalnych tablet (asi 3 X 1 cm v polovině drážka na rozpuleni) .Bohužel nevím, co to bylo za balení (ostatní jsou tablety kulaté (1 X 0,5 cm). Můžete mi někdo napsat, které balení to je ( moz a origrnal ) ?!?! Pište na vrbka@seznam.cz . Velice děkuji.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)