MagSoothe: Nejlepší hořčík pro všechny, kteří neřeší cenu

Hořčík si v poslední době získává stále větší popularitu a tento minerál je neskutečně důležitý nejen pro sportovce, ale i pro jakékoliv jinak fyzicky aktivní jedince nebo třeba osoby ve stresu. V závislosti na formě pak hořčík může mít buď mírně energizující efekt, nebo může naopak lehce pomáhat zrelaxovat. A právě druhá ze zmíněných situací je případ doplňku zvaného MagSoothe, který vás na první pohled může trochu šokovat svou cenovkou. Jak se vám pokusíme ukázat po vyzkoušení tohoto doplňku v dnešní recenzi, jedná se o skutečně skvělý produkt.

Jigsaw Health MagSoothe
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Využitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Jigsaw Health MagSoothe
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  29 Kč -17%

Bezkonkurenční složení

Hořčík je tak hojně používaný, že dnes můžete suplementy koupit doslova za pár korun třeba i při čekání na pokladně supermarketu. Možná si tedy říkáte, proč utrácet tolik peněz za doplněk, který můžu sehnat za pár korun. Je to proto, že levné hořčíky (a to nejen ze supermarketů, ale mnohdy klidně i ze specializovaných obchodů) nabízí anorganické formy jako je oxid hořečnatý, který má prokazatelně velmi nízkou biologickou dostupnost, dokud není kombinován s jinými organickými formami. Na druhou stranu mezi doplňky testovanými ve výše zmíněné studii byl i jeden obsahující glycinát lysinát hořečnatý a ten, jak asi tušíte, samozřejmě patřil k těm nejlépe využitelným. A právě tuto formu obsahuje také MagSoothe, takže už z toho by mělo být jasně, že není hořčík jako hořčík.

Kromě toho produkt obsahuje ještě hydrogenuhličitan sodný a draselný, což podle některých zdrojů může napomáhat transportu hořčíku. Jako další složky byste v produktu mohli najít kyselinu jablečnou, BIO příchuť malinové limonády, oxid křemičitý, extrakt z mnišského ovoce a přírodní aroma. Složení je tedy promyšlené a nemáme mu vůbec co vytknout.

 

magsoothe hodnocení
MagSoothe nabízí perfektní složení, kterému nemáme co vytknout.

Velmi jednoduchá příprava

MagSoothe jsme pro potřeby této recenze dostali v balení, které obsahuje 60 samostatně balených porcí a byli jsme z něj upřímně řečeno nadšení. Jednou denně, ideálně ve večerních hodinách, jsme proto pomocí lžičky rozmíchali obsah jednoho sáčku ve skleničce s asi 150 ml studené vody a jednoduše vypili. MagSoothe se velmi dobře rozpouští a ani nevytváří hrudky, takže s přípravou jsme neměli absolutně žádný problém. Vzhledem k obsahu hydrogenuhličitanů je pak logické, že po rozmíchání ve vodě začne produkt lehce pěnit, ovšem rozhodně to není nijak na škodu.

Jak MagSoothe chutná?

MagSoothe se vyrábí v příchuti malinové limonády, která vzhledem k absenci nějakých umělých barviv je jaksi po rozmíchání ve vodě víceméně bezbarvá. Po stránce chuti se produkt hodnotí poměrně složitě, protože chuťově rozhodně není nějak přehnaně výrazný. Po rozpuštění v doporučeném množství vody je lehce nasládlý, přičemž samozřejmě poznáte, že se jedná o malinovou chuť, ale spíše jen velmi decentně. Ačkoliv MagSoothe není po stránce chuti vůbec trpký nebo kyselý, na jazyku lehce štípe. Chuťově ale, na poměry ostatních hořčíků, které jsme vyzkoušeli, chutná opravdu velmi dobře.

Jak na nás hořčík fungoval?

Jelikož se snažíme hořčík doplňovat pravidelně, troufáme si tvrdit, že jsme z možných efektů tohoto doplňku nezískali tolik, jako člověk s deficitem hořčíku. Křeče, chronická únava ani žádné další problémy způsobené nedostatkem hořčíku nás úplně netrápily, ale co jsme rozhodně zvládli při užívání tohoto doplňku zaregistrovat, bylo zlepšení kvality spánku. Hořčík jsme užívali ve večerních hodinách na lačno a ačkoliv narozdíl třeba od užívání některého z doplňků na spánek nemáte bezprostředně pocit únavy s následným usnutím, ve skutečnosti se nám při užívání tohoto doplňku spalo lépe a ráno jsme se budili příjemně odpočatí. Produkt tedy nemá ani nepříjemný "dojezd", který například doplňky na bázi melatoninu někdy mívají.

magsoothe recenze
Složení je napohled jednoduché, ale velmi účinné. 

Vyplatí se za tu cenu?

MagSoothe je skvělé a funkční magnézium, ovšem narovinu je třeba přiznat, že za balení obsahující 60 sáčků (a tedy 60 dávek) zaplatíte lehce přes 1200 korun, což znamená, že jedna dávka vyjde na 20 Kč. To je samozřejmě poměrně dost a nemá cenu si nic nalhávat – jiné produkty z našeho srovnání nejlepších hořčíků mají možná jen lehce horší složení, ale zato vycházejí opravdu na zlomek ceny. Na druhou stranu však existují způsoby, jak při koupi Jigsaw MagSoothe ušetřit – zaprvé doporučujeme koupit sypký suplement v balení 330 g, které navzdory tomu, že obsahuje také 60 dávek, stojí hned o bezmála 150 korun méně. Zadruhé pak můžete dočasně použít také náš unikátní slevový kód, který jsme pro vás získali a s nímž ušetříte hned 100 Kč z ceny sypkého magnesia. 

Chcete ušetřit na magneziu 100 korun? 
Využijte náš slevový kód "svetfitness100", se kterým dostanete sto korun slevu na nákup jakéhokoliv doplňku v eshopu PraveBio.cz. Akce se vztahuje jen na nákupy nad 1000 korun.

 Cena bude sice stále poměrně vysoká, ale rozhodně bude příjemnější. A tím spíš za produkt, který je opravdu kvalitní.

Tabulka cen pro Jigsaw Health MagSoothe
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  29 Kč -17%

Závěrečné zhodnocení

Co zbývá říct závěrem? Snad jenom to, že pokud chcete skutečně dobré magnesium, které bude kvalitní, funkční a ještě si na něm pochutnáte, určitě doporučujeme MagSoothe vyzkoušet. Na druhou stranu však v případě, že potřebujete ušetřit nějakou tu korunu, určitě seženete i levnější doplňky. Pokud vás zajímají ostatní alternativy, neváhejte se podívat do již zmiňovaného žebříčku nejlepších hořčíků. Jestli pro vás ale cena není rozhodujícím faktorem při výběru doplňku a chcete prostě a jednoduše to nejlepší, určitě doporučujeme vyzkoušet MagSoothe.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.