Minus Age Vitamin D3: Pořádná porce kvalitního déčka!

Vitamín D3 by měl patřit mezi základní složky suplementace, i když v dnešní době bývá poměrně dost opomíjený. Je to ale hrozná škoda, protože v našich zeměpisných šířkách prostě a jednoduše není možné ze sluníčka získávat celoročně dostatek tohoto životně důležitého vitamínu. Pojďme se proto podívat v rámci této recenze na Minus Age Vitamín D3, který patří mezi nejlepší ve své kategorii.

Minus Age Vitamin D3
Kvalita
10.0/10
Velikost kapsle
10.0/10
Velikost balení
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.8
z 10 bodů

 

Vyzkoušejte Vitamin D3 od Minus Age

A pokud jste se s produkty Minus Age prozatím ještě nesetkali, můžete se podívat na některé z našich předešlých recenzí – například jsme hodnotili jejich NMN nebo melatonin. Teď už se ale pojďme podívat na slíbené déčko.

Proč vitamín D3 používat?

Jak si nejspíš většina z vás pamatuje již ze základní školy, vitamín D patří spolu s vitamíny A, E a K mezi tzv. vitamíny rozpustné v tucích, což je obecně velmi důležitá skupina nutrientů. Konkrétně déčko je pak nepostradatelné při vstřebávání vápníku a tedy pomáhá udržovat normální činnost zubů, kloubů, kostí, ale třeba i imunitního systému. Důležitou roli ale hraje rovněž při procesu dělení buněk a podle některé odborné literatury může hrát roli i v prevenci proti depresím. Kromě zdravého pohybového aparátu siloví sportovci mohou rovněž ocenit i to, že déčko může v některých případech stimulovat testosteron, a proto se s ním občas setkáte i v rámci některých suplementů na podporu testosteronu.

Minus Age Vitamin D3 recenze, hodnocení, test

Jak hodnotíme složení?

Pokud jde o Vitamin D3 od Minus Age, ze všeho nejdřív bychom se v rámci této recenze měli samozřejmě podívat na složení, které by u každého doplňku mělo hrát prim. V každé kapsli tedy najdeme 2000 IU (50 μg) cholekalciferolu, přičemž kromě něj obsahují hydroxypropylmethylcelulózové kapsle ještě mikrokrystalickou celulózu. Ačkoliv tyto názvy mohou znít trochu zapeklitě, v praxi si stačí zapamatovat, že se jedná o zdraví naprosto neškodné látky a produkt tak neobsahuje nic, čeho byste se měli obávat. Pokud jste v minulosti četli například náš žebříček nejlepších vitamínů D, určitě jste si všimli, že mnohé z produktů obsahují navíc i vitamín K. Ten ale v případě suplementů od minus Age nenajdete. Proč? Jednak cílí na širší populaci než jen na sportovce – a pokud někdo trpí například srážlivostí krve, produkty s obsahem vitamínu K nemůže užívat. Jednak ale také vitamín K není zase tak deficitní a tělo si jej umí vytvořit i samo. Není to tedy tak, že by složení bylo automaticky horší, spíše je poskládané jinak a za nás i tato varianta dává smysl.

Jak jsme vitamín D užívali?

Pokud se podíváte na obal produktu lehce detailněji, mohou být uvedené informace poměrně matoucí. Jelikož každá kapsle obsahuje 2000 IU vitamínu D3, bohatě stačí ji užívat v souladu s doporučeným dávkováním jednou za dva dny. V takovém případě vám ale balení čítající 90 kapslí vydrží hned 180 dnů, což odpovídá zhruba půl roku. Nenechte se tedy zmást tím, že na úvodní straně přebalu je napsáno “90 days of premium anti-aging”. My jsme užívali kapsli obden a pokaždé ji zapili dostatečným množstvím vody. A nutno říct, že jsme byli s produktem maximálně spokojeni, tudíž sami na sobě nevidíme důvod ke změně dávkování.

Co říkáme na cenu?

Produkty Minus Age jsou standardně velmi kvalitní, což se samozřejmě odráží i na tom, že jsou cenově lehce náročnější. Na druhou stranu jejich vitamín D nás velmi příjemně překvapil, protože v době psaní této recenze zaplatíte za celé balení pouhých 390 korun. Což vlastně s ohledem na to, že se jedná o dávku na půl roku, není vůbec špatná cena. A velkou výhodou je z našeho pohledu také to, že každá kapsle je v blistru zabalena zvlášť, což zaručuje delší trvanlivost produktu. A to se u suplementu, který budete mít doma půl roku, opravdu hodí.

Vyzkoušejte Vitamin D3 od Minus Age

Závěrečné zhodnocení: Vyplatí se koupit?

Co říct závěrem? Snad jenom to, že vitamin D3 od Minus Age je naprosto skvělý doplněk, který sice neobsahuje vitamín K, ale samozřejmě takový krok může mít pro celou řadu lidí velké opodstatnění a může být lepší volbou, než o něco komplexnější produkty třeba ze zmiňovaného srovnání nejlepších vitamínů D. A ačkoliv normálně jsou produkty od této značky poměrně drahé, tentokrát vás půlroční dávka suplementu vyjde jen na méně než 400 korun, což je upřímně řečeno velmi příjemná cena. V konečném důsledku tedy déčko má rozhodně smysl užívat a když už ho budete vybírat, dává za nás smysl si i připlatit za kvalitní produkt. A přesně takovým může být Minus Age Vitamin D3.

 

Vyzkoušejte Vitamin D3 od Minus Age

 

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.