Minus Age Liposomal C: Nejlepší céčko na trhu?

Zatímco například u hořčíku si většina sportovců zvykla na to, že třeba oxid hořečnatý rozhodně nedosahuje kvalit bisglycinátu, u vitamínů to mnoho lidí stále vůbec neřeší. A tím spíš u vitamínů C, který se umělé dodává do celé řady nápojů a dá se sehnat za pár korun. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, zda se vyplatí vitamín C za několik stovek korun, v této recenzi se to dozvíte.

Minus Age Liposomal C
Dávkování
10.0/10
Velikost balení
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Vyzkoušejte kvalitní céčko od Minus Age

Podíváme se totiž na dražší, avšak do značné míry unikátní Liposomal C od společnosti Minus Age. Od této společnosti jsme již recenzovali mimo jiné doplněk zvaný NMN, o kterém se můžete dozvědět více v samostatné recenzi. Teď už ale zpátky k dnešnímu tématu. 

V čem je lipozomální céčko jiné?

Když někde na nějakém sportovním nápoji nebo v levnějším suplementu uvidíte něco o přídavku vitamínu C, můžete si být téměř jisti, že ve složení najdete kyselinu l-askorbovou. A nic proti ní, avšak zatímco některé výzkumy ji přisuzují zhruba 50% absorpci, jiné zmiňují hodnotu poloviční, což už samozřejmě není žádná výhra.

A tak přichází na řadu lipozomální céčko, které je do značné míry unikátní. Asi nemá cenu zacházet do přílišných detailů, a proto většině našich čtenářů asi stačí říct, že lipozom je něco, co chrání vitamín před poškozením v průběhu trávení, čímž se dost radikálně může zvýšit využitelnost takového doplňku.

No a právě lepší využitelnost je hlavním lákadlem Liposomal C od společnosti Minus Age, kterou mimochodem založili dva lékaři. V jedné dávce tohoto doplňku tak najdete hned 420 mg lipozomálního vitamínu C, což je upřímně řečeno vzhledem k lepší využitelnosti naprosto dostačující dávka. Existují samozřejmě i koncentrovanější zdroje vitamínu C, ale když se využije asi čtvrtina, ani takové produkty nejsou příliš excelentní.

Liposomal C od společnosti Minus Age
Liposomální vitamíny mají podle studií výrazně vyšší využitelnost.

Jak se Liposomal C od Minus Age užívá?

Jedna dávka Liposomal C představuje jednu kapsli, což je za nás naprosto ideální. Nemusíte tak polykat vícero tablet, ani trávit čas přípravou nějakého nápoje. Stačí si vzít jednu kapsli (nám se osvědčilo s určitým rozestupem od jídla) a zapít ji dostatečným množstvím vody. Víc není prostě a jednoduše potřeba.

Jaký je efekt vitamínu C?

Efekt vitamínů C je samozřejmě prokázaný nespočtem vědeckých studií a je jasné, že coby výrazný antioxidant pomáhá bojovat s oxidačním stresem a podporuje mimo jiné správné fungování imunitního systému. A právě to může být například v zimním období nejrůznějších respiračních onemocnění, opravdu skvělé. Nehledě na to, že člověk po konci léta mnohdy ani nekonzumuje tolik lokální zeleniny a ovoce, takže si troufáme tvrdit, že právě teď je ideální čas na tříměsíční kůru kvalitního vitamínu C. Samozřejmě ale není od věci doplňovat céčko pravidelně v průběhu roku. 

Liposomal C od Minus Age
Lipozomální vitamín C je rozhodně skvělou volbou. Navíc cenově vychází opravdu dobře.

Překvapivě příjemná cena

V době psaní této recenze vyjde doplněk na 650 korun, což je upřímně řečeno podle nás velmi příjemná cena. Je nutné podotknout, že balení obsahuje hned 90 dávek a vy tak budete mít na tři měsíce k dispozici jeden z nejlepších suplementů s obsahem vitaminu C, jaké jsou na trhu k dispozici. A to za nás není vůbec špatné, protože jedna denní dávka vychází na nějakých 7 korun, což je velmi příjemné. Pokud navíc při objednávce na oficiálních stránkách zadáte slevový kód SVETFITNESS10, získáte 10% slevu, se kterou se výsledný poměr ceny a kvality tohoto doplňku ještě zlepší. 

Vyzkoušejte kvalitní céčko od Minus Age

Závěr: Nejlepší céčko na trhu

Pokud hledáte co možná nejlevnější doplněk obsahující vitamín C, je samozřejmě Liposomal C od společnosti Minus Age ze hry. Jestli je pro vás ale priorita používat kvalitní doplňky s co možná nejlepší biologickou využitelnosti, je tohle skvělá volba, po které doporučujeme sáhnout.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.