Vitamin D3 od GymBeam: Jasný favorit v poměru ceny a kvality?

Vitamín D je bezpochyby jedním z nejznámějších vitamínů a většina lidí si jistě vybaví, že tělo si jej syntetizuje díky slunečnímu záření. Problém je ovšem v tom, že v našich končinách je množství tohoto záření nedostačující, a proto je důležité tento vitamín suplementovat pomocí potravinových doplňků. A ačkoliv v našem žebříčku nejlepších vitamínů D se objevila i celá řada prémiových produktů, GymBeam je jasným důkazem toho, že kvalitní déčko vás nemusí zruinovat. Více vám o tom povíme v rámci této recenze.

GymBeam Vitamin D3
Velikost kapsle
10.0/10
Velikost balení
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro GymBeam Vitamin D3
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  109 Kč
Cena:  109 Kč
Cena:  119 Kč

Jaké má Vitamín D od GymBeam složení?

Jak již bývá v našich recenzích zvykem, ze všeho nejdřív se pojďme zaměřit na složení tohoto suplementu. A to je až překvapivě dobré, protože náplní softgelové kapsle je pouze saflorový olej a vitamín D3 (cholekalciferol), což je ta nejlépe využitelná forma vitamínu. Saflorový (někdy též bodlákový či světlicový) olej je pak zdravotně nezávadný olej získávaný ze semen světlice barvířské, přičemž někdy se doporučuje například pro zlepšení kvality vlasů a pleti. Pokud jde o vitamín D, jedna tableta obsahuje 1000 IU, což odpovídá 25 mikrogramům – to je dávka srovnatelná s mnoha konkurenčními suplementy a při pravidelném užívání není nutné užívat větší množství. Složení tedy nemáme absolutně vůbec co vytknout. Pokud byste však chtěli koncentrovanější déčko, GymBeam má v nabídce i variantu čítající 2000 IU v jedné dávce.

Vitamin D3 GymBeam
Vitamín D3 má celou řadu výhod. Zdroj: GymBeam.cz

Jak se produkt užívá?

Jelikož je Vitamín D3 od GymBeam v kapslích, je jeho užívání praktické a pohodlné. Každý den totiž stačí polknout jednu relativně malou kapsli a zapít ji dostatečným množstvím vody. V případě vitamínu D je obecně vzato ideální dávkování s jídlem, protože tak bude zajištěna lepší vstřebatelnost. Pokud máte problémy například s polykáním kapslí, můžete déčko doplnit třeba pomocí podobného doplňku od Aktinu, který jsme recenzovali v rámci recenze Vilgain D3+K2.

Jak hodnotíme cenu?

Jestli je na tomto produktu něco zarážejícího, je to bezpochyby velmi nízká cena. Za balení čítající 60 kapslí totiž zaplatíte pouze 59 korun a jedna dávka tak logicky vychází na méně než korunu. GymBeam je tak jasným důkazem toho, že doplnit kvalitní vitamíny jde i za poměrně nízkou cenu. A zrovna tento vitamín D jen velmi těžko hledá konkurenci, protože například podobné produkty od jiných značek vychází násobně dráž.

Tabulka cen pro GymBeam Vitamin D3
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  109 Kč
Cena:  109 Kč
Cena:  119 Kč

Má nějaké nevýhody?

Pokud se ještě vrátíme k již zmiňovanému doplňku od Aktinu, jistě jste si všimli, že kromě vitamínu D obsahoval navíc také vitamín K a vzhledem ke vzájemnému působení těchto dvou látek vlastně není vůbec od věci užívat je takto samostatně. Na druhou stranu však i nákupní cena je výrazně vyšší, takže stále musíme trvat na svém, že v poměru ceny a kvality vychází déčko od GymBeamu opravdu skvěle.

GymBeam Vitamín D3
Vitamín D3 od GymBeamu se dělá ve velikostech 60 či 120 kapslí. Vydrží teda dlouho.

Závěrečné zhodnocení: Skvělé déčko za pár korun

Když jsme poprvé viděli, za jakou cenu se tento doplněk prodává, upřímně řečeno jsme k němu byli poměrně skeptičtí. Jakmile jsme však prostudovali složení, zjistili jsme, že se jedná o velmi dobrý doplněk, který v poměru ceny a kvality jen horko těžko hledá nějakou konkurenci. Pokud vám nevadí si za vitamíny a minerály připlácet, samozřejmě může být o něco lepší volbou nakoupit nějaký z doplňků, které kombinují déčko i s vitamínem K, ale rozhodně to není nutnost. A v případě, že máte na doplňky stravy jen omezený rozpočet, tenhle doplněk rozhodně přijde vhod. Nám proto nezbývá, než ho všema deseti doporučit.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.