Nejlepší omega 3 mastné kyseliny – Které vybrat? (Test)

Omega 3 mastné kyseliny působí na první pohled jako suplement, který není třeba zdlouhavě vybírat. Stačí zajít do lékárny a jakékoliv si vybrat, protože všechny jsou víceméně stejné. Nebo ne? O jejich účinnosti rozhoduje, stejně tak jako v případě takových multivitamínů, celá řada různých faktorů - degradace využitelnosti v důsledku nešetrných výrobních procesů, umělé navýšení EPA a DHA vedoucí ke snížení množství ostatních potřebných složek, výroba suplementů z ryb náchylných na kumulování těžkých kovů a další a další aspekty bychom mohli jmenovat. Abychom vám výběr doplňků co nejvíce usnadnili vytvořili jsme pro vás srovnání nejlepších omega 3 doplňků, do kterých se rozhodně vyplatí investovat.

10 nejlepších omega 3 doplňků na základě testování

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. BrainMax Omega 3 BrainMax Omega 3 690 mg EPA, 920 mg DHA, Tekuté omega 3 449 Kč - 452 Kč
2. Vilgain Omega-3 Vilgain Omega-3 330 mg EPA, 230 mg DHA, Tabletové omega 229 Kč
3. Health Institute Opti Omega 3 Health Institute Opti Omega 3 950mg EPA, 600mg DHA, Tekuté omega 3 290 Kč
4. Reflex Nutrition Omega 3 Reflex Nutrition Omega 3 330mg EPA, 220mg DHA, Tabletové omega 3 199 Kč - 244 Kč
5. Prom-In Native Omega Prom-In Native Omega 360mg EPA, 240mg DHA, Tabletové omega 3, od 369 Kč 359 Kč - 427 Kč
6. Reflex Nutrition Krill Oil Reflex Nutrition Krill Oil 60mg EPA, 32mg DHA, Tabletový krill oil 263 Kč - 569 Kč
7. Czech Virus Omega 3 MAX Czech Virus Omega 3 MAX 180mg EPA , 120mg DHA, Tabletové omega 3 199 Kč
8. Extrifit Omega 3 Extrifit Omega 3 180mg EPA , 120mg DHA, Tabletové omega 3 251 Kč - 334 Kč
9. Viridian 100% Trout Oil Viridian 100% Trout Oil 150mg EPA, 370mg DHA, Tekutý olej 450 Kč - 799 Kč
10. Amix Krill Oil Amix Krill Oil 75mg EPA, 50mg DHA, Tabletový krill oil 399 Kč - 449 Kč
11. Survival Omega 3 Fair Power Survival Omega 3 Fair Power 220mg EPA , 130mg DHA, Tabletové omega 3 219 Kč

Detailní srovnání omega 3 doplňků

Olej z tresčích jater od společnosti BrainMax v současnosti považujeme za nejlepších zdroj omega 3 na trhu. Důvodem je extrémně vysoký obsah mastných kyseliny EPA a DHA spolu s naprosto čistým původem. BrainMax Omega 3 se vyrábí z jater tresek ulovených a kompletně zpracovaných na Islandu. Aby toho nebylo málo, olej obsahuje důležité antioxidanty, které ho chrání před znehodnocením oxidací.

 

Hlavní body
Výhody:
 • Vysoký obsah EPA a DHA
 • Čistý původ a šetrné zpracování
 • Obsah antioxidantů
 • Citronová příchuť
 • Snadné dávkování
Nevýhody:
 • Vyšší cena

 

 

Detailní hodnocení
Kdo je vyrábí:

Česká značka BrainMax vznikla s cílem vyrábět doplňky stravy, které budou vycházet z nejnovějších vědeckých poznatků a zároveň poskytovat přirozenou sílu přírody. Společnost se zaměřuje především na výrobu suplementů podporujících mozkové funkce a produktivitu. V její nabídce proto najdeme vysoce kvalitní vitamíny, minerály nebo třeba proteiny. O své zkušenosti se značkou BrainMax jsme se s vámi podělili například v recenzi na BrainMax Sleep Faster nebo ve srovnání nejlepších hořčíků.

V jedné dávce (10 ml) najdete:
 • 690 mg EPA
 • 920 mg DHA
 • 460 µg vitamínu A
 • 20 µg vitamínu D
 • 4,6 mg vitamínu E

Jak už bylo řečeno v úvodu, BrainMax Omega 3 obsahuje skutečně vysoký obsah mastných kyselin EPA a DHA, které jsou na omega 3 tím nejdůležitějším. Ocenit ovšem musíme také přítomnost vitamínů A, D a E, které zlepšují celkovou kvalitu produktu tím, že poskytují další pozitivní účinky nebo působí jako ochrana oleje před oxidací. Výrobce zároveň transparentně uvádí obsah všech látek přítomných v oleji, takže si můžete být jistí, že neobsahuje nebezpečné toxiny nebo těžké kovy.

Závěrečné zhodnocení:

BrainMax Omega 3 olej z tresčích jater aktuálně patří mezi to nejlepší, co můžete na trhu s omega 3 mastnými kyselinami najít. Disponuje vysokým obsahem všech důležitých látek a navíc se pyšní skvělým původem a naprostou transparentností složení. Jediné negativum které na produktu spatřujeme, je poměrně vysoká cena. Nutno ale říct, že vzhledem k naprosto perfektnímu složení je vyšší cena zcela odůvodněná a výsledný poměr ceny a kvality je i přesto vynikající. V konečném důsledku nám nezbývá nic jiného, než BrainMax Omega 3 olej z tresčích jater vřele doporučit.

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  449 Kč
Cena:  452 Kč

Prémiové omega 3 mastné kyseliny pocházející z volně žijících ančoviček v oblasti Jižní Ameriky dostupné v naprosto přirozené formě triglyceridů se skvělou využitelností. Přesně takové jsou Omega-3 od společnosti Vilgain, která tento skvělý produkt nabízí za dostupnou cenu a v ideálním neprůsvitném balení, které běžným výkonnostním sportovcům vydrží na měsíc užívání.

Hlavní body
Výhody:
 • Jednoduché dávkování
 • Prémiová čistota
 • Transparentní původ ančoviček
 • Dostupná cena
Nevýhody:
 • Nic jsme nenašli
Shrnutí
Kdo je vyrábí: 

Za těmito omega 3 stojí společnost Vilgain, jejíž produkty již můžete znát například z našeho žebříčku nejlepších syrovátkových proteinů nebo z recenze Vilgain Plant Protein Granola. Jejich doplněk s názvem Omega-3 se přitom může pochlubit velmi transparentním původem ančoviček pocházejících ze severního pobřeží Chile, kde tamní rybářské společnosti disponují řadou certifikací dokládajících legálnost, udržitelnost i celkovou dohledatelnost rybolovu.

V jedné dávce (1 kapsle) najdete:
 • 330 mg EPA
 • 230 mg DHA
 • 3,35 mg vitamínu E

Narozdíl od některých dalších suplementů obsahuje Omega-3 také vitamín E, který v produktu plní antioxidační vlastnosti. Dávkování by se pak mělo odvíjet mimo jiné od vaší denní aktivity. Pro rekreační sportovce a běžnou dospělou populaci může být dostačující jediná kapsle denně, výkonnostní sportovci mohou užívat kapsle 2 a pro profesionální sportovce pak může být vhodné suplementovat až 3 kapsle tohoto doplňku denně.

Závěrečné zhodnocení:

Zatímco mnoho výrobců neudává ani to, z jakého druhu ryb jejich olej pochází, Vilgain zveřejňuje kromě toho také lokalitu odlovu a jelikož celý produkt kromě maximálně čistého složení nabízí také skvělou cenu, jen těžko na trhu hledá konkurenci. Určitě ho proto doporučujeme zařadit do pravidelné suplementace jak běžným lidem a rekreačním sportovcům, tak i profesionálům.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  229 Kč

3. Health Institute Opti Omega 3

Health Institute Opti Omega 3

Za  jedny z nejlepších omega na trhu považujeme také Opti Omega 3 od společnosti Health Institute. Ty disponují přirozeným obsahem EPA a DHA, který je naprosto stěžejní, jsou vyráběny z ryb žijících na Islandu, kde je minimální znečištění a díky šetrnému procesu filtrace jsou zcela zbaveny rybího zápachu!

hlavní body
Výhody:
 • Bez rybího zápachu
 • Přirozený obsah EPA a DHA
 • Dostupné v pomerančové příchuti
 • Naprostá čistota díky použití malých ryb z Islandu
Nevýhody:
 • Nutnost uchovávat v lednici
 • Kratší trvanlivost než v případě tablet
shrnutí
Kdo je vyrábí:

Společnost Health Institute byla založena v roce 2008, ovšem již o rok později se pustila do výroby suplementů pro zdraví.

Stěžejním produktem této firmy jsou Opti Omega 3, které jsou zpracovány šetrným výrobním procesem a disponují přirozeným obsahem EPA a DHA. Podle našeho nezávislého testování patří jejich mastné kyseliny k nejlepším na trhu.

V jedné dávce (5ml) najdete:
 • 950mg EPA
 • 600mg DHA

Tento suplement je složen z trojitě filtrovaného rybího oleje, směsi tokoferolů a přírodního pomerančového aroma. Opti Omega 3 se užívají jednou denně v dávce 5-10ml, přičemž ideální je načasování po jídle.

Závěrečné ohodnocení:

Opti Omega 3 jsou jedním z těch nejlepších doplňků, jaké můžete na současném trhu najít. Kombinují v sobě poměrně dobrou cenu, maximální efektivitu a naprostou čistotu, díky čemuž by pro vás měli být jasným favoritem.

Za drobnou nevýhodu považuji nutnost relativně rychlé spotřeby - načnuté omega 3 již nemůžete například na měsíc přestat užívat, protože by se mohla zkazit.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

4. Reflex Nutrition Omega 3

Reflex Nutrition Omega 3

Třetí místo srovnání zaujímají extrémně kvalitní omega 3 od společnosti Reflex, které ve srovnání s konkurenčními produkty disponují naprostou čistotou a přirozeně vyšším obsahem EPA a DHA.

Jsou vyrobeny inovačními technologiemi a jejich čistota je důkladně kontrolována, tudíž můžete mít naprostou jistotu o kvalitě a absenci těžkých kovů, PCB, dioxinů a dalších látek negativně ovlivňujících naše zdraví.

hlavní body
Výhody:
 • Přirozeně vysoký obsah EPA a DHA
 • Vyrobeno z obnovitelných zdrojů 
 • Absolutní čistota a zdravotní nezávadnost
 • Nezávisle testováno na obsah látek dopingové povahy
Nevýhody:
 • V porovnání s konkurencí o něco vyšší cena
shrnutí
Kdo je vyrábí:

Firma Reflex Nutrition se na trhu pohybuje již od roku 1996 a už od samotného počátku staví veškeré své doplňky na kvalitě, která stojí na prvním místě. Jejich suplementy prochází nezávislými testy na zakázané látky a skutečný obsah bílkovin v každé šarži. Veškeré výrobní technologie i farmaceutický závod této firmy jsou na nejvyšší úrovni a proto se dá bez nadsázky říct, že Reflex Nutrition je absolutní špičkou mezi výrobci sportovní výživy.

V jedné dávce (1 kapsle) najdete:
 • 330mg EPA
 • 220mg DHA

Kromě rybího oleje, který je v tomto doplňku zdrojem omega 3, v něm najdete ještě hovězí želatinu, glycerol a vodu. Omega 3 od společnosti Reflex se užívají dvakrát denně, pokaždé představuje jedna dávka dvě kapsle.

Závěrečné ohodnocení:

Reflex Nutrition vyrobil, jak bývá u této společnosti zvykem, extrémně kvalitní doplněk. Jeho cena je sice o něco vyšší než u konkurenčních produktů, ale na druhou stranu díky vyššímu obsahu účinných látek je možné snížit dávkování. Jestli tedy váháte, jaký doplněk zvolit a jste přesvědčení o kapslové formě, rozhodně vám můžu Omega 3 od Reflex Nutrition doporučit. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  199 Kč
Cena:  229 Kč
Cena:  244 Kč

5. Prom-In Native Omega

Prom-In Native Omega

Čtvrté místo patří produktu Native Omega 3 od společnosti Prom-In, jejíž produkty se v našich srovnáních umisťují s železnou pravidelností.

Tyto mastné kyseliny disponují kromě výborného poměru ceny a kvality také naprostou čistotou, absencí těžkých kovů či dalším znečišťujících složek a skvělým obsahem EPA a DHA.

 

HLAVNÍ BODY
Výhody:
 • Absence znečišťujících složek
 • Přirozeně vysoký obsah EPA a DHA
 • Výborný poměr ceny a kvality
 • Dostatečné množství dávek v balení
Nevýhody:
 • V porovnání s vítězem testu má nižší obsah EPA a DHA, proto je nutné upravit dávkování
Shrnutí
Kdo je vyrábí:

Tento prvotřídní doplněk vyrábí ostřílená firma Prom-IN, která se na českém trhu pohybuje už od roku 1976 a jedná se tak o nejstaršího českého výrobce sportovní výživy. Jejich produkty prošly mnoha reformami tak, aby vyhovovaly všem atletům a neobsahovaly žádné zbytečné či neúčinné látky. Ve výprodeji se dají všechny produkty této firmy sehnat za opravdu skvělé ceny, a tudíž z hlediska poměru kvality a ceny jen těžko hledají konkurenci.

V jedné dávce (1 tableta) najdete:
 • 180mg EPA
 • 120mg DHA
 • 1mg vitamínu E 

Pure omega 3 jsou složeny z rybího oleje, DL-alfa-tokoferol acetátu, vepřové želatiny, glycerolu a čištěné vody. Doporučujeme užívat 2 kapsle 2x denně.

Závěrečné ohodnocení:

Native Omega 3 jsou bezpochyby jedním z nejlepších doplňků ve své kategorii. Nabízí skvělý poměr ceny a kvality, díky kterému budou jasnou volbou pro naprostou většinu cvičenců. Navíc jsou obohaceny vitamínem E, což osobně považuji za velký bonus. Zároveň oceňuji i velikost balení - 240 kapslí představuje 120 dávek, což vám vydrží opravdu dlouho.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  359 Kč
Cena:  389 Kč
Cena:  389 Kč
Cena:  427 Kč

6. Reflex Nutrition Krill Oil

Reflex Nutrition Krill Oil

Páté místo našeho žebříčku patří extrémně kvalitnímu suplementu od společnosti Reflex Nutrition, a tím je Krill Oil.

Tento olej je získáván z antarktického krilu. To jsou malý korýši, kteří disponují naprostou čistotou a kromě omega 3 obsahují také astaxanthin, významný antioxidant. I když drobnou nevýhodou je vysoká cena, Krill oil je tím nejlepším, co do sebe můžete dostat.

hlavní body
Výhody:
 • Naprostá čistota produktu
 • Perfektní využitelnost
 • Vyrobeno z udržitelně získaného krilu
 • Obsahuje astaxanthin a fosfolipidy
Nevýhody:
 • Extrémně vysoká cena
shrnutí
Kdo je vyrábí:

Firma Reflex Nutrition se na trhu pohybuje již od roku 1996 a už od samotného počátku staví veškeré své doplňky na kvalitě, která stojí na prvním místě. Jejich suplementy prochází nezávislými testy na zakázané látky a skutečný obsah bílkovin v každé šarži. Veškeré výrobní technologie i farmaceutický závod této firmy jsou na nejvyšší úrovni a proto se dá bez nadsázky říct, že Reflex Nutrition je absolutní špičkou mezi výrobci sportovní výživy.

V jedné dávce (1 tableta) najdete:
 • 210mg fosfolipidů, což jsou významné látky ovlivňující transport tuků v krvi, stavbu buněčných membrán, buněčnou signalizaci a mnoho dalšího.
 • 60mg EPA
 • 32mg DHA
 • 150mcg astaxanthinu, což je jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů s pozitivním efektem na kůži, oči i mozek.

Tyto omega 3 jsou složeny z želatinové kapsle (hovězí želatina, glycerol a voda) a z oleje z udržitelně získaného antarktického krilu (korýš). Doporučujeme užívat jednu až 2 kapsle denně, ideálně bezprostředně po snídani.

Závěrečné ohodnocení:

Krill Oil je z hlediska složení opravdu TOP produkt, jaký si můžete koupit. I když má v porovnání s ostatními suplementy menší obsah EPA a DHA, vše je vykompenzováno obsahem astaxanthinu a fosfolipidů, které jsou pro naše tělo extrémně potřebné. Cenově je tento doplněk bohužel hodně drahý, a proto většina z vás jistě raději sáhne po levnější variantě. Pokud vám ale investice do suplementů nevadí a byli byste ochotní dávkování zdvojnásobit, zcela bezkonkurenčně bych volil Krill Oil.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  349 Kč
Cena:  369 Kč
Cena:  478 Kč -16%
Cena:  263 Kč
Cena:  559 Kč
Cena:  569 Kč

7. Czech Virus Omega 3 MAX

Czech Virus Omega 3 MAX

Šesté místo srovnání nejlepších omega 3 doplňků si určitě zaslouží doplněk Omega 3 Max od společnosti Czech Virus, která se v našich srovnáních stejně jako Prom-IN umisťuje s železnou pravidelností.

Tento doplněk obsahuje přirozený obsah EPA a DHA, stejně tak v něm najdete D-alfa-tokoferol, který vykazuje větší antioxidační aktivitu než jeho L- izomer.

hlavní body
Výhody:
 • Přirozeně vysoký obsah EPA a DHA
 • D-forma vitamínu E, která disponuje větší antioxidační aktivitou
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Neprůsvitný obal, který je ideální pro skladování
Nevýhody:
 • V porovnání s vítězem testu má nižší obsah EPA a DHA, proto je nutné upravit dávkování
 • V porovnání například s Omega 3 od Prom-IN je při stejně velké dávce podstatně vyšší cena
shrnutí
Kdo je vyrábí:

Omega 3 Max vyrábí všem velmi dobře známá firma Czech Virus, kterou proslavil především kontroverzní kulturista Filip Grznár a jeho sparing parťák Pavel Beran. Již od roku 2012, kdy se v hlavách tvůrců začal rodit první nápad, si firma zakládá na kvalitních produktech bez zbytečné chemie.

Všechny vstupní suroviny, které Czech Virus používá při výrobě svých produktů, mají svůj původ v EU a jsou zcela transparentní. Žádné patentované směsi, nejasné složení či zbytečná plnidla. 

V jedné dávce (1 tableta) najdete:
 • 180mg EPA 
 • 120mg DHA
 • 5mg vitamínu E (D-formy)

Ve složení najdete kromě rybího oleje a D-alfa-tokoferolu ještě želatinu, glycerol a čištěnou vodu. Výrobce doporučuje užívat jednu kapsli třikrát denně, pokaždé s jídlem.

Závěrečné ohodnocení:

Czech Virus Omega 3 jen podtrhávají to, na co jsme od CzechVirusu v podstatě zvyklí. Vysoká kvalita promyšlená do detailu, ale na druhou stranu i tomu odpovídající cena. Pokud vám nevadí, že si za tyto omega 3 něco málo připlatíte, rozhodně jsou dobrou investicí.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  199 Kč
Cena:  199 Kč

Sedmá příčka žebříčku patří omega 3 mastným kyselinám od společnosti Extrifit. Tento doplněk opět disponuje velmi dobrým obsahem EPA a DHA, které jsou v produktu naprosto přirozeně, navíc je obohacen o vitamín E.

V porovnání s konkurencí jsou tyto omega 3 dostupné i za poměrně dobrou cenu, tudíž pokud máte rádi suplementy společnosti Extrifit, jsou rozhodně více než přijatelnou volbou.

hlavní body
Výhody:
 • Vysoký obsah EPA a DHA
 • Obohaceno o vitamín E
 • Dobrý poměr ceny a kvality
Nevýhody:
 • Ve srovnání s produkty na prvních příčkách o něco vyšší cena
shrnutí
Kdo je vyrábí:

Společnost Extrifit se na trhu pohybuje od roku 2007 a za tu dobu se z ní stal přední výrobce sportovní výživy v České republice. Všechny nabízené doplňky jsou vyvinuty speciálně na míru všem silovým sportovcům a kulturistům. Vizí firmy je vyrábět doplňky, které budou efektivně podporovat nárůst svalové hmoty a síly a účinně bojovat s podkožním tukem. 

Všechny doplňky ještě před uvedením na trh testují sponzorovaní atleti - naprostá špička tohoto sportovního odvětví v České republice - Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Vlastimil Kužel a další.

V jedné dávce (1 tableta) najdete:
 • 180mg EPA 
 • 120mg DHA
 • 5mg vitamínu E

Ve složení najdete kromě rybího oleje a D-alfa tokoferolu ještě softgelovou kapsli, která se skládá z želatiny, glycerinu a čištěné vody. Výrobce doporučuje užívání 3-4 tablet denně, ideální je rozdělení do více denních dávek.

Závěrečné ohodnocení:

Extrifit vyrábí kvalitní omega 3 mastné kyseliny, na které je rozhodně spolehnutí. Není jim víceméně co vytknout, snad jen nepatrně vyšší cena. I když nad tak nepatrným rozdílem většina z vás pravděpodobně mávne rukou, pokud omega 3 užíváte denně a ve větší míře, než jen jedné doporučené kapsli, už je rozdíl poměrně podstatný. I přesto jsou ale dobrou volbou. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  269 Kč
Cena:  269 Kč
Cena:  251 Kč
Cena:  334 Kč

9. Viridian 100% Trout Oil

Viridian 100% Trout Oil

První biocertifikovaný olej ze skandinávského pstruha duhového v našem žebříčku také nesmí chybět. Díky tomu, že pstruh je loven v řekách, není kontaminován těžkými kovy a celý produkt tak disponuje naprostou čistotou, je u něj deklarována čerstvost a přirozený obsah celého spektra esenciálních mastných kyselin.

Kromě skvělých nutričních vlastností je olej také z ekologicky udržitelného zemědělství a zanechává nízkou uhlíkovou stopu.

hlavní body
Výhody:
 • Naprostá čistota a čerstvost
 • Ekologické zpracování a nízká uhlíková stopa
 • Neobsahuje želatinovou kapsli
 • Není kontaminován těžkými kovy a nemusí tak procházet nešetrnými očišťovacími procesy
Nevýhody:
 • Kromě omega 3 obsahuje také omega 6, kterých máme ve stravě nadbytek
 • Extrémně vysoká cena za jednu dávku
shrnutí
Kdo je vyrábí:

Viridian je britská značka doplňků výživy. Jejich suplementy se označují za etické, firma si totiž zakládá na třech hlavních oblastech: kvalita, životní prostředí a charita. Produkty této firmy jsou znakem nejvyšší kvality, o čemž svědčí i fakt, že 99% produktů splňuje požadavky KOSHER čistoty.

Nepoužívají geneticky modifikované ani ozářené zdroje a 5% ze zisku firmy putuje na charitu. Sympatická značka, ne? Pokud hledáte ty nejkvalitnější vitamíny a minerály, pak je Veridian ideální volbou.

V jedné dávce (5 ml) najdete:
 • 370mg DHA
 • 150mg EPA
 • 50mg DPA
 • 120mg ALA
 • 561mg omega 6
 • 340mg omega 7
 • 1279mg omega 9

Kromě oleje získaného ze skandinávského pstruha duhového, který zaujímá 97,5% produktu, najdete v 100% organic scandinavian trout oil ještě bio pomerančový a citronový olej a bio extrakt z rozmarýnu. Výrobce doporučuje užívat 5-15ml denně, ideálně v jedné až třech porcích s jídlem.

Závěrečné ohodnocení:

Společnost Viridian vytvořila extrémně kvalitní doplněk, za který si bohužel budete muset něco málo připlatit. Pokud chcete mít stoprocentní záruku kvality a vědět, že do svého těla dostáváte jen to nejlepší, rozhodně je olej z pstruha duhového dobrou volbou.

Z mého pohledu je ale cena 20 Kč za dávku hodně přestřelená a v poměru ceny a výkonu se rozhodně vyplatí doplňky z předních příček žebříčku.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  450 Kč -20%
Cena:  799 Kč
Cena:  759 Kč

Deváté místo našeho žebříčku patří dalšímu ze zástupců krill olejů, tentokráte od společnosti Amix. Tento doplněk disponuje naprostou čistotou a poměrně vysokým obsahem omega mastných kyselin, které jsou ve srovnání s obyčejnými doplňky podstatně lépe využitelné.

Kromě toho je krill oil přirozeným zdrojem astaxanthinu, což je skvělý antioxidant podporující například fungování imunitního systému, snižující LDL cholesterol a zvyšující sílu a vytrvalost.

hlavní body
Výhody:
 • Je zdrojem astaxanthinu
 • Obsahuje poměrně vysoké množství omega mastných kyselin
 • Disponuje úplnou čistotou
Nevýhody:
 • Poměrně vysoká cena
 • Pouze 30 dávek v balení
shrnutí
Kdo je vyrábí:

Amix je jednou z nejuznávanějších evropských společností v oblasti sportovní výživy. Všechny své produkty staví na kvalitě, čímž si získal důvěru mnohých profesionálních i amatérských sportovců. Amix sponzoruje i předního českého kulturistu Milana Šádka nebo skvělou slovenskou bikinu Timeu Trajtelovou.

V jedné dávce (2 tablety) najdete:
 • 75mg EPA
 • 50mg DHA
 • 1,3mg esterů astaxanthinu

Kromě antarktického oleje z krilu najdete v tomto produktu ještě želatinovou tobolku, která se skládá z želatiny, glycerinu a čištěné vody. Výrobce doporučuje užívání dvou tablet denně, ideálně s jídlem. Důležité je i tabletu zapít dostatečným množstvím vody.

Závěrečné ohodnocení:
Krill oil od společnosti Amix je cenově dražší volbou, ale pokud vám nevadí investovat do suplementů více peněz, dočkáte se odpovídající kvality. Tento produkt disponuje naprostou čistotou, má skvělé nutriční hodnoty a navíc je zdrojem astaxanthinu, jednoho z nejdůležitějších antioxidantů vůbec.
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  399 Kč
Cena:  449 Kč

11. Survival Omega 3 Fair Power

Survival Omega 3 Fair Power

Další příčka srovnání nejlepších mastných kyselin patří doplňku Omega 3 Fair Power od společnosti Survival. Ty disponují vysokým obsahem EPA a DHA, navíc jsou doplněny i o vitamín E. Tobolky omega 3 jsou navíc i laboratorně testovány na obsah všech klíčových složek, tudíž máte naprostou garanci toho, že do svého těla dostáváte jen to, co deklaruje obal.

hlavní body
Výhody:
 • Laboratorně testováno na přesný obsah klíčových látek
 • Vysoký obsah EPA a DHA
 • Obohaceno o vitamín E 
Nevýhody:
 • V porovnání s některými konkurenčními produkty vyšší cena 
 • Nižší obsah vitamínu E ve srovnání s konkurencí
shrnutí
Kdo je vyrábí:

Survival Nutrition Supplements je značka sportovních suplementů, která na trhu působí od roku 2002. Nad konkurencí vynikají především naprostou transparentností a otevřeností, protože jako jedna z mála firem nezveřejňuje pouze přesně složení, ale i poměr zastoupení klíčových látek.

Všechny doplňky jsou laboratorně testovány tak, aby byly nabízené produkty v souladu s evropskou i českou legislativou a samozřejmostí je jejich zdravotní nezávadnost. Pokud tedy hledáte naprosto transparentní doplňky se skvělým složením a ještě lepší cenou, je Survival tím pravým pro Vás.

V jedné dávce (1 tableta) najdete:
 • 220mg EPA 
 • 130mg DHA
 • 1,5mg vitamínu E

Ve složení tohoto doplňku najdete kromě rybího oleje ještě jedlou želatinu, glycerol, pitnou vodu a vitamín E, tedy D-alfa-tokoferol. Výrobce doporučuje užívat jednu tabletu denně, s jídlem a dostatečným množstvím vody.

Závěrečné ohodnocení:
Omega 3 od značky Survival nabízí poměrně koncentrované složení co se týče obsahu EPA a DHA, nicméně výrobce doporučuje jen nedostačujícím jednu kapsli. Pokud dávkování zvýšíte na potřebný počet kapslí, cena bude ve srovnání s konkurencí vyšší. Přesto to jsou ale obstojné omega 3, bez kterých by se nás žebříček neobešel.
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

Jaké omega 3 vybrat?

Jak jste si pravděpodobně všimli, doplňků nabízejících omega 3 je na trhu opravdu nepřeberné množství a vyznat se v nich může být opravdu náročné.

Z vlastní zkušenosti doporučuji užívání Opti Omega 3, které jsou dle mého názoru tím opravdu nejkvalitnějším, co můžete na současném trhu najít. Zároveň také nabízí skvělý poměr ceny a kvality, proto zaujímají první příčku našeho srovnání.

Pokud máte strach z toho, že jsou tekuté, jako vhodná alternativa se nabízí i Omega 3 od společnosti Reflex Nutrition, které mají pro změnu vysoký poměr EPA a DHA v porovnání s konkurencí.

Třetí dobrou volbou můžou být i Pure Omega 3 od společnosti Prom-IN, které nabízí ideální poměr ceny a kvality. No a stejně tak si samozřejmě můžete vybrat i takové doplňky, které v našem žebříčku vůbec nejsou. Jen mějte na paměti, že není vhodné vybírat ty nejlevnější doplňky a že obsah EPA a DHA vůbec není klíčový faktor, podle kterého se rozhodovat.

Proč nedoporučujeme kombinaci omega 3 a 6?

Na první pohled by se mohlo zdát, že je lepší zvolit doplňky kombinující omega 3 a omega 6 (ideálně ještě omega 9). To je ale poměrně zásadní omyl, protože naprosto zásadní rozdíl v celkovém zdraví a prevenci onemocnění hraje právě poměr omega 3 ku omega 6 mastným kyselinám. A i když se jako ideální udává poměr zhruba 1:4, podle odborných poznatků dosahuje dnešní středoevropská strava až šokujícímu poměru 1:15 ve prospěch omega 6. Naším cílem tedy rozhodně není navyšovat celkový příjem obou (respektive všech tří) mastných kyselin, nýbrž zlepšovat poměr mezi nimi.

Kdy omega 3 užívat?

Z vlastní zkušenosti doporučuji užívání omega 3 mastných kyselin ve dvou dávkách. První dávku doporučuji užít po probuzení a druhou po tréninku, pokaždé s jídlem bohatým na bílkoviny a sacharidy. Ten důvod je prostý, omega 3 pomáhají optimalizovat hormonální děje probíhající v organismu, neboť zvyšují anabolickou citlivost buněk na příjem aminokyselin, ale k tomuto efektu dojde především při podávání se sacharidy. Z toho důvodu jsem zvyklý dávkovat 1-2 kapsle se snídaní a stejnou dávku s potréninkovým jídlem. Pokud ale nechcete užívat mastné kyseliny dvakrát denně, bohatě postačí jedna dávka - osobně bych preferoval tu s potréninkovým jídlem.

Nejsou omega 3 jako omega 3…

Následující odstavec bychom rádi věnovali převážně těm z vás, které produkty v našem srovnání (ani přes jejich kvalitu) nezaujaly a kteří si chtějí vybrat úplně odlišný produkt. Již dříve jsem totiž nastínil, že obsah EPA a DHA není v žádném případě stěžejním faktorem určujícím kvalitu doplňku. Proč ne? Protože tento obsah se dá uměle navýšit různými procesy, které naopak eliminují výskyt některých dalších zdraví prospěšných látek. Z toho důvodu je vždy dobré vybírat doplňky s přirozeným obsahem těchto dvou mastných kyselin. Ten poznáte vcelku jednoduše, poměr mezi EPA a DHA je zhruba 1.8:1.2.

Dalším faktorem, který kvalitu výsledného doplňku ovlivňuje, je původ ryby a její náchylnost na kumulaci těžkých kovů. Velké mořské ryby mají často tendence natahovat arsen co rtuť že znečištěných oceánu, naopak sladkovodní ryby jsou považovány za nejčistší. A takto bychom mohli pokračovat i dále. Pokud si chcete vybrat jiný doplněk, který zde nezmiňujeme, určitě kupujte jen produkty od společností, jímž důvěřujete a důkladně před koupí prostudujte složení i původ ryb.

Na co si dát při výběru pozor?

Kromě umělého navyšování účinných látek, původu ryb a případného obsahu těžkých kovů se vyplatí dávat při nákupu omega 3 mastných kyselin pozor také na dobu trvanlivosti. To se týká zejména tekutých produktů, které je potřeba skladovat v lednici. U takových produktů je rovněž na místě zamyslet se nad velikostí balení. Pokud totiž obsahuje zbytečně moc velké množství denních dávek, může být náročné celý obsah spotřebovat před datem trvanlivosti. V neposlední řadě myslete na to, že není dobré nechat se ovlivnit lákavou reklamou a povedeným marketingem, ale že je potřeba vždy myslet především na složení a na reálná fakta ohledně účinku jednotlivých látek. Ne vše, co na papíře vypadá úžasně, je ve skutečnosti kvalitní. Proto opět doporučuji držet se osvědčených značek, ve které máte důvěru.

Jaké omega 3 vybrat?

Při výběru omega 3 mastných kyselin je potřeba brát v úvahu několik faktorů. Tím prvním je pochopitelně kvalita. K této problematice se dostaneme v následujících odstavcích, teď bych se proto rád zaměřil na další důležité faktory. Jedním z nich je také forma daného suplementu. Omega 3 se totiž prodávají ve formě kapslí, je však možné se setkat také s tekutou formou nebo dokonce s formou oleje z tresčích jater. Každá forma má svá pro a proti, a proto nelze jednoznačně říct, která je nejlepší. Nepochybnou výhodou tekutých doplňků s omega 3 mastnými kyseliny je vysoký obsah účinných látek. Naproti tomu suplementy ve formě kapslí mají výhodu v tom, že nechutnají špatně a jejich užívání je často pohodlnější. Místo dávkování tekutiny po lžičkách zkrátka zapijete pár kapslí vodou a hotovo. Některé suplementy navíc musí být skladovány v ledničce, což také věci zbytečně komplikuje. Tekuté suplementy jsou navíc náročnější na přepravu, protože je u nich větší riziko vylití, což platí zejména pro olej.

Kromě běžných omega 3 mastných kyselin se dnes můžete setkat také s tzv. krillovým olejem. Ten je místo ryb vyráběný z korýšů žijících na dně Antarktického oceánu. Díky tomu neobsahuje toxiny a těžké kovy, které je často možné najít právě v rybách. Jelikož pochází z mnohem čistšího prostředí, je i účinek krillového oleje podstatně výraznější.

Zdroje

 1. https://www.svetfitness.cz/clanek/omega-3-pod-drobnohledem/
 2. ROUBÍK, Lukáš. Moderní výživa ve fitness a silových sportech. Praha: Erasport, [2018]. ISBN 978-80-905685-5-6.

 3. CLARK, Nancy. Sportovní výživa: stravovací plán, potravinové doplňky, strava před výkonem i po něm, specifické výživové potřeby, hubnutí bez hladovění, recepty. 4. vydání. Přeložil René SOUČEK, přeložil Monika SOUČKOVÁ. Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-1030-8.

 4. Institut moderní výživy. Institut moderní výživy [online]. Dostupné z: https://www.institutmodernivyzivy.cz/

 5. FOŘT, Petr. Sport a správná výživa. Praha: Ikar, 2002. ISBN 978-80-249-0124-4.

 6. SKOLNIK, Heidi a Andrea CHERNUS. Výživa pro maximální sportovní výkon: správně načasovaný jídelníček. Praha: Grada, 2011. ISBN 978-80-247-3847-5.

 7. BERNACIKOVÁ, Martina, Jan CACEK, Lenka DOVRTĚLOVÁ, et al. Regenerace a výživa ve sportu. 3., doplněné vydání. Brno: Masarykova univerzita, 2020. ISBN 978-80-210-9725-4.

 8. MANDELOVÁ, Lucie a Iva HRNČIŘÍKOVÁ. Základy výživy ve sportu. Brno: Masarykova univerzita, 2007. ISBN 978-80-210-4281-0.

 9. 5 Signs and Symptoms of Omega-3 Deficiency. Healthline: Medical information and health advice you can trust. [online]. Copyright © 2005. Dostupné z: https://www.healthline.com/nutrition/omega-3-deficiency

 10. Omega-3 Fatty Acids - Health Professional Fact Sheet. Office of Dietary Supplements (ODS) [online]. Copyright © iStock. Dostupné z: https://ods.od.nih.gov/factsheets/Omega3FattyAcids-HealthProfessional/

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (14)

Tomáš Brožek
Srpen 18, 2019

Hezký den. Je to jistě zajímavé srovnání, ale vlastně je to celé velmi špatně. Jediné co porovnáváte je EPA, DHA případně další drobnosti. Ale o tom to přeci vůbec není. Má se prověřit, zda omega3 opravdu v těle dělá, co dělat má. Přeci je to vše o tom, zda funguje nebo nefunguje. Jako první si udělejte test, zda je omega3 vyrobena šetrným způsobem (myšleno tím, šetrným pro vaše tělo, když ji konzumujete). Test si udělá každý doma sám - vezměte omegu (pokud je v kapsli, tak ji propíchněte) a dejte ji na obyčejný polystyren. Pokud se nic nestane, omega je šetrná a vhodná ke konzumaci. Pokud se polystyren rozleptá, je to nešetrné (levné) a v těle neúčinné. Pokud se nerozpustí, při výrobě se použili triglyceridy, které jsou pro těle bez zátěže. Pokud se to rozleptá, tak se použili levné ethylestery, které jsou pro tělo nevhodné. První test si tedy udělá každý doma. Prošla vaše omega? Fajn, ale to neznamená, že funguje. Poslední studie z roku 2018, kterou dělali v Anglii na 112 tis. lidech ukázala, že jen u jednoho z 1000 to má malý účinek, u ostatních nefunguje. Nyní přichází to hlavní - je to o olejích a antioxidantech, které se přidávají. Nejhorší je, když se přidává vitamín E. Je to sice antioxidant, ale po konzumaci díky svému krátkému řetězci, začne oxidovat a nedostane omegu tam, kam patří tj. do buněčné membrány resp. když ji budete konzumovat opravdu hodně moc, tak trošku ano. Je to ale levné. Hledejte omegu3, která se smíchaná s polyfenoly (nejčastěji v olivovém oleji). Je to jeden z nejsilnějších antioxidantů, který dokáže omegu3 ochránit a dovést do membrán. Má totiž dlouhý řetězec, který to zajistí. Bohužel to jsou věci o kterých se neví a pisatel článku očividně není vzdělaný v této oblasti. Jedna norská laboratoř provedla testy lidí po celém světě (více jak 300 tis.) a tyto skutečnosti potvrdila (jsou to testy z krve tj. nedají se nijak ošidit). Jinak jsou to testy, který si každý může koupit a zjistit sám, zda jeho omega3 funguje tj. zda jí má v těle dostatek nebo nedostatek. Spousta lidí zjistila, že podlehla jen reklamě a vyhazují peníze z okna. Je to složité. Rád vše podrobně pisateli článku vysvětlím, bude-li mít zájem. Zdroje ryb jsou také důležité, ale spíše jde o to je mít certifikované, že neobsahují těžké kovy, rtuť a další nečistoty. To je daleko důležitější, aby firma měla certifikáty o původy ryb.

Souhlasím(+21)
Nesouhlasím(-37)
Rene
Srpen 25, 2019

vyzkoušeno - jedna kapsle na fasádní polystyren (FPS 70) a díra jak do pr.... PROM IN Pure Omega

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-32)
Pavel Samek
Srpen 26, 2019

Jen tak pro formu. Rybí olej rozpouští polystyren protože je to nepolarni látka a olej je nepolarni, záleží na řetězci a formě. Ve formě triglyceridů ho rozpouští pomalu, ve formě volných mastných kyselin rychle. Takže ten test jen dokazuje formu mastných kyselin v produktu, nikoliv míru oxidace samotných mastných kyselin. A naopak tedy u triglyceridů dojde k rozpuštění. A ano vitamin E oxiduje, je to jeho práce. Pohlcuje volné radikály a zabraňuje poškození jiných látek. Možná by bylo dobré se podívat do učebnice chemie, a ne tu fabulovat.

Souhlasím(+37)
Nesouhlasím(-4)
Tomáš Brožek
Březen 2, 2020

Pokud jste naprosto zdravý, pak nevadí, že konzumujete omegu3, který je vyrobena pomocí ethlyesterů (ty dělají to rozpouštění polystyrenu). Je to levné, proto se to používá. Je to legální, bohužel. Pokud tedy nejste zdravý, což 95% lidí není, je to problém. Vitamín E má dělat, co popisujete. V přírodě se však s omega3 nikde společně nevyskytuje. Problém je v tom, že začne oxidovat velmi brzy a omegu3 nedopraví až do buněk, kam patří. TJ. zabraňuje oxidaci v průběhu výroby, skladování a dle kvality i z části po konzumaci. Pokud tedy dáte dohromady velmi kvalitní omega3 a velmi dobrý vitamín E jako antioxidant, tak se vám do buňky dostane tak kolem 5-10% omega3 kyseliny. A to je málo. Když sníte rybu nebo přímo olej z ní, tak je to 100% a je to díky jinému druhu antioxidantu, který ryba v sobě přirozeně obsahuje. Tento se pak dá nahradit právě polyfenoly, které jsou mimo jiné obsažené v olivovém oleji. Jinak kdo si chce otestovat, zda je jeho omega funkční tj. dojde až do buněk, ať si udělá krevní test a hned zjistí, jak je tam tom. Celkem slušně popsané (i když dost laicky) je to zde: https://porovnaniomega3.wixsite.com/omega3

Souhlasím(+5)
Nesouhlasím(0)
Honza
Listopad 5, 2019

Tak ktery vyrobek doporucite? :)

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Roman
Říjen 12, 2019

Co si myslite o Jamieson Omega-3 ULTRA 900 mg? Jedna se 90% omega-3 v oleji.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Mirek Dvořák
Říjen 13, 2019

Ahoj Romane,

Takovýhle produkt vidím upřímně řečeno poprvé, protože 90% obsah omega 3 je opravdu extrémní. Každopádně bych vždy preferoval ty doplňky, které disponují přirozeným obsahem EPA a DHA. Já osobně bych preferoval třeba Pure Omega od Prom-Inu, který jsou v poměru ceny a kvality TOP.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Roman
Říjen 13, 2019

Muzete prosim upresnit proc mate tekovy nazor? Cim je nebezpecny nebo nevhodny? Neni to vyhoda mit conejvice potrebne latky v doplnku stravy a nekonzumovat skoro pulku jinych tuku(standardne 55% omega3)? Protejiny take nemaji jen prirozeny obsah bilkovin, jsou to koncentraty, v prirode nenajdete 80% Whej... Nevite jak filtruji rybi olej aby dosahly takove koncentraci?

Dekuji

Roman

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Táňa H.
Listopad 20, 2019

Většina těch doplňků není zvlášť nebezpečná, ale pokud v zažívacím traktu oxiduje, pak nebezpečná být může - prostě Vám tuk žlukne v těle a žluklý tuk je nezdravý. Vedle toho už i řada studií uvádí, že celá řada volně prodejných doplňků je žluklých, nedávno jsem o tom psala na své stránce a vždy uvádím odkaz na původní studii: https://www.facebook.com/omega3rovnovaha/

Co se týče toho polystyrenu, tak tam jde o omega-3 ve formě etylesterů. Zdravému člověku by to nemělo vadit, ale uvádí se, že to může být škodlivé při poškozených játrech. Upřímně - kdo z nás víme, jaké orgány máme poškozené, pokud nejde o akutní stav?

Pan Brožek se snaží popsat, že omega-3 pro vstřebání do těla potřebují polyfenoly, aby se během toho procesu nepoškodily. Jsou to velmi háklivé tuky a všude v přírodě se vyskytují společně s polyfenoly, jenže při čištění rybího tuku se odebírají spolu s těžkými kovy. Tuk je tedy poté třeba nějak ochránit před oxidací. Vitamin E to umí jen trošku, natolik, aby produkt vydržel na pultě. Ale ne dost na to, aby se Vám vstřebal do těla a chránil Vás. Což je primární důvod, proč se omega-3 užívá. Proti zánětu a na podporu regenerace tkání.

Souhlasím(+8)
Nesouhlasím(0)
Petr
Březen 6, 2020

Proč tam nevidím omega 3 od medpharmy, který byl dle dtestu jeden z nejlepších ?

Souhlasím(+3)
Nesouhlasím(0)
Valérie
Březen 26, 2020

Dobrý den,

chci vás opravit. Jedná se o přípravek, který uvádíte na 1. místě - Health Institute Opti Omega 3.

V popisu píšete, že ryby pocházejí z oblasti Islandu, ale výrobce uvádí, že pocházejí z obl. Sev. Afriky a Jižní Ameriky a na Islandu se jen zpracovává olej. Podstatný fakt.

Pěkný den

Souhlasím(+5)
Nesouhlasím(0)
Daya
Listopad 25, 2020

V tomto žebříčku postrádám např. Rosita extra panenský olej z tresčích jater, který by měl být nejkvalitnější. Jak sirup, tak kapsle.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Jenx
Květen 5, 2022

Co omega 3 od GymBeam? Cenově vychází 120 kapslí za 180kč, což je hodně dobrá cena

Souhlasím(+4)
Nesouhlasím(0)
Honza
Prosinec 20, 2023

Proč u některých produktů uvádíte obsah EPA a DHA v celé denní dávce (tekuté) a někde např. 1/3 denní dávky (kapsle, tablety)? Tabulka hlavních výhod je pak zbytečná, protože porovnáváte jablka s hruškami.. Navíc za některou cenu máte 24 dávek, za některou 30

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)