GN Exclusive Triple Zinek + Měď: Extrémní dávka zinku v každé kapsli [recenze]

Zinek je tím pravděpodobně nejvíc diskutovaným stopovým prvkem v lidském těle. Tento minerál se podílí na nespočtu procesů v lidském těle, a přestože je extrémně důležitý, patří k mezi nejvíce deficitní minerály v lidském těle. Z jeho suplementace přitom mohou benefitovat nejen sportovci, ale úplně kdokoliv.

V dnešní recenzi se proto podíváme na Golden Nature Exclusive Triple Zinek + Měď. Tento kvalitní doplněk stravy obsahuje kromě zmiňovaného zinku také měď, jež je klíčová součást například energetického metabolismu a dalších procesů v organismu. Jak jsme byli s tímto suplementem spokojení?

Golden Nature - Exclusive Triple Zinek + Měď
Dávkování
10.0/10
Velikost balení
9.0/10
Kvalit surovin
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Golden Nature - Exclusive Triple Zinek + Měď
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  299 Kč
Cena:  299 Kč

Česká značka Golden Nature se zaměřuje na výrobu a prodej kvalitních doplňků stravy s velkým důrazem na čisté složení bez zbytečných aditiv a maximální možný efekt. V repertoáru tohoto výrobce najdete kromě minerálů také vitamíny, antioxidanty, adaptogeny a mnoho dalšího.

Bezchybné složení

Jak už název tohoto produktu napovídá, najdeme v něm celkem tři formy zinku. Konkrétně se jedná o zinek bisglycinát, citrát a glukonát. Všechny tři mají společné velmi dobrou vstřebatelnost, díky čemuž se jedná o skvělou kombinaci mimořádně efektivních forem zinku. Ve složení ovšem najdeme také měď ve formě bisglycinátu. Kombinace zinku a mědi není náhodná. Suplementace zinku totiž snižuje hladinu mědi v těle. Z toho důvodu je důležité doplňovat obě látky zároveň, protože v opačném případě by se mohly naplno projevit problémy spojené s nedostatkem mědi v těle. Měď je přitom důležitá zejména pro správnou činnost nervového systému a spolu se železem se podílí na tvorbě červených krvinek.

golden nature triple zinek a měď
Složení tohoto produktu opravdu jen těžko hledá konkurenci.

Jedna kapsle obsahuje celkem 30 mg elementárního zinku a 1 mg elementární mědi. Takové množství bezpečně pokrývá celou doporučenou denní dávku obou minerálů (8-11 mg zinku a 900 mcg mědi). Ke složení jako takovému ani ke kvalitě jednotlivých surovin proto nemáme absolutně žádné výhrady.

Náš tip
Pokud se chcete o zinku a jeho roli v lidském organismu dozvědět více, nepřehlédněte náš článek Zinek pod drobnohledem.

Jak Triple Zinek + Měď užívat?

Jelikož každá jedna kapsle s přehledem stačí k pokrytí celé denní dávky zinku i mědi, výrobce doporučuje užívat jednu kapsli denně. Vzhledem k tomu, že oba minerály se vyskytují také v běžné stravě, váš celkový denní příjem těchto látek bude více než dostatečný. Jedno balení vám proto vydrží přesně na 100 dní, což je rozhodně velké plus. Zinek je vhodné užívat buď společně s jídlem nebo po něm. Důvodem je, že zinek braný na lačno může u některých lidí způsobit podráždění žaludku.

Nepřehlédněte
Jak přirozeně zvýšit hladinu testosteronu? Svůj podíl na tom má také zinek!

Vyšší cena nemusí nutně představovat problém

V porovnání s konkurencí si Golden Nature Exclusive Triple Zinek + Měď z hlediska ceny nevede úplně nejlépe. V přepočtu na jednu denní dávku vychází v době psaní této recenze asi na 3 koruny. Nutno ale říct, že přestože na trhu najdete mnoho kvalitních produktů za třetinovou cenu, žádný z nich neobshauje zinek ve třech formách a k tomu navíc kvalitní měď. Vzhledem k nízké ceně podobných suplementů navíc tento cenový rozdíl nepředstavuje zase tak zásadní problém. Poměr ceny a kvality je proto celkem slušný, ačkoliv v tomto směru bychom asi našli i lepší alternativy.

NÁŠ TIP
Řada eshopů nabízí tento doplněk ve výhodném balení 2+1 a při jejich nákupu tak můžete ušetřit až 30 % ceny, což se samozřejmě vyplatí. Toto výhodné trio můžete nakoupit například na eshopu Profidoplňkystravy.cz, který najdete i ve výběru níže. 
Tabulka cen pro Golden Nature - Exclusive Triple Zinek + Měď
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  299 Kč
Cena:  299 Kč

Závěrečné shrnutí

Golden Nature Exclusive Triple Zinek + Měď je velmi kvalitní a povedený produkt, který v sobě kombinuje 3 velmi dobře vstřebatelné formy zinku spolu se stejně dobře využitelnou mědí. Z hlediska složení ani obsahu účinných látek tady není vůbec co vytknout a jediné negativum tohoto produktu představuje jeho vyšší cena. Popravdě řečeno si ale nemyslím, že se jedná o nějak zásadní problém, protože vyšší cenovka je do značné míry opodstatněná. Pokud však přesto hledáte levnější alternativu, nebudete mít problém najít podobně kvalitní produkt za třetinovou cenu.

S výběrem toho pravého suplementu pro vás vám pomůže naše srovnání nejlepších zinků, kterém jsme kromě ke kvalitě přihlíželi také k ceně a k celkovému poměru ceny a kvality.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.