Prom-IN Vita Solution: Obstojný konkurent legendárního Nexgenu (Recenze)

Vita Solution - vyhozené peníze nebo skvělá náhrada za velmi populární Nexgen? Dozvíte se:

Prom-IN Vita Solution
Účinnost
9.8/10
Kvalita
9.8/10
Využitelnost
9.9/10
Složení
9.0/10
Cena
9.5/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů
Tabulka cen pro Prom-IN Vita Solution
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  349 Kč -22%
Cena:  239 Kč -14%
Cena:  349 Kč

Prohlášení/Disclaimer: Dle rozborů společnosti PotravinyNaPranýři.cz má Vita Solution podstatně méně vitamínu A, než kolik deklaruje obal produktu. Náš tým vzhledem k nákladnosti procesu bohužel neprovádí vlastní chemický rozbor produktů, a proto na to nemůžeme sami přijít v recenzích. 

Na úvod bych pouze rád připomněl, že tato recenze vyšla i ve formě videa, proto pokud preferujete spíše audiovizuální podobu, podívejte se na video z našeho YouTube kanálu:

Pokud jde o kvalitní multivitaminy a multiminerály , byl pro mě posledních pár let jasnou a jedinou volbou Nexgen od společnosti Reflex Nutrition.

Teď ale přišla na trh žhavá novinka s názvem Vita Solution od velice úspěšné české firmy Prom-IN. I přes prvotní neochotu jsem se odhodlal k pečlivému prozkoumání složení a nakonec jsem se rozhodl, že Vita Solution přeci jen vyzkouším.

Recenze multivitamínu Vita Solution

Jak si vede Vita Solution ve složení?

Vita Solution je opravdu profesionálně vytvořený produkt, který splňuje náročné požadavky sportovců.

Všechny vitamíny a minerály jsou v něm zastoupeny v optimálním poměru a formě tak, aby pokryly zvýšený příjem mikroživin u sportovců napříč všemi sportovními odvětvími.

O maximální funkčnost tohoto doplňku se stará hned 23 funkčních složek. Pojďme si představit ty nejdůležitější:

 • Komplex vitamínů B – Ve Vita Solution je zastoupeno hned 6 vitamínů skupiny B, které mají v našem těle velmi důležité funkce. Starají se o oddálení únavy, zajišťují správné fungování srdce i celého nervového systému, napomáhají metabolismu cukrů, tuků i aminokyselin, umožňují vznik nukleových kyselin RNA a DNA a mohl bych pokračovat na několik dalších stránek. 
 • Stopové prvky – Jestli jsou vitamíny a minerály často opomíjené, platí to o stopových prvcích dvojnásobně. Ve Vita Solution jich ale najdete hned 7 (železo, molybden, chrom, selen, mangan, jód a měď). Stejně jako B-vitamíny mají i stopové prvky v organismu řadu nepostradatelných funkcí - zajišťují transport kyslíku, podílí se na tvorbě hormonů štítné žlázy, zajišťují správné hojení poranění a jsou důležité i pro správný průběh imunitních reakcí…
 • Vitamín C – Je nezbytný pro správný metabolizmus aminokyselin, podílí se na syntéze kolagenu, podporuje vstřebávání železa do organismu, stimuluje tvorbu bílých krvinek a podporuje růst. 
 • Vitamín E – Jedná se o nejdůležitější antioxidant v lidském těle vůbec. Chrání buňky před oxidačním stresem i před účinky volných radikálů, čímž pomáhá zpomalovat proces stárnutí.
vita solution vs. vita solution (professional)
Tento multivitamín nedávno získal svou vylepšenou verzi Professional. Ta je skvělou volbou pro ty, kteří konzumují dostatek masa a živočišné stravy. Verze Professional je totiž ochuzena o železo, které se v živočišné stravě nachází dostatečně a není potřeba ho doplňovat z externích zdrojů. Vita Solution Professional ale obsahuje navíc trávicí enzymy, které vám pomohou s trávením.
Pokud tedy konzumujete maso na pravidelné bázi, bude pro vás lepší volbou Vita Solution Professional. Já osobně si ale maso dopřeju pouze párkrát do týdne, tudíž i nadále používám obyčejný Vita Solution. Cena je u obou doplňků naprosto stejná, proto je volba čistě na vás.

Funkční složky

Kde koupit nejlevněji

Jak ideálně dávkovat Vita Solution?

Podle doporučeného dávkování užívám jednu tabletu Vita Solution ráno, ovšem pokud preferujete spíše užívání ve večerních hodinách, je to na vás. Dobré je ale dávkovat tento doplněk spolu s jídlem, které obsahuje alespoň malý podíl tuku.

Důvod je jednoduchý, Vita Solutions obsahuje i vitamíny rozpustné v tucích, které by např. při užívání na lačno, mohly zůstat nevyužity.

Jak ideálně dávkovat Vita Solution

Vita Solution vs. Nexgen

Při bližším porovnání s doplňkem Nexgen Pro zjistíte, že obsah účinných látek je velmi často totožný, ale Vita Solution je téměř o 200 Kč levnější.

Troufám si proto tvrdit, že je jen otázkou času, kdy si tento skvělý „multi“ doplněk získá minimálně takovou popularitu, jako má výše zmíněný NexGen. 

TIP: Srovnali jsme nejlepší multivitamíny pro sportovce, podívejte se na výsledky!

Co ve Vita Solution chybí? 

Vita Solution je vytvořený přesně tak, aby pokryl příjem nejdůležitějších mikronutrientů pro tvrdě trénující sportovce.

Existuje ale hned několik látek, které spolu působí opozitně a proto ve Vita Solution chybí, i když jsou velmi důležité.

 1. První takovou látkou je zinek, který je opozitní vůči mědi a železu. Pro tělo má ale hned několik velmi zásadních funkcí a měl by proto být doplňovaný jiným suplementem.
 2. Další chybějící látkou je hořčík, který pro změnu brání absorpci manganu. Většina sportovců přitom trpí nedostatkem hořčíku. I tento prvek by tak měl být doplňován formou jiného suplementu, ideálně v jinou denní dobu než multivitamin Vita Solution.
 3. Poslední látkou, kterou Vita Solution postrádá je vápník. Vzhledem k tomu, že u většiny sportovců je příjem vápníku dostatečný, není potřeba suplementovat vápník odděleně. Bohatým zdrojem je totiž například i syrovátkový protein.

Zinek a hořčík: Nejdůležitější suplementy ve výživě sportovce

Co ve Vita Solution chybí?

Celkové zhodnocení

Měsíční suplementace tímto doplňkem mě vyjde na necelých 400 Kč, což je v porovnání s konkurenčními doplňky opravdu velmi dobrá cena.

Velikou výhodou této žhavé novinky jsou i snadno polykatelné malé tablety.

Vita Solution bych rozhodně doporučil každému sportovci, který chce do svého těla dostat kvalitní a maximálně využitelné mikroživiny, ale zároveň za multivitamín a multiminerál nechce utratit celou měsíční výplatu.    

 • Obsahuje pouze kvalitní složky zastoupené v optimálním poměru a formě 
 • Výborný poměr cena/výkon
 • Maximální absorpce do organismu
 • Vysoký obsah klíčových vitamínů skupiny B
 • Neobsahuje opozitní složky, které by bránili vstřebatelnosti živin z potravy
 • Některé důležité složky v produktu chybí kvůli vzájemnému opozitnímu působení. Je proto potřebné chybějící složky (především hořčík a zinek) doplňovat jiným suplementem. 
 • Pouze jedna dostupná velikost balení (60 tablet)
Tabulka cen pro Prom-IN Vita Solution
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  349 Kč -22%
Cena:  239 Kč -14%
Cena:  349 Kč

Srovnání nejlepších multivitamínů na trhu (VIDEO):

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (8)

Vašek
Říjen 5, 2019

Ahoj,

mám dotaz - jak ovlivní suplementace přirozených vitamínů a minerálů schopnost těla si je samo tvořit?

Nezleniví tím tělo a nenaruší se tím ta schopnost samotvorby v těle?

Díky

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(-5)
Lovec
Prosinec 4, 2019

Tělo si bohužel vitamíny a minerály nevytváří. získává je pouze ze stravy.

Souhlasím(+5)
Nesouhlasím(0)
Jarouš
Leden 5, 2020

Až na D to si vyrábí za pomocí uv zaření.

Souhlasím(+5)
Nesouhlasím(-3)
Kubík
Únor 23, 2021

To je snad pozitivní věc ne ?

Některé důležité složky v produktu chybí kvůli vzájemnému opozitnímu působení. Je proto potřebné chybějící složky (především hořčík a zinek) doplňovat jiným suplementem.

Souhlasím(+7)
Nesouhlasím(0)
např. Jan Novák
Červenec 5, 2022

https://www.potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=128865&lang=cs&design=default&archive=actual&listtype=tiles

Nevyhovující parametr:

vitamin A (jako retinol)

Doplněk stravy obsahoval podstatně méně vitamínu A, než bylo uvedeno na obalu.

Spotřebiteli tak byly poskytnuty zavádějící informace o složení výrobku.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Redakce SvětFitness.cz
Červenec 6, 2022

Ahoj např. Honzo,

Děkujeme za odkaz s informací, už jsme to zaregistrovali. Promyslíme, jak o tom dát vědět čtenářům, nejspíše to bude připnuté má začátku recenze, protože tento problém se objevil až po nějaké době od recenze. Každopádně děkujeme, ať se daří 👌

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Robert Rotigel
Leden 24, 2024

Zdravím,

píšete že užíváte jednu tabletu ráno a jednu večer, podle doporučeného dávkování.

Já mám na obalu psáno: Jedenkrát jedna tableta ráno nebo večer, to je jedna tableta denně.

Dvě jsou podle mě moc už jen z pohledu obsahu železa.

Díky za odpověď..

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Redakce magazínu
Únor 3, 2024

Dobrý den Roberte,

Díky za připomínku, recenzi jsme revidovali a dávkování upravili. :) Jednalo se o chybu z naší strany, za kterou se omlouváme :)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)