Performance Greens: Komplexní produkt pro zdraví [recenze]

Asi není třeba příliš opakovat, že doplnění kvalitních vitamínů a minerálů je nejen pro sportovce nesmírně důležité. Existuje přitom celá řada důvodů a my některé z nich zmiňovali například v našem článku o nejdůležitějších suplementech. Pojďme se v rámci této recenze podívat na Performance Greens, které mohou být poměrně zajímavou alternativou klasických vitamínů a minerálů z kapslí.

BrainMax Performance Greens
Chuť
8.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro BrainMax Performance Greens
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  39 Kč
Cena:  699 Kč

Na samotný úvod se hodí ještě podotknout, že de facto velmi podobným produktem disponuje i společnost Czech Virus. V rámci této recenze se však budeme bavit o doplňku od společnosti BrainMax.

Jak hodnotíme složení?

Ze vseho nejdřív bychom se měli podívat na složení, které je asi hlavním důvodem nákupu každého suplementu. Základem Performance Greens je totiž hned 12 superpotravin, které svými rozličnými vlastnostmi vnáší produktu jeho jedinečné využití. Co do množství je nejhojněji zastoupena mladá pšenice následovaná chlorellou, spirulinou a ceremoniálním čajem matcha. Tyto 4 látky jsou navíc zastoupeny v BIO kvalitě. Kombinace chlorelly, spiruliny a čaje matcha zajišťuje vysoké množství chlorofylu, stejně jako řady různých antioxidantů. Kromě toho však v produktu najdete také mátu používanou pro normální fungování gastrointestinálního traktu, baobab optimalizující kognitivní funkce, moringu, kurkumu, vojtěšku, nebo třeba ashwagandhu. Kromě toho v produktu můžete najít také směs elektrolytů obsahující hořčík, draslík, sodík a chlorid, a také stopové prvky z mořských řas (tzv. Aquamin). Vyjma to tvoří velkou část produktu čekanková vláknina a ve složení můžete najít také kyselinu citronovou a steviol glykosidy použité ke stažení směsi.

BrainMax Performance Greens složení

Bezproblémové dávkování

Vzhledem k tomu, že součástí balení je také odměrka, se hodí podotknout, že dávkování a samotná příprava produktu jsou naprosto jednoduché. Stačí vzít jednu odměrku, která představuje 10 gramů produktu, a smíchat ji s 200 až 250 ml vody. Ideální je použít šejkr, protože bez něj se směs rozpouští jen velmi těžko. Ideální je pak pít Performance Greens pravidelně jednou denně, přičemž my bychom doporučovali si je dát hned po probuzení nalačno. Vzhledem k tomu, že někteří konzumenti zaznamenali například lehké problémy s nadýmáním, doporučujeme prvních pár dní otestovat vaši toleranci na poloviční dávce.

Jak produkt chutná?

Asi nejrozporuplnější vlastností tohoto produktu je bezpochyby chuť. Zatímco někteří ji totiž naprosto milují, pro někoho je k nevydržení. Upřímně řečeno musíme říct, že nám Performance Greens zpočátku nepřišli nijak špatné a jak jsme si na ně s postupujícím časem zvykli, dokonce si troufáme tvrdit, že nám chutnaly. Musíte ovšem počítat s tím, že mají poměrně sladkou chuť, ve které jsou jasně zřetelné stopy „zelených“ živin jako je chlorella a spirulina, které jsou pochopitelně z produktů cítít. Když si Performance Greens ale uděláte s trochou citronové šťávy a nalejete je na kostky ledu, určitě se to dá zvládnout. Tím spíš na poměry těchto zelených doplňků je chuť opravdu dobrá. Žádné extra zázraky ale nečekejte.

 

Brainmax Performance Greens
Brainmax Performance Greens
Brainmax Performance Greens

Jak hodnotíme cenu?

V době psaní této recenze vychází jedno balení na 699 korun a s ohledem na to, že v něm najdete 33 dávek, můžete počítat s tím, že za dávku zaplatíte asi 21 korun. Bohužel je třeba podotknout, že produkt se špatně srovnává, protože příliš mnoho takových suplementů neexistuje. Vysoká cena je za nás však rozhodně opodstatněná už jen tím, že 10 z obsažených složek je v BIO kvalitě a zbylé dvě jsou elektrolyty a minerály zastoupené v těch nejlepších možných formách.

Tabulka cen pro BrainMax Performance Greens
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  39 Kč
Cena:  699 Kč

Funguje tento doplněk?

Tím už se dostáváme k naším vlastním zkušenostem s tímto doplňkem. Musíme na tomto místě narovinu přiznat, že s Performance Greens jsme byli naprosto spokojeni. První, čeho si všimnete po pár dnech, je pozitivní vliv na trávení, díky kterému se budete po nějakém čase cítit opravdu dobře. Střevní mikrobiom následně samozřejmě ovlivňuje celou řadu dalších faktorů a v konečném důsledku tak Performance Greens působí na mnoha frontách. Díky antioxidantům v čele s vitamínem C se můžete těšit také na podporu imunitního systému a díky mátě se vám naopak bude dobře spát.

Závěrečné zhodnocení

Pokud vám nevyhovují klasické multivitamínové doplňky, nebo zkrátka a dobře jen cítíte, že byste rádi vyzkoušeli něco nového, Performance Greens jsou rozhodně dobrou volbou. Jakmile si zvyknete na jejich specifickou chuť, uvidíte, že si jejich pití budete opravdu užívat, byť po prvním ochutnání vám může jejich chuť připadat dost atypická.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.