Nejlepší kreatin do objemu a diety - Jaký vybrat?

Kreatin je doplněk, kterému se poslední dobou dostává obzvláště velké pozornosti. A aby taky ne, při správném užívání může s nabíráním svalové hmoty i redukcí tuku výrazně pomoci. Na trhu se ale objevují “zázračné” směsi, které obsahují 90% jednoduchých sacharidů, které údajně zvýší vstřebatelnost kreatinu a obsahují pouhých 10% samotného kreatinu. Abychom pro vás odlišily ty nejlepší suplementy od méně kvalitních, připravili jsme pro vás následující srovnání 10 nejlepších kreatinů na trhu.

10 nejlepších kreatinů na základě testování

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Reflex Nutrition Creapure Creatine Reflex Nutrition Creapure Creatine 120Kč/100g, Tři dostupné velikosti balení, 100% obsah kreatinu 899 Kč - 919 Kč
2. Protein&Co Creatine monohydrate Protein&Co Creatine monohydrate 119,6 Kč/100 g, 2 dostupné velikosti balení, 100% obsah kreatinu 396 Kč
3. Czech Virus Creatine Creapure Czech Virus Creatine Creapure 96 Kč/100g, 100 dávek v balení, 100% obsah kreatinu 749 Kč
4. Vilgain Creatine Creapure® Vilgain Creatine Creapure® 133 Kč/100 g , 100% obsah kreatinu, 60 dávek v balení 449 Kč
5. Extrifit Creatine Creapure Extrifit Creatine Creapure 101 Kč/100g, 100% obsah kreatinu , 60 dávek v balení 579 Kč
6. Prom-IN Creatine HPLC Prom-IN Creatine HPLC 78 Kč/100g, Skvělá rozpustnost i stravitelnost, 99% obsah kreatinu 489 Kč - 862 Kč
7. SmartFuel Creatine Monohydrate SmartFuel Creatine Monohydrate 109,8 Kč/100 g, 100% obsah kreatinu, 100 dávek v balení 389 Kč
8. Scitec Nutrition 100% Creatine Scitec Nutrition 100% Creatine 50 Kč/100g, 4 velikosti balení , 100% obsah kreatinu 332 Kč
9. Amix Creatine Monohydrate Amix Creatine Monohydrate 76Kč/100g, 2 velikosti balení, 100% kreatin monohydrát 489 Kč - 499 Kč
10. Extrifit Crea Monohydrate Extrifit Crea Monohydrate 72 Kč/100g, 1 velikost balení, 100% mikronizovaný kreatin monohydrát 489 Kč - 557 Kč
11. Nutrend Creatine Monohydrate Creapure Nutrend Creatine Monohydrate Creapure 88 Kč/100g, 100% čistý kreatin, 1 velikost balení 789 Kč - 1054 Kč
12. Kevin Levrone LevroCrea Kevin Levrone LevroCrea 157 Kč/ 100g, 2 různé příchutě, 4 různé formy kreatinu 345 Kč - 449 Kč
13. BiotechUSA 100% Creatine Monohydrate BiotechUSA 100% Creatine Monohydrate 61 Kč/100g, 100% mikronizovaný kreatin, 1 velikost balení 559 Kč

Detailní srovnání kreatin suplementů

1. Reflex Nutrition Creapure Creatine

Reflex Nutrition Creapure Creatine

Vítězem našeho žebříčku nejlepších kreatinů na trhu se stává Creapure Creatin od společnosti Reflex Nutrition. Tento skvělý suplement obsahuje jen a pouze kreatin monohydrát té nejvyšší kvality, o čemž svědčí i známka Creapure.

Narozdíl od všech ostatních kreatinů na trhu je tento testován na obsah všech nežádoucích látek, které se mohou v těchto doplňcích vyskytovat (kreatinin, dicyandiamid a další). 

hlavní body
Výhody:
 • Tři dostupné velikosti balení
 • Neobsahuje žádná aditiva 
 • Maximální čistota, efektivita a bezpečnost garantovaná výrobcem
 • Produkt je v souladu s normami ISO 9001 a ISO 17025
Nevýhody:
 • Vysoká cena
O výrobci Reflex Nutrition:

Firma Reflex Nutrition se na trhu pohybuje již od roku 1996 a už od samotného počátku staví veškeré své doplňky na kvalitě, která stojí na prvním místě. Jejich suplementy prochází nezávislými testy na zakázané látky a skutečný obsah bílkovin v každé šarži.

Veškeré výrobní technologie i farmaceutický závod této firmy jsou na nejvyšší úrovni a proto se dá bez nadsázky říct, že Reflex Nutrition je absolutní špičkou mezi výrobci sportovní výživy.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Jak už si asi většina z nás zvykla, Reflex Nutrition nabízí prvotřídní doplňky za cenu, která jejich vysoké kvalitě naprosto odpovídá.

Pokud jste ochotní si připlatit a mít garanci té nejvyšší čistoty a využitelnosti produktu, je pro vás tento doplněk pravou volbou. Jestli ale nechcete do suplementů investovat celou výplatu, zvolte raději jiný produkt.  

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  899 Kč
Cena:  919 Kč

2. Protein&Co Creatine monohydrate

Protein&Co Creatine monohydrate

Následující příčka v našem žebříčku patří kreatinu od značky Protein&Co. Hlavními důvody jsou 100% čisté složení, licencovaná známka Creapure® a především velmi nízká cena ve srovnání s konkurencí. Vzhledem k tomu, že složení těch nejlepších produktů na trhu je identické, hraje cena v rozhodování o tom, který produkt koupit, velmi výraznou roli.

Hlavní body

Výhody:

 • Velmi výhodná cena
 • 100% čisté složení
 • Licencovaná známka Creapure®
 • Na výběr ze dvou velikostí balení

Nevýhody:

 • Malinová příchuť nás příliš nezaujala

 

 

Závěrečné zhodnocení

O značce Protein&Co:
Protein&Co je česká značka zaměřující se na výrobu a prodej doplňků stravy. Se vznikem společnosti se pojí příběh, který mezi výrobci sportovních suplementů není nijak zvlášť neobvyklý. Zakladatelům značky se zkrátka tak dlouho nedařilo najít kvalitní, ale zato dostupné doplňky stravy, až se rozhodli vzít věci do vlastních rukou. A tak položili základy společnosti, která dnes kromě proteinů vyrábí vše od vitamínů, přes kloubní výživu až po zdravé palačinky. S produkty značky Protein&Co jste se mohli setkat například v našem srovnání nejlepších vícesložkových proteinů nebo v žebříčku nejlepších syrovátkových proteinů.

Závěrečné zhodnocení:

Pro každého, kdo zvažuje koupi kreatinu, je Protein&Co Creatine monohydrate (Creapure®) bezpochyby skvělou volbou. Disponuje tou nejvyšší kvalitou, jaká je na trhu dostupná, a navíc vás vyjde na mnohem méně než většina konkurenčních produktů. Díky tomu se tento produkt pyšní naprosto vynikajícím poměrem ceny a kvality.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  396 Kč

3. Czech Virus Creatine Creapure

Czech Virus Creatine Creapure

Na druhém místě našeho žebříčku se naprosto oprávněně umístil Creatine od společnosti Czech Virus.

Na tuto firmu nabízí až překvapivě dobrou cenu, disponuje 100% obsahem kreatinu a navíc je každá nová várka testovaná na obsah zakázaných látek, a tudíž máte téměř 100% jistotu, že do svého těla nedostáváte žádné škodlivé látky.

hlavní body
Výhody:
 • 100% kreatin monohydrát
 • Dobrá cena
 • Neobsahuje žádné nečistoty ani aditiva
 • Skvělá rozpustnost
Nevýhody:
 • Pouze 1 velikost balení 
O značce Czech Virus:

Creatine Creapure vyrábí všem velmi dobře známá firma Czech Virus, kterou proslavil především kontroverzní kulturista Filip Grznár a jeho bývalý sparing partner Pavel Beran.

Již od roku 2012, kdy se v hlavách tvůrců začal rodit první nápad, si firma zakládá na kvalitních produktech bez zbytečné chemie. Mezi sponzorované atlety patří mimo Filipa a Pavla také Aleš Bursa nebo Jiří Tkadlčík.

Všechny vstupní suroviny, které Czech Virus používá při výrobě svých produktů, mají svůj původ v EU.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Pokud uvažujete o koupi kreatinu, je Creatine Creapure od Czech Virusu opravdu skvělou volbou.

Narozdíl od mnohých jiných doplňků společnosti Czech Virus nestojí příliš mnoho peněz a je opravdu kvalitní. Drobnou nevýhodou je ale pouze jedna velikost balení, protože 500g kreatinu je na jeden cyklus příliš mnoho.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  749 Kč

4. Vilgain Creatine Creapure®

Vilgain Creatine Creapure®

Vilgain Creatine Creapure® je dalším produktem, ve kterém najdete jen a pouze čistý kreatin. Zároveň se jedná o licencovanou známku Creapure®, což je dalším důkazem prvotřídní kvality výrobku. Z hlediska kvality a maximální účinnosti se proto jedná o jasnou volbu pro kohokoliv, kde se rozhodl zařadit kreatin do své suplementační pyramidy.

HLAVNÍ BODY
Výhody:
 • Zcela čisté složení bez jakýchkoliv aditiv 

 • Férová cena

 • Ideální velikost balení

 • Perfektní vstřebatelnost

Nevýhody:
 • Pouze jedna velikost balení
O značce Vilgain:

Za značkou Vilgain stojí společnost Aktin, která se kvůli expanzi do zahraničí rozhodla svým produktům dát nové jméno. Ačkoliv na obalech všech suplementů už nějakou dobu dominuje jiný nápis, kvalita zůstala stejná. Právě důraz na kvalitní složení a dostupnou cenu stojí za úspěchem, který Aktin v posledních letech provází. Ne nadarmo se jedná o jednoho z nejpopulárnějších výrobců a dodavatelů sportovních doplňků stravy na českém trhu. 

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

V tuto chvíli už asi ani není potřeba nic moc komentovat. Stoprocentně čisté složení je nepochybnou výhodou, stejně jako jako kreatin se známkou Creapure®. Vzhledem k tomu, že cenově vychází tento kreatin od značky Vilgain dost podobně jako předchozí produkty, není pochyb o tom, že se jedná o skvělou volbu, se kterou zkrátka nešlápnete vedle. Pokud tedy nad koupí tohoto suplementu uvažujete, můžeme vám jej vřele doporučit.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  449 Kč

5. Extrifit Creatine Creapure

Extrifit Creatine Creapure

Třetí místo našeho žebříčku zaujímá Creatine Creapure od Extrifitu.

Tento suplement také nabízí dobrý poměr ceny a kvality, neobsahuje žádná aditiva ani plnidla a opravdu funguje. Jedná se o 100% kreatin monohydrát, který je v té nejvyšší možné kvalitě, o čemž svědčí i ochraná známka Creapure.

hlavní body
Výhody:
 • 100% obsah kreatinu
 • Dobrá cena
 • Optimální počet dávek v balení
 • Velice čistá a efektivní forma kreatinu
Nevýhody:
 • Horší rozpustnost
 • Pouze 1 velikost balení
O výrobci Extrifit:

Společnost Extrifit se na trhu pohybuje od roku 2007 a za tu dobu se z ní stal přední výrobce sportovní výživy v České republice.

Všechny nabízené doplňky jsou vyvinuty speciálně na míru všem silovým sportovcům a kulturistům. Vizí firmy je vyrábět doplňky, které budou efektivně podporovat nárůst svalové hmoty a síly a účinně bojovat s podkožním tukem.

Všechny doplňky ještě před uvedením na trh testují sponzorovaní atleti - naprostá špička tohoto sportovního odvětví v České republice - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a další.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Dalším velice dobrým kreatinem je Creatin Creapure od společnosti Extrifit.

Jedno balení obsahuje 300g kreatinu, což je ideální dávka, kterou na cyklus potřebujete. Drobný problém ale nastává u těžších sportovců, kteří chtějí využít i nasycovací fáze, potom vám jedno balení doplňku nemusí stačit (problematiku dávkování kreatinu jsme probrali níže pod žebříčkem). 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  579 Kč
Cena:  579 Kč
Cena:  579 Kč

6. Prom-IN Creatine HPLC

Prom-IN Creatine HPLC

Prom-IN Kreatin HPLC je opravdu skvělý kreatin monohydrát, který za velice dobrou cenu nabízí skvělý účinek, rozpustnost i stravitelnost.

Ve 100g produktu je 99g kreatinu té nejvyšší čistoty. Pokud hledáte ideální doplněk do objemové přípravy za super cenu, Creatine HPLC je tou pravou volbou.

hlavní body
Výhody:
 • Čistý a kvalitní kreatin monohydrát
 • Opravdu dobrá cena
 • Skvělá rozpustnost a stravitelnost 
 • Ideální doplněk do objemové přípravy
Nevýhody:
 • Ne příliš dobrá chuť
O výrobci Prom-IN:

Creatine HPCL vyrábí ostřílená firma Prom-IN, která se na českém trhu pohybuje už od roku 1976.

Jejich produkty prošly mnoha reformami tak, aby vyhovovali všem atletům a neobsahovali žádné zbytečné či neúčinné látky. Ve výprodeji se dají všechny produkty této firmy sehnat za opravdu skvělé ceny.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Creatine HPCL je opravdu kvalitní suplement, který nestojí zbytečně mnoho peněz.

Rozhodně představuje dobrou volbu pro každého, kdo za suplementy nechce utratit celou výplatu, ale zároveň požaduje vysokou kvalitu. Jedno balení obsahuje 500g kreatinu, což vám bez problému vystačí celý cyklus.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  489 Kč
Cena:  599 Kč -14%
Cena:  862 Kč

7. SmartFuel Creatine Monohydrate

SmartFuel Creatine Monohydrate

Kreatin monohydrát od značky SmartFuel obsahuje pouze čistou aktivní látku bez jakýchkoliv aditiv. Ve srovnání s konkurencí však nenabízí nic navíc, což v kombinaci s absencí známky kvality Creapure znamená, že se nemůže umístit na vyšší příčce v našem žebříčku. Na druhou stranu je potřeba vyzdvihnout jeho poměrně nízkou cenu, díky čemuž má tento produkt velmi dobrý poměr ceny a kvality.

 

Hlavní body
Výhody:
 • Čisté složení bez zbytečných aditiv
 • Bezproblémová rozpustnost
 • Až 100 dávek v balení
 • Skvělý poměr ceny a kvality
Nevýhody:
 • Nedisponuje známkou kvality Creapure ani certifikátem HPLC
O výrobci SmartFuel:

SmartFuel je poměrně nová česká značka sportovních suplementů, za kterou stojí internetový obchod Fitness007. Suplementy SmartFuel zpravidla patří mezi levnější produkty, nicméně svým složením často konkurují předním výrobkům na trhu. Právě díky výbornému poměru ceny a kvality jejich popularita stále roste a značka si postupně buduje své pevné místo na trhu. Se suplementy z dílny tohoto výrobce jste se už mohli setkat v našem srovnání nejlepších syrovátkových proteinů nebo v žebříčku nejlepších proteinových tyčinek.

závěrečné zhodnocení

Kreatin monohydrát od značky SmartFuel je kvalitní suplement, kterému v podstatě není co vytknout. Problém je v tom, že spousta konkurenčních produktů disponuje široce uznávanou známkou kvality Creapure, díky čemuž má koncový zákazník jistotu, že kupuje zcela čistý a vysoce kvalitní výrobek. V tomto případě nic takového říct však nemůžeme. Na druhou stranu oceňujeme velmi příjemnou cenu, díky které má tento kreatin výborný poměr ceny a kvality.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  389 Kč -11%

8. Scitec Nutrition 100% Creatine

Scitec Nutrition 100% Creatine

Páté místo v našem žebříčku zaujímá 100% Creatine od Scitec Nutrition. Podobně jako předchozí suplementy obsahuje 100% kreatin monohydrát za opravdu dobrou cenu.

Velikou nevýhodou je ale špatná rozpustnost, na kterou si většina uživatelů stěžuje. Z vlastní zkušenosti musíme souhlasit, protože kreatin jsme nebyli schopni rozpustit ani ve vlažné vodě.

hlavní body
Výhody:
 • 4 různé velikosti balení
 • Opravdu dobrá cena
 • Kvalitní složení
Nevýhody:
 • Špatná rozpustnost
O výrobci Scitec Nutrition:

100% Creatine vyrábí ostřílená firma Scitec Nutrition, která se na evropském trhu pohybuje již více než 15 let.

Všechny své produkty zakládá na reálných vědeckých studiích, ne jen na planých slibech. I díky tomuto faktu patří ke světové špičce mezi výrobci sportovní výživy.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

100% Creatin je vcelku dobrý suplement, který má bohužel velmi špatnou rozpustnost. Pokud jste ochotni tento nedostatek překousnout, pak může být opravdu účinným doplňkem se skvělým poměrem ceny a kvality, vhodný zejména pro studenty.

Výhodou jsou i 4 různé velikosti balení, ze kterých si vyberou atleti všech hmotnostních i výkonnostních kategorií.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

9. Amix Creatine Monohydrate

Amix Creatine Monohydrate

Creatin monohydrate je ultramikronizovaný, čistý a maximálně využitelný suplement od společnosti Amix.

Díky tomuto doplňku urychlíte nárůst svalové hmoty i síly, podpoříte anaerobní výkonnost i regeneraci svalů. V našem žebříčku mu patří 6. příčka především díky dobrému poměru ceny a kvality, složení, čistotě a využitelnosti.

hlavní body
Výhody:
 • 2 velikosti balení
 • Čistý kreatin monohydrát bez jakýchkoliv aditiv
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Podporuje regeneraci a nárůst svalové hmoty
O výrobci Amix Nutrition:

Amix patří k naprosté špičce v oblasti sportovní výživy nejen v České republice, ale i po celé Evropě.

Základním kritériem při výrobě nových suplementů je kvalita, čímž si společnost získala důvěru mnohých profesionálních i amatérských sportovců. Amix sponzoruje i předního českého kulturistu Milana Šádka nebo skvělou slovenskou bikinu Timeu Trajtelovou.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Creatine monohydrate je skvělá volba, zejména díky dobrému poměru ceny a výkonu, čistému složení bez aditiv i dvěma různým velikostem balení.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  489 Kč -18%
Cena:  499 Kč -17%
Cena:  499 Kč
Cena:  499 Kč

10. Extrifit Crea Monohydrate

Extrifit Crea Monohydrate

Extrifit Crea Monohydrate je skvělý suplement se 100% obsahem mikronizovaného kreatin monohydrátu.

Díky tomuto doplňku zvýšíte svoji fyzickou výkonnost, sílu a růst dalších svalových buněk. Zejména kvůli dobrému složení a poměru ceny/kvality si získal i Crea Monohydrate své místo v našem žebříčku.

hlavní body
Výhody:
 • Skvělý poměr ceny a kvality
 • 100% mikronizovaný kreatin
 • Zvyšuje sílu i výkonnost
Nevýhody:
 • Pouze jedna velikost balení
O výrobci Extrifit:

Společnost Extrifit patří mezi přední výrobce sportovní výživy v České republice už od roku 2007, kdy se na trhu objevila poprvé.

Všechny produkty ze svého reperoáru firma vyrábí na míru elitním silovým sportovcům. Vizí Extrifitu je vyrábět doplňky, které budou efektivně podporovat nárůst svalové hmoty a síly a účinně bojovat s podkožním tukem.

Všechny doplňky ještě před uvedením na trh testují sponzorovaní atleti - naprostá špička tohoto sportovního odvětví v České republice - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a další.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Přestože si někteří recenzenti produktu stěžují na horší rozpustnost, nám se zdála naprosto v pořádku a Crea Monohydrate vám tedy doporučujeme.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  489 Kč
Cena:  489 Kč
Cena:  489 Kč
Cena:  557 Kč

11. Nutrend Creatine Monohydrate Creapure

Nutrend Creatine Monohydrate Creapure

Své místo v našem žebříčku má bezpochyby i Creatine Monohydrate Creapure od společnosti Nutrend.

Tento doplněk nabízí 100% kreatin monohydrát té nejvyšší čistoty, tudíž je vhodnou volbou pro nabírání svalů, větší sílu i výkonnost.

hlavní body
Výhody:
 • Dobrá rozpustnost
 • 100% kreatin monohydrát
 • Přijatelná cena
Nevýhody:
 • Pouze jedna velikost balení
O výrobci Nutrend:

Nutrend je jedním z největších českých výrobců suplementů a sportovní výživy.

Zároveň je hrdým sponzorem českých olympioniků - Martiny Sáblíkové, Jaromíra Jágra a dalších. Na rozdíl od většiny firem se nespecializuje pouze na kulturistiku a silové sporty, ale i na sporty vytrvalostní. Už jen z velikosti a popularity této společnosti se dá usoudit, že vyrábí doplňky v prvotřídní kvalitě.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Creatine Monohydrate Creapure je velmi dobrý suplement za přijatelnou cenu. Drobnou nevýhodou je zde jen jedna velikost balení.

Někteří recenzenti produktu si také stěžují na nadměrné nadýmání, ovšem to jen ve výjimečných případech.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  790 Kč
Cena:  790 Kč
Cena:  789 Kč
Cena:  1054 Kč

12. Kevin Levrone LevroCrea

Kevin Levrone LevroCrea

Deváté místo našeho žebříčku patří kreatinu LevroCrea, který je dostupný hned ve dvou příchutích (modrá malina a pomeranč).

V jedné dávce (7,8g) najdete hned 7g kreatinu, který je zde zastoupený hned ve 4 různých formách: kreatin hydrochlorid, kreatin monohydrát, trikreatin malát a kreatin nitrát v poměru 2:2:2:1.

hlavní body
Výhody:
 • 2 skvělé příchutě
 • 4 různé formy kreatinu pro maximální efekt
 • Zvyšuje sílu i nárůst svalové hmoty
Nevýhody:
 • Obsahuje barviva, sladidla a protispékavé látky
 • Pouze jedna nedostačující velikost
 • Vysoká cena
O výrobci Kevin Levrone:

LevroCrea vyrábí firma velmi úzce spjatá s jedním z nejlepších kulturistů historie - Kevinem Levronem.

Specializují se především na silné gainery, účinné spalovače tuku i prvotřídní předtréninkové stimulanty. Nejdůležitějším kritériem je samozřejmě kvalita, a proto v nabídce této firmy nenajdete žádné neúčinné produkty.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

LevroCrea je jediný zástupce našeho žebříčku, který nabízí ochucené příchutě. Na jednu stranu obsahuje přidané látky (sladidla, barviva,...), na stranu druhou již nemusíte řešit chuť kreatinu, která někomu nemusí dělat příliš dobře a může mít s užíváním problémy.

Zajímavá je zde i kombinace 4 různých forem kreatinu. Osobně bych tento kreatin doporučil lidem, kteří nepocítili žádnou pozitivní změnu pouze při suplementaci obyčejným kreatin monohydrátem, protože pro ně může tato směs být opravdu dobrou alternativou.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  345 Kč
Cena:  449 Kč

13. BiotechUSA 100% Creatine Monohydrate

BiotechUSA 100% Creatine Monohydrate

Náš žebříček těch nejlepších kreatinů uzavírá 100% Creatine Monohydrate od společnosti BioTech.

Tento produkt obsahuje jen a pouze kreatin monohydrát té nejvyšší čistoty, tudíž se jedná o opravdu účinný produkt za dobrou cenu

hlavní body
Výhody:
 • Skvělá cena
 • Vysoká kvalita
 • 100% mikronizovaný kreatin
Nevýhody:
 • Pouze jedna velikost balení
O výrobci BiotechUSA:

Firma BioTech je jedním z největších distributorů suplementů vůbec.

Tato společnost staví na vícefázovém testování výrobků, aby zajistila svým zákazníkům jistotu, že jsou všechny produkty kvalitní a neobsahují žádná škodlivá aditiva. Produkty prochází jak evropským, tak i americkým testovacím podmínkám a můžete se tak na výsledky plně spolehnout.

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Přestože je 100% Creatine Monohydrate na posledním místě našeho žebříčku, v žádném případě to neznamená, že je nekvalitní.

Za opravdu příjemnou cenu nabízí tento suplement kvalitu a maximální účinnost, proto je podle nás skvělou investicí. 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  559 Kč

Co je to kreatin?

Kreatin je dusíkatá makroenergická sloučenina, která je nejvíce zastoupena ve svalové tkáni. Jeho hlavní a nejdůležitější úlohou je zásobování svalových a nervových buněk energií v případech, kdy je během krátkého časového úseku potřeba vynaložit velké množství ATP - tedy například při intenzivním tréninku v posilovně.

Test a recenze kreatinů

Naše testy a recenze nejsou jen náhodně sestavené kreatiny, které se snažíme doporučovat kvůli zisku. Všechny položky našeho žebříčku jsme otestovali a důkladně se zaměřili na kritéria, která jsou pro každého spotřebitele důležitá:

 • složení
 • rozpustnost
 • chuť 
 • poměr ceny a kvality,...

Na konci tohoto procesu tak stojí naprosto objektivní žebříček, který by vám měl při rozhodování skutečně pomoci. Nejsme výrobce suplementů, který se snaží propagovat jen svoji značku a nejsme ani nikým sponzorovaní, tudíž si můžeme naprostou objektivitu dovolit.

K čemu kreatin slouží?

Kreatin je suplement ověřený mnoha vědeckými studiemi, které prokázaly jeho účinnost na zvýšení fyzického a silového výkonu.

Kreatin monohydrát, který je považovaný za nejúčinnější formu, prokazatelně zadržuje v těle malé množství vody a zároveň zlepšuje syntézu bílkovin. Bylo prokázáno, že užívání kreatinu po dobu 5-7 dní v dávce 25g zvyšuje tělesnou hmotnost cvičenců o 0,7 -1,5kg v závislosti na stravě, intenzitě tréninků a rychlosti regenerace.

Pro koho je kreatin vhodný?

Užívání kreatinu má největší opodstatnění u rychlostně trénujících sportovců, jako jsou například hokejisté nebo sprinteři. Dále ho ocení všichni siloví sportovci, ať už se jedná o powerliftery, crossfitery nebo kulturisty.

Mnoho cvičenců zastává názor, že kreatin je vhodný pouze do objemu, protože tělo díky němu zadržuje více vody. Velmi užitečný je ovšem i do diety, neboť zajišťuje uvolňování ATP a tudíž budete mít na trénink dostatek energie i při omezeném kalorickém příjmu.

Osobně znám hned několik soutěžících kulturistů, kteří ho užívají i během předsoutěžních diet a nemohou si ho vynachválit.

Která forma kreatinu je nejlepší?

Za nejlepší formu kreatinu považujeme monohydrát, který je také (až na jednu výjimku) zastoupený v našem žebříčku.

Tato forma je nejstarší, nejvíce prozkoumanou a také nejúčinnější možnou volbou pro všechny sportovce bez rozdílu odvětví. Díky schopnosti pozitivně ovlivňovat kontraktilní (stažitelné) bílkoviny ve svalových vláknech vede pravidelná suplementace tohoto typu kreatinu k brutálnímu nárůstu svalové hmoty a síly. Zároveň dokáže kreatin také stabilizovat buněčné fosfolipidové membrány, což omezuje poškozování svalové tkáně.

Zjednodušeně řečeno se tedy kreatin monohydrát velmi významně podílí i na regeneraci svalů po tréninku.

Je kreatin škodlivý?

Kolem nebezpečí kreatinu kolují internetem nejrůznější fámy, avšak jeho škodlivost nebyla nikdy přesvědčivě prokázána a nežádoucí účinky se jevily vždy spíše jako vzácné. 

Kreatin a křeče 

Velmi rozšířená je domněnka, že kreatin způsobuje svalové křeče. Bylo ale provedeno hned několik studií, které to vyvrátily.

V té první byl kreatin podáván hráčům amerického fotbalu po dobu tří let a prokázal, že na zranění ani zvýšený výskyt křečí nemá kreatin vliv.

Podobně tomu bylo i u druhé studie, která po dobu 4 let studovala skupinu 26 sportovců, kde bylo jedné skupině podáváno placebo a druhé kreatin. Mezi těmito dvěma skupinami nebyl nalezen žádný rozdíl.  

Dlouhodobé užívání 

Rovněž dlouhodobé užívání kreatinu se stalo předmětem několika vědeckých studií. Po dobu 3 let bylo sportovcům podáváno 14g kreatinu denně a nebyl zjištěný žádný zhoubný vliv na ledviny či játra

Možná nebezpečí kreatinu 

Opravdu výjimečně se při užívání kreatinu mohou objevit potíže s ledvinami, které se vyskytují pouze u osob citlivých na onemocnění jater či ledvin. Pokud tedy patříte mezi tyto osoby, o suplementaci kreatinu se poraďte se svým lékařem. Pro běžnou populaci by však užívání kreatinu (a to i dlouhodobé) mělo být pro játra i ledviny naprosto bezpečné. Více se o tom můžete dočíst v našem článku nazvaném Poškozuje kreatin játra a ledviny?

Kdy a jak užívat kreatin?

O dávkování kreatinu jsme na našem webu vydali celý článek, proto vám zde tuto problematiku vysvětlíme jen velmi stručně.

Kreatin je vhodné užívat zejména před tréninkem, kdy bude uvolňovat ATP, který dále slouží jako zdroj energie. K tomuto účelu bohatě postačí i 5g.

Možné je také dávkovat kreatin s glukózou, která zvýší sekreci inzulínu, a tudíž se kreatin lépe vstřebá.

Kolik kreatinu tedy budu potřebovat?

Před koupí kreatinu je dobré si rozmyslet, jestli budete chtít dělat i nasycovací fázi, nebo budete konstantně užívat 5g denně před tréninkem. Od toho se totiž odvíjí, kolik gramů budete do jednoho takového cyklu potřebovat:

Pokud plánujete nasycovací fázi, první týden budete užívat 25g kreatinu v 5 denních dávkách. To znamená, že za první týden spotřebujete 175g. Po uplynutí této doby byste měli přijímat 5g kreatinu po dobu dalších 2 měsíců (u pokročilejších sportovců je možné dávkování zdvojnásobit). V celkovém součtu se tedy v této udržovací fázi dostanete na 315g. No a pokud obě dvě fáze sečteme, dostaneme se na 490g kreatinu

Jestli se chcete nasycovací fázi vyhnout, můžete konstantně užívat 5g kreatinu po dobu alespoň 3 měsíců. To znamená, že spotřebujete asi 450g kreatinu

Ve výsledku to znamená, že jestli se chcete pustit do suplementace kreatinu, bude nejideálnější koupit si půlkilové balení.

S čím míchat kreatin?

Pokud chcete maximalizovat využití kreatinu v organismu, je dobré ho kombinovat s jinými suplementy, zejména s glutaminem, o kterém si můžete na našem webu přečíst celý článek. Tyto dvě látky působí navzájem synergicky, což znamená, že jedna zvyšuje účinnost druhé. 

Dále můžete také míchat kreatin s cukry s vysokým glykemickým indexem (například maltózou, dextrózou nebo glukózou), neboť ty mohou díky inzulínovým reakcím zvýšit absorpci kreatinu až o několik desítek procent.

Je lepší kombinovat kreatin s vodou, mlékem nebo džusem? A je možná kombinace s dalšími suplementy? To se dozvíte v našem článku S čím míchat kreatin pro maximální využití.

Osobní zkušenosti

Osobně kreatin monohydrát užívám bez nasycovací fáze po dobu 3-4 měsíců, poté ho na stejnou dobu vysadím. Musím říct, že patří mezi mé nejoblíbenější suplementy a pociťuji při užívání jak mnohem vyšší výkonnost, tak i lepší regeneraci.

Na druhou stranu ale existují lidé, kteří nepociťují při užívání monohydrátu vůbec žádný účinek. V takovém případě bych vyzkoušel jinou formu kreatinu, například mikronizovaný kreatin, který je z hlediska účinnosti srovnatelný s monohydrátem.

Zdroje textu

 1. Effects of Creatine Supplementation on Brain Function and Health - PubMed. PubMed [online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35267907/

 2. OŘT, Petr. Sport a správná výživa. Praha: Ikar, 2002. ISBN 978-80-249-0124-4.

 3. Creatine: Side Effects, Interactions, and What You Should Know. Healthline: Medical information and health advice you can trust. [online]. Copyright © 2005. Dostupné z: https://www.healthline.com/nutrition/creatine-safety-and-side-effects

 4. CLARK, Nancy. Sportovní výživa: stravovací plán, potravinové doplňky, strava před výkonem i po něm, specifické výživové potřeby, hubnutí bez hladovění, recepty. 4. vydání. Přeložil René SOUČEK, přeložil Monika SOUČKOVÁ. Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-1030-8.

Dlouhodobé užívání kreatinu

Kreatin je možné bez nežádoucích účinků používat i dlouhodobě a v takovém případě bychom doporučovali nastavit dávkování na 3-5 gramů denně. V tréninkové dny je ideální používat kreatin před tréninkem, v netréninkové dny ho můžete používat kdykoliv. Stojí ale za zvážení, zda vůbec má smysl kreatin dlouhodobě suplementovat. Případné vysazení totiž rozhodně a prokazatelně nevede ke ztrátě svalové hmoty a přijdete případně jen o zadržovanou vodu. Jediným potenciálně problematickým bodem může být situace, kdy nárazově přijmete velké množství kreatinu. Jak jsme totiž rozepisovali detailněji v našem článku nazvaném Můžu se předávkovat kreatinem?, při použití velkého množství tohoto suplementu vás může zastihnout průjem, nadýmání nebo bolest břicha. Tento efekt by však měl být spíše krátkodobý a poměrně brzy by měl odejít.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (3)

Daniel
Květen 9, 2019

Zdravím,zajímalo by mě,proč není v žebříčku creatin od weidra??vyzkoušel jsem všechny z první pětky a z creatinem od weidra se nedají srovnávat ;)

Souhlasím(+10)
Nesouhlasím(-1)
Adam
Srpen 20, 2019

Gymbeam ci MP jste netestovali?

Souhlasím(+21)
Nesouhlasím(0)
Honza
Září 19, 2019

Zdravím, co creatin od Gymbeam ? Četl jsem na něho dobré recenze a sám ho teď používám, ale zajímal by mě váš názor. děkuji.

Souhlasím(+19)
Nesouhlasím(0)