GN Exclusive Triple Magnesium: Trojitá kombinace extrémně kvalitního hořčíku [recenze]

Není pochyb o tom, že hořčík je jeden z nejdůležitějších minerálů jak pro sportovce, tak pro běžnou populaci. O jeho přínosech bylo napsáno mnohé a jen těžko byste hledali častěji suplementovaný minerál. Na trhu existuje nespočet doplňků stravy obsahujících hořčík, ne všechny jsou však dostatečně kvalitní. V dnešní recenzi se proto podíváme na produkt Golden Nature Exclusive Triple Magnesium, který se vyznačuje obsahem třech velmi efektivních forem magnézia. Stojí tento hořčík za zkoušku? A jak si stojí v porovnání s těmi nejlepšími konkurenčními produkty?

Golden Nature - Exclusive Triple Magnesium
Velikost balení
9.0/10
Kvalita surovin
10.0/10
Dávkování
9.0/10
Složení
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnocení
9.0
z 10 bodů

Golden Nature je česká značka doplňků stravy působící na trhu od roku 2018. Všechny její produkty jsou vyráběny přímo v České republice a spojuje je velký důraz na kvalitní složení a absenci zbytečných aditiv. Řada Golden Nature Exclusive se od běžných produktů liší ještě kvalitnějším složením a větším důrazem na maximální možný efekt všech výrobků.

Tabulka cen pro Golden Nature - Exclusive Triple Magnesium
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  449 Kč

Tři účinné formy hořčíku v jednom

Nevýhodou většiny doplňků obsahujících hořčík je nekvalitní forma, ve které se v nich hořčík nachází. Zpravidla se jedná o oxid hořečnatý, který sice může pomoci v případě akutního nedostatku hořčíku, v naprosté většině případů je ovšem pro tělo velmi špatně využitelný a nemá téměř žádný efekt. Golden Nature Exclusive Triple Magnesium ovšem není tento případ. Obsahuje totiž hned 3 velmi kvalitní a biologicky výborně využitelné formy hořčíku: bisglycinát, citrát a L-treonát.

Golden Nature Triple Magnesium
Triple Magnesium se může pyšnit obsahem hned tří skvělých forem hořčíku. 

Bisglycinát hořečnatý patří mezi nejlepší formy tohoto minerálu. Hořčík je zde chelátovou vazbou navázán na dvě molekuly glycinu, díky čemuž je extrémně dobře využitelný. Citrát hořečnatý je rovněž velmi populární a objevuje se ve velkém množství kvalitních doplňků stravy. Naopak hořčík ve formě L-treonátu je poměrně neobvyklou volbou. To však v žádném případě neznamená, že by svou kvalitou za citrátem a bisglycinátem nějak zaostával. L-treonát je známý pro svůj pozitivní efekt na úroveň stresu, nervovou soustavu a kvalitu spánku. Díky obsahu hned tří extrémně kvalitních forem hořčíku musíme složení tohoto produktu hodnotit na výbornou.

Nepřehlédněte
V našem článku Hořčík pod drobnohledem se o tomto minerálu dozvíte všechny důležité informace.

Vysoký obsah účinné látky

Výrobce doporučuje užívat 2-3 kapsle celkem 2x denně, takže jedna denní dávka může představovat 4-6 kapslí. V jedné dávce se v závislosti na vašem dávkování proto bude skrývat 330-495 mg elementárního hořčíku. Jelikož doporučená denní dávka magnesia se u dospělých lidí pohybuje od 310 do 420 mg, je takové množství zcela dostačující. Nesmíme zapomínat na to, že hořčík je hojně zastoupen také v běžné stravě. Z toho důvodu považujeme za dostatečné užívat 4 kapsle denně. Jedno balení tohoto produktu vám v tom případě vystačí na 25 dní.

Nepřehlédněte
V článku Stres: Jak s ním bojovat a jaké doplňky použít? se dočtete, proč byste neměli brát suplementaci hořčíku na lehkou váhu.

Přehnaně vysoká cena

Zásadním, ale v podtatě jediným, negativem tohoto suplementu, které musíme zdůraznit, je vysoká cena. Při dávkování čtyř tablet denně totiž vychází jedna denní dávka v době psaní této recenze na téměř 18 korun.

Náš tip
Řada eshopů nabízí tento doplněk ve výhodném balení 2+1 a při jejich nákupu tak můžete ušetřit až 30 % ceny, což se samozřejmě vyplatí. Toto výhodné trio můžete nakoupit například na eshopu Profidoplňkystravy.cz, který najdete i ve výběru níže. 

To je zhruba dvojnásobek ceny za jednu dávku těch nejlepších hořčíků na trhu. Je sice pravda, že Golden Nature Exclusive Triple Magnesium se může pyšnit skutečně kvalitním a zároveň jedinečným složením, takováto cena je přesto opravdu vysoká. Poměr ceny a kvality z toho důvodu není zrovna nejlepší. Na druhou stranu ale chápeme, že kvalitní suroviny se do vysoké ceny finálního produktu musí promítnout. 

Tabulka cen pro Golden Nature - Exclusive Triple Magnesium
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  449 Kč

Stojí Triple Magnesium za vyzkoušení?

Co se týče složení a obsahu účinné látky, nemáme Golden Nature Exclusive Triple Magnesium co vytknout. Obsahuje tři výborné formy hořčíku a v jedné denní dávce se skrývá opravdu vysoké množství účinné látky. Vysoká cena je však podle mého názoru celkem zásadní problém. Pokud vám nevadí si za suplementy připlatit, tak vás tento aspekt samozřejmě nemusí trápit a v takovém případě mohu koupi tohoto produktu jednoznačně doporučit. Hledáte-li však především výrobek s dobrým poměrem ceny a kvality, určitě se nejdná o ten pravý suplement pro vás. Za výrazně nižší cenu totiž můžete zajít produkt víceméně srovnatelné kvality.

S výběrem kvalitního hořčíku vám pomůže naše srovnání nejlepších hořčíků na trhu, ve kterém jsme kromě kvality přihlíželi také k ceně a dalším důležitým faktorům.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.